• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

Violet_V

Νεοφερμένος

Η Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γεια σας, ειμαι κι εγω απο τις πρόσφατα εγχειρισμενες. Βρίσκομαι στην 48η μέρα απο την επέμβαση (ενάμιση μήνα μετα δηλ).. Επειδή έχω διαβάσει πολλά απο τα σχόλια κάποιων που εγχειριστηκαν 2 & 3 χρόνια πριν, θα παρακαλούσα να μας μεταφέρουν την τωρινή εικόνα τους (αφού πλέον έχουν παρέλθει τόσοι μήνες). Ολα αυτά τα πρηξιματα που ανήσυχουσαν οτι δεν θα φύγουν, έφυγαν τελικά; Και ποσος καιρός χρειάστηκε μέχρι να υποχωρήσουν τελείως; Ποτε πήρε η μύτη το τελικό σχήμα;

Σε ποιον γιατρό έκανες εσύ εγχείριση? Το αποτέλεσμα πως σου φαίνεται μέχρι στιγμής αν και βέβαια είναι λίγο νωρίς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eiffelaki

Νεοφερμένος

Η Eiffelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σου violet. Την έκανα σε στρατιωτικό πλαστικο εδω στην Αθήνα! Μου τον σύστησε μια φίλη και έμεινα πολυ ευχαριστημένη! Ημουν κι εγω της άποψης οτι καλοί πλαστικοί δεν ειναι μόνο οι επώνυμοι! Μέχρι στιγμής ειμαι πολυ ικανοποιημένη αλλά όπως λες κι εσύ ειναι πολυ νωρίς. Απο το σύνολο της μύτης μόνο το ακρορινιο ειναι πρησμενο. Ο γιατρός μου είπε οτι περίπου τον Μάιο η μύτη μου θα μείνει στα 2/3 απ´.οτι είναι τώρα (και να φανταστείς οτι τώρα θεωρείται φυσιολογική!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Violet_V

Νεοφερμένος

Η Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γεια σου violet. Την έκανα σε στρατιωτικό πλαστικο εδω στην Αθήνα! Μου τον σύστησε μια φίλη και έμεινα πολυ ευχαριστημένη! Ημουν κι εγω της άποψης οτι καλοί πλαστικοί δεν ειναι μόνο οι επώνυμοι! Μέχρι στιγμής ειμαι πολυ ικανοποιημένη αλλά όπως λες κι εσύ ειναι πολυ νωρίς. Απο το σύνολο της μύτης μόνο το ακρορινιο ειναι πρησμενο. Ο γιατρός μου είπε οτι περίπου τον Μάιο η μύτη μου θα μείνει στα 2/3 απ´.οτι είναι τώρα (και να φανταστείς οτι τώρα θεωρείται φυσιολογική!!)

Αυτό με το ακρορίνιο το είχανε και άλλοι θέμα. Και σε εμένα ήταν θέμα όταν έκανα την εγχείριση :hmm:. Το θέμα με εμένα όμως είναι ότι ο γιατρός δεν μου πείραξε καν το ακρορίνιο και μου έλεγε μην ανησυχείς θα λεπτύνει με τον καιρό :/:.

Εσένα τι είδους δουλειά είχε η μύτη σου? Θέλω να πω σου αφαίρεσε τον ύβο, λέπτυνε την μύτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eiffelaki

Νεοφερμένος

Η Eiffelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Αυτό με το ακρορίνιο το είχανε και άλλοι θέμα. Και σε εμένα ήταν θέμα όταν έκανα την εγχείριση :hmm:. Το θέμα με εμένα όμως είναι ότι ο γιατρός δεν μου πείραξε καν το ακρορίνιο και μου έλεγε μην ανησυχείς θα λεπτύνει με τον καιρό :/:.

Εσένα τι είδους δουλειά είχε η μύτη σου? Θέλω να πω σου αφαίρεσε τον ύβο, λέπτυνε την μύτη...

Μου αφαίρεσε τον υβο που ηταν αισθητός και μου πήρε και λίγο απο,το ακρορινιο για να ειναι ομοιομορφο (το στρογγυλεψε λιγάκι μάλλον...) αλλά όπως και να εχει επειδή έκανα ανοικτή πλαστική, και όσοι κάνουν ανοικτή, εφόσον αποκολλαται το δέρμα απο τα οστά, όλο αυτο ειναι μια ταλαιπωρία...οπότε λογικά και αργεί...πάντως, μη νομίζεις εχω κι εγω το άγχος που αναφέρουν και όλοι οι προηγούμενοι.
Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι; Ποσος καιρός εχει περάσει;



Και να συμπληρώσω οτι έμεναν ουδέποτε ο γιατρός μου ανέφερε κατι για μασάζ..και μου ακούγεται λίγο περίεργο οτι το μασάζ βοηθά στο ξεπρηξιμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Violet_V

Νεοφερμένος

Η Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Μου αφαίρεσε τον υβο που ηταν αισθητός και μου πήρε και λίγο απο,το ακρορινιο για να ειναι ομοιομορφο (το στρογγυλεψε λιγάκι μάλλον...) αλλά όπως και να εχει επειδή έκανα ανοικτή πλαστική, και όσοι κάνουν ανοικτή, εφόσον αποκολλαται το δέρμα απο τα οστά, όλο αυτο ειναι μια ταλαιπωρία...οπότε λογικά και αργεί...πάντως, μη νομίζεις εχω κι εγω το άγχος που αναφέρουν και όλοι οι προηγούμενοι.
Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι; Ποσος καιρός εχει περάσει;

Εγώ έχουν περάσει σχεδόν 2 χρόνια απο τότε που έκανα την ρινοπλαστική στην Θεσσαλονίκη και τώρα ψάχνω γιατρούς για να ξανακάνω 2η εγχείριση :(. Απο το προφιλ δείχνει ωραία η μυτη μου αλλά το ανφάς είναι χάλι μαύρο. Είναι πολύ πλατιά η μύτη μου. Τώρα έχω κλείσει ραντεβού με κάποιους γιατρούς στην Αθήνα. Να δω τι θα με πουν και αυτοί. Αν μπορείς στείλε μου με ΠΜ το όνομα του γιατρού. Δεν μπορώ να καταλάβω ποιος είναι.

Το σημάδι απο κάτω έχει γιατρευτεί? Φαίνεται καθόλου??? Αν κάνω ξανά ρινοπλαστική μάλλον θα είναι ανοιχτεί και βέβαια φοβάμαι τι σχήμα θα πάρει η μύτη μου αλλά και αυτό το σημάδι απο την τομή αν θα φαίνεται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eiffelaki

Νεοφερμένος

Η Eiffelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγώ έχουν περάσει σχεδόν 2 χρόνια απο τότε που έκανα την ρινοπλαστική στην Θεσσαλονίκη και τώρα ψάχνω γιατρούς για να ξανακάνω 2η εγχείριση :(. Απο το προφιλ δείχνει ωραία η μυτη μου αλλά το ανφάς είναι χάλι μαύρο. Είναι πολύ πλατιά η μύτη μου. Τώρα έχω κλείσει ραντεβού με κάποιους γιατρούς στην Αθήνα. Να δω τι θα με πουν και αυτοί. Αν μπορείς στείλε μου με ΠΜ το όνομα του γιατρού. Δεν μπορώ να καταλάβω ποιος είναι.

Το σημάδι απο κάτω έχει γιατρευτεί? Φαίνεται καθόλου??? Αν κάνω ξανά ρινοπλαστική μάλλον θα είναι ανοιχτεί και βέβαια φοβάμαι τι σχήμα θα πάρει η μύτη μου αλλά και αυτό το σημάδι απο την τομή αν θα φαίνεται....

Τι να σου πω... εγω προσωπικά δεν θα μπορούσα να αντεξω και κόστος δεύτερης πλαστικης, εκτός αν είχα τρομερό πρόβλημα! Εκεί που έκανε τα ράμματα εννοείς; Ναι εχει γιατρευτει εντελώς αλλά εννοείται φαίνεται ακόμα. Σε μένα κυρίως που το ξέρω.. Αλλα να σου πω: και τελείως να μην φύγει δεν με νοιάζει διότι φαίνεται μόνο οταν σηκωνω το κεφάλι. Ας ξεπρηστει με το καλό τελείως η μύτη κι όλα τα αλλα ειναι ασήμαντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Γεια σου violet. Την έκανα σε στρατιωτικό πλαστικο εδω στην Αθήνα! Μου τον σύστησε μια φίλη και έμεινα πολυ ευχαριστημένη! Ημουν κι εγω της άποψης οτι καλοί πλαστικοί δεν ειναι μόνο οι επώνυμοι! Μέχρι στιγμής ειμαι πολυ ικανοποιημένη αλλά όπως λες κι εσύ ειναι πολυ νωρίς. Απο το σύνολο της μύτης μόνο το ακρορινιο ειναι πρησμενο. Ο γιατρός μου είπε οτι περίπου τον Μάιο η μύτη μου θα μείνει στα 2/3 απ´.οτι είναι τώρα (και να φανταστείς οτι τώρα θεωρείται φυσιολογική!!)
κ γω περιμενω πως κ πως να ξεπρηστει τελειως η δικια μου!!ειμαι στις 50 μερες κ ακομα πρηζεται κ ξεπρηζεται!!τις καλυτερες της φασεις τις πετυχαινω τα πρωινα που ξυπναω, οπου συνηθως ειναι ξεπρησμενη στο μεγαλυτερο μερος της!βεβαια με το που σηκωνομαι πρηζεται...χαχα παντως απο οσο ξερω χρειαζεται τουλαχιστον ενα εξαμηνο για να δουμε το πρωτο αποτελεσμα κ να ναι οριστικο!!αλλαγες συμβαινουν ακομη κ στο χρονο η κ αργοτερα!!προχθες πηγα για follow up στο γιατρο μου κ μου ειπε(χωρις να τον ρωτησω !) οτι δεν πρεπει να κανω μασαζ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eiffelaki

Νεοφερμένος

Η Eiffelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
κ γω περιμενω πως κ πως να ξεπρηστει τελειως η δικια μου!!ειμαι στις 50 μερες κ ακομα πρηζεται κ ξεπρηζεται!!τις καλυτερες της φασεις τις πετυχαινω τα πρωινα που ξυπναω, οπου συνηθως ειναι ξεπρησμενη στο μεγαλυτερο μερος της!βεβαια με το που σηκωνομαι πρηζεται...χαχα παντως απο οσο ξερω χρειαζεται τουλαχιστον ενα εξαμηνο για να δουμε το πρωτο αποτελεσμα κ να ναι οριστικο!!αλλαγες συμβαινουν ακομη κ στο χρονο η κ αργοτερα!!προχθες πηγα για follow up στο γιατρο μου κ μου ειπε(χωρις να τον ρωτησω !) οτι δεν πρεπει να κανω μασαζ!!

Κι εγω ακριβώς στην ίδια φάση βρίσκομαι! Βέβαια παρατηρώ πως το πρωί ειναι περισσότερο πρησμενη από οτι το βράδυ... Τι να πω μάλλον εχει να κάνει με τον οργανισμό..πάντως τελικά αυτή τη χρονική στιγμή (περίπου δυο μήνες μετα δηλ) που πλέον δεν βλέπεις τις τεράστιες διάφορες μέρα με τη μέρα, χρειάζεται να οπλιστουμε με υπομονή! προσωπικά θα ήθελα να εξαφανισω όλους τους καθρέφτες και να την δω απευθείας μετα απο 2-3 μήνες, γιατι μπαίνω συνέχεια στον πειρασμό και την κοιτάζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis94

Νεοφερμένος

Ο giannis94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια καλησπερα,ειμαι 19 χρονων και ενδιαφερομαι για ρινοπλαστικη(καθαρα για αισθητικους λογους).Γνωριζετε ποιοι ειναι οι καλυτεροι ΩΡΛ στην Αθηνα για τετοια επεμβαση; Θα ηθελα να μου πειτε και την γνωμη σας οσοι εχετε τετοιες εμπειριες.Η επεμβαση που θελω να κανω ειναι στο ακρορρινιο που εχω λιγο πεσμενη στυλιδα και πολυ πολυ λιγο καμπουρα η οποια ομως μπορω να πω οτι μου αρεσει κιολας και θα ηθελα να τη διατηρησω.Οι περισσοτεροι μου λενε οτι ειναι πολυ λεπτομερεια ομως πιστευω πως μου χαλαει ελαφρως το προσωπο το πεσμενο ακρορινιο(σαν συνολο και ως προς την εκφραση εννοω) και οντως ετσι ειναι.Εσεις πιστευετε οτι ειναι δυνατο να φτιαχτει μια τετοια λεπτομερεια η ειναι πολυ δυκολη η επεμβαση στο ακρορινιο με καλο αποτελεσμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Κι εγω ακριβώς στην ίδια φάση βρίσκομαι! Βέβαια παρατηρώ πως το πρωί ειναι περισσότερο πρησμενη από οτι το βράδυ... Τι να πω μάλλον εχει να κάνει με τον οργανισμό..πάντως τελικά αυτή τη χρονική στιγμή (περίπου δυο μήνες μετα δηλ) που πλέον δεν βλέπεις τις τεράστιες διάφορες μέρα με τη μέρα, χρειάζεται να οπλιστουμε με υπομονή! προσωπικά θα ήθελα να εξαφανισω όλους τους καθρέφτες και να την δω απευθείας μετα απο 2-3 μήνες, γιατι μπαίνω συνέχεια στον πειρασμό και την κοιτάζω :P
ακριβως!!κ γω ευχομαι να μπορουσα να τη δω στη φαση που θα ναι υστερα απο 1 χρονο, αλλα τι να κανουμε...πρεπει να περιμενουμε!!το χειροτερο σε ολο αυτο ειναι (σε μενα τουλαχιστον) τα σκαμπανεβασματα της ψυχολογιας!!ενω δηλαδη ξερω οτι μου εκανε πολυ καλη δουλεια κ το βλεπω τις στιγμες που ειναι ξεπρησμενη με τη μορφη που παιρνει, ωρες ωρες "πεφτω" οταν μου "ψιλοφουσκωνει", γιατι σκεφτομαι:"λες τελικα να μεινει ετσι?"!!χαχαχα υπομονη χρειαζεται!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Κι εγω ακριβώς στην ίδια φάση βρίσκομαι! Βέβαια παρατηρώ πως το πρωί ειναι περισσότερο πρησμενη από οτι το βράδυ... Τι να πω μάλλον εχει να κάνει με τον οργανισμό..πάντως τελικά αυτή τη χρονική στιγμή (περίπου δυο μήνες μετα δηλ) που πλέον δεν βλέπεις τις τεράστιες διάφορες μέρα με τη μέρα, χρειάζεται να οπλιστουμε με υπομονή! προσωπικά θα ήθελα να εξαφανισω όλους τους καθρέφτες και να την δω απευθείας μετα απο 2-3 μήνες, γιατι μπαίνω συνέχεια στον πειρασμό και την κοιτάζω :P

παιδια καλησπερα,ειμαι 19 χρονων και ενδιαφερομαι για ρινοπλαστικη(καθαρα για αισθητικους λογους).Γνωριζετε ποιοι ειναι οι καλυτεροι ΩΡΛ στην Αθηνα για τετοια επεμβαση;Θα ηθελα να μου πειτε και την γνωμη σας οσοι εχετε τετοιες εμπειριες.Η επεμβαση που θελω να κανω ειναι στο ακρορρινιο που εχω λιγο πεσμενη στυλιδα και πολυ πολυ λιγο καμπουρα η οποια ομως μπορω να πω οτι μου αρεσει κιολας και θα ηθελα να τη διατηρησω.Οι περισσοτεροι μου λενε οτι ειναι πολυ λεπτομερεια ομως πιστευω πως μου χαλαει ελαφρως το προσωπο το πεσμενο ακρορινιο(σαν συνολο και ως προς την εκφραση εννοω) και οντως ετσι ειναι.Εσεις πιστευετε οτι ειναι δυνατο να φτιαχτει μια τετοια λεπτομερεια η ειναι πολυ δυκολη η επεμβαση στο ακρορινιο με καλο αποτελεσμα;
γιαννη, για εναν εμπειρο γιατρο τιποτα δεν ειναι δυσκολο!!εγω δεν ειχα μεγαλο προβλημα κ το ακρορινιο μου ηταν τε-λει-ο!!παρολα αυτα ο γιατρος το στενεψε λιγακι, για να υπαρχει συμμετρια με την υπολοιπη μυτη!!προσωπικα, ως παλιοτερος, πανω σε αυτο το θεμα εχω να σου πω, αν το κανεις καποια στιγμη, να μη φοβηθεις να κανεις οποιες αλλαγες χρειαζονται να γινουν!!μη σκεφτεσαι τι θα πουν οι αλλοι...εφοσον θα μπεις στη διαδικασια αναζητησε το καλυτερο που μπορεις για σενα!!κ οσον αφορα το γιατρο, ακολουθησε το ενστικτο σου, που απο ο,τι βλεπω μεχρι στιγμης σε οδηγει ολοσωστα!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannis94

Νεοφερμένος

Ο giannis94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδια plzz ας μου απαντησει καποιος αν μπορει.καιγομαι!!!

σε ευχαριστω πολυ newlife για την απαντηση.Απο κοστος ξερεις μηπως ποσο κυμαινεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eiffelaki

Νεοφερμένος

Η Eiffelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ακριβως!!κ γω ευχομαι να μπορουσα να τη δω στη φαση που θα ναι υστερα απο 1 χρονο, αλλα τι να κανουμε...πρεπει να περιμενουμε!!το χειροτερο σε ολο αυτο ειναι (σε μενα τουλαχιστον) τα σκαμπανεβασματα της ψυχολογιας!!ενω δηλαδη ξερω οτι μου εκανε πολυ καλη δουλεια κ το βλεπω τις στιγμες που ειναι ξεπρησμενη με τη μορφη που παιρνει, ωρες ωρες "πεφτω" οταν μου "ψιλοφουσκωνει", γιατι σκεφτομαι:"λες τελικα να μεινει ετσι?"!!χαχαχα υπομονη χρειαζεται!!!;)

Χαχα! τελικά όλοι οι φρεσκο-εγχειρισμενοι στην ίδια ακριβώς ψυχολογική κατάσταση βρισκόμαστε! κι εκτός απο υπομονή να προσθέσω και λογική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
γεια σου!!!πρεπει να εισαι η μοναδικη εδω μεσα που εκανες την επεμβαση στον ιδιο γιατρο με μενα...εγω την εκανα τον απριλιο!εχουνε περασει 9 μηνες δηλαδη....μην ανησυχεις.ολα καλα θα πανε.ο γιατρος ειναι σουπερ

eiffelaki το προηγουμενο μηνυμα για σενα ηταν...εγω εκανα κλειστη ρινοπλαστικη οχι ανοιχτη και ακομη και τωρα μετα απο τοσους μηνες το πρωι οταν ξυπναω ειναι καπως πρησμενη.οχι ολες τις μερες ομως.σε ποιο νοσοκομειο την εκανες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eiffelaki

Νεοφερμένος

Η Eiffelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
γεια σου!!!πρεπει να εισαι η μοναδικη εδω μεσα που εκανες την επεμβαση στον ιδιο γιατρο με μενα...εγω την εκανα τον απριλιο!εχουνε περασει 9 μηνες δηλαδη....μην ανησυχεις.ολα καλα θα πανε.ο γιατρος ειναι σουπερ

eiffelaki το προηγουμενο μηνυμα για σενα ηταν...εγω εκανα κλειστη ρινοπλαστικη οχι ανοιχτη και ακομη και τωρα μετα απο τοσους μηνες το πρωι οταν ξυπναω ειναι καπως πρησμενη.οχι ολες τις μερες ομως.σε ποιο νοσοκομειο την εκανες?

Αλήθεια; Χαίρομαι πολυ γι'αυτο! Δεν το περιμενα οτι εδω μεσα θα εβρισκα καποιον που θα ειχε κανει στον Καπ. Νόμιζα οτι όλοι πανε σε "ονόματα ηχηρά".Την έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο, εφόσον μου έδωσε την επιλογή αυτή..το οτι ο γιατρός ειναι σούπερ το κατάλαβα απο την αρχή.αλλα και επειτα απο τις επισκέψεις που έκανα για τα διαδικαστικά. Εσένα άργησε πολυ να ξεπρηστει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melinaki26

Νεοφερμένος

Η melinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
eiffelaki και γω στο δημοσιο νοσοκομειο που δουλευει ο γιατρος την εκανα...μετα απο 3 μηνες μου ειχε φυγει σχεδον εντελως το πρηξιμο.μου ειχε πει ο γιατρος ομως οτι στην ανοιχτη ρινοπλαστικη αργει περισσοτερο να υποχωρησει το πρηξιμο, απ οτι στην κλειστη...(εγω εκανα κλειστη) και οτι θα εβλεπα την τελικη μορφη της μυτης μου μετα τους 6 μηνες.(να σου πω την αληθεια απο τον τριτο μηνα και μετα δεν βλεπω μεγαλη διαφορα)...μην αγχωνεσαι με τα πρηξιματακια που εχεις θα φυγουν ολα.εμενα η μυτη μου απο την δεξια μερια ηταν πολυ πιο πρησμενη...τοσο που το ενα ρουθουνι φαινοταν πιο ψηλα απο το αλλο λογω τραβηγματος(εγω τα παρατηρουσα αυτα οχι οι αλλοι).τωρα ομως ειναι και τα 2 μου ρουθουνια στο ιδιο υψος....υπομονη!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis94

Νεοφερμένος

Ο giannis94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
οσοι απο εσας εχετε κανει ανοιχτη ρινοπλαστικη γνωριζετε εαν υπαρχει καμια θεραπεια με λειζερ για να φαινεται λιγοτερο το σημαδι απο τη τομη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lemi

Νεοφερμένος

Η lemi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
παιδια καλησπερα,ειμαι 19 χρονων και ενδιαφερομαι για ρινοπλαστικη(καθαρα για αισθητικους λογους).Γνωριζετε ποιοι ειναι οι καλυτεροι ΩΡΛ στην Αθηνα για τετοια επεμβαση; Θα ηθελα να μου πειτε και την γνωμη σας οσοι εχετε τετοιες εμπειριες.Η επεμβαση που θελω να κανω ειναι στο ακρορρινιο που εχω λιγο πεσμενη στυλιδα και πολυ πολυ λιγο καμπουρα η οποια ομως μπορω να πω οτι μου αρεσει κιολας και θα ηθελα να τη διατηρησω.Οι περισσοτεροι μου λενε οτι ειναι πολυ λεπτομερεια ομως πιστευω πως μου χαλαει ελαφρως το προσωπο το πεσμενο ακρορινιο(σαν συνολο και ως προς την εκφραση εννοω) και οντως ετσι ειναι.Εσεις πιστευετε οτι ειναι δυνατο να φτιαχτει μια τετοια λεπτομερεια η ειναι πολυ δυκολη η επεμβαση στο ακρορινιο με καλο αποτελεσμα;

καλησπερα Γιαννη!!Έκανα ρινοπλαστικη χθες στην [...] με τον[...]. Μπορώ να σου πω ότι είναι μια εγχείρηση που πραγματικά δεν πονάει καθόλου ! Προσωπικά πρέπει να είμαι κ απ τις λίγες περιπτώσεις που δεν πρηστηκα ούτε μελανιασα γύρω απ τα μάτια!Περιμένω τώρα να δω και το αποτέλεσμα την Παρασκευή που θα μου βγάλουν το γύψο για να μπορέσω να σου πω και περισσότερες λεπτομέρειες κ για το αισθητικό κομμάτι! Πάντως αυτό που έχω να σου πω είναι ότι πριν καταλήξω στον γιατρό έψαξα πάρα πολύ και επισκέφθηκα αρκετούς! Καλό θα ήταν να κάνεις κ εσύ το ίδιο για να έχεις μια σφαιρική εικόνα πριν πάρεις την τελική σου απόφαση! Όσον αφορά τώρα τον συγκεκριμένο γιατρό ως επιστήμονας είναι πλήρως εξειδικευμένος πάνω σε αυτό ! Ξεκίνα από εκεί και βλέπεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lemi

Νεοφερμένος

Η lemi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
γιαννη, για εναν εμπειρο γιατρο τιποτα δεν ειναι δυσκολο!!εγω δεν ειχα μεγαλο προβλημα κ το ακρορινιο μου ηταν τε-λει-ο!!παρολα αυτα ο γιατρος το στενεψε λιγακι, για να υπαρχει συμμετρια με την υπολοιπη μυτη!!προσωπικα, ως παλιοτερος, πανω σε αυτο το θεμα εχω να σου πω, αν το κανεις καποια στιγμη, να μη φοβηθεις να κανεις οποιες αλλαγες χρειαζονται να γινουν!!μη σκεφτεσαι τι θα πουν οι αλλοι...εφοσον θα μπεις στη διαδικασια αναζητησε το καλυτερο που μπορεις για σενα!!κ οσον αφορα το γιατρο, ακολουθησε το ενστικτο σου, που απο ο,τι βλεπω μεχρι στιγμης σε οδηγει ολοσωστα!!;)

Καλησπέρα Γιάννη!Απ ότι κατάλαβα έκανες κ εσύ εγχείρηση στον [...] ..Αν ναι,έχεις μείνει ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα; Εγώ εγχειρήστηκα χθες κ τώρα περιμένω τα αποκαλυπτήρια ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Χαχα! τελικά όλοι οι φρεσκο-εγχειρισμενοι στην ίδια ακριβώς ψυχολογική κατάσταση βρισκόμαστε! κι εκτός απο υπομονή να προσθέσω και λογική!
το θεμα της λογικης μη το πιανεις καλυτερα!!δε φανταζεσαι σε τι σημεια παραλογισμου εχω φτασει το τελευταιο διαστημα εξαιτιας της μυτης...μην ετουτο, μην εκεινο...πραγματικα με εχει κουρασει πολυ ψυχολογικα!!ο μεγαλυτερος μου φοβος ειναι μη τυχον κ τη χαλασω ειτε στον υπνο που δεν μπορω να καθομαι μονο ανασκελα ειτε γενικοτερα!!ακομα κ οταν χασμουριεμαι εντονα, σκεφτομαι αρνητικα εξαιτιας του ενοχληματος που νιωθω πανω απο το ακρορινιο!!εσυ αισθανεσαι τετοιες ενοχλησεις οταν κανεις γκριματσες με το προσωπο??πφφφφφφφ βαρεθηκα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top