Αποτρίχωση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Κορίτσια, δοκίμασα χθες αυτό και είναι μια βλακεία και μισή, τζάμπα τα λεφτά δηλαδή!!
Τίποτα, το πήρα απόφαση. Σε αισθητικό, κι ας πληρώνω.:mad:

Ρε συ, δεν σου φταίει η συσκευή, το κερί σου φταίει :P
Αν δεν κουμπώνει μόνο το κερί που πλασάρουν αυτοί (κάτι με μέλι είδα πως έχει αυτή η συσκευή) και κουμπώνουν σε αυτό κι άλλα κεριά (που πιστεύω πως σίγουρα κουμπώνουν κι άλλα κεριά) δοκίμασε ποιο σου ταιριάζει..
επίσης προσοχή από τα καταστήματα που αγοράζεται τα κεριά, το ίδιο ακριβώς κερί που μπορεί να το πάρεις από δύο ξεχωριστά καταστήματα, το ένα μπορεί να σε βολέψει αφάνταστα και το άλλο να σου καταστρέψει το δέρμα (παθούσα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Κορίτσια, δοκίμασα χθες αυτό και είναι μια βλακεία και μισή, τζάμπα τα λεφτά δηλαδή!!
Τίποτα, το πήρα απόφαση. Σε αισθητικό, κι ας πληρώνω.:mad:

Έλα μωρέ το veet, βλακείες. Αν θες συσκευή για κερί ζεστό καλύτερα να πάρεις από τα μαγαζιά που πουλάνε, τέτοια ίδια, αλλά για επαγγελματική χρήση. 20 ευρώ η ρολέτα κάνει και τα κεριά τα αγοράζεις εσύ και πολύ πιο φθηνά από αυτά που έχουν στα χόντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
στο μπικινι τι κανετε ??πατε σε αισθητικο?μονη? το αποτριχωνετε ολο η αφηνετε ?
οι αντρες τι προτιμουν?>

'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Έλα μωρέ το veet, βλακείες. Αν θες συσκευή για κερί ζεστό καλύτερα να πάρεις από τα μαγαζιά που πουλάνε, τέτοια ίδια, αλλά για επαγγελματική χρήση. 20 ευρώ η ρολέτα κάνει και τα κεριά τα αγοράζεις εσύ και πολύ πιο φθηνά από αυτά που έχουν στα χόντος.
Δεν ξέρω. Ίσως γυρίσω τώρα το καλοκαίρι στο ξυραφάκι (αναγκαστικά) και από χειμώνα λέιζερ, να μην έχω τίποτα του χρόνου.
Να θες να φορέσεις σορτσάκι και να μην μπορείς. Ε όχι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Τι κάνουμε για τις κοκκινίλες μετά την αποτρίχωση; Εκτός από παγάκι... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Τι κάνουμε για τις κοκκινίλες μετά την αποτρίχωση; Εκτός από παγάκι... :P
Προσωπικά, κάνω μπάνιο με κρύο σχετικά νερό και μετά βάζω ενυδατική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Προσωπικά, κάνω μπάνιο με κρύο σχετικά νερό και μετά βάζω ενυδατική.

Και φεύγουν; Εγώ αποφεύγω την ενυδατική την ίδια μέρα γιατί μία φορά φούντωσα, και από τότε χρησιμοποιώ μόνο baby oil. Η βαζελίνη βοηθάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
το 3υραφακι πιστευω ειναι οτι χειροτεροοο
το αποτριχωνετε ολο η σχεδιακια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Και φεύγουν; Εγώ αποφεύγω την ενυδατική την ίδια μέρα γιατί μία φορά φούντωσα, και από τότε χρησιμοποιώ μόνο baby oil. Η βαζελίνη βοηθάει;
Φεύγουν ναι, αλλά μένουν σε κάποια σημεία, πολύ αραιά βέβαια και δε φαίνονται ιδιαίτερα.
Βαζελίνη δεν έχω δοκιμάσει, οπότε δεν μπορώ να σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Και φεύγουν; Εγώ αποφεύγω την ενυδατική την ίδια μέρα γιατί μία φορά φούντωσα, και από τότε χρησιμοποιώ μόνο baby oil. Η βαζελίνη βοηθάει;

Η αισθητικός μου έχει πει ότι μετά το ξύρισμα/αποτρίχωση δεν βάζουμε ποτέ ενυδατική κρέμα σώματος, αλλά μόνο baby oil ή bepanthol.
Ειδικά για το κερί και τα παρεμφερή του χλιαρό νερό πρώτα και μετά λαδάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Κορίτσια, δοκίμασα χθες αυτό και είναι μια βλακεία και μισή, τζάμπα τα λεφτά δηλαδή!!
Τίποτα, το πήρα απόφαση. Σε αισθητικό, κι ας πληρώνω.:mad:

το εχει η κουμπαρα μου και κανει η μια στην αλλη.
Προσωπικα επειδη ξυραφι βαζω μονο στις μασχαλες, σωθηκα απο τα 20αρια που πληρωνα καθε φορα.

Παιρνουμε κερι απο καταστημα τυπου χοντος με 2 ευρω(οχι αυτα που εχει το veet μεσα) και ειναι μια χαρα. Επισης δεν μας βολεψαν ολα τα κερια και πειραματιστηκαμε..υπηρχαν κερια που δεν μας εβγαζαν τη τριχα. Το μονο μειον ειναι το καλωδιο που ειναι κοντο και πρεπει να το εχεις μονιμως πανω για να μη κρυωνει το κερι..αν ειχε μια βαση δηλαδη θα ηταν τελειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση.
Εγώ χρησιμοποιώ ξυραφάκι στις μασχάλες (αναγκαστικά) και μετά δυστυχώς δε γλιτώνω τις κοκκινίλες με τίποτα.
Την τελευταία φορά,δοκίμασα να χρησιμοποιήσω Bepanthol αυτή για ερεθισμούς. Αλλά δεεεε...:P
Καμία ιδέα; :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
το εχει η κουμπαρα μου και κανει η μια στην αλλη.
Προσωπικα επειδη ξυραφι βαζω μονο στις μασχαλες, σωθηκα απο τα 20αρια που πληρωνα καθε φορα.

Παιρνουμε κερι απο καταστημα τυπου χοντος με 2 ευρω(οχι αυτα που εχει το veet μεσα) και ειναι μια χαρα. Επισης δεν μας βολεψαν ολα τα κερια και πειραματιστηκαμε..υπηρχαν κερια που δεν μας εβγαζαν τη τριχα. Το μονο μειον ειναι το καλωδιο που ειναι κοντο και πρεπει να το εχεις μονιμως πανω για να μη κρυωνει το κερι..αν ειχε μια βαση δηλαδη θα ηταν τελειο!
Το κερί αυτό που παίρνετε εφαρμόζει κανονικά στο μηχάνημα της veet? Ποιο είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ἄλλο ἕνα θέμα (μαζὶ ἴσως μὲ αὐτὸ τῆς περιόδου) στὸ ὁποῖο μπαίνω καὶ μακαρίζω τὸν ἑαυτό μου ποὺ γεννήθηκα ἄντρας....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ἄλλο ἕνα θέμα (μαζὶ ἴσως μὲ αὐτὸ τῆς περιόδου) στὸ ὁποῖο μπαίνω καὶ μακαρίζω τὸν ἑαυτό μου ποὺ γεννήθηκα ἄντρας....:P
Σύμφωνα με το κείμενο τάδε της ενότητας τάδε.
Μακαρίζω,σημαίνει καλοτυχίζω;:slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Σύμφωνα με το κείμενο τάδε της ενότητας τάδε.
Μακαρίζω,σημαίνει καλοτυχίζω;:slourp:

Ἀκριβῶς....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ἀκριβῶς....:D
Ό,τι και να πείτε και΄σεις οι άντρες λιγότερα με το ξύρισμα δεν τραβάτε.Μη μιλήσω για after shave..
Αμάν κάνω κάθε φορά που έχει ο αδερφός μου γενέθλια μέχρι να του βρω after shave.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ό,τι και να πείτε και΄σεις οι άντρες λιγότερα με το ξύρισμα δεν τραβάτε.Μη μιλήσω για after shave..
Αμάν κάνω κάθε φορά που έχει ο αδερφός μου γενέθλια μέχρι να του βρω after shave.

Σὲ κάθε περίπτωση δὲ νομίζω ὅτι εἶναι ὁ ἴδιος μπελάς, ἀλλὰ ἂν ἔτσι τὸ πιστεύεις, δὲν ἔχω πρόβλημα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση.
Εγώ χρησιμοποιώ ξυραφάκι στις μασχάλες (αναγκαστικά) και μετά δυστυχώς δε γλιτώνω τις κοκκινίλες με τίποτα.
Την τελευταία φορά,δοκίμασα να χρησιμοποιήσω Bepanthol αυτή για ερεθισμούς. Αλλά δεεεε...:P
Καμία ιδέα; :|
Μηπως βαζεις αμεσα αποσμητικο ενω ειναι ανοιχτοί οι ποροι του δερματος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top