Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 235)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Καλά εσείς που είστε τόσο αρνητικοί, για κρατάτε μικρό καλάθι καλύτερα. Δεν ξέρετε από πού θα σας έρθει το καλό...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.

nik.agg

Νεοφερμένος

Ο nik.agg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν θα μπορούσα να συμφωνώ περισσότερο. Και στην τελική μπορεί απλά να μην έχεις χρόνο. Να λιώνεις στο pc λόγω δουλειάς. Άρα ο κόσμος σου είναι εκεί. Γιατί να μη γνωρίσεις και κάποια από το ίντερνετ. Εγώ το έχω κάνει.
Μάλιστα μία από τις πιο έντονες σχέσεις μου, τη γνώρισα σε site γνωριμιών και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Το μόνο που μετάνιωσα τελευταία είναι που γράφτηκα στο [...]. Οι τύποι ζητάνε από τον άντρα να χαλάσει ένα minimum χρηματικό ποσό για την εκάστοτε κοπέλα που θα επιλέξει.
Από πότε εμπορευματοποιήθηκε η γνωριμία; Δήλωσα στο [...] ότι δεν έχω σκοπό να πληρώσω, έγραψα στην αρχική μου σελίδα στοιχεία επικοινωνίας και κατάργησαν το account μου. Πώς αλλάζουν έτσι τα πράγματα; !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Τι είναι άραγες τα φόρα ? Μαζική εισροή-εκροή ψευδωνύμων με φόρα, φόρα παρτίδα ? Και πίσω από τις εκάστοτε παρτίδες οιωνεί συναναστροφών, βρίσκονται bits, bytes, καλώδια, δικτυακές συσκευές μεταφοράς δεδομένων ή μήπως λέω μήπως τελικά στις απολήξεις όλων αυτών....Άνθρωποι ?

Η προέλευση μιας γνωριμίας, θεωρώ ότι δεν παίζει ρόλο. Αυτά είναι και σημεία τον καιρών. Προφανώς και δεν μπορεί να ερωτευτείς, να ξεκινήσεις μία σχέση με έναν άνθρωπο που δεν έχεις γνωρίσει πρόσωπο με πρόσωπο, δεν έχεις νιώσεις την αύρα του, δεν τον έχεις κοιτάξει στα μάτια, δεν τον έχεις αγγίξει έστω λίγο με μια χειραψία, μια αγκαλιά, έναν ασπασμό. Προφανώς και πρέπει να είμαστε προσεκτικοί με όσους δεν γνωρίζουμε. Αλλά αυτό είναι κάτι που ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις. Η αρχή όμως μπορεί να είναι παντού. Ένας κοινός γνωστός ή δραστηριότητα.

Από εκεί και πέρα είναι θέμα ανθρώπων, χημείας, χρόνου, συνθηκών. Τα υπόλοιπα είναι καλούπια, ταμπέλες, τσουβάλια. "Οι γνωριμίες του ιντερνέτ, ξινά σταφύλια cabernet", "Όσοι γράφουνε στα φόρα, στην πυρά να πέσουν τώρα".
Σκεφτείτε το εξής. Γνωρίζετε περισσότερο κάποιον/α που σας σύστησε μια φίλη/ος ένα βράδυ ή για παράδειγμα κάποιον με τον οποίο αλληλογραφείτε κάτι μήνες ? Το πρώτο έχει πλασαριστεί ως ασφαλές επειδή, και καλά, πρόκειται για άνθρωπο εμπιστοσύνης επειδή μας τον σύστησαν...

Το όλο θέμα μου θυμίζει μια φίλη την οποία γνώρισα μέσω διαδικτύου και με την οποία όταν αρχίσαμε να κάνουμε παρέα δεν ήθελε να αναφέρω το μέσο της γνωριμίας μας σε μη φορουμικούς. Και εγώ της έλεγα εντάξει θα λέω ότι υπηρετήσαμε μαζί στο πεζικό. Ή την γελοιογραφία με την μαμά που προσπαθεί να πείσει τον γιο λέγοντας "No you weren't downloaded, you were born !"

Οπότε Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evavar

Νεοφερμένος

Η Evavar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Το ιντερνετ και τα social media είναι ένας εντελώς απενοχοποιημένος τρόπος να γνωρίσεις κάποιον στις μέρες μας. Δεν υπάρχει τίποτα για να ντρέπεται κανείς αν το έχει κάνει.
Εγώ το έχω κάνει και ήταν μια χαρά. Το μόνο πρόβλημα ήταν ότι έλειπε αυτή η πρώτη ματιά, η γεμάτη έκπληξη όπου λειτουργεί καθαρά η χημεία και το ένστικτο (τα οποία συνήθως κάνουν λάθη χαχαχα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Σας έχει τύχει να γνωρίσετε όμως κάποιον του οποιου ειχατε δεί φωτογραφία ή σας είχε δώσει περιγραφή και από κοντά να είναι.... "last year"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Δηλαδή υπάρχουν άτομα από εδώ μέσα που πιστεύετε οτι μπορείτε να βρειτε το ταίρι σας μέσω ιντερνετ???
Υπάρχουν και άτομα ό[που έχουν κάνει σχέση διαρκείας με κάποιον που τον γνώρισαν μέσω pc?
Γιατί εντάξει το να "πας" έχει γίνει το πλεόν αυτονόητο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εδώ υπάρχουν πολλοί που παντρεύτηκαν κιόλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Εδώ υπάρχουν πολλοί που παντρεύτηκαν κιόλας!

Ποιοι βρε gilda????
Ολο το ακουω, και ποτε δεν εχω γνωρισει ουτε ενα ζευγαρι!!
Το μονο που ακουω μονιμως ειναι για αποτυχημενα πρωτα ραντεβου, γιατι ο αλλος θα ειναι κουτσος, στραβος, γκομενιαρης, κομπλεξικος κ.λ.π. , και μιλαω για αποτυχημενα γιατι αυτος που θα εχει το προβλημα θα ξεχασει και να το αναφερει , και για σχεσεις της μιας βραδιας!

Ας βγει λιγο ο κοσμος απο το καβουκι του!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κοίτα αυτές τις περιπτώσεις..
Δεν σου λέω ότι είναι ο κανόνας, αλλά μερικες φορές συμβαίνει, και είναι πανέμορφο. :)

https://cleaningfed.gr/view.php?v=109

https://www.youtube.com/watch?v=xQVFGdmO5b8

https://www.youtube.com/watch?v=WI71pdDVNUg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ποιοι βρε gilda????
Ολο το ακουω, και ποτε δεν εχω γνωρισει ουτε ενα ζευγαρι!!
Το μονο που ακουω μονιμως ειναι για αποτυχημενα πρωτα ραντεβου, γιατι ο αλλος θα ειναι κουτσος, στραβος, γκομενιαρης, κομπλεξικος κ.λ.π. , και μιλαω για αποτυχημενα γιατι αυτος που θα εχει το προβλημα θα ξεχασει και να το αναφερει , και για σχεσεις της μιας βραδιας!

Ας βγει λιγο ο κοσμος απο το καβουκι του!!!

Εγώ θα έλεγα να βγουν όλοι οι υπόλοιποι. :P

Δεν λέει κανείς ότι είναι και το πιο συχνό φαινόμενο αλλά γίνεται.
Και η μαμά μου στη δουλειά της έχει άνθρωπο που είχε γνωρίσει την τωρινή γυναίκα του και έχουν και 2 παιδιά, μέσω ίντερνετ, πριν καμιά δεκαετία. Πολύ πιο παλιά δηλαδή, από όλη αυτή την έξαρση του ίντερνετ σήμερα.

Βασικά έχω την εντύπωση ότι όλες αυτές οι περιπτώσεις που λες συμβαίνουν όταν πας επί τούτου να γνωρίσεις κάποιον μέσω ίντερνετ. Ψάχνεσαι, είσαι ανοιχτός και τέτοια πράγματα.

By the way, και εμένα τη σχέση μου τη γνώρισα από εδώ και κρατάει ήδη 1 χρόνο, παρά 1 μήνα.
Έχει να κάνει λοιπόν το που προσανατολίζεσαι, πόσες και ποιες ''πόρτες'' αφήνεις ανοιχτές κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Εμένα οι εμπειρίες που έχω δει από τον κοινωνικό περίγυρο πάντως με έχουν δικαιώσει, και τώρα και στο παρελθόν!
Ίσως τα άτομα που γνωρίζω και το έχουν κάνει πάρα πολλές φορές να μην έχουν/είχαν φιλτράρει τα κριτήρια τους!

... Είμαι και εγω άνθρωπος που θέλω να δω τον άλλον και να μου έρθει ο ντουβρουτζας!!!!!
Το νιώθω πιο έμμεσο όλο αυτό μέσω ίντερνετ...
Η γνώμη μου!

Υ.Γ.: Όλοι πιστεύω ότι πρεπει να βγούμε από το καβούκι μας! Και αυτοί που είναι φανατικοί του pc και μη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ποιοι βρε gilda????
Ολο το ακουω, και ποτε δεν εχω γνωρισει ουτε ενα ζευγαρι!!
Το μονο που ακουω μονιμως ειναι για αποτυχημενα πρωτα ραντεβου, γιατι ο αλλος θα ειναι κουτσος, στραβος, γκομενιαρης, κομπλεξικος κ.λ.π. , και μιλαω για αποτυχημενα γιατι αυτος που θα εχει το προβλημα θα ξεχασει και να το αναφερει , και για σχεσεις της μιας βραδιας!

Ας βγει λιγο ο κοσμος απο το καβουκι του!!!

Υπάρχει παράδειγμα και εδώ.
Και φυσικά υπάρχουν παραδείγματα άπειρων σχέσεων που ξεκίνησαν επίσης εδώ, αλλά νικς δεν θα αναφέρω για ευνόητους λόγους. Μερικές από αυτές τελείωσαν, άλλες υπάρχουν ακόμα, σχεδόν όλες ήταν/είναι πολύ μακροχρόνιες :)

Δηλαδή υπάρχουν άτομα από εδώ μέσα που πιστεύετε οτι μπορείτε να βρειτε το ταίρι σας μέσω ιντερνετ???
Υπάρχουν και άτομα ό[που έχουν κάνει σχέση διαρκείας με κάποιον που τον γνώρισαν μέσω pc?
Γιατί εντάξει το να "πας" έχει γίνει το πλεόν αυτονόητο!

Εγώ έχω και φίλες και εραστές (όχι της μίας βραδιάς προφανώς) που γνώρισα μέσω ίντερνετ. Δεν το επεδίωκα, απλώς συνέβη. Και πριν μου πεις οτιδήποτε με έναν ήμουν κοντά πέντε χρόνια, με άλλον δυόμισι και τώρα συζώ με κάποιον που επίσης γνώρισα έτσι. Οπότε ..ποτέ μη λες ποτέ απλώς! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
μπααααααααα δεν έχω κάνει αλλά δεν θα έλεγα και όχι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
στην αρχή σκεφτόμουν λίγο προκατελλημένα και εγώ για αυτού του είδους τις σχέσεις, το σκεφτόμουν και το ξανασκεφτόμουν και επειδή έχω σχέση με αυτόν τον τρόπο γνωριμίας ντρεπόμουν να το πω.
και όμως με μία δεύτερη ματιά είναι ο σύγχρονος τρόπος γνωριμίας, επικίνδυνος αλλά όλα αν δεν προσέχεις είναι.
κάποτε στέλνανε γράμματα, σήμερα μιλάνε από facebook, chat rooms κτλ..
αναμενόμενο, εξέλειξη..
έτσι είναι αυτά,το μόνο ότι χάνεται ίσως ο ρομαντισμός, και εννοώ ότι δεν εκφράζονται τα συναισθήματα και αυτό αφορά τους πάντες, άλλο κεφάλαιο αυτό βέβαια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
στην αρχή σκεφτόμουν λίγο προκατελλημένα και εγώ για αυτού του είδους τις σχέσεις, το σκεφτόμουν και το ξανασκεφτόμουν και επειδή έχω σχέση με αυτόν τον τρόπο γνωριμίας ντρεπόμουν να το πω.
και όμως με μία δεύτερη ματιά είναι ο σύγχρονος τρόπος γνωριμίας, επικίνδυνος αλλά όλα αν δεν προσέχεις είναι.
κάποτε στέλνανε γράμματα, σήμερα μιλάνε από facebook, chat rooms κτλ..
αναμενόμενο, εξέλειξη..
έτσι είναι αυτά,το μόνο ότι χάνεται ίσως ο ρομαντισμός, και εννοώ ότι δεν εκφράζονται τα συναισθήματα και αυτό αφορά τους πάντες, άλλο κεφάλαιο αυτό βέβαια..

Συμφωνώ μαζί σου Ανατολή ;) ο κόσμος και οι τρόποι συνεχώς εξελίσονται και αλλάζουν...Συμφωνώ συμφωνώ σε όλα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,045 μηνύματα.
Προφανώς και δεν μπορεί να ερωτευτείς, να ξεκινήσεις μία σχέση με έναν άνθρωπο που δεν έχεις γνωρίσει πρόσωπο με πρόσωπο, δεν έχεις νιώσεις την αύρα του, δεν τον έχεις κοιτάξει στα μάτια, δεν τον έχεις αγγίξει έστω λίγο με μια χειραψία, μια αγκαλιά, έναν ασπασμό.

Είσαι τόσο σίγουρος;:hmm:

Όταν πας να βάλεις τον έρωτα σε καλούπια, τρως τα μούτρα σου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Είσαι τόσο σίγουρος;:hmm:

Όταν πας να βάλεις τον έρωτα σε καλούπια, τρως τα μούτρα σου. :P

Αυτό στο μπάσκετ λέγεται με κόλλησες στο ταμπλό. Ή μου κάρφωσες στα μούτρα. Καλύτερα να τρώω*, όχι τα μούτρα μου αυτά δεν τρώγονται με τίποτα, παρά να μιλάω...:whistle:

*εδώ που τα λέμε πρέπει να το κοιτάξω...δεν είναι καιροί για στενότερα παντελόνια, καθότι η ζώνη δεν είναι πανάκεια. Αλλά τουλάχιστον φτιάχνω κολαΖμένο κορμί για την παραλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1562

Νεοφερμένος

Η maria1562 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ναι,εχω κανει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Wilfred

Νεοφερμένος

Ο Wilfred αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
ε καποτε αποτελουσε παραξενη ερωτηση. σε 5 χρονια θα ειναι παραξενο να εχεις κανει ''παραδοσιακα''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top