Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
ενδεχεται να ανεβαζει θερμοκρασια και να σβηνει. Δες αν δουλευουν τα ανεμιστηρακια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δουλεύει το ανεμιστιράκι, μάλιστα κάνει και αρκέτο θόρυβο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το πιο λογικό είναι όμως να κλείνει επειδή ανεβαίνει η θερμοκρασία.
Δοκίμασε να χαμηλώσεις τα γραφικά.
Επίσης μέτρα και την θερμοκρασία. Το πιο απλό πρόγραμμα για αυτό είναι το CPUZ. Στο επισυνάπτω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • cpu-z_1.65-en.zip
    1.9 MB · Εμφανίσεις: 112

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Για να γίνεται σε κάνα diablo παίζει να χει χαλάσει το ανεμιστηράκι καμιάς κάρτας γραφικών και να αγκομαχούν τα υπόλοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κατέβασα της ρυθμίσεις και πάλι έκλεισε, ίσως όμως λίγο αργότερα.
Το πρόγραμμα το κατέβασα, άλλα δεν βλέπω πουθενα τίποτα για θερμοκρασίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους, έχω έναν υπολογιστή asus, που έχει ένα πρόγραμμα που ελέγχει την ταχύτητα του ανεμιστήρα της cpu και κάτι άλλα ονόματι "asus smart doctor", τέλος πάντων θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα, κάπου στα fan controll settings έχει 3 επιλογές, η πρώτη είναι manual που ρυθμίζεις πόσο % θέλεις, η 2η είναι SmartCooling, και η τρίτη είναι auto, 1)Τι είναι το smarcooling; 2) Αν το βάλω manual και 100% για να έχει καλύτερες επιδόσεις, (αν εξαιρέσετε τα αυτά μου) :p θα έχει κάποια συνέπεια πχ να χαλάσει ο ανεμιστήρας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω σχετικά με τα μηχανικά πληκτρολόγια. Υπάρχουν μοντέλα κάπως πιο φθηνά απο τα gaming; Έχουν και περισσότερη αντοχή στον χρόνο από τα απλά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και τα δύο αυτά είναι gaming και πάνω από τα λεφτά που θα θεωρούσα λογικά.
Ψάχνω κάτι χωρίς λαμπάκια, κουμπία μακροεντολών και άλλα περιττά χαρακτηριστίκα. Τό ότι πιο απλό, με μηχανικά πλήκτρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Τον τελευταίο καιρό έχω ένα πρόβλημα στο ποντίκι. Το μεσσαίο πλήκτρο για το scroll (wheel) τρελαίνεται. Ενώ το σέρνω προς τα κάτω για να κατέβει η σελίδα, η σελίδα κατεβαίνει 2-3 σειρές και μετά ξαναναιβαίνει στην αρχική της θέση. Καμιά ιδέα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Εάν πέσει το laptop και χαραχθεί λίγο η οθόνη από την εξωτερική πλευρά (ο υπολογιστής λειτουργεί κανονικά), μπορεί να αντικατασταθεί?? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
To γυαλί της οθόνης χαράχθηκε;
Έχει εγγύηση; Αν δεν έχει, δεν αξίζει τα λεφτά, εφόσον είναι λίγο όπως λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
To γυαλί της οθόνης χαράχθηκε;
Έχει εγγύηση; Αν δεν έχει, δεν αξίζει τα λεφτά, εφόσον είναι λίγο όπως λες.
Δε χαράχθηκε το γυαλί, αλλά το πλαστικό από την εξωτερική πλευρά της οθόνης του laptop..βασικά έχει στραβώσει..3-4 μέρες το έχω, ναι, έχει εγγύηση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Και να έχει εγγύηση, η εγγύηση δεν καλύπτει τις ζημιές που προκλήθηκαν από εξωτερικούς παράγοντες. Δλδ αν εγώ πάρω ένα λάπτοπ και την επόμενη μέρα του πετάξω ένα τασάκι στην οθόνη αυτοί θα πρέπει να μου πληρώσουν καινούργια? :P

Όσο για το όλο θέμα, ναι μπορείς να την αλλάξεις αλλά θα βάλεις το χέρι βαθιά στην τσέπη και θα μπεις σε μια μικρή ταλαιπωρία. Γνώμη μου, αν μπορείς να το δουλέψεις και έτσι το λάπτοπ μην κάνεις τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marw27

Νεοφερμένος

Η marw27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Χάλασε το λάπτοπ μου οπότε είμαι για καινούργιο. Δεν έμεινα ευχαριστημένη με το λάπτοπ απ' την άποψη ότι μου κράτησε μόνο 3 χρόνια. Νομίζω ότι ο σταθερός υπολογιστής θα κρατούσε περισσότερο.επειδη όμως δεν έχω χώρο στο σπίτι αφήνω και πάλι ανοιχτό το ενδεχόμενο για λάπτοπ. Δεν έχω ιδέα από αυτά, οποτε βοήθεια. Ψάχνω κάτι μέχρι 500, maximum 600 ευρώ. Δεν μπορώ περισσότερα. Δεν παίζω παιχνίδια και τέτοια. Το μόνο που κάνω είναι μοντάζ ήχου και εικόνας, εργασίες και Internet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thinkpad560z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thinkpad560z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Κατ΄αρχάς έχεις αποφασίσει; Desktop ή Laptop??? (γιατί βλέπω μια συγκεχημένη κατάσταση)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marw27

Νεοφερμένος

Η marw27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Δεν εχω αποφασισει. Τα λεφτα που διαθετω δεν ειναι πολλα, αλλα θελω κατι καλο που θα κρατησει. Δεν θελω να ψαχνομαι παλι σε ενα χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Πάρε ένα toshiba ή ένα dell και πέτα και με επέκταση εγγύησης. Θα είσαι κομπλέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν εχω αποφασισει. Τα λεφτα που διαθετω δεν ειναι πολλα, αλλα θελω κατι καλο που θα κρατησει. Δεν θελω να ψαχνομαι παλι σε ενα χρονο.

Ότι κι αν κάνεις προτείνω να το πάρεις από το εξωτερικό γιατί θα γλυτώσεις πάρα πολλά χρήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Τώρα τελευταία μου έχει τύχει το εξής σπαστικό: Δεν μου ανοίγει ο adobe reader τα pdf αρχεία. Πάω να ανοίξω να δω το πρόγραμμα της εξεταστικής της σχολής μου, και ενώ ανοίγει ο adobe reader, δεν μου εμφανίζει τίποτα, παρά ένα μαύρο! Τι να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top