Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι αν στηρίζεται οικονομικά από τους γονείς του, δεν μπορεί να κερνάει κάθε φορά.

Ίσως την πρώτη φορά να την κεράσει ο άνδρας, και την δεύτερη, αλλά μετά θα πρέπει να φανεί λογική η άλλη και να πηγαίνει εναλλάξ ο λογαριασμός. Δηλαδή μια φορά κερνάω εγώ, την άλλη εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Α γεια σου. Αυτη ειναι η ουσια γενικα του κερασματος απο οποιοδηποτε και να γινει. Ειναι σημαντικο ομως να ξερεις αν ο αλλος το θελει , το περιμενει ή το απαιτει.
Καλά δεν νομίζω να βρεις κοπέλα που να απαιτεί να την κεράσεις.:P Αν πάλι είσαι τόσο άτυχος την χωρίζεις.
Αν αναπτύξεις οικειότητα με τον σύντροφο σου δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα στο θέμα του κεράσματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
αν υπαρχει κοπελα που στο πρωτο ραντεβου της ειπε ο αλλος " τα δικα μου ειναι τοσα και τα δικα σου τοσα " και δεν ξενερωσε καθολου η δε της φανηκε παραξενο να μας το πει εδω περα , γιατι εγω δε νομιζω οτι υπαρχει .
Δε ξερω πως να το αιτιολογησω, εγω προσωπικα νιωθω και πιο ανετα να το κανω , αλλα ειδικα την πρωτη φορα δε νομιζω πως νοειται περιπτωση που να μην πληρωσει ο αντρας. Το μετα ειναι αλλο θεμα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikachu

Νεοφερμένος

Η Mikachu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
μισα μισα η ο καθενας τα δικα του προτιμοτερο..εαν τιθεται λογος για ισοτητα πρεπει να υφισταται σε ολους τους τομεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Στο πρωτο ραντεβου θα μαι προετοιμασμενος να κερασω,αμα προτεινει μισα-μισα θα επιμεινω και αμα επιμεινει κ αυτη τοτε υποχωρω οχι απο θεμα τσιγκουνιας αλλα να μην παιξουμε και την κολοκυθια.Στο επομενο ραντεβου με τροπο θα της πω μισα-μισα π.χ. ''εχω ακριβως τα δικα μου'' ή ''εχεις ενα ταληρο να τα δωσω ολα μαζι?''.Αμα στραβομουτσουνιασει για καποιο λογο ετοιμαζεται για σουτ,αμα δεν εχει λεφτα επειδη νομιζε οτι κερναω οκ το δεχομαι(το χω πετυχει).Οσο για το θεμα της ισοτητας στα ραντεβου ΛΙΓΕΣ το τηρουν οποτε ας μην το αναλυσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
θεωρεις οτι ειναι θεμα οικονοικης καταστασης δηλαδη ;
αν παλι μαθαινει οτι ειναι γιος του τζοχατζοπουλου ειναι γυφτια .
Αν ειναι γιος του Τζοχατζοπουλου τοτε παλι δικαιολογειται εξαιτιας των οικογενειακων-οικονομικων καταστασεων.
Η ιδια δεν πρεπει να δικαιολογησει το κερασμα γιατι προφανως τα λεφτα θα ειναι μαυρα απο τιποτα οφ-σορ εταιριες.:P


Παντως ο καθενας τα δικα του μου φαινεται λιγο ψυχρο:/::/:
Τι ο καθενας τα δικα του ? Μαζι βγηκαμε!
Μισα μισα η καλυτερα το αγορι να πληρωνει το μεγαλητερο μερος του λογαριασμου (ενα 70-80%) και τα υπολοιπα η αλλη.
Μην μας περασουν για κοροιδα:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πάνω από όλα ισότητα στα δυο φύλλα.

Όμως κερνάει ο άνδρας.

So funneh.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μισα μισα η καλυτερα το αγορι να πληρωνει το μεγαλητερο μερος του λογαριασμου (ενα 70-80%) και τα υπολοιπα η αλλη.
Μην μας περασουν για κοροιδα:P:P:P
Ε ναι, ενώ με το 80% δεν είσαι κορόιδο. :sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
ναι ρε σεις. καθε φορα που θα βγαινετε με κοπελα βγαλτε ενα κομπιουτερακι ,καντε υπολογισμους και πληρωστε το 70-80%


λωωωωωωωωωωωωωωωωλ

τι ακούω θεέ μου?! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Ε ναι, ενώ με το 80% δεν είσαι κορόιδο. :sly:
Κοιτα εγω θα ντρεπομουν να αφησω την κοπελια να πληρωσει το δικο της ή μισα μισα.
Δεν πρεπει να πληρωνει μονο το αγορι ομως ,για αυτο να πλρωσει πιο πολλα το αγορι και πιο λιγα το κοριτσι.
Εεεε αμα σου ερθει λογαριασμος 100+ και δεν εχεις τοσα φραγκα εεε τοτε ξηλωθειτε...λογικο
Και οχι αμα πληρωσεις το 80% για καποια που αγαπας δεν εισαι κοροιδο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αν τα υπολογισει απο μεσα του εισαι καλυμενη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
δηλ,
καταληγουμε στο ασφαλές συμπέρασμα ότι : καλυτερα να βγαινετε με τη παρεα σας και αφηστε τις κοπέλες


σισισισι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Σιγα μην βγαλεις και κουμπιουτερ ρε συ :loltooth:
Στο περιπου .
Ασε που και η ιδια η κοπελια δεν παιζει να σε αφησει να τα πληρωσεις ολα εσυ;)
(καλα αυτο δεν ειναι και σιγουρο,αλλα ο καθενας με τις επιλογες που κανει παιρνει αυτο που του αξιζει;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ΤΟ μισά-μισά είνια πολύ΄μαλακία εκδοχή, γιατί εγώ μπορεί να πάρω 150 πράγματα κι αυτός μόνο ένα ποτό, γιατί να πρέπει να γίνει μισά μισά;
Ο καθένας τα δικά του κι άντε γεια.
Ουφ.

Είδα παραπάνω φάση ''αν η άλλη δεν έχει λεφτά πάνω της επειδή νόμιζε θα τη κεράσεις'' ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΗΛΙΘΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ' ΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΧΩΡΙΣ ΛΕΦΤΑ; ΩΜΟΝΝΤΙΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Είδα παραπάνω φάση ''αν η άλλη δεν έχει λεφτά πάνω της επειδή νόμιζε θα τη κεράσεις''
Πρόβλημά της, όχι δικό μου. Simple.

Τώρα αν κάποιος είναι απελπισμένος και νομίζει ότι με το κέρασμα θα «παραστήσει τον καλό» και αυτόματα η άλλη θα γίνει horny as hell και θα θέλει να την σύρεις στο κρεβάτι... τι να πω, μάλλον ζείτε σε άλλο κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,044 μηνύματα.
Είδα παραπάνω φάση ''αν η άλλη δεν έχει λεφτά πάνω της επειδή νόμιζε θα τη κεράσεις'' ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΗΛΙΘΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ' ΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΧΩΡΙΣ ΛΕΦΤΑ; ΩΜΟΝΝΤΙΕ.

Κι όμως όπως έχω πει και παλιότερα ήξερα μια συγκεκριμένη κοπέλα που το έκανε αυτό και περίμενε επειδή φορούσε μια μίνι φούστα κι ήταν η πρώτη θεογκόμενα οτι όλοι θα τσακιστούν να την κεράσουν. Η μαλακία είναι οτι όντως αυτό γινόταν. :whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Στη προσπαθεια να κρατησουμε ζωντανο ενα ευγενικο τροπο προσεγγισης χανουμε την ουσια του και χαλαμε την ουσια του κερασματος. Αν λοιπον θεωρουμε οτι ειναι ομορφος και ευγενικος ο τροπος προσεγγισης ενος ανθρωπου σε εναν αλλον μεσω του κερασματος τοτε ας το κρατησει καθενας ζωντανο απολαμβανοντας το κερασμα οταν αυτο γινεται με διαθεση και απο τους δυο και οχι απο υποχρεωση . Σε αντιθετη περιπτωση κραταμε μια τυπικουρα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κι όμως όπως έχω πει και παλιότερα ήξερα μια συγκεκριμένη κοπέλα που το έκανε αυτό και περίμενε επειδή φορούσε μια μίνι φούστα κι ήταν η πρώτη θεογκόμενα οτι όλοι θα τσακιστούν να την κεράσουν. Η μαλακία είναι οτι όντως αυτό γινόταν. :whatever:
Δεν είναι σωστό όμως να την κατακρίνεις. Έχει κάθε δικαίωμα να φοράει μίνι φούστα και να περιμένει κέρασμα. Ούτε συμφωνώ με το να κράζουμε σαν «ηλίθιες» όσες βγαίνουν έξω και περιμένουν κέρασμα. Βρίσκουν απελπισμένους και τα κάνουν. Απλό. Το πρόβλημα δεν είναι δικό της, αλλά όσων πέφτουν στην παγίδα να κεράσουν. ;)

Το πρόβλημα γίνεται δικό της εάν πέσει σε κάποιον παλαβό αλλά θα περιμένει ο ίδιος κέρασμα γιατί... γιατί «έτσι». :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Δεν είναι σωστό όμως να την κατακρίνεις. Έχει κάθε δικαίωμα να φοράει μίνι φούστα και να περιμένει κέρασμα. Ούτε συμφωνώ με το να κράζουμε σαν «ηλίθιες» όσες βγαίνουν έξω και περιμένουν κέρασμα. Βρίσκουν απελπισμένους και τα κάνουν. Απλό. Το πρόβλημα δεν είναι δικό της, αλλά όσων πέφτουν στην παγίδα να κεράσουν. ;)

Το πρόβλημα γίνεται δικό της εάν πέσει σε κάποιον παλαβό αλλά θα περιμένει ο ίδιος κέρασμα γιατί... γιατί «έτσι». :whistle:

κοιτα αν ειναι να βγει η κοπελα απλο ραντεβου με εναν τυπο και φορεσει και την μινι φουστα και ο αλλος την κερασει ( που δε νομιζω οτι θα ειναι αποκλειστικα λογω της φουστας ) , γιατι θεωρειται απελπισμενος ? Ειδικα αμα παει κ σε αλλο επιπεδο το ραντεβου μετα, καθε αλλο παρα απελπισμενος ειναι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.

1 εικονα=1000 λεξεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top