• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

mallorca1983

Νεοφερμένος

Η mallorca1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Την παρασκευή γνώρισα σε ένα κομμωτήριο μια κοπέλα που έκανε ρινοπλαστική στον λ. και ενθουσιάστηκα. Υπάρχει κάποιος άλλος που να γνωρίζει κάτι σχετικά ???

γεια σου....θα πω ότι έχω πει άπειρες φορές για αυτόν τον άνθρωπο...αν μπορείς να τον αποκαλέσεις έτσι.....ΧΑΣΑΠΗΣ!!!!!!!!!!!!!!! κάνε στον εαυτό σου την χάρη και μην πας, για να γλιτώσεις τα χειρότερα....εγώ δεν τα γλίτωσα δυστυχώς, και τώρα ΔΕΝ φτιάχνεται η μύτη μου γτ την κατακρεουργησε!!! έχω γράψει και παλαιότερα γι αυτον....κάνε έναν κόπο και διάβασε τα μην....και είναι και άλλα άτομα που την πάτησαν όπως εγώ....καλή τύχη εύχομαι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claud

Νεοφερμένος

Ο Claud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπερα,παιδια επειδη ειναι πολυ δυσκολο να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες ειναι ευκολο να αναφερετε καποιους καλους γιατρους που εχουν αναφερθει γενικα σε αυτο το φορουμ??Εστω τα αρχικα τους και τις περιοχες που δεχονται πελατες?Γενικα απο τις λιγες που διαβασα υπαρχουν πολλα ποσοστα αποτυχιας και ειλικρινα κουραγιο και υπομονη για ολους μας που καναμε ή θελουμε να κανουμε!Απο οτι βλεπω γενικα παντως ο παυ..πρεπει ναναι απο τους καλους (?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria555

Νεοφερμένος

Η maria555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδιά γεια σας ..Εχω κάνει και εγώ ρινοπλαστική πριν 2 χρόνια εδω στη Θεσσαλονίκη και δεν είμαι καθόλου μα καθόλου ευχαριστημένη ...Επισκέφτηκα κάποιους γιατρούς και μου είπαν πως για να διορθωθεί η δύσκολη περίπτωση μου χρειάζεται να παρθεί μόσχευμα απο την κογχη του ωτός και να γίνει ανοικτή ρινοπλαστική...Κανείς από τους γιατρούς δεν τολμά να πειράξει το διάφραγμα και να πάρει μόσχευμα από αυτό, διότι υπάρχει κίνδυνος να καταρρεύσει η μύτη μετά ..Υπάρχει κανείς που να έχει κάνει παρόμοια εγχείρηση ; Στείλτε μου ΠΜ ή απαντείστε εδώ γράφοντας την εμπειρία σας..
Προς το παρόν ψάχνω να βρω πληροφορίες στο Google όσον αφορά την επανορθωτική ρινοπλαστική με μόσχευμα από την κόγχη του ωτός ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Καλησπερα....σας γραφω απο το κρεβατι του της κλινικης
Σημερα εκανα ρινοπλαστικη δευτερη με τον Π.Κ...παιδια ειναι πολυ καλος στη δουλεια του...νομιζω οτι μου διορθωσε ολα οσα ειχα θεμα....δεν κουραστηκε ουτε μια φορα να μου απαντησει..και ειμουν γενικα ολο ερωτησεις...ειναι πολυ καλος καο ως ανθρωπος με κερδισε απ την πρωτη φορα...ειχα παει κ στον Σ. και μου χε μεινει κ ο Π. αλλα δεν πηγα...θελω να γραψω τοσα πολλα αλλα ειμαι απ το κινητο κ δν ειναι το ευκολοτερο...απ το λιγο που βλεπω εχω ενθουσιαστει....θα ποσταρω φωτος γιατι θελω να βοηθησω ολα τα παιδια...ξερω τι τραβατε...εντωμεταξι μου χει βαλει σωληνακια και αναπνεω πολθ καλα δν εχω μπουκωμα

Η κλινικη ειναι ωρλ χειρουργικη...εχω ιδιοτικη ασφαλεια κ μου βγηκε λιγα....

Μετα τον Φ. που μου δημιουργησε θεμα...ανα εχω να πω...μην θολωνετε απ τα γραφεια υην χλιδη και τισ κλινικες....η κλινικη εδω ειναι πολυ απλη...αλλα ο γιατρος οι νοσοκομες ολα ειναι τελεια....νιωθω μεγαλη ικανοποιηση για την επιλογη μου....μπορει να μην εχω δει το τελικο αποτελεσμα...αλλα μεχρι στιγμης νιωθω οτι ο χειρουργος μου με προσεξε...και πανω απ ολα ειναι ανθρωπος...τον εχω συμπαθησει πολυ...παιδια αξιζει να τον επισκευτειτε ειλικρινα...ιδιως αυτοι που ψαχνουν επανενχειρηση....θα ποσταρω φωτος μολις μπορεσω...κουραγιο και καλη επθτυχια σε οσους θα το κανουν...

Γραφω απ το κινητο μεσα απ την κλινικη εχει 4ωρες π ξυπνησα...ο γιατρος ειναι πραγματι επαγγελματιας δν μου ταμποναρε την μυτη μου εβαλε σωληνακια και γυψο...αναπλεω μια χαρα...με καλυψε και η ιδιωτικη μου ασφαλεια και πληρωσα λιγα...ο γιατρος ειναι ο Π.Κ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Δευτερη νυχτα στην κλινικη...επελεξα να μεινω και δευτερη νυχτα...γιατι μου την καλυπτε η ασφαλεια μοθ...και γενικα ποναω...κ νιωθω πιο ανετα εδψ...ο γιατρος μου κανε πολλα...μειωσε την καμπουρα...εκλεισε το οπεν ρουφ...ισιωσε διαφραγμα..εβαλε χονδρους στα ρουθουνια που χαν καταστραφει απο τον Φ. .εκανε τοταλ ρικονστρακτσιον της κορυφης...και μειωσε το μεγεθος των ρουθουνιων μου...εχω αρκετα ραματα και με τραβανε...περνω παυσιπονα και την βγαζω...μολις ξυπνισα και με τραβανε τα ραματα...αλλα ζητησα και μου φερανε παυσιπονο...παλι....χαχα...το παγωτο κανει θαυματα εφαγα ενα λιτρο το απογευμα...μου φυγε ολο το τραβηγμα...για αρκετη ωρα...η κλινικη μοιαζει με δημοσιο νοσοκομειο....αλλα οι κοπελες ειναι πολυ καλες...και ερχοντε συχνα να με δουν...επαθα πλακα με το φαγητο....το μεσημερι κοτοπουλο με πατατες σουπεεερρρ...αν κ δν μπορουσα να το φαω οπως ηθελα...κ ο το βραδυ παστιτσιο ...καλα δδεν θυμαμαι να χω φαει καλυτερο...η μυτουλα ξεπριζεται κ βλεπω την κορυφη εχει ευθιαστει και μου τη λεπτυνε οπως τπυ χα ζητησει...το ξερω οτι τωρα δεν φαινεται τιποτα...βλεπω μια μικρη ασυμετρια αλλα ακομη κ ετσι να μεινει και να μην εινα πριξιμο ειναι πολυ καλητερη απο πριν...ουφ...τι αλλο να σας πω ...ποναωωωω...περιμενω να δρασει το παυσιπονο και ξεχνιεμαι οσο γραφω....αγρια χαραματα....χιχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
γεία σας!! ενδιαφέρομαι να κάνω ρινοπλαστική σχετικά άμεσα. αν κάποιος έχει εμπειρία από π.κόλ..σε γλυφάδα ή τον γνωστό γιατρό σε μαρούσι (παυ..) αν μπορεί ας γράψει την εμπειρία του ή ας μου στείλει μήνυμα....ευχαριστώ!

Αννα ειμαι στην κλινικη δευτερη μερα με χειρουργησε ο γιατρος π την γλυφαδα....να πας...ειναι πολυ καλος και θα σου εξηγησει τα παντα...εκανα επανεπεμβαση...τον επριξα λιγο...αναλυσαμε τα παντα.μου πε λεπτομερειες το τι θα κανει...του ζητησα κ γω διαφορα..μου πε οτι θα κανει οτι μπορει...και το ξερω οτι το κανε...δεν εχω δει ακομη την μυτη μου...μου πε οτι θα μου αρεσει ο γιατρος...του χα παει στικακι με φωτος μου επεξεργασμενες να ξερει περιπογ τι θελω
..αξιζει να τον επισξευτεις...και μη πας σε πλαστικο...πηγαινε σε ωρλ..προσωπικη γνωμη...πηγα στον Φ .το 2004...περιμεναν εξω παρα πολλλοι...το γραφειο μου θυμιζε ταινεια του χολυγουντ...και το ιασω σουπερ χλιδατο...αλλα το αποτελεσμα?αστααα..ασε που στο χειρουργιο ειταν καμια 3 ~4 που με εξεταζανε..καο συζητουσανε...βλεποντας την μυτη μου πριν με πιασει η αναισθησια...μετα καταλαβα οτι μπορει και να βαλανε χερι και αυτοι πανω μου...σαν εκπαιδευομενοι...ασε...τεσπα....εγω το πα....θα βαλω φωτος πριν κ μετα....οποιο κ αν ειναι το αποτελεσμα....ελπιζω να ειναι αυτο π θελω...απ τα λιγα που βλεπω πρεπει να ναι....καλη επιτυχια σε ολους....και θελω να βοηθησω οσο μπορω απο την εμπειρια μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELVE

Νεοφερμένος

Η ELVE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Εγω χειρουργήθηκα στις 22 Μαρτίου και μπορώ να πω και την δική μου εμεπιρία σε όσους ενδιαφέρονται.. Απλά να ξέρετε ότι τίποτα δεν είναι στάνταρ και δεδομένο. Ισχύουν διαφορετικά πράγματα για κάθε άνθρωπο που έχει υποβληθεί σε ρινοπλαστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γνώμη μου είναι να κάνετε ρινοπλαστική μόνο αν υπάρχει σημαντικό λειτουργικό πρόβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΤΕΡΙΝΑ13175

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Εγω χειρουργήθηκα στις 22 Μαρτίου και μπορώ να πω και την δική μου εμεπιρία σε όσους ενδιαφέρονται.. Απλά να ξέρετε ότι τίποτα δεν είναι στάνταρ και δεδομένο. Ισχύουν διαφορετικά πράγματα για κάθε άνθρωπο που έχει υποβληθεί σε ρινοπλαστική.

Καλησπέρα!Εμένα προσωπικά θα ήθελα πολύ να μάθω για την εμπειρία σου. Έχω αποφασίσει να κάνω την εγχείριση, αλλά δυστυχώς φοβάμαι πολύ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELVE

Νεοφερμένος

Η ELVE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δεν είναι απλή διαδικασία. Το πρώτο που θα πρέπει να απαντήσεις στον εαυτό σου είναι εάν πραγματικά το έχεις ανάγκη. Εγώ το είχα ανάγκη καθώς δεν μπορούσα να αναπνεύσω και από την άλλη ήταν ευκαιρία να διορθώσω κάποιες ατέλειες της μύτης μου.
Αν είχα ένα σωστό διάφραγμα και γνώριζα από κοντά κάποιον που έχει περάσει όλο αυτό το μετεγχειρητικό δεν νομίζω να αποφάσιζα να το κάνω...
Έκανα λοιπόν την εγχείρηση στις 22 Μαρτίου και ακόμη και σήμερα έχω μελανιές κάτω από τα μάτια που σημαίνει ότι χρειάσθηκα μια πολύυυυ μεγάλη άδεια από τη δουλειά μου. Έχω πρήξιμο ακόμη και για αρκετούς μήνες θα το έχω. Δεν μπορώ να ξέρω αν το τελικό σχήμα της μύτηςς θα με ικανοποιήσει καθώς ότι και να σας πουν το αποτέλεσμα θα αργήσει πολύ. Προς το παρόν βλέπω ισιωμένο το κόκκαλό μου. Λεπτότερο χόνδρο αλλά πρησμένη μύτη και ελαφρώς πρησμένο πρόσωπο από μέτωπο ως και πάνω από τα χείλη. Το πρήξιμο δεν είναι ίδιο σε όλα τα σημεία αλλά όλα αυτά τα γνώριζα οπότε δεν είμαι σε πανικό.
Πόνο δεν ένιωσα ευτυχώς αλλά έχω ακούσει από πολλούς ότι πόνεσαν πολύ. Ίσως είναι θέμα γιατρού ίσως θέμα οργανισμού.
Τα εύκολα είναι μέχρι να μπεις χειρουργείο και πάλι εξαρτάται πόσο ψύχραιμος είναι κανείς. Εγώ πολύ.
Μετά το χειρουργείο ξεκινάνε τα φάρμακα που κρατάνε μία εβδομάδα, οι καθαρισμοί-πλύσεις, αλλαγές που κάνει ο γιατρός κάθε δεύτερη μέρα κλπ.
Το πού μελάνιασμα έρχεται κατά τη δεύτερη μέρα, εμένα ήταν έντονο αν ο γιατρός είχε πει ότι δεν θα μελανιάσω εγώ ήξερα γενικά ότι μελανιάζω εύκολα.
Μόλις έβγαλα το νάρθηκα έπαθα ένα ελαφρύ σοκ το οποίο όμως προσπαθώ να διαχειριστώ και να κάνω υπομονή μέχρι να έρθω στο επιθυμητό.
Εάν μετά από μήνες δεν μου αρέσει ίσως στο χρόνο να ξανακάνω, θα δω.
Μου κόστισε 3500 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
το αποτελεσμα δυστηχως αργει. απο προσωπικη εμπειρια.και διπλη μαλιστα,να,επιλεξετε ωρλ χειρουργο οχι πλαστικο η εξιδικευση μετραει.επισης να επιλεξετε αυτον που θα ειναι ειλικρινης και σας δωσει σημμασια ,σας κανει να νιωσετε οτι ειναι αληθινος.ειναι δυσκολο αλλα εγω το νιωσα απ την πρωτη στιγμη με τον δικο μου γιατρο.δν κσερω πως θα βγει η μυτη μου απ το λιγο που βλεπω διοτι φοραω το γυψο εχει διορθωσει πργματα οπως μου εξηγησε αναλυτικα και ακουραστα
και στα δυο ραντεβου μας...τωρα αν πρεπει να το κανετε και νιωθεται οτι η σας ενοχλει αισθητικα η μυτη σας νατο κανετε θυμαμαι στην πρωτη επεμβαση τη μερα που εβγαλα το ναρθηκα,μπορει να μην ειταν τελεια αλλα ειχε φυγει ολο αυτο που με ενοχλουσε,αξιζει να το κανετε,,,αλλα προσοχη στην επιλογη γιατρου...ωρλ δαγκωτο

ολα εχουν ενα ρισκο και παντα πρεπει να κανουμε επιλογες και να περνουμε αποφασεις,πιστευω στο ενστικτο και θα σας βγει οταν νιωσετε οτι ο γιατρος σας δεν σας βλεπει μονο ως πορτοφολι


georgia1388 προσπαθησα να σου στειλω pm και σου γραψα ενα καρο πραγματα και παταω απαντηση και μουλεει οτι δεν δεχεσαι μυνηματα.οποτε στο στελνω εδω χωρις ονοματα

προσπαθώ να κανω αυτο που θα θελα να κανουν οι αλλοι..πιστευω πως σε κανει καλυτερο ανθρωπο αυτο...δεν εχω δει ακομη τοτελικο αποτελεσμα αλλα ο γιατρος ειταν ειλικρινεις μαζι μου ειναι προσπαθησε να μου λυσει ολες τις αποριες και με ικανοποιησε ολο αυτο.
δεν μου ταξε τιποτα αλλα μου μιλησε ανθρωπινα και πες τοαπο διαισθηση η ενσικτο το ξερα οτι ειναι καλος και ως ανθρωπος. δεν θέλω να σου πω πολλα καλυτερα νατον δεις μονη σου.εμενα με κερδισε.και εχω παει και σε αλλους και μου βγαλανε αυτο τοκρυο το επαγγελματικο το υπερανω.χωρις να δινουν σημασια στο τιθελω..ο σκ ειταν μεγαλη απογοητευση ειλικρινα.τραγικος.ουτε ν τον σκεφτομαι δεν θελω.η κλινικη ειναι ωρυλα χειρουργικη ειναι στο κεντρο και δεν θα σου γεμισει το ματι,αλλα εγω εχω δεικαι την θεα απ το γραφειο του φο αλλα καιτου ιασω και πιστεψε με καλυτερα να μην την εβλεπα...ειταν επανενχειρηση ηδικια μου.το ξερα οτι τη ναι δυσκολο και ο γιατρος μουπε οτι θα προσπθησει...και τον πιστεψα σου ευχομαι καλη επιτυχια και να τοκανεις με τον γιατρο που θα σε κανει να νιωθεις σιγουρια οτι θα προσπαθησει,,,γιατι η αληθεια ειναι οτι δεν γινεται να προβλευτει τιποατα...καλη επιτυχιααπ την καρδιαμου....εγω πονεσα σλλα εκανα πολλα ανοιχχτη ρινοπλαστικη διαφραγνα ολικη ανασυγροτηση της κορυφης χονδρους στα ρουθουνια ευθιασμος στυλιδας και μειωση ρουθοθνιων ...ουφ ελπιζω να μαι οκ συντομα....φιλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Claud

Νεοφερμένος

Ο Claud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
st33 υπομονη και καλο κουραγιο..σου ευχομαι ολα να πανε τελεια!Θελω και γω να κανω πλαστικη αλλα φοβαμαι παρα πολυ,εσυ σε ποιον γιατρο πηγες??αμα δεν θες να αναφερεις ουτε αρχικα ουτε τιποτα,πως γινεται να μου το στειλεις σε προσωπικο μηνυμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Π.Κ Τα αρχικα και εχει γραφειο στην γλυφαδα...δεν θα πω αλλα εζω γραψει αρκετα ομως το αποτελεσμα μετραει...οποτε θα περιμενω...ολα τα αλλα ειταν καλα....συμπεριφορα αναλυση υπομονη...προς τονπαρον εχω μεγαλο πρηξιμο και ασυμετριες ξερω οτι ειναι πολυ νωριε και θυμαμαι οτι και στην πρωτη ενχειρηση τα πραγματα καλυτερευσαν με τον καιρο...ελπιζω να υπαρξει βελτιωση και να μην εχω περασει ολο αυτο αδικα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claud

Νεοφερμένος

Ο Claud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αισιοδοξια λοιπον και προσοχη με την μυτη σου..ολα θα πανε καλα!γιατι εκανες διπλη?τι δεν σαρεσε στην πρωτη?με την ασσυμετρια ειχες θεμα?(συγνωμη αν σε κουραζω με ερωτησεις )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
ναι ασυμετρια αλλα και παραμορφωση...γενικα ειχα μεγαλη μυτη και με ενοχλουσε ειχα βελτιωση,
αλλα με ενοχλουσε, η ασυμετρια....δεν εχω θεμα τωρα που εχω και μπολικο ελευθερο χρονο απανταω...
και καταλαβαινω την ανυσηχια ολων και θα απανταω μιας και εχω κ μια δυο εμπειριες,,,,
ελπιζω να μην εχω κ τριτη,,,,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

αννα30

Νεοφερμένος

Η αννα30 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
st33 ευχαριστώ που μας λες την εμπειρία σου. στον π.κ πώς κατέληξες, στον σύστησε κάποιος ή από δική σου έρευνα? εγώ τον έχω επισκεφτεί, μου έκανε καλή εντύπωση αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει. επίσης τι εννοείς ασυμμετρία στη μύτη? ήταν στραβή, πρόβλημα στα ρουθούνια? πάντως αν βγάλεις το νάρθηκα πες μας τις εντυπώσεις σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
st33 ευχαριστώ που μας λες την εμπειρία σου. στον π.κ πώς κατέληξες, στον σύστησε κάποιος ή από δική σου έρευνα? εγώ τον έχω επισκεφτεί, μου έκανε καλή εντύπωση αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει. επίσης τι εννοείς ασυμμετρία στη μύτη? ήταν στραβή, πρόβλημα στα ρουθούνια? πάντως αν βγάλεις το νάρθηκα πες μας τις εντυπώσεις σου

Καταρχην νιωθω υποχρεωση να πω τα πραγματα οπως ειναι.θελω να βοηθησω με τις εμπειριες μου..γιαυτο καλυτερα να μη μου στελνετε προσωπικα μυνηματα.θελω να κανω αυτο που θα πρεπε να κανουν ολοι...να.μη κολανε.αν ειταν ετσι ολοι...θα ταν πολυ ευκολο για ολους να κανουνε τη σωστη επιλογη ....διαβασα σε ενα αλλο forum την ιστορια ενος παιδιου που εκανε επανεπεμβαση στον β....διαβαζα ενα ενα τα ποστς και οταν εφτασα σαυτο που ελεγε οτι θα παει σαυτον ...τρομαξα....και ηθελα να διαβασω πιο κατω να δω τι εγινε...το παιδι ειταν ευχαριστημενο με τηβ συμπεριφορα του γιατρου...κ ειταν ενθουσιαμενο...μεχρι π διαβασα οτι του κανε με τοπικη αναισθησια και οτι τον σακατεψε....εκει καταλαβα οτι πρεπει να μη κραταμε για τον εαυτο μας τετοιες εμπειριες...εγω λοιπον εμπειστευτικα τοβ γιατρο χωρις να μου τον γνωρισει καποιος μου βγαλε ειλικρινεια και οτι θα προσπαθησει.....και πιστευω οτι το κανε....ειχα ασυμετρα ρουθουνι και ο φ.μου ειχε φαει χονδρους απο τα ρουθουνιαμε αποτελεσμα να σηκωθουν και να φαινοντε πιο εντονα...επισης ειχα στραβο διαφραγμα..με αποτελεσμα η κορυφη τη μυτης μου να τραβαει προς μια μερια ολο το επιπλο..και στο ανφας να σειχνω σα μποξερ .το ψαξα παρα πολυ....και με ξενους....εστειλα φωτο σε εναν πλαστικο που ηθελα να κανω και καποια αλλα πραγματα και μου πε την μυτη οτι καλυτερα να.μη μου την κανει και τοτε καταλαβα οτι υπαρχουν κ ειλικρινες γιατροι...εψαξα λοιπον ...δυστυχως πολλοι που κανουν τετοιες επεμβααεις ειναι κολυμενοι και δν λενε τιποτα..εγω λοιπον δεν ειμαι και θελω να βοηθησω ολους οσους περνανε το λουκι αυτο...ξερω πως νιωθουν...οσο γιαυτους που θα κανουν την πρωτη τους ..θα το ξαναπω....πρεπει να υπαρχει χημεια
..να ρωτατε τα παντα και να μη κολατε στο γιατρο

.πρεπει να απανταει...μπορει να βρεθητε με χειροτερη μυτη και να χετε μεγαλυτερο προβλημα...εγω προτεινω ωρλ χειρουργο..εχω διαβασει παρα πολυ για επανεπεμβασεις κυριως σε ξενα σαιτ...ειναι η πιο δυσκολη επεμβαση...αν εχετε μονο μια καμπουρα να αφαιρεσετε....οκ ..εκει μπορει να εχετε καλο αποτελεσμα...αλλα και παλι μπορει να σας αφαιρεσει κατι που ειναι απαραιτητο για την στηριξη της μυτης..και να βρειτε το μπελα σας..εμενα μου κανε οραιο προφιλ...οκ...αλλα ειχα διαφραγμα που δν διορθωσε...μου αφαιρεσε χονδρο απ τα ρουθουνια...και ευτυχως ο π.κ μου πε που δεν πειραξε το διαφραγμα μου αλλιως θα ταν πολυ δυσκολο να διορθωθει κατι
..κ τελος ο φ.μου αφησε open roof δηλ.δεν επανενωσε τα κοκκαλα πανω με ποτελεσμα η μυη να ειναι φαρδια απ την αρχη της ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Οντως πολύ σωστό αυτό που λες!!! :)

Δε θυμάμαι αν το έχω ξαναπει, αλλά γιατί δεν αγαπάτε τον ευατό σας έτσι όπως είστε;
Δε γίνετε να έχουν όλοι την γαλλική μύτη; Αλλοι θα έχουν μεγάλη, άλλοι μικρή μύτη.
Αν δεν υπάρχει πρόβλημα στην αναπνοή, γιατί να κάνετε κάτι τέτοιο; Αξίζει να πάρετε ενα μεγάλο ρίσκο και μετά να ντρέπεστε να περπατάτε στον δρόμο γιατί είστε σαν παραμορφωμένοι στο πρόσωπο;
Δε θέλω να προσβάλλω κανέναν, αλλά όσοι σκέφτεστε να κάνετε κάτι τέτοιο, ρίξτε μια ματιά στα προηγούμενα ποστ, και δείτε τις συνέπειες απο μια τέτοια επέμβαση.
Πέρα απο το γεγονός οτι κοστίζει πάνω απο 3000 ευρώ, αν πάει κάτι στραβά θα χρειαστεί να κάνετε και ξανά και ξανά επέμβαση δηλαδή κι άλλα λεφτά, ωστε να διορθωθεί σε ένα βαθμό το πλέον αδιόρθωτο πρόβλημα.

Ολοι έχουμε κάτι το διαφορετικό που μας κάνει να είμαστε όμορφοι. Αν ήταν να είχαμε όλοι μικρή μύτη, γαλαζοπράσινα μάτια, ξανθά μαλλιά, 6pack κοιλιακούς τότε θα είμασταν όλοι ομοιόμορφοι. Δε θα ξεχώριζε ο ένας απ' τον άλλο.
Αν θέλετε να αλλάξετε κάτι στην εξωτερική εικόνα σας, κάντε αυτα που γίνονται χωρίς χειρουργικές επεμβάσεις. Πχ φακούς επαφής με χρώμα, γυμναστική για να κάνετε σωματάρα, βαφές μαλλιών για να αλλάξετε το χρώμα των μαλλιών. Δε χρειάζεται να καταφεύγετε σε πλαστικούς χειρουργούς, και το αποτέλεσμα να είναι μια αηδία. :confused:


Νομιζω οτι εισι λιγο υπερβολικος και απολυτος...η αληθεια ειναι οτι υπαρχει ρισκο αλλα ρισκο υπαρχει παντου...ακομη και οταν αποφασιζεις να περασεις τον δρομο απεναντι....ειδες τι επαθε ο ηθοππιος που ειταν μεσα αε παρκαρισμενο αυτοκινητο...τωρα για το αν δεν πετυχει οκ...αλλα οι πετυχαινουν πολλες και για να υπαρχει ακομη αυτη η επεμβαση σημαινει οτι καποιοι θελουν να την κανουν γιατι ςχουν θεμα και επιλογη τους ειναι να.κανουν οτι θελουν αυτο ειναο θεμα του καθενος...εδω ειμαστε να βοηθησουμε ο ενας τον αλλον..
Εμενα ολοι μου λεγανε μη το κανεις η μυτη σου ειναι μια χαρα εμενα ομως δν μου καθοταν..η ψυχολογικη ικανοποιηση ειναο μεγαλη για καποιον που δεν του αρεσε η μυτη η οτιδηποτε αλλο...και το αλλαζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Οντως πολύ σωστό αυτό που λες!!! :)

Δε θυμάμαι αν το έχω ξαναπει, αλλά γιατί δεν αγαπάτε τον ευατό σας έτσι όπως είστε;
Δε γίνετε να έχουν όλοι την γαλλική μύτη; Αλλοι θα έχουν μεγάλη, άλλοι μικρή μύτη.
Αν δεν υπάρχει πρόβλημα στην αναπνοή, γιατί να κάνετε κάτι τέτοιο; Αξίζει να πάρετε ενα μεγάλο ρίσκο και μετά να ντρέπεστε να περπατάτε στον δρόμο γιατί είστε σαν παραμορφωμένοι στο πρόσωπο;
Δε θέλω να προσβάλλω κανέναν, αλλά όσοι σκέφτεστε να κάνετε κάτι τέτοιο, ρίξτε μια ματιά στα προηγούμενα ποστ, και δείτε τις συνέπειες απο μια τέτοια επέμβαση.
Πέρα απο το γεγονός οτι κοστίζει πάνω απο 3000 ευρώ, αν πάει κάτι στραβά θα χρειαστεί να κάνετε και ξανά και ξανά επέμβαση δηλαδή κι άλλα λεφτά, ωστε να διορθωθεί σε ένα βαθμό το πλέον αδιόρθωτο πρόβλημα.

Ολοι έχουμε κάτι το διαφορετικό που μας κάνει να είμαστε όμορφοι. Αν ήταν να είχαμε όλοι μικρή μύτη, γαλαζοπράσινα μάτια, ξανθά μαλλιά, 6pack κοιλιακούς τότε θα είμασταν όλοι ομοιόμορφοι. Δε θα ξεχώριζε ο ένας απ' τον άλλο.

Η αντιληψη σου νομιζω ειναι εντελως λανθασμενη.Μια αισθητικη αλλαγη δεν την κανεις γιατι δεν αγαπας τον εαυτο σου,αλλα αντιθετως επειδη τον αγαπας και θες να τον βελτιωσεις.
Δεν κανεις μια ρινοπλαστικη για να εχεις απαραιτητα μια γαλικη μυτη ή τη μυτη καποιου αλλου που σ'αρεσει κτλ(αυτο ειναι λαθος),αλλα για να εχεις μια ωραιοτερη εκδοχη του εαυτου σου.

Δεν λεμε να εισαι ψειρας ,και να κρεμεσε απο μια μικροατελεια,αλλα εαν εχεις μια μυτη σαν επιπλο,και σε χαλαει αισθητα,γιατι να μη τη φτιαξεις?
Ποσο δε οταν ολα τα υπολοιπα χαρακτηριστηκα σου ειναι ωραια και σε χαλαει πολυ αυτο(το λεω γιατι υπαρχουν και ατομα που η εικονα τους δεν σωνετε με τιποτα ακομη κ ρινοπλαστικη να κανουν)

Με τη δικη σου λογικη,θα πρεπει να μη βαζουμε και σιδερακια στα δοντια μας ,αλλα να αγαπαμε τον εαυτο μας με τα θεοστραβα συνωστησμενα δοντια που μας εδωσε η φυση,και το ασχημο χαμογελο.

Το οτι ειναι ενα ρισκο ειναι,γι αυτο συζηταμε εδω ,για να γινει μικροτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Καλησπεραααα....παιδια σημερα εβγαλα το γυψακι....δεν ξερω τι να πρωτοπω..νομιζω οτι η μυτη μου εγινε τελεια....δεν το περιμενα να χει τοση βελτιωση αν και ειναι πρισμενη παρα πολυ....ο γιατρος ειναι υποδειγμα πραγματικα με παιρνειντηλεφωνα και με ρωταει πως παω εχω μεινει καγκελο....ειναι πολυ καλος ειλικρινα αξιζει να παρετρ τη γνωμη του....εμενα μου κανε το κλικ και οντως εντυπωσιαστηκα με ολα!!!θα περιμενω να ξεπριστει και θα ανεβασω φωτο να δειτε διαφορα...ειναι καλιτεχνης ο ανθρωπος
...και ειναι γαμω τατομα....σεν το περιμενα απο εναν χειρουργο να ναι τοσο ανθρωπινος....οσοι εχω γνωρισεινεχουν κατι το απομακρο....τεσπα....ειμαι τιγκα στο πριξιμο..ο γιατρος.μου εκανε πληρη ανακαρασκευη της μυτης ..αναπνεω τελεια...οπως ποτε στη ζωη.μου...καταλαβαικω οτι θα αλαξει η ποιοτητα της καθημερινοτητας μου....δεν ξερω τι αλλπ να σας πω γιαυτον τον ανθρωπο....ειναι τοσο απλος ...αυτος το γραφειο του και η κλινικη αλλα τοσο καλος στη δουλεια του.
..ενα δημοσιο ευχχαριστω...του χω πει τοσα πολλα σημερα....φιλια σε ολους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top