[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Έχεις σγουρά μαλλιά; Προσωπικά απο τότε που τα άφησα να μακρύνουν(κάποτε τα εκοβα φιλαριστά), έκοψα το πιστολάκι και χρησιμοποίησα συγκεκριμένα προιόντα τα βρίσκω πιο ζωντανά,μαλακά και πειθαρχημένα.:P
Έχω πάααρα πολύ σγουρά μαλλιά, αλλά όπου να 'ναι αυτό θα αλλάξει! (alleluuuuuuyah)
Θα δοκιμάσω την ισιωτική με κερατίνη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Έχω πάααρα πολύ σγουρά μαλλιά, αλλά όπου να 'ναι αυτό θα αλλάξει! (alleluuuuuuyah)
Θα δοκιμάσω την ισιωτική με κερατίνη. :)

ε ξεκολλα ρε μην κανεισ αυτο το ΛΑΘΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Έχω πάααρα πολύ σγουρά μαλλιά, αλλά όπου να 'ναι αυτό θα αλλάξει! (alleluuuuuuyah)
Θα δοκιμάσω την ισιωτική με κερατίνη. :)
Μην το αλλάξεις βρε! Είναι πολύ ωραίος τύπος μαλλιού. Παλιά κι εγώ τέτοιες σκέψεις έκανα, αλλά αναθεώρησα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
ε ξεκολλα ρε μην κανεισ αυτο το ΛΑΘΟΣ
Who are you, my friend?:P
Μην το αλλάξεις βρε! Είναι πολύ ωραίος τύπος μαλλιού. Παλιά κι εγώ τέτοιες σκέψεις έκανα, αλλά αναθεώρησα.:)
Είναι δύσκολος μωρέ και μου πάνε μακράν περισσότερο τα ίσια έτσι κι αλλιώς. Δεν μπορώ να κάνω δέκα ώρες για να τα ισιώσω κάθε φορά!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Μια πολυ καλη μασκαρα που ειχα βρει και με εχει βολεψει τρελα ηταν απο την ΑVON.
Μαλιστα ηταν πολυ οικονομικη!
Η μασκαρα που εχω ειναι αυτη-->https://www.youtube.com/watch?v=gOG8WlZWplA
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Τελικά πήρα αυτή τη μάσκαρα:



Είναι η Hypnôse Doll Eyes by Alber Elbaz της Lancôme. Ήθελα μια μάσκαρα, που να διαχωρίζει καλά τις βλεφαρίδες και να δίνει ένταση στο βλέμμα. Μόλις τη δοκιμάσω θα σας πω τη γνώμη μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Λοιπόν! Πρώτα απ΄όλα, η μάσκαρα αυτή μυρίζει τριαντάφυλλο!!! Άσε που είναι και τόσο cute η συσκευασία! Ok, τώρα στα πιο ουσιώδη. :P

Μέχρι τώρα σχεδόν όλες τις μάσκαρές μου έπρεπε να τις χρησιμοποιήσω 3-4 φορές, πριν αρχίσουν να 'δουλεύουν' καλά. Μ΄αυτήν δεν υπήρξε τέτοιο θέμα. Από την πρώτη φορά κιόλας μου διαχώρισε πολύ καλά τις βλεφαρίδες και άνοιξε το βλέμμα μου. Επίσης, το βουρτσάκι της είναι πολύ καλό για τις κάτω βλεφαρίδες. Η μάσκαρα κάνει πράγματι αυτό που υπόσχεται: doll eyes. Επιτυγχάνεις εύκολα ένα φυσικό look για κάθε μέρα, αλλά είναι κατάλληλη και για τη δημιουργία πιο έντονου βλέμματος για τις βραδινές εξόδους. Εν ολίγοις, είμαι ευχαριστημένη μ΄αυτή μου την αγορά. :)

Αλλά θα σκάσω, αν δε δοκιμάσω και την Hypnôse Drama by Alber Elbaz:



Η κύρια διαφορά τους (πρέπει να) είναι το ότι η Doll Eyes επικεντρώνεται περισσότερο στο διαχωρισμό των βλεφαρίδων και η Drama στην ένταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Και μιας και πιάσατε συζήτηση για είδη μακιγιάζ,μπορεί να μου προτείνει κάποια μία πούδρα;
Χρησιμοποιούσα του Κορρέ και τη βαρέθηκα άσε που μου αφήνει στάμπα.:P
Ευχαριστώώωω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Και μιας και πιάσατε συζήτηση για είδη μακιγιάζ,μπορεί να μου προτείνει κάποια μία πούδρα;
Χρησιμοποιούσα του Κορρέ και τη βαρέθηκα άσε που μου αφήνει στάμπα.:P
Ευχαριστώώωω.:redface:
εγώ έχω αυτή της maybelline...

πολύ καλή, δεν έχω βρει κάποιο πρόβλημα ;) (έχει και ωραίο σφουγγαράκι :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τιμή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
από ότι κοίταξα, γιατί δεν θυμόμουν, 12-13 ευρώ...μια χαρά τιμή σε σχέση με κάτι άλλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Και μιας και πιάσατε συζήτηση για είδη μακιγιάζ,μπορεί να μου προτείνει κάποια μία πούδρα;
Χρησιμοποιούσα του Κορρέ και τη βαρέθηκα άσε που μου αφήνει στάμπα.:P
Ευχαριστώώωω.:redface:
Rimmel Stay Matte αν έχεις paypal είναι πολύ καλή και κάνει 3-4 ευρώ.
Αν δεν έχεις,Artdecto έχει μια που μου άρεσε πολύ και είναι transparent. 11 ευρώ αυτή.

Γενικά θές πούδρα με κάλυψη ή πούδρα που είναι απλά anti -shine για να κρατάει τη λιπαρότητα κυρίως;

A αυτές τις Maybelline αν έχετε paypal τις βρίσκετε και 5-6 ευρώ σε αγγλικά site ενώ εδώ τα πουλάνε 10 και 12.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
από ότι κοίταξα, γιατί δεν θυμόμουν, 12-13 ευρώ...μια χαρά τιμή σε σχέση με κάτι άλλες!
Πάνω κάτω είναι στην ίδια τιμή με ό,τι έχω βρει.Τα προϊόντα της Maybeline μ'αρέσουν οπότε θα την τσεκάρω.
Ευχαριστώ.:)

Rimmel Stay Matte αν έχεις paypal είναι πολύ καλή και κάνει 3-4 ευρώ.
Αν δεν έχεις,Artdecto έχει μια που μου άρεσε πολύ και είναι transparent. 11 ευρώ αυτή.
Γενικά θές πούδρα με κάλυψη ή πούδρα που είναι απλά anti -shine για να κρατάει τη λιπαρότητα κυρίως;
A αυτές τις Maybelline αν έχετε paypal τις βρίσκετε και 5-6 ευρώ σε αγγλικά site ενώ εδώ τα πουλάνε 10 και 12.
Για κάλυψη τη θέλω και για ένα ίδιο χρώμα σε όλο το πρόσωπο.:P
Paypal πώς αποκτάς;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα μία μάσκαρα που απλά να τονίζει τις βλεφαρίδες, αλλά να μην τις "μακραίνει" γιατί έχω μεγάλες βλεφαρίδες, και να τις διαχωρίζει. Απαιραίτητη προυπόθεση να μην φαίνονται πιο μεγάλες. Δεν το έχω ψάξει τόσο... Έχετε να προτείνετε κάποια;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Πάνω κάτω είναι στην ίδια τιμή με ό,τι έχω βρει.Τα προϊόντα της Maybeline μ'αρέσουν οπότε θα την τσεκάρω.
Ευχαριστώ.:)


Για κάλυψη τη θέλω και για ένα ίδιο χρώμα σε όλο το πρόσωπο.:P
Paypal πώς αποκτάς;:redface:
Google it. Έχει αρκετές πληροφορίες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα μία μάσκαρα που απλά να τονίζει τις βλεφαρίδες, αλλά να μην τις "μακραίνει" γιατί έχω μεγάλες βλεφαρίδες, και να τις διαχωρίζει. Απαιραίτητη προυπόθεση να μην φαίνονται πιο μεγάλες. Δεν το έχω ψάξει τόσο... Έχετε να προτείνετε κάποια;:)

Δεν αναφέρεις αν σε πειράζει να δίνει όγκο ή όχι. Πάντως συνήθως μήκος και διαχωρισμός πάνε μαζί:( Έχεις δοκιμάσει κάποια διάφανη μάσκαρα; Και αυτές προσφέρουν όγκο/μήκος απλά επικεντρώνονται κυρίως στο να κάνουν το χρώμα των βλεφαρίδων πιο σκούρο και το αποτέλεσμα δείχνει πιο φυσικό. Μπορείς να την χρησιμοποιείς και ταμποναριστά για να μην σου δίνει μήκος -και εγώ που έχω μακριές βλεφαρίδες έτσι κάνω με κάθε μάσκαρα όταν δεν θέλω να δώσω μήκος-. Ρώτα και για κάτι τέτοιο σε κάποιο κατάστημα καλλυντικών, ίσως βρεις κάτι που να σε βολεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Δεν αναφέρεις αν σε πειράζει να δίνει όγκο ή όχι. Πάντως συνήθως μήκος και διαχωρισμός πάνε μαζί:( Έχεις δοκιμάσει κάποια διάφανη μάσκαρα; Και αυτές προσφέρουν όγκο/μήκος απλά επικεντρώνονται κυρίως στο να κάνουν το χρώμα των βλεφαρίδων πιο σκούρο και το αποτέλεσμα δείχνει πιο φυσικό. Μπορείς να την χρησιμοποιείς και ταμποναριστά για να μην σου δίνει μήκος -και εγώ που έχω μακριές βλεφαρίδες έτσι κάνω με κάθε μάσκαρα όταν δεν θέλω να δώσω μήκος-. Ρώτα και για κάτι τέτοιο σε κάποιο κατάστημα καλλυντικών, ίσως βρεις κάτι που να σε βολεύει.
Ευχαριστώ για την απάντηση.:D Σίγουρα θα δείχνουν πιο μεγάλες(έστω και λίγο), αλλά δεν θέλω την υπερβολή. Δεν θέλω π.χ. να γίνονται έτσι , γιατί αυτής (τουλάχιστον στα δικά μου μάτια) οι άνω βλεφαρίδες της δεν είναι διαχωρισμένες και μου φαίνονται πιο μεγάλες, επειδή το προιον δεν ισομερίζεται, δηλαδή δεν τις διαχωρίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση.:D Σίγουρα θα δείχνουν πιο μεγάλες(έστω και λίγο), αλλά δεν θέλω την υπερβολή. Δεν θέλω π.χ. να γίνονται έτσι , γιατί αυτής (τουλάχιστον στα δικά μου μάτια) οι άνω βλεφαρίδες της δεν είναι διαχωρισμένες και μου φαίνονται πιο μεγάλες, επειδή το προιον δεν ισομερίζεται, δηλαδή δεν τις διαχωρίζει.

Και εγώ έχω αυτό το θέμα, βέβαια στις αρχές δεν το καταλάβαινα και τώρα οι βλεφαρίδες μου έχουν μείνει σε μόνιμη "στραβή" θέση και ακόμα και όταν τις χτενίζω δεν επανέρχονται.:P Έχεις τσεκάρει την lash primer plus; Κανονικά την βάζεις πριν βάλεις την μάσκαρα σου αλλά μια φίλη μου την χρησιμοποιούσε χωρίς κάποια άλλη από πάνω ή έβαζε από πάνω ταμποναριστά λίγο προϊόν για φυσικό αποτέλεσμα. Δεν ξέρω κατά πόσο δίνει χρώμα πάντως χωρίς κάποια άλλη από πάνω δεν δίνει μήκος (από όσο μου είπε η φίλη μου γιατί δεν την έχω δοκιμάσει προσωπικά). Ρίξε μια ματιά και σε αυτήν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top