Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,659 εγγεγραμμένα μέλη και 2,845,019 μηνύματα σε 81,619 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 902 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Piercings

venividivici43946

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici43946
Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,207 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε στις 22:10, 26-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από ToxicLips
Εκτός από τις πιθανές μολύνσεις κρύβει κάποιους άλλους κινδύνους το piercing?
Αποβολής του από τον οργανισμό.
Τραυματισμοί αν είναι σε περίεργο σημείο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gianniakos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gianniakos
Ο gianniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O gianniakos έγραψε στις 22:38, 26-08-12:

Στο φρυδι λενε οτι μπορει να παθεις τυφλωση αλλα δεν ξερω αν ισχυει αυτο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Polkiu (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Polkiu
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 462 μηνύματα.

O Polkiu έγραψε στις 22:39, 26-08-12:

Αρκετοί είναι και αυτοί οι κίνδυνοι

Παράθεση

xristina elen

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη xristina elen
H xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,167 μηνύματα.

H xristina elen Ό,τι δεν με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατό έγραψε στις 05:01, 03-09-12:

εχω τρεισ τρυπεσ συνολικα και τισ τεισ στο αυτι 2 στο ενα και μι αστο αλλο...ψηνομαι να κανω κ αλλεσ αλλα δεν ειναι και προτεραιοτητα ...!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Katerina S (Κατερίνα Μουρατίδου)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina S
H Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H Katerina S what the water gave me έγραψε στις 17:30, 04-09-12:

Προβλημα! Εβαλα εναν κρικο στην μυτη απο αυτους που κουμπονουν! Και τωρα δεν μπορω με την καμια να τον ανοιξω λιγο να μεγαλωσει και να βγει! Με τιποτα ομως!θα σκιστει η καημενη η μυτουλα μου:/ Τι να κανω? Εχει κανεις τρυπα στην μυτη για να με βοηθησει?

Παράθεση

_fairygirl_ (Τζόγιο)

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τζόγιο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,029 μηνύματα.

H _fairygirl_ ~Σουλμέτ της κατσαρόλας~27/12/13 έγραψε στις 20:46, 04-09-12:

Εγω εχω τρυπα στη μυτη αν και δε φοραω κρικο ξερω λιγο πολυ απο αυτα (αν και κρικο με κουμπωμα για τη μυτη πρωτη φορα ακουω).Κοιτα,προσπαθησε να σπρωξεις το κουμπωμα οσο γινεται πιο εξω απ'τη μυτη σου μπας και το ξεκουμπωσεις ή μηπως με μια μικρη ταναλια καταφερεις να τον κοψεις.Αν τιποτα απο αυτα δεν μπορεις να τα κανεις τοτε να πας σε εκεινον που εκανες την τρυπα να στο βγαλει.

Παράθεση

Katerina S (Κατερίνα Μουρατίδου)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina S
H Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H Katerina S what the water gave me έγραψε στις 16:31, 05-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Εγω εχω τρυπα στη μυτη αν και δε φοραω κρικο ξερω λιγο πολυ απο αυτα (αν και κρικο με κουμπωμα για τη μυτη πρωτη φορα ακουω).Κοιτα,προσπαθησε να σπρωξεις το κουμπωμα οσο γινεται πιο εξω απ'τη μυτη σου μπας και το ξεκουμπωσεις ή μηπως με μια μικρη ταναλια καταφερεις να τον κοψεις.Αν τιποτα απο αυτα δεν μπορεις να τα κανεις τοτε να πας σε εκεινον που εκανες την τρυπα να στο βγαλει.
Τελικα καταφερα να το ανοιξω δοξα σοι ο θεος! δεν νομιζω να ξαναβαλλω τετοιο κρικο

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,415 μηνύματα.

H Imadlak όλα ήτανε δικά σου από πάντα... έγραψε στις 13:05, 12-09-12:

Εχω 3 τρυπες στο ενα και 1 στο αλλο...Θα ηθελα να κανω αργοτερα και αλλες 2 στο δευτερο,δηλαδη 3 και 3!!
Δεν ξερω ομως αν θα ειναι ωραιο..

Παράθεση

κaτε_αlx

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη κaτε_αlx
H κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 441 μηνύματα.

H κaτε_αlx Γήρνα πίσο ή έστο τειλεφόνα έγραψε στις 13:53, 12-09-12:

μήπως είναι υπερβολή;

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

e-steki Moderator

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,415 μηνύματα.

H Imadlak όλα ήτανε δικά σου από πάντα... έγραψε στις 14:21, 12-09-12:

Nαι,αυτο σκεφτομαι...μπορει να ειναι υπερβολικο στα ιδια σημεια και στα 2 αυτια!

Παράθεση

άντζυ

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη άντζυ
H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 480 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε στις 15:09, 12-09-12:

Πονεμένη ιστορία μου ανοίξατε... Έχω το κλασσικό 1+1...Ήθελα να κάνω άλλη μία ψηλά στο αφτί ή στον τράγο αλλά κάθε φορά που το έλεγα στη μάνα μου,έλεγε: <<Αν θες να με στείλεις στο νοσοκομείο,ορίστε εκεί είναι η πόρτα,πήγαινε και κάνει αλλά μετά μην έρθεις στο νοσοκομείο να με δεις>>..
Πφφφ..Αυτό λέγεται ψυχολογικός πόλεμος και για χρόνια υποκύπτω...Που να της πω κιόλας ότι θέλω στη γλώσσα...!! Μ'αρέσει πάρα πολύ εκεί αλλά η αλήθεια είναι ότι ψιλοφοβάμαι στη γλώσσα..
Η μεγαλύτερη βλακεία είναι ότι όλοι μου λέγανε: Ε καλά άστο για τώρα και όταν γίνεις 18 και μπεις στη σχολή θα μπορείς να κάνεις ότι θέλεις και σιγά μην τους ρωτήσεις κιόλας.. Αλλά δεν είναι έτσι..Δεν μπορώ να γυρίσω μια μέρα στο σπίτι και να έχω επιπλέον τρύπα..αλλά ούτε ζητάω πλέον την "άδεια" εδώ και πολύ καιρό για πάρα πολλά θέματα...
Πάντως είχα πάει μια μέρα σε ένα μαγαζί να ρωτήσω για τιμές και ήταν μια 45άρα εκεί πού ήταν γεμάτη με σκουλαρίκια και τατουάζ και μου είπε ότι όλα τα έκανα απ'τα 30 και μετά γιατί δεν την άφηνε η μάνα της και της είχε μείνει απωθημένο...Αυτό είναι πολύ άσχημο γιατί όταν σου μένουν απωθημένα μετά το παρακάνεις...

Παράθεση

κaτε_αlx

Δραστήριο Μέλος

H κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 441 μηνύματα.

H κaτε_αlx Γήρνα πίσο ή έστο τειλεφόνα έγραψε στις 15:38, 12-09-12:

Κοίτα,γενικά οι τρύπες στο αυτί κλείνουν αρκετά εύκολα.Οπότε,όταν θελήσεις κάνεις τις τρύπες και αν το μετανιώσεις μπορείς απλά να βγάλεις τα σκουλαρίκια,θα σου αφήσουν από καθόλου έως ένα ελάχιστο σημάδι.
Η προσωπική μου γνώμη είναι πάντως,άμα σου αρέσει γιατί να μην το κάνεις; Ότι λόγο και να έχεις αν εσύ το βρίσκεις όμορφο κάντο!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lowbaper92 (Χάρης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lowbaper92
Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,316 μηνύματα.

O lowbaper92 Σούπερ Μάγειρας της πρωινής της φράπας έγραψε στις 16:45, 12-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από άντζυ
Πονεμένη ιστορία μου ανοίξατε... Έχω το κλασσικό 1+1...Ήθελα να κάνω άλλη μία ψηλά στο αφτί ή στον τράγο αλλά κάθε φορά που το έλεγα στη μάνα μου,έλεγε: <<Αν θες να με στείλεις στο νοσοκομείο,ορίστε εκεί είναι η πόρτα,πήγαινε και κάνει αλλά μετά μην έρθεις στο νοσοκομείο να με δεις>>..
Έλα μωρέ, πάντα υπερβάλουν οι μανάδες. Θα το συνηθίσει. Όταν το δει μπορεί να της αρέσει κιόλας.

Παράθεση

άντζυ

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη άντζυ
H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 480 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε στις 16:56, 12-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από lowbaper92
Έλα μωρέ, πάντα υπερβάλουν οι μανάδες. Θα το συνηθίσει. Όταν το δει μπορεί να της αρέσει κιόλας.
Εγώ τη δικιά μου την έχω ικανή να πάει όντως στο νοσοκομείο..!

Παράθεση

κaτε_αlx

Δραστήριο Μέλος

H κaτε_αlx Γήρνα πίσο ή έστο τειλεφόνα έγραψε στις 20:43, 12-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από lowbaper92
Και ίσως θελήσει να κάνει και αυτή ε?

άντζυ δοκίμασε να εξηγήσεις στην μητέρα σου ότι ένα piercing δεν είναι δα και τόσο τρομερό. Συζητήστε το χωρίς υπερβολές και σίγουρα θα βρεθεί η χρυσή τομή.

Παράθεση

stacey_af

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stacey_af
H stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 234 μηνύματα.

H stacey_af κσ έγραψε στις 21:06, 12-09-12:

ρε παιδια! η τρυπα στο κατω χειλος αφηνει σημαδι;

Παράθεση

κaτε_αlx

Δραστήριο Μέλος

H κaτε_αlx Γήρνα πίσο ή έστο τειλεφόνα έγραψε στις 21:25, 12-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από stacey_af
ρε παιδια! η τρυπα στο κατω χειλος αφηνει σημαδι;
Απ'όσο ξέρω αφήνει ένα μικρό σημαδάκι το οποίο μπορείς να διακρίνεις μόνο από πολύ κοντά.

Παράθεση

lowbaper92 (Χάρης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lowbaper92
Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,316 μηνύματα.

O lowbaper92 Σούπερ Μάγειρας της πρωινής της φράπας έγραψε στις 04:29, 13-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από κaτε_αlx
Και ίσως θελήσει να κάνει και αυτή ε?
Δεν ξέρω στη συγκεκριμένη περίπτωση, απλά λέω ότι γενικά δεν είναι τόσο τραγικά όσο τα παρουσιάζουν στην αρχή.
Κι εμένα μου έλεγε κάτι "μη μου έρθεις σπίτι με κανά σκουλαρίκι" αλλά όταν το έκανα, το συνήθισε. Και ήμουν 15-16 χρονών.

Παράθεση

Enlighten

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Enlighten
Ο Enlighten αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Enlighten έγραψε στις 19:57, 19-09-12:

Καλησπέρα,
Εδώ και λίγο καιρό σκέφτομαι να φορέσω σκουλαρίκι. Είμαι αγόρι 16 χρονών. Είμαι σε δήλημα όμως , να βάλω και στα 2 αυτιά ή μόνο στο αριστερό ? Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα λίγο περισσότερο να βάλω και στα 2. Όσο για τους συμβολισμούς δεν είμαι gay γιαυτό αποκλείω το δεξί αυτί. Όμως μια και τα σκουλαρίκια στα 2 αυτιά σε άνδρα συμβολίζουν και καλά πως είναι αμφιφυλόφιλος με κάνει λίγο σκεπτικό και λέω μήπως στο αριστερό μόνο θα ήταν καλύτερα ? Από την άλλη λέω να τους γράψω τους συμβολισμούς και να κάνω αυτό που μου αρέσει περισσότερο. Θα ήθελα να ακούσω και απόψεις όμως ( τι βρίσκετε πιο σωστό και πιο όμορφο ? )

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 20:12, 19-09-12:

Πρώτη φορά ακούω για αυτούς τους συμβολισμούς.

Παράθεση

Alma Libre (Morphine)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,744 μηνύματα.

H Alma Libre ~Σουλμέτ του τηγανιού~ 27/12/13 έγραψε στις 20:30, 19-09-12:

@Enlighten: Τράβα κάνε μια στο αριστερό και στο δεξί άσε φράτζα
(Εγώ μπορεί να είμαι κορίτσι αλλά τη διπλή τρύπα την έχω στο αριστερό και τη μονή-με τη φράτζα-στο δεξί)

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

e-steki Moderator

H Imadlak όλα ήτανε δικά σου από πάντα... έγραψε στις 20:36, 19-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Enlighten
Καλησπέρα,
Εδώ και λίγο καιρό σκέφτομαι να φορέσω σκουλαρίκι. Είμαι αγόρι 16 χρονών. Είμαι σε δήλημα όμως , να βάλω και στα 2 αυτιά ή μόνο στο αριστερό ? Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα λίγο περισσότερο να βάλω και στα 2. Όσο για τους συμβολισμούς δεν είμαι gay γιαυτό αποκλείω το δεξί αυτί. Όμως μια και τα σκουλαρίκια στα 2 αυτιά σε άνδρα συμβολίζουν και καλά πως είναι αμφιφυλόφιλος με κάνει λίγο σκεπτικό και λέω μήπως στο αριστερό μόνο θα ήταν καλύτερα ? Από την άλλη λέω να τους γράψω τους συμβολισμούς και να κάνω αυτό που μου αρέσει περισσότερο. Θα ήθελα να ακούσω και απόψεις όμως ( τι βρίσκετε πιο σωστό και πιο όμορφο ? )
δεν το ειχα ξανακουσει αυτο για τους συμβολισμους παντως!
Κανε οπου θες τρυπα και οσες θες και μην δινεις σημασια σε συμβολισμους και αλλες χαζομαρες λεω εγω!!

Παράθεση

Enlighten

Νεοφερμένος

Ο Enlighten αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Enlighten έγραψε στις 20:43, 19-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
@Enlighten: Τράβα κάνε μια στο αριστερό και στο δεξί άσε φράτζα
(Εγώ μπορεί να είμαι κορίτσι αλλά τη διπλή τρύπα την έχω στο αριστερό και τη μονή-με τη φράτζα-στο δεξί)
Αν και πριν 3 χρόνια ( όπως αρκετά αγόρια) είχα μια τρέλα με το μακρύ μαλί τώρα το αντιπαθώ

Παράθεση

_fairygirl_ (Τζόγιο)

iSchool Moderator

H Τζόγιο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,029 μηνύματα.

H _fairygirl_ ~Σουλμέτ της κατσαρόλας~27/12/13 έγραψε στις 20:50, 19-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Enlighten
Καλησπέρα,
Και'λεγα μονο τα δικα μας τα εξυπνα καθονται και λενε τις βλακειες που κυκλοφορουν για τους συμβολισμους.Εγω θα σου πω το εξης εχω 4 τρυπες στο ενα αυτι και στο αλλο 2. Θεωρω οτι πλεον το σκουλαρικι στα αγορια μου ειναι κατι τελειως συνηθες αλλα αν το γουσταρεις δεν βρισκω λογο για να μην το κανεις.Οποτε κανε τρυπα ΟΠΟΥ θες και τις χαζομαρες που λενε μερικοι ταχα μου και δηθεν "βαρβαταντρες" αστες για τους προκατειλημενους.Για να σου δωσω ενα παραδειγμα: τρυπα στη μυτη.Ειναι απο τις αρκετα διαδεδομενες τρυπες στα κοριτσια αν και ξερω οτι την εχουν ολες επειδη την ΘΕΛΩ την εκανα.
Οποτε κανε οτι θες εσυ και μην επιρεαζεσαι απο χαζομαρες
Οτι αλλο θες σκουντας (και σε πμ)
Καλο τρυπημα,ευχομαι

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _fairygirl_ : 19-09-12 στις 20:51. Αιτία: προσθήκη
Παράθεση

Enlighten

Νεοφερμένος

O Enlighten έγραψε στις 21:30, 19-09-12:

Και'λεγα μονο τα δικα μας τα εξυπνα καθονται και λενε τις βλακειες που κυκλοφορουν για τους συμβολισμους.Εγω θα σου πω το εξης εχω 4 τρυπες στο ενα αυτι και στο αλλο 2. Θεωρω οτι πλεον το σκουλαρικι στα αγορια μου ειναι κατι τελειως συνηθες αλλα αν το γουσταρεις δεν βρισκω λογο για να μην το κανεις.Οποτε κανε τρυπα ΟΠΟΥ θες και τις χαζομαρες που λενε μερικοι ταχα μου και δηθεν "βαρβαταντρες" αστες για τους προκατειλημενους.Για να σου δωσω ενα παραδειγμα: τρυπα στη μυτη.Ειναι απο τις αρκετα διαδεδομενες τρυπες στα κοριτσια αν και ξερω οτι την εχουν ολες επειδη την ΘΕΛΩ την εκανα.
Οποτε κανε οτι θες εσυ και μην επιρεαζεσαι απο χαζομαρες
Οτι αλλο θες σκουντας (και σε πμ)
Καλο τρυπημα,ευχομαι
Thnx Όντως πιστεύω πως θα κάνω και στα 2 αυτιά

Παράθεση

_fairygirl_ (Τζόγιο)

iSchool Moderator

H _fairygirl_ ~Σουλμέτ της κατσαρόλας~27/12/13 έγραψε στις 22:06, 20-09-12:

Θα ξανακανω την ερωτηση μπας και μου απαντησει καποιος σχετικος με αυτο.
Εγω θελω να κανω μια στο αυτι ψηλα.Αλλα εδω και κατι μηνες ολο κατι με κραταει και δε λεω να παω να την κανω.Θα ηθελα πληροφοριες:
Α)κοσμηματοπωλειο ή τατου στουντιο
Β) ποναει?
Γ) ποσο ευκολα μολυνεται?
Ευχαριστω

Παράθεση

MaroSter (Μάρω)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MaroSter
H Μάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H MaroSter έγραψε στις 22:49, 20-09-12:

Θα ξανακανω την ερωτηση μπας και μου απαντησει καποιος σχετικος με αυτο.
Εγω θελω να κανω μια στο αυτι ψηλα.Αλλα εδω και κατι μηνες ολο κατι με κραταει και δε λεω να παω να την κανω.Θα ηθελα πληροφοριες:
Α)κοσμηματοπωλειο ή τατου στουντιο
Β) ποναει?
Γ) ποσο ευκολα μολυνεται?
Ευχαριστω
Ειναι πολυ καλος ο Χρονης ( Μεσογείων 248 πλησίον του σταθμού μετρό ΧΟΛΑΡΓΟΣ) Η δικη μου τρυπα μολυνθηκε παρολο που η διαδικασια εγινε οπως επρεπε και το φροντιζα τακτικα οποτε την εκλεισα και την ξαναεκανα μετα απο καποιο καιρο στο αλλο αυτι που δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα, δεν ποναει οταν την κανεις καθολου αλλα αν ξαπλωνεις παντα απο την μερια που ειναι το σκουλαρηκι η αν το χτυπησεις μετα θα σε ποναει ...το συνηθιζεις ευκολα παντως.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τζόγιο)

iSchool Moderator

H _fairygirl_ ~Σουλμέτ της κατσαρόλας~27/12/13 έγραψε στις 23:17, 20-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από MaroSter
Ειναι πολυ καλος ο Χρονης ( Μεσογείων 248 πλησίον του σταθμού μετρό ΧΟΛΑΡΓΟΣ) Η δικη μου τρυπα μολυνθηκε παρολο που η διαδικασια εγινε οπως επρεπε και το φροντιζα τακτικα οποτε την εκλεισα και την ξαναεκανα μετα απο καποιο καιρο στο αλλο αυτι που δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα, δεν ποναει οταν την κανεις καθολου αλλα αν ξαπλωνεις παντα απο την μερια που ειναι το σκουλαρηκι η αν το χτυπησεις μετα θα σε ποναει ...το συνηθιζεις ευκολα παντως.
Βασικα δεν ηθελα να μου πεις που ακριβως να παω απλως ειμαι σε διλημμα αν θα πρεπει να παω κοσμηματοπωλειο ή σε επαγγελματια διοτι για τη συγκεκριμενη περιοχη εχω ακουσει τα διαφορα "ωραια"

Παράθεση

MaroSter (Μάρω)

Νεοφερμένος

H Μάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H MaroSter έγραψε στις 23:22, 20-09-12:

Βασικα δεν ηθελα να μου πεις που ακριβως να παω απλως ειμαι σε διλημμα αν θα πρεπει να παω κοσμηματοπωλειο ή σε επαγγελματια διοτι για τη συγκεκριμενη περιοχη εχω ακουσει τα διαφορα "ωραια"
Θα ελεγα σε επαγγελματια. Παντως αν δεις οτι πονας πολυ τις πρωτες μερες απλα την βγαζεις και κλεινει αμεσως

Παράθεση

_fairygirl_ (Τζόγιο)

iSchool Moderator

H _fairygirl_ ~Σουλμέτ της κατσαρόλας~27/12/13 έγραψε στις 21:08, 21-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από MaroSter
Θα ελεγα σε επαγγελματια. Παντως αν δεις οτι πονας πολυ τις πρωτες μερες απλα την βγαζεις και κλεινει αμεσως
Παλιοτερα ειχα κανει τρυπα στη μυτη την 1η φορα μετα απο ενα μηνα μου εκανε νερα πηγα να βγαλω το σκουλαρικι για να βαλω ενα αλλο και η τρυπα εκλεισε,οποτε και αναγκαστηκα να την ξανακανω.Δεν προκειται να καθομαι να παιζω με μια τρυπα. Το ξερω οτι θα ποναει αλλα το ποσο ειναι η απορια μου

Παράθεση

MaroSter (Μάρω)

Νεοφερμένος

H MaroSter έγραψε στις 21:07, 22-09-12:

Παλιοτερα ειχα κανει τρυπα στη μυτη την 1η φορα μετα απο ενα μηνα μου εκανε νερα πηγα να βγαλω το σκουλαρικι για να βαλω ενα αλλο και η τρυπα εκλεισε,οποτε και αναγκαστηκα να την ξανακανω.Δεν προκειται να καθομαι να παιζω με μια τρυπα. Το ξερω οτι θα ποναει αλλα το ποσο ειναι η απορια μου
Δεν ξερω για μυτη αλλα εχω ακουσει πως δεν ποναει πολυ το συγκεκριμενο σημειο, υποθετω πως οπου και να κανεις τρυπα αν ο πονος κρατησει πανω απο δυο βδομαδες δεν ειναι καλο ...αν και συνηθως πρηζεται αν μολυνθει δεν πονας απλα οποτε θα το καταλαβεις αν τρεχει κατι!

Παράθεση

IwannaLoveCat (Ιωαννα ΝταΦακ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη IwannaLoveCat
H Ιωαννα ΝταΦακ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H IwannaLoveCat Jeremy & Mikeius έγραψε στις 22:13, 25-11-12:

παιδια ποσα σκουλαρικια εχετε???(σε αυτια, μυτη, φρυδι κτλ.) και τι γνωμη εχετε για τα σκουλαρικια σε αγορια?

εγω εχω μεχρι στιγμης 2 αλλα θελω να κανω αλλη μια στο πτερυγιο και αλλη μια στο αυτι διπλα απο τις βασικες...συνολο 5
μου αρεσει το αγορι να εχει σκουρακι στο φρυδι ....

Σημείωση:
Τα μηνύματα 332 έως 340 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "Πόσα σκουλαρίκια έχετε; (Αγόρια και Κορίτσια)".
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 28-11-12 στις 23:10. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω συγχώνευσης θεμάτων
Παράθεση

georgia.94

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη georgia.94
H georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 521 μηνύματα.

H georgia.94 έγραψε στις 22:55, 25-11-12:

2(τις κλασικες)..στα αγορια δεν μ πολυαρεσουν οι τρυπες..
Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,399 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 23:01, 25-11-12:

εχω 3 στο ενα αυτι (στο λοβο) και 2 στο αλλο (πτερυγιο και κανονικη)
και θελω και μια στον τραγο
στα αγορια μου αρεσει ΜΟΝΟ σε οσους παει το labret,στο αυτι και στο φρυδι
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 23:30, 25-11-12:

3 στο ένα αφτί, 2 στο άλλο, μια στο πτερύγιο και μια στον αφαλό. Δεν ξέρω αν είναι όλες ανοιχτές ακόμα βέβαια...ο boyfriend είχε μια στο αφτί αλλά την έχει κλείσει εδώ και καμιά 15αριά χρόνια. Πάλι καλά δηλαδή γιατί θα ήταν μια βλακεία και μισή αμα φόραγε σκουλαρίκια.
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

e-steki Moderator

H Imadlak όλα ήτανε δικά σου από πάντα... έγραψε στις 10:43, 26-11-12:

έχω 3 στο ένα αυτί και 1 στο άλλο προς το παρόν..θα κάνω κανα 2 ακόμα κάποια στιγμή!
τα σκουλαρίκια στα αγόρια μου αρέσουν,αλλά δεν ταιριάζουν σε όλους...
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 5,434 μηνύματα.

H prinCess. bO.om. έγραψε στις 14:39, 26-11-12:

Πόσα σκουλαρίκια έχετε;
Έχω πάρα πολλά σκουλαρίκια. Άπειρα. Και άλλα τόσα μονά που τα χάνω κάπου κάπου, αλλά δε φοράω συχνά.
Παράθεση

Alma Libre (Morphine)

Επιφανές Μέλος

H Morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,744 μηνύματα.

H Alma Libre ~Σουλμέτ του τηγανιού~ 27/12/13 έγραψε στις 16:53, 26-11-12:

Έχω 2 τρύπες στο αριστερό απο μικρή ηλικία και μία στο δεξί
Ναι,στα αγόρια μ'αρέσουν,στο φρύδι κυρίως και στο αυτί (πάνω-πάνω,το helix που λέμε)

Εγώ θέλω να κάνω στη μύτη,κατά προτίμηση septum,όχι πως η κανονική με χαλάει,τεσπα.και δυο helix,ένα στο κάθε αυτί.
Α,και άλλες 2 στο αριστερό.
μου φτάνουν νομίζω.
Παράθεση

IwannaLoveCat (Ιωαννα ΝταΦακ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη IwannaLoveCat
H Ιωαννα ΝταΦακ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H IwannaLoveCat Jeremy & Mikeius έγραψε στις 17:22, 26-11-12:

Εγώ θέλω να κάνω στη μύτη,κατά προτίμηση septum,όχι πως η κανονική με χαλάει,τεσπα.και δυο helix,ένα στο κάθε αυτί.
Α,και άλλες 2 στο αριστερό.
μου φτάνουν νομίζω.
χαχα εε νομίζω φτάνουν
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 26-11-12 στις 21:01. Αιτία: greeklish
Παράθεση

Alma Libre (Morphine)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre ~Σουλμέτ του τηγανιού~ 27/12/13 έγραψε στις 17:45, 26-11-12:

Μη το λες,μια φίλη μου έχει αυτί σουρωτήρι,monroe,labret,κανονική στη μύτη και δε της φτάνουν
Παράθεση

danahnid

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη danahnid
H danahnid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H danahnid έγραψε στις 23:20, 23-02-13:

γεια σας παιδια!ειμαι καινουρια εδω και θα ηθελα γρηγορα αν γινεται μια απαντηση!!
εκανα labret σημερα μονη μου,δεν ενοιωσα τιποτα δεν φουσκωσε ειμαι τυχερη ευτυχως.
απλα η βελονα που το εκανα ειναι σε μεγεθος σαν ενα νορμαλ σκουλαρικι.ξερετε αν υπαρχουν μπαρες η σκουλαρικια για εκει σε μεγεθος τετοιο;δηλαδη νορμαλ σκουλαρικιου και οχι σαν μπαρα;γιατι δεν χωραει
Παράθεση

vickydask

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vickydask
H vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 353 μηνύματα.

H vickydask έγραψε στις 02:09, 24-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από danahnid
γεια σας παιδια!ειμαι καινουρια εδω και θα ηθελα γρηγορα αν γινεται μια απαντηση!!
εκανα labret σημερα μονη μου,δεν ενοιωσα τιποτα δεν φουσκωσε ειμαι τυχερη ευτυχως.
απλα η βελονα που το εκανα ειναι σε μεγεθος σαν ενα νορμαλ σκουλαρικι.ξερετε αν υπαρχουν μπαρες η σκουλαρικια για εκει σε μεγεθος τετοιο;δηλαδη νορμαλ σκουλαρικιου και οχι σαν μπαρα;γιατι δεν χωραει
λογικα ψαχνεις σκουλαρικι 0.8mm που ναι υπαρχουν καποια και για χειλια. στα τατουατζιδικα/πιρσινγκαδικα εχουν το πιο πιθανον, αλλιως μοναστηρακι πουθενα. α και μη χαιρεσαι που δε φουσκωσε, αναμενομενο ηταν. θα σου κοκκινισει τις επομενες μερες. κανε κανενα μπουκωμα με αλατονερο και βαζε κανα octenicept απεξω για λιγες μερες. αλλα ρε κοπελια ελεος. 20Ε κανει η τρυπα. αφου την κανεις μια φορα που την κανεις, πηγαινε τουλαχιστον να στην κανουν σωστα.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

danae13.efRG10

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη danae13.efRG10
H danae13.efRG10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H danae13.efRG10 έγραψε στις 18:45, 24-03-13:

εγω εχω στα αυτα 3+1 και θελω πααρα πολυ να κανω κατω αριστερα απο τα χειληη;Δ
Παράθεση

Skrillex (Νένα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Skrillex
H Νένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Skrillex . έγραψε στις 22:14, 24-03-13:

Eγώ προσωπικά λατρεύω τα piercings και έχω 10 τρύπες.
Θεωρώ πως αν γίνουν με κατάλληλη φροντίδα και προσοχή δεν τίθεται θέμα μόλυνσης,τουλάχιστον,εγώ δεν είχα ποτέ
Πάντως,είναι όλα μια ιδέα,γιατί,έκανα στα χείλη,την βαρέθηκα,την έβγαλα,έκανα στο septum (μέσα στην μύτη είναι),την βαρέθηκα την έβγαλα,έτσι είναι αυτά πιστεύω...Τώρα θα κάνω στον φρύδι,και αναρωτιέμαι για πόσο θα την κρατήσω και δεν θα την βαρεθώ,αλλά πιστεύω πως θα μου αρέσει,και δεν θα το βγάλω το σκουλαρήκι χιχι
Θα δείξει
Παράθεση

vickydask

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vickydask
H vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 353 μηνύματα.

H vickydask έγραψε στις 03:06, 26-03-13:

χειλια, φρυδι αφηνει σημαδι. αυτο ειναι το μονο σπαστικο. αλλα οταν κολλαει κανεις τι σημαδια και ιστοριες του λες, θα την κανει την τρυπα.
Παράθεση

Rania.

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Rania.
H Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H Rania. Και το κεφι μου θα κανω. έγραψε στις 05:45, 04-06-13:

Bumpity bump.
Ερωτήσεις του χαράματος.

Ποια κοπελίτσα από δω έχει κάνει piercing στον αφαλό; Σε τι εποχή την έκανε (εννοώ σχετικά με το νερό της θάλασσας, αν βοηθάει ή επιβαρύνει την τρύπα κλπ) και πόσο πόνεσε;
[Είμαι πολύ φλώρος γενικά και τις φοβάμαι τις βελόνες. Με την τρύπα στη μύτη κι όλας είχα πολλά τραβολογήματα. Άλλαξα σε κρίκο, έκανε ένα σπυράκι το οποίο πού και πού έσκαγε με αίμα και πύον, το έβγαλα έβαλα το αρχικό, πέρασε και ξανάβαλα κρίκο χωρίς θέματα.]
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 11:50, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Rania.
Bumpity bump.
Ερωτήσεις του χαράματος.

Ποια κοπελίτσα από δω έχει κάνει piercing στον αφαλό; Σε τι εποχή την έκανε (εννοώ σχετικά με το νερό της θάλασσας, αν βοηθάει ή επιβαρύνει την τρύπα κλπ) και πόσο πόνεσε;
[Είμαι πολύ φλώρος γενικά και τις φοβάμαι τις βελόνες. Με την τρύπα στη μύτη κι όλας είχα πολλά τραβολογήματα. Άλλαξα σε κρίκο, έκανε ένα σπυράκι το οποίο πού και πού έσκαγε με αίμα και πύον, το έβγαλα έβαλα το αρχικό, πέρασε και ξανάβαλα κρίκο χωρίς θέματα.]
αυτο στη μυτη το ειχα πάθει και εγω.

όσο για τον αφαλο,οτι ποναει ποναει
αλλα μετα δε το νιωθεις.εγω το ειχα κανει αρχες σεπτεμβριου και τελος σεπτεμβριου την εκλεισα.Γενικα,ειναι πολυ επικυνδυνο στον αφαλο,δε το ξαναρισκαρω.εμενα παντως με ποναγε! εβαζα συνεχεια φυσιολογικο ορο
Παράθεση

_fairygirl_ (Τζόγιο)

iSchool Moderator

H _fairygirl_ ~Σουλμέτ της κατσαρόλας~27/12/13 έγραψε στις 14:46, 04-06-13:

Δεν είσαι η μόνη που είχε τραβολογήματα με τη τρύπα στη μύτη και΄γω είχα και συνεχίζω ενίοτε να΄χω.
Ο αφαλός πονάει τώρα αν αντέχεις κάν'το.
Παράθεση

Rania.

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Rania.
H Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H Rania. Και το κεφι μου θα κανω. έγραψε στις 20:09, 04-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από φρι
αυτο στη μυτη το ειχα πάθει και εγω.

όσο για τον αφαλο,οτι ποναει ποναει
αλλα μετα δε το νιωθεις.εγω το ειχα κανει αρχες σεπτεμβριου και τελος σεπτεμβριου την εκλεισα.Γενικα,ειναι πολυ επικυνδυνο στον αφαλο,δε το ξαναρισκαρω.εμενα παντως με ποναγε! εβαζα συνεχεια φυσιολογικο ορο
Άουχ. Μαλακία. Από τον πόνο την έκλεισες;
Το θεωρώ πολύ κομψό γενικά ως σημείο αλλά τρέμω το πόσο βαθιά παίζει να πάει η βελόνα.

Δεν είσαι η μόνη που είχε τραβολογήματα με τη τρύπα στη μύτη και΄γω είχα και συνεχίζω ενίοτε να΄χω.
Ο αφαλός πονάει τώρα αν αντέχεις κάν'το.
Γενικά δεν ξέρω κανέναν που να έκανε τρύπα στη μύτη, να άλλαξε σκουλαρίκι και να μην έπαθε τίποτα. Εγώ για κάνα μήνα το είχα το σπυρί. Και πάνω που πήγε να φύγει, ξυπνάω ένα πρωί με ξεραμένο αίμα παντού γύρω από την τρύπα και φρίκαρα, έβγαλα τον κρίκο και ξανάβαλα το αρχικό. Το πώς τα κατάφερα ενώ την πίεζε το σπυράκι, ακόμα απορώ.
Παράθεση

_fairygirl_ (Τζόγιο)

iSchool Moderator

H _fairygirl_ ~Σουλμέτ της κατσαρόλας~27/12/13 έγραψε στις 20:26, 04-06-13:

Γενικά δεν ξέρω κανέναν που να έκανε τρύπα στη μύτη, να άλλαξε σκουλαρίκι και να μην έπαθε τίποτα. Εγώ για κάνα μήνα το είχα το σπυρί. Και πάνω που πήγε να φύγει, ξυπνάω ένα πρωί με ξεραμένο αίμα παντού γύρω από την τρύπα και φρίκαρα, έβγαλα τον κρίκο και ξανάβαλα το αρχικό. Το πώς τα κατάφερα ενώ την πίεζε το σπυράκι, ακόμα απορώ.
Εγώ την έκανα πέρυσι τον Απρίλη και φέτος τον Απρίλη κατάφερα να βάλω κρίκο. Και αυτός μη φανταστείς,μέχρι να το συνηθίσει η μύτη..
Για να μη μιλήσω για τα θαλασσινό νερό που κάθε φορά που πήγαινα θάλασσα τσουπ! Σπυράκι.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    catloverGG , nPb

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους