Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 235)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Genesis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Genesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Μια φορά πριν 3 χρόνια και ήταν καταστροφικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Μια φορά πριν 3 χρόνια και ήταν καταστροφικό!

Γιατί καταστροφικό;Τι συνέβη;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Τα έχουμε 8 μήνες και ακόμη δεν τον έχω δει από κοντά(κάθε φορά που πάει να έρθει κάτι γίνεται,τώρα το κατά πόσο τυχαίο είναι αυτό δεν ξέρω).

Εγώ πάλι αναρωτιέμαι πως γίνεται να "τα έχετε"* χωρίς να έχετε ειδωθεί πρώτα από κοντά; Εντάξει ότι είμαι βέβαια και μιας άλφα ηλικίας, τι άλφα γάμα(τα) ήθελα να πω, αλλά γενικά δεν νιώθετε να σας στενεύει το καλώδιο; Πως σφιχταγκαλιάζεστε άνευ καλωδίου; Τι γεύση έχει άραγε το φιλί του μέσα από το μουτροτεφτέρι**; Και τι γίνεται αν την ώρα ιδιαίτερων ερωτικών περιπτύξεων αργεί, ή ακόμα χειρότερα κοπεί, η σύνδεση και μείνεις ατενίζοντας την προ πενταλέπτου όψη του;

Το μόνο σίγουρο πάντως είναι ότι σε τέτοιες περιπτώσεις, αν ο μη γένοιτο, αποφασίσεις να χωρίσεις με ένα ανφρέντ και μπλοκ καθάρισες.

*μην το δείτε προσωπικά το φαινόμενο εξετάζω

**κωλοσσιαία ανακάλυψη αναρωτιέμαι ακόμα πως γεννιόντουσαν και μεγάλωναν παιδιά πριν την ανακάλυψη του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teaser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Όχι. Δεν έτυχε. Οι συγκυρίες μέχρι ώρας ήταν από την πραγματική ζωή. Όμως δεν είμαι αρνητικός με την έννοια ότι στην ψηφιακή πραγματικότητα να γίνει η πρώτη γνωριμία και στην πραγματική ζωή θα συνεχίσει για να προκύψει η κανονική γνωριμία. Επίσης θεωρώ κάπως ηλίθιο να μένεις στην ίδια πόλη με κάποια κοπέλα που έτυχε να γνωριστείτε στο διαδίκτυο και να συνεχίζεις να μιλάς μόνο μέσω διαδικτύου. Σε κάθε περίπτωση χρειάζεται νομίζω η ανάλογη προσοχή όπως και στην πραγματική ζωή γι' αυτό και πιστεύω ότι δεν έχει σημασία τοπικά που γνωρίζεις αλλά τι άνθρωπο γνωρίζεις. Δεν ξέρω όμως, μιλάω υποθετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Ναι, περισσότερες από μία φορές. Η τελευταία μάλιστα ήταν... το τζακ ποτ μου :D

Βεβαίως υπάρχουν και μάλλον... περίεργες "ιντερνετικές" σχέσεις. Μίλαγα με μια κοπελιά από τη Νορβηγία πριν από κάμποσο καιρό, την είχα γνωρίσει στο φατσομπούκι, και λέγαμε τα διάφορα, τι γίνεται της λέω, έχεις boyfriend, αμέ μου λέει τον τάδε. μπράβο λέω, καλό παιδί? Το καλύτερο, μιλάμε με τις ώρες κάθε μέρα, δεν πειράζει που ζούμε μακριά. Τι εννοείς της λέω, ε, Καλιφόρνια μένει με ΄λεει. Οκ, δύσκολο πράγμα οι σχέσεις εξ αποστάσεως, πόσο μάλλον εκείνες που είναι... 20.000 μίλια απόσταση στη μέση. Και πότε βρίσκεστε; Α, δεν έχουμε βρεθεί ακόμη, μου λέει. Αλλά αγαπιόμαστε πολύ. Μάλιστα, λέω. Και πόσον καιρό έχετε σχέση, τη ρωτάω; 3 χρόνια μου λέει. Αλλά κάνετε κι άλλες σχέσεις από κοντά, ε? Οχι μου λέει, είμαι απολύτως πιστή στον τάδε. Και το καλοκαίρι θα βρεθούμε, θα πάω στην Καλιφόρνια.

Μια κοπελιά 27-28 χρονών, σαν τα κρύα νερά, ,κουκλί ζωγραφιστό. Και βολευόταν τρία χρόνια με μια σχέση εξ αποστάσεως. Τα σχόλια δικά σας. Εγώ πάντως έμεινα Πάκης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ναι, περισσότερες από μία φορές. Η τελευταία μάλιστα ήταν... το τζακ ποτ μου :D

Βεβαίως υπάρχουν και μάλλον... περίεργες "ιντερνετικές" σχέσεις. Μίλαγα με μια κοπελιά από τη Νορβηγία πριν από κάμποσο καιρό, την είχα γνωρίσει στο φατσομπούκι, και λέγαμε τα διάφορα, τι γίνεται της λέω, έχεις boyfriend, αμέ μου λέει τον τάδε. μπράβο λέω, καλό παιδί? Το καλύτερο, μιλάμε με τις ώρες κάθε μέρα, δεν πειράζει που ζούμε μακριά. Τι εννοείς της λέω, ε, Καλιφόρνια μένει με ΄λεει. Οκ, δύσκολο πράγμα οι σχέσεις εξ αποστάσεως, πόσο μάλλον εκείνες που είναι... 20.000 μίλια απόσταση στη μέση. Και πότε βρίσκεστε; Α, δεν έχουμε βρεθεί ακόμη, μου λέει. Αλλά αγαπιόμαστε πολύ. Μάλιστα, λέω. Και πόσον καιρό έχετε σχέση, τη ρωτάω; 3 χρόνια μου λέει. Αλλά κάνετε κι άλλες σχέσεις από κοντά, ε? Οχι μου λέει, είμαι απολύτως πιστή στον τάδε. Και το καλοκαίρι θα βρεθούμε, θα πάω στην Καλιφόρνια.

Μια κοπελιά 27-28 χρονών, σαν τα κρύα νερά, ,κουκλί ζωγραφιστό. Και βολευόταν τρία χρόνια με μια σχέση εξ αποστάσεως. Τα σχόλια δικά σας. Εγώ πάντως έμεινα Πάκης.

3 χρόνια δεν είχανε βρεθεί καθόλου και είχανε "σχέση" από το νετ μόνο?:worry:
Αυτό εμένα πιο πολύ με παραξενεύει από την τεράστια απόσταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
3 χρόνια δεν είχανε βρεθεί καθόλου και είχανε "σχέση" από το νετ μόνο?:worry:
Αυτό εμένα πιο πολύ με παραξενεύει από την τεράστια απόσταση...



Ε, ναι. Είναι 20.000 χιλιόμετρα μακριά, δεν έχουν βρεθεί ποτέ και έχουν... σχέση τρία χρόνια. Η σεξουαλική τους ζωή όπως μου είπε είναι να αυνανίζονται στο σκάιπ.

Μου κάνει λίγο σε άρρωστο όλη αυτή η κατάσταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ε, ναι. Είναι 20.000 χιλιόμετρα μακριά, δεν έχουν βρεθεί ποτέ και έχουν... σχέση τρία χρόνια. Η σεξουαλική τους ζωή όπως μου είπε είναι να αυνανίζονται στο σκάιπ.

Μου κάνει λίγο σε άρρωστο όλη αυτή η κατάσταση...

:eek:
Και να πεις ότι ήταν και παιδούδια 15 χρονών να έλεγα άντε, περνάνε την ώρα τους.
30 χρονών άνθρωποι, 3 χρόνια χωρίς να αγγίζουν ο ένας τον άλλον και "αγαπιούνται"? Πώς? :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Ε, ναι. Είναι 20.000 χιλιόμετρα μακριά, δεν έχουν βρεθεί ποτέ και έχουν... σχέση τρία χρόνια. Η σεξουαλική τους ζωή όπως μου είπε είναι να αυνανίζονται στο σκάιπ.

Μου κάνει λίγο σε άρρωστο όλη αυτή η κατάσταση...

Χάλασες την "άποψη" της μέσης Ελληνίδας τώρα. :P Άκους εκεί σχέση αυνανισμού μέσω skype..Βρέθηκε κοπέλα που ανέτρεψε την Ελληνική κοσμοθεωρία. Εδώ σου βάζει όριο γνωριμίας: μετά τον 1 μήνα γνωριμίας απαραιτήτως σεξ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
:eek:
Και να πεις ότι ήταν και παιδούδια 15 χρονών να έλεγα άντε, περνάνε την ώρα τους.
30 χρονών άνθρωποι, 3 χρόνια χωρίς να αγγίζουν ο ένας τον άλλον και "αγαπιούνται"? Πώς? :eek:


Eσύ πες μου! Τι διάβολο σχέση μπορεί να είναι αυτή, δεν ξέρω. Και να είχανε τις ζωές τους, οκ. Αλλά είναι λέει "αποκλειστική" σχέση! :/:



Χάλασες την "άποψη" της μέσης Ελληνίδας τώρα. :P Άκους εκεί σχέση αυνανισμού μέσω skype..Βρέθηκε κοπέλα που ανέτρεψε την Ελληνική κοσμοθεωρία. Εδώ σου βάζει όριο γνωριμίας: μετά τον 1 μήνα γνωριμίας απαραιτήτως σεξ. :P


Ενα μήνα? Σιγά μην αντέξει ένα μήνα! Στο τρίωρο πάνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Καλα δεν εχει να κανει η ηλικια πιστευω οσο το οτι αυτο το πραγμα δεν λεγεται σχεση. 3 χρονων.και το πιο πιθανο οτι καποιος απο τους 2 δεν θα ειναι ειλικρινης με τον αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loret

Νεοφερμένος

Ο Loret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Red Hot Chili L:
Ε, ναι. Είναι 20.000 χιλιόμετρα μακριά, δεν έχουν βρεθεί ποτέ και έχουν... σχέση τρία χρόνια. Η σεξουαλική τους ζωή όπως μου είπε είναι να αυνανίζονται στο σκάιπ.

Μου κάνει λίγο σε άρρωστο όλη αυτή η κατάσταση...
΄

Μιλάμε για κανονική σχέση όχι κατα φαντασία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Όχι,το επιχείρησα μια φορά αλλά είχαμε ήδη βρεθεί με τη κοπέλα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Θέλει πολύ προσοχή, αλλά με το internet μαθαίνεις πιο γρήγορα τις βασικές πληροφορίες του άλλου... αρκεί να είναι αλήθειες ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
η δικη μου περιπτωση ειναι λιγο διαφορετικη :P ειχα γνωριστει με αυτο το παιδι σε καποιο φορουμ και μιλουσαμε, εντελως φιλικα ομως. Αυτο συνεχιστηκε για ενα χρονο περιπου ωσπου μετακομισε στον τοπο που μενω για εντελως διαφορετικους λογους (η μανα του βρηκε δουλεια εδω). Εμεις συνεχισαμε να μιλαμε αλλα δεν το αποφασιζαμε να βρεθουμε, ημασταν και οι δυο λιγο ντροπαλοι :P μετα απο αρκετο καιρο, κι αφου ηξερα ποιος ειναι κι οτι δεν ειναι κανενα διαδικτυακο φρικιο ( :P ) του προτεινα να βρεθουμε.Στην αρχη βαγιναμε φιλικα, μετα ομως αρχισε να υπαρχει μια ελξη που τελικα κατεληξε σε μια 2χρονη σχεση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Απο το ιντερνετ γνωριστήκαμε με το φιλο μου και ειμαστε μαζι 7 χρονια. Εξαρταται και απο την τυχη που θα εχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Απο το ιντερνετ γνωριστήκαμε με το φιλο μου και ειμαστε μαζι 7 χρονια. Εξαρταται και απο την τυχη που θα εχεις.
wow!!! τελικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Παντα υπαρχουν εξαιρέσεις σε ολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Απο το ιντερνετ γνωριστήκαμε με το φιλο μου και ειμαστε μαζι 7 χρονια. Εξαρταται και απο την τυχη που θα εχεις.

Aπό κάποιο συγκεκριμένο φόρουμ; Από το facebook; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top