[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Βρε παιδιά λύστε μου μια απορία γιατί το παρατηρώ όλο και συχνότερα και με προβληματίζει.
Στα Hondos πας ας πούμε να χαζέψεις τα συνηθισμένα 2-3 σταντς από όπου ψωνίζεις συνήθως-γνωστές μάρκες. Και τσουπ, εμφανίζονται 3 πωλήτριες από το πουθενά για να σε κατευθύνουν με τον τρόπο τους στην εταιρία που θέλουν-ελάχιστα γνωστή, αμφίβολης ποιότητας μάρκα-χρησιμοποιώντας πειθώ ότι και καλά τα προϊόντα εδώ είναι καλύτερα, διαρκούν περισσότερο και λοιπές μπούρδες. Για να τις ξεφορτωθώ συνήθως τους λέω πως απλά κοιτάζω και κάνω μια έρευνα για το τί θα πάρω. My god πόσο ενοχλητικές είναι ρε guys. Και το σπαστικό είναι όταν πετυχαίνεις μια επίμονη που δεν λέει να κόψει το πρήξιμο :P Εν τω μεταξύ, όταν θες να τις ρωτήσεις για κάτι, είναι πάντα απασχολημένες με κάποιον άλλον πελάτη, πώς τα καταφέρνουν. :confused:
Η απορία μου είναι η εξής: κερδίζουν κάτι από το να προμοτάρουν προϊόντα συγκεκριμένης εταιρίας? Κάποιο bonus πχ? Μου συμβαίνει συνέχεια άρα αποκλείεται να είναι τυχαίο :clapup:
Τί να πω, σκέφτομαι να σταματήσω να ψωνίζω Hondos εξαιτίας της άθλιας εξυπηρέτησης... έχω κουραστεί να λέω όχι ευχαριστώ όχι ευχαριστώ :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Tι έρχονται κοπέλες από άλλα stands όταν είσαι στο στάντ μιας άλλης εταιρίας;; :worry:
Εγώ όταν είμαι σε κάποιο στάντ,μου μιλάει μόνο αυτή που είναι "υπεύθυνη" για αυτό.

Αυτό που λές μου έχει συμβεί μόνο όταν ψάχνω γενικά και μου λένε "μπορώ να σας βοηθήσω"; π.χ.
Αλλά και πάλι μου δείχνουν διάφορες εταιρίες -γιατί το ζητάω κιόλας-.
Πρόσφατα πήγα σε γκαλερί ντε μποτέ με μια φίλη μου και την έβαψε κιόλας η κοπέλα που ήταν εκεί για να δούμε καλύτερα τις σκιές.
Γενικά ίσως είναι λίγο και που θα τύχεις.. Στα hondos στην Αριστοτέλους επίσης μου μιλάνε συνήθως κοπέλες που είναι στο στάντ που κοιτάζω.. Μόνο όταν κοιτάζω γενικά θα μου μιλήσουν και άλλες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Δεν ξέρω τί να πω ίσως εγώ είμαι άτυχη/περίεργη :P
Πάντως όταν ψάχνω γενικά προτιμώ να χαζεύω με την ησυχία μου και όταν θέλω κάτι μετά vα ρωτάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Δεν ξέρω τί να πω ίσως εγώ είμαι άτυχη/περίεργη :P
Πάντως όταν ψάχνω γενικά προτιμώ να χαζεύω με την ησυχία μου και όταν θέλω κάτι μετά vα ρωτάω.

Όχι δεν είσαι καθόλου άτυχη, σε όλες το κάνουν. Και μένα μου συμβαίνει συνέχεια και στα Hondos και στα Galerie de beaute, οπότε πλέον κάνω μόνη μου την έρευνα αγοράς πριν πάω να ψωνίσω για να μην χρειαστεί να τις ρωτήσω κάτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Βρε παιδιά λύστε μου μια απορία γιατί το παρατηρώ όλο και συχνότερα και με προβληματίζει.
Στα Hondos πας ας πούμε να χαζέψεις τα συνηθισμένα 2-3 σταντς από όπου ψωνίζεις συνήθως-γνωστές μάρκες. Και τσουπ, εμφανίζονται 3 πωλήτριες από το πουθενά για να σε κατευθύνουν με τον τρόπο τους στην εταιρία που θέλουν-ελάχιστα γνωστή, αμφίβολης ποιότητας μάρκα-χρησιμοποιώντας πειθώ ότι και καλά τα προϊόντα εδώ είναι καλύτερα, διαρκούν περισσότερο και λοιπές μπούρδες. Για να τις ξεφορτωθώ συνήθως τους λέω πως απλά κοιτάζω και κάνω μια έρευνα για το τί θα πάρω. My god πόσο ενοχλητικές είναι ρε guys. Και το σπαστικό είναι όταν πετυχαίνεις μια επίμονη που δεν λέει να κόψει το πρήξιμο :P Εν τω μεταξύ, όταν θες να τις ρωτήσεις για κάτι, είναι πάντα απασχολημένες με κάποιον άλλον πελάτη, πώς τα καταφέρνουν. :confused:
Η απορία μου είναι η εξής: κερδίζουν κάτι από το να προμοτάρουν προϊόντα συγκεκριμένης εταιρίας? Κάποιο bonus πχ? Μου συμβαίνει συνέχεια άρα αποκλείεται να είναι τυχαίο :clapup:
Τί να πω, σκέφτομαι να σταματήσω να ψωνίζω Hondos εξαιτίας της άθλιας εξυπηρέτησης... έχω κουραστεί να λέω όχι ευχαριστώ όχι ευχαριστώ :/:
Να προσθέσω ότι είναι ηλίθιες μερικές.:redface::P
Τέλος,ότι είναι πανάκριβα.

Δεν ξέρω τί να πω ίσως εγώ είμαι άτυχη/περίεργη :P
Πάντως όταν ψάχνω γενικά προτιμώ να χαζεύω με την ησυχία μου και όταν θέλω κάτι μετά vα ρωτάω.
Πες τα!!:D
Όχι δεν είσαι καθόλου άτυχη, σε όλες το κάνουν. Και μένα μου συμβαίνει συνέχεια και στα Hondos και στα Galerie de beaute, οπότε πλέον κάνω μόνη μου την έρευνα αγοράς πριν πάω να ψωνίσω για να μην χρειαστεί να τις ρωτήσω κάτι
Εγώ τα ψάχνω στο internet μερικές φορές για αρώματα κλπ κλπ τα βρίσκεις στις μισές τιμές.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Να προσθέσω ότι είναι ηλίθιες μερικές.:redface::P

Ε εντάξει συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες. Προχθές πχ ζήτησα να μου προτείνουν μια oil free ενυδατική μέρας με spf και ματ αποτέλεσμα και μου δείχνανε makeup...

Τί να πεις. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ε εντάξει συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες. Προχθές πχ ζήτησα να μου προτείνουν μια oil free ενυδατική μέρας με spf και ματ αποτέλεσμα και μου δείχνανε makeup...
Τί να πεις. :whistle:
Χεχε.
Εγώ πλέον πάω με την αδερφή μιας φίλης στα Χόντος που η κοπέλα είναι και μεγαλύτερη αλλά και ξέρει..
Εγώ είχα πει σε μία ότι ήθελα μία πούδρα για κάλυψη (σπυράκια και τέτοια) και της λέω δε θέλω να γίνεται αντιληπτό ότι έχω χρησιμοποιήσει πούδρα.
Ε,μου΄δωσε λάθος απόχρωση και όταν της είπα θέλω να δοκιμάσω και άλλη εταιρεία μου άρχισε κάτι βλακείες.
Πλέον,μόνο μία φυτική παίρνω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Βρε κορίτσια απλά αν πάτε,πρέπει να ξέρετε ακριβώς τι θέλετε,γιατί αλλιώς σας πιάνουν κότσο.

Εγώ πάντα έχω στο μυαλό μου το τι θέλω να πάρω. Τα πάντα.
Για αποχρώσεις,εννοείται αν πάει να σου δώσει κάτι άκυρο,το λές ή το δοκιμάζεις!!
Και αν σου λέει διάφορα για την άλλη εταιρία -που προσωπικά δεν μου έχει τύχει ποτέ-,πάλι επιμένεις στην επιλογή σου.

Ντάξει για τις μικρότερες ηλικίες ίσως είναι λίγο πιο περίεργο,αλλά αν πείτε ακριβώς τι θέλετε,δεν υπάρχει θέμα πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.

Πλέον,μόνο μία φυτική παίρνω.:redface:
Εγώ τα ψάχνω στο internet μερικές φορές για αρώματα κλπ κλπ τα βρίσκεις στις μισές τιμές.;)

Καλά κάνεις, τα φυτικά είναι τα πιο καλά για το δέρμα. Και όντως, στο ιντερνετ υπάρχουν πολύ καλές προσφορές. Απλά να σου πω την αλήθεια, επειδή δεν έχουμε προπληρωμένη κάρτα, είμαι λίγο επιφυλακτική στο να ψωνίζω απο e-shops
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Βρε κορίτσια απλά αν πάτε,πρέπει να ξέρετε ακριβώς τι θέλετε,γιατί αλλιώς σας πιάνουν κότσο.
Εγώ πάντα έχω στο μυαλό μου το τι θέλω να πάρω. Τα πάντα.
Για αποχρώσεις,εννοείται αν πάει να σου δώσει κάτι άκυρο,το λές ή το δοκιμάζεις!!
Και αν σου λέει διάφορα για την άλλη εταιρία -που προσωπικά δεν μου έχει τύχει ποτέ-,πάλι επιμένεις στην επιλογή σου.
Ντάξει για τις μικρότερες ηλικίες ίσως είναι λίγο πιο περίεργο,αλλά αν πείτε ακριβώς τι θέλετε,δεν υπάρχει θέμα πιστεύω.
Μα,ξέρω ότι έχω ανοιχτόχρωμη επιδερμίδα ειδικά στο πρόσωπο (είμαι κάτι σαν ασβέστης).
Φυσικά,και μόλις είδα την απόχρωση της το΄πα.:whistle:
Απλώς αυτή επέμενε....:mad:

Καλά κάνεις, τα φυτικά είναι τα πιο καλά για το δέρμα. Και όντως, στο ιντερνετ υπάρχουν πολύ καλές προσφορές. Απλά να σου πω την αλήθεια, επειδή δεν έχουμε προπληρωμένη κάρτα, είμαι λίγο επιφυλακτική στο να ψωνίζω απο e-shops
Δε χρειάζεται να έχεις προπληρωμένη κάρτα ή πιστωτική.
Μπορείς και με αντικαταβολή.:D
Εγώ κάτι γυαλιά ηλίου που είχα πάρει (είναι το πιο πρόσφατο πράγμα που αγόρασα online) το πλήρωσα με αντικαταβολή.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Επίσης, ψάχνω κραγιόν κόκκινο, που να μην φεύγει... ναι οκ, άσε μας κουκλίτσα μου θα μου πείτε τώρα, αλλά θα σκάσω αν δεν βρω,
άκουσα πολύ θετικά σχόλια για την NYX, και όντως το είδα και εγώ με τα μάτια μου από μια φίλη που έχει αυτής της εταιρίας που όλο το βράδυ έμεινε σταθερό και δεν έφυγε ούτε στο ποτήρι, ούτε στα τσιγάρα, εσείς τα έχετε δοκιμάσει; Επίσης το θέλω αρκετά ματ, δεν θέλω να γυαλλίζει σαν ντισκόμπαλα, απλώς έχω την εντύπωση πως το ματ κραγιόν ξηραίνει κάπως τα χείλια..ισχύει ή βλακείες λέω; :P

Η nyx είναι από τις αγαπημένες μου μάρκες. :D
Λατρεύω τα πουδρέ ρουζ τους, τις σκιές (τις παλέτες ειδικά με 3 και με 8 σκιές).
Τα κραγιόν τους είναι οπωσδήποτε καλά για την τιμή τους, απλά δεν μένουν πολύ ώρα στα χείλη (όπως πχ το lady danger της mac) Έχω reviews σου δίνω τα links για να δεις και κάποιες αποχρώσεις.
Από κραγιόν έχω πάρει το Tea Rose (της κανονικής σειράς), το Circe που είναι ένα nude τελείως και το Snow White. To τελευταίο είναι κατακόκκινο.Δεν ξέρω μην σε πάρω στο λαιμό μου, εγώ είμαι τελείως κραγιονοφαγάνα. Δεν υπάρχει κραγιόν που να μένει όσο είμαι έξω πάνω στα χείλη.

Το Snow White


Soft matte lip creams
Powder Blush
Cream Blush

Τα κρεμώδη ρουζ γενικά οι Ελληνίδες bloggers και οι ξένες τα λατρεύουν. Εγώ το χλωμό πρόσωπο δεν τα βρήκα βολικά γιατί ήταν πάρα πολύ έντονα για τα χρώματά μου. Τα βρήκα επίσης αρκετά δύσκολα στο να τα δουλέψεις στο δέρμα.

Αλλά τώρα που ήρθαν στην Ελλάδα (και ξέρω ως insider ότι σύντομα θα έχουν και eshop) θα κάνω περισσότερα reviews.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Κορίτσια, ποιο αντηλιακό χρησιμοποιείτε?
Το δικό μου τελείωσε και η ανάγκη για αγορά καινούριου είναι επιτακτική!
Αναφέρομαι και για πρόσωπο και για σώμα.
Όμως, όσον αφορά το σώμα λέω να δοκιμάσω αυτή τη σειρά:

Εντυπώσεις..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Κορίτσια, ποιο αντηλιακό χρησιμοποιείτε?

sunscreen velvet face cream spf 50

sunscreen velvet body lotion spf 50;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
sunscreen velvet face cream spf 50
sunscreen velvet body lotion spf 50;)

Δεν υπάρχει καλύτερο! Νομίζω αν το δοκιμάσεις δεν γυρνάς σε κανένα άλλο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Δεν υπάρχει καλύτερο! Νομίζω αν το δοκιμάσεις δεν γυρνάς σε κανένα άλλο....
Έχουμε τιμή?
Κάποια άλλη επιλογή...?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Έχουμε τιμή?
Κάποια άλλη επιλογή...?:)
Εμένα και αυτά που έδειξες καλά μου φαίνονται αυτά που σου έδωσαν παραπάνω αν δεν κάνω λάθος είναι φαρμακευτικά και οπωσδήποτε οι τιμές τους θα΄ναι λιγάκι πιο τσιμπημένες.;)
Mία συμβουλή μόνο αν τελικά πάρεις φαρμακευτική μάρκα ψάξε τις τιμές και από internet θα τις βρεις πιο φθηνές...
Εγώ παίρνω του Κορρέ ένα παιδικό...
Μη σου φανεί παράξενο απλώς τα παιδικά αντιηλιακά επειδή ακριβώς απευθύνονται σε παιδιά είναι πιο "αγνά" και γενικά δε μ'αρέσει να χρησιμοποιώ και πολλά πολλά στο δέρμα μου από τώρα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Έχουμε τιμή?
Κάποια άλλη επιλογή...?:)
20 με 25 ευρώ...
Υπαρχει κι ενα φαρμακειο στο Θησειο που διαθετει όλα τα καλλυντικα είδη πιο φτηνα !



Και ας κανω μια προταση για το πρόσωπο:P;):
Για λάμψη
apivita natural serum


Για ενυδάτωση
apivita natural serum



Και
wine elixir apivita
αντιρυτιδική κρεμα για τα ματια και τα χείλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κι εγώ αυτό παίρνω, το Frezyderm, κοστίζει 24 Ευρώ κανονικά, όμως ο φαρμακοποιός μου, μου το αφήνει 18€.
Είναι το καλύτερο αντιηλιακό που υπάρχει, αν το δοκιμάσεις, δεν μπορείς να ξαναπάρεις άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top