Tattoo: Σχέδια, ιδέες και ό,τι θα θέλαμε να ξέρουμε!

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
όπου δεν ε΄χει κόκκαλο δηλαδή και έχει κρέας δεν πονάει, εκει σκέφτομαι να το κάνω πίσω στην πλάτη κάτω από το σβέρκο που έχει κόκκαλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Βρήκα στο internet ένα βίντεο το οποίο δείχνει έναν άνδρα ο οποίος σε όλο το σώμα του έχει τατουάζ και μια εταιρία γνώστη καλλυντικών το καλύπτει με ένα ειδικό καλλυντικό και από τι το έψαξα στο site της εταιρίας https://www.vichyconsult.gr/franchises/dermablend.aspx ονομάζεται dermaplend και πραγματικά δεν φαίνεται τίποτα επάνω του δείτε το βιντεάκι και πείτε απόψεις

Απλά πανέξυπνη διαφήμιση!!!
Ενθουσιάστηκα, πρώτα από όλα με την ιδέα και τον τρόπο με τον οποίο περνάει το μήνυμα της και έπειτα με το προιόν!!!

P.S. Χαρά που θα έκανε η μάνα του όταν τον είδε στη διαφήμιση.....:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
όπου δεν ε΄χει κόκκαλο δηλαδή και έχει κρέας δεν πονάει, εκει σκέφτομαι να το κάνω πίσω στην πλάτη κάτω από το σβέρκο που έχει κόκκαλο
Στη σπονδυλική στήλη λες? Δεν θα φαίνεται παραμορφωμένο με την πτυχή του δέρματος σε αυτό το σημείο? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
μπα δεν νομίζω!
απλα θέλω να κάνω κάπου που να μην φαίνεται και τόσο πολύ λόγω δουλειάς(φιλόλόγος) ΑΝ την ακολουθήσω ποτέ βέβαια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
μπα δεν νομίζω!
απλα θέλω να κάνω κάπου που να μην φαίνεται και τόσο πολύ λόγω δουλειάς(φιλόλόγος) ΑΝ την ακολουθήσω ποτέ βέβαια :P
Καλύτερα να μην κάνεις. Γεμίσαμε. Ψάχνεις κόσμο, να μην έχει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πριν κάνετε τατουάζ πχ στο μπράτσο ή τη κοιλιά, να ξέρετε πως όταν αρχίσετε να γερνάτε θα σας γίνει σαν πατσά...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassonoff

Δραστήριο μέλος

Η vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 426 μηνύματα.
birds on shoulder.jpg

tumblr_mhco0xHQCy1s4sexto1_500.jpg

:redface::):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristiana2000

Νεοφερμένος

Η xristiana2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Πριν κάνετε τατουάζ πχ στο μπράτσο ή τη κοιλιά, να ξέρετε πως όταν αρχίσετε να γερνάτε θα σας γίνει σαν πατσά...:P

αυτο γινετε αν κανεις και στον οφαλο?;/

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
πωπωω εχει καταντησει γραφικο να βλεπω τατουαζ με ονειρπαγιδες, πετροχελιδονα, "βαθυστοχαστες" εκφρασεις. καταλαβαινω, αγαπαμε tumblr ομως λιγη πρωτοτυπια πια δε βλαπτει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
πωπωω εχει καταντησει γραφικο να βλεπω τατουαζ με ονειρπαγιδες, πετροχελιδονα, "βαθυστοχαστες" εκφρασεις. καταλαβαινω, αγαπαμε tumblr ομως λιγη πρωτοτυπια πια δε βλαπτει

Εμένα οι ονειροπαγίδες μ'αρέσουν, και οι φράσεις.:P

Αν αντέξω πόνο και δεν έχω ξεχάσει την ιδέα μέχρι τα 18 μου, θέλω να κάνω στην πλάτη αυτό που έχω στην υπογραφή μου.
Ή το "Imagination is more important than knowledge." :)

αυτο γινετε αν κανεις και στον οφαλο?;/


Αφαλό δε ξέρω πάντως και η κοιλιά πέφτει κάποια στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πάντα είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου να κάνω ένα τατουάζ, πότε όμως δεν το είχα φέρει στο πολύ μπροστά.
Σε λίγο καιρό θα γίνει ένα μικρό event, στο όποιο θα έχω την ευκαιρία να κάνω ένα τατουάζ αρκετά πιο φθηνά από ότι σε κανονικές συνθήκες και έχω αρχίσει να το σκέφτομαι σοβαρά. Το μόνο πρόβλημα μου είναι σχετικά με την απόφαση για το σχέδιο. Δεν θέλω κάτι κλασικό και φορεμένο, θέλω κάτι προτότυπο και με προσωπικότητα, αλλά δεν ξέρω που να ψάξω για έμπνευση. Εκτός από τα βιβλία των τατουατζίδων και τα τατουάζ των άλλων, που θα λέγατε να ρίξω μια ματία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
πωπωω εχει καταντησει γραφικο να βλεπω τατουαζ με ονειρπαγιδες, πετροχελιδονα, "βαθυστοχαστες" εκφρασεις. καταλαβαινω, αγαπαμε tumblr ομως λιγη πρωτοτυπια πια δε βλαπτει
Εμένα με είχε κολλήσει η ιδέα να κάνω ονειροπαγίδα τατουάζ πριν ανακαλύψω το tumblr :P
Γενικεύεις πολύ. Αν σημαίνει αυτή η ονειροπαγίδα ή αυτές οι εκφράσεις κάτι σημαντικό για κάποιον τι σημασία έχει αν είναι "γνωστή φράση" και υπάρχει στο tumblr;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Eγω θελω να κανω ενα ματι στην πλατη,στην μεση καπου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
όπου δεν ε΄χει κόκκαλο δηλαδή και έχει κρέας δεν πονάει, εκει σκέφτομαι να το κάνω πίσω στην πλάτη κάτω από το σβέρκο που έχει κόκκαλο

εγώ κάπου διάβασα ότι,η βελόνα δεν φτάνει στη ρίζα των τριχών πόσο μάλλον στα κόκκαλα.Αυτό μάλλον πρέπει να απασχολεί μόνο τις πολύ αδύνατες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ το έχω σχεδόν αποφασίσει οτι θα κάνω τατού αλλά δεν έχω καταλήξει τι ακριβώς. Μάλλον μια φράση θα χτυπήσω στα λατινικά ή στα αρχαία ελληνικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Εμένα με είχε κολλήσει η ιδέα να κάνω ονειροπαγίδα τατουάζ πριν ανακαλύψω το tumblr :P
Γενικεύεις πολύ. Αν σημαίνει αυτή η ονειροπαγίδα ή αυτές οι εκφράσεις κάτι σημαντικό για κάποιον τι σημασία έχει αν είναι "γνωστή φράση" και υπάρχει στο tumblr;

εγω αν χτυπαγα κατι μονιμο στο δερμα μου θα ηθελα τουλαχιστον να ειναι μοναδικο, πρωτοτυπο ρε παιδι μου. γενικα αντιπαθω τη μαζικοτητα. αλλα ξαναλεω καθενας οτι (νομιζει οτι) τον εκφραζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εγω αν χτυπαγα κατι μονιμο στο δερμα μου θα ηθελα τουλαχιστον να ειναι μοναδικο, πρωτοτυπο ρε παιδι μου. γενικα αντιπαθω τη μαζικοτητα. αλλα ξαναλεω καθενας οτι (νομιζει οτι) τον εκφραζει.
Ναι νταξ.. Αλλά λέω ότι αν μια από αυτές τις γνωστές φράσεις ή ένα σχέδιο σημαίνει κάτι για μένα δεν θα με ένιαζε αν το ξέρουν πολλοί και έτσι.. Αλλωστε για μένα θα το κάνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
κατι που μας εκφραζει μπορουμε να το διατυπωσουμε με διαφορους τροπους. να δωσω ενα παραδειγμα. θεωρω εντυπωσιακο οταν καποιος βρισκει εναν πινακα που τον αντιπροσωπευει και τον αποτυπωνει στο δερμα του. η τεχνη ειναι μια καλη επιλογη οταν θες να διαφερεις λιγο περισσοτερο απο τους υπολοιπους.



επειδη ακριβως θα εκανα κατι για εμενα δε θα μου αρεσε να το βλεπω και στην κουτση μαρια πανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ για υποψήφια tattoo έχω αυτά πάντως:



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top