Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Καλα. Εγω εχω να πω οτι ο Κρονος εκανε πολυ καλα την δουλεια του. Μου τα λεγαν, αλλα δεν τα πιστευα!....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
δηλαδή; τι σου κάνε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Τα ζώδια απο μόνα τους δεν λένε τίποτα ο ωροσκόπος είναι το κλειδί, όσοι έχουν το ίδιο ζώδιο αλλά με τον ίδιο ωροσκόπο έχουν πραγματικά πολλά κοινά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κριος με λεων 9 απριλιου 1984 στις 2,30 το μεσημερι.. ο ωροσκοπος που λεμε..

ριχτε μια αναλυση αστρολογικου χαρτη εδω να δειτε τα δικα σας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Πιστευετε σε ζωδια και ωροσκοπους; Αν ειναι δυνατον :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πιστευετε σε ζωδια
ταβασικα χαρακτηριστικα εχω δει οτι ισχυουν..

νικολ,,βαλε τα στοιχεια σου να βρεις το χαρτη σου και πες μου ειλικρινα αν πετυχε κατι..σε μενα πετυχε τα ουσιαστικα..

εδω ειναι για τη μερα μου πχ
https://www.netplaces.com/birthday-personology/april/april-9.htm
https://www.gotohoroscope.com/birthday-horoscopes/april-9th.html
https://tlc.howstuffworks.com/family/april-9-birthday-astrology.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
ταβασικα χαρακτηριστικα εχω δει οτι ισχυουν..

νικολ,,βαλε τα στοιχεια σου να βρεις το χαρτη σου και πες μου ειλικρινα αν πετυχε κατι..σε μενα πετυχε τα ουσιαστικα..

εδω ειναι για τη μερα μου πχ
https://www.netplaces.com/birthday-personology/april/april-9.htm
https://www.gotohoroscope.com/birthday-horoscopes/april-9th.html
https://tlc.howstuffworks.com/family/april-9-birthday-astrology.htm

Καλα εννοειται οτι κατι θα πετυχει απο ολα...:P:P
Τους αριθμους του τζοκερ δεν τους λεει ομως:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
παντως ο παρθενος ειναι ο μονος που τελικα αλλαζει τη λαμπα χαχαχα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το άκρον άωτον του Εγωισμού, παναγία μου φύλαγε!
και με αρη στο σκορπιο ,,ασε:P

ιδια μερα γεννηθηκε ο χιου χεφνερ..παρεπιπτοντως:P

Τους αριθμους του τζοκερ δεν τους λεει ομως
δεν λεω γι προβλεψη,ουτε εγω τις πιστευω..

για χαρακτηριστικα λεω..

τυχαιο ειναι πχ που απο τους ελληνες ηθοποιους οι μεγαλυεροι σταρ γεννηθηκαν καλοκαιρι ή σεπτεμβρη λεοντες καρκινοι κλπ? οπως και οι ηγετες

απολουςτουςελληνες πολιτικους σχεδον κανεις μονο2 ειναι απριλιου,,κριοι..
απολους τους διασημους στην τηλεοραση σοου μπιζ κανεις κριοςπαλι,ή ελαχιστοι..
ασε..δενωμε πειθουν οι συμπτωσεις..

ελληνας ηθοποιος κανεις απριλιου παλι,,τυχαιο?

μερκελ πουτιν καρκινος ιουλιος,σαρκοζυ αυγουστος.σαμαρας ιουνιος,γαπ ιουνιος,
οι περισσοτεροι πολιτικοι με λαμψη κλπ..ειναι καλοκαιρινοι..







η συντριπτικη πλειοψηφια ειναι καλοκαιρινοι..τυχαιο?

ο καιρος και η φυση δινει χαρακτηριστικαστον ανθρωπο που γεννιεται..φανερο αυτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ή ίσως όταν κοιτάς τα χαρακτηριστικά ενός ανθρώπου έχοντας τον συνυφασμένο με ένα ζώδιο τότε τίνεις να βλέπεις μόνο τα χαρακτηριστικά του ζωδίου, π.χ. οι λέοντες είναι ηγέτες άρα ο Σαμαράς είναι ηγέτης (τρομάρα του ) ενώ μπορεί να έχει και άλλα χαρακτηριστικά που ανοίκουν σε άλλο ζώδιο που απλά παραμερίζονται. Συμφωνώ πως το περιβάλλον διαμορφώνει έναν άνθρωπο αλλά διαφωνώ πως μόνο και μόνο η ώρα της γέννησής του του δίνει κάποια defacto χαρακτηριστικά. Πάρε ένα αφρικανάκι λέοντα και ένα αμερικανάκι, δεν νομίζω να είναι οι ίδιοι. Και στην τελική αφηριμένες έννοιες όπως ηγετικότητα, σεξουαλικότητα, κοινωνικότητα, εξυπνάδα μπορούμε να τις ταυτίσουμε με κάθε άνθρωπο καθώς όλοι τις κατέχουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ή ίσως όταν κοιτάς τα χαρακτηριστικά ενός ανθρώπου έχοντας τον συνυφασμένο με ένα ζώδιο τότε τίνεις να βλέπεις μόνο τα χαρακτηριστικά του ζωδίου, π.χ. οι λέοντες είναι ηγέτες άρα ο Σαμαράς είναι ηγέτης (τρομάρα του ) ενώ μπορεί να έχει και άλλα χαρακτηριστικά που ανοίκουν σε άλλο ζώδιο που απλά παραμερίζονται. Συμφωνώ πως το περιβάλλον διαμορφώνει έναν άνθρωπο αλλά διαφωνώ πως μόνο και μόνο η ώρα της γέννησής του του δίνει κάποια defacto χαρακτηριστικά. Πάρε ένα αφρικανάκι λέοντα και ένα αμερικανάκι, δεν νομίζω να είναι οι ίδιοι.

μα δεν τους ειχα.. απλα οταν αρχισα να κοιταω ημερομηνιες απορησα..

πες μουμια λογικη εξηγηση που δεν υπαρχει ελληνας ηθοποιος γεννημενος απριλη.
οπως και ηγετης πολιτικος


απλα πατα πολιτικουςκαι ηθοποιους στο γοουγλη..και δες ποτε γεννηθηκαν,,θα δεις καθαρες τασεις και συχετισμους..καθολου τυχαιες

εδω το fbi οπως ειδα εκανε παρατηρησεις με τα εγληματα που κανουν αναλογα το ζωδιο..

ασε..ψαξε και θα δεις..υπερβολικα πολλες συμπτωσεις γιανα ειναι απλα συμπτωσεις.


οι λέοντες είναι ηγέτες άρα ο Σαμαράς είναι ηγέτης (τρομάρα του )
δεν ειναι λεοντας..ιουνη ειναι, δίδυμος,,σαν τον γαπ παναθεμα τον,,αλλαζει προσωπα και αποφασεις..και εχει πολυ μπλα μπλα αλλα απο κοτσια τιποτα..λεων ειναι ο τσιπρας,,γιαυτο και εχει υφος χιλιων καρδιναλιων

οι ηθοποιοι πχ..οι μεγαλοι σταρ ειναι ιουλη αυγουσοτ,,καρκινοι λεοντες(βουγιουκλακηπαπαμιχαηλ,σον κονερυ,φωκας,πρεκας )..και οι μεγαλες ψωναρες
η συκεντρωση καλοκαιρινων στους ηθοποιους εινι τυχαια?γιατι ειναι τοσο μεγαλυτερη απο τους κριους?


για να καταλαβεις ο μονος πολιτικος απριλιου ειναι ο μεταξας,,5 συγκεκριμενα..α,και ο χιτλερ 20 οριακος ταυρος


ειναι τυχαιο επισης που στην τηλεοραση οσους βλεπεις δημοσιογραφους και παρουσιαστες δεν ειναι κανενας κριος-μονες εξαιρεσεις ο ευαγγελατος,η τατιανα και ο μικρουτσικος)

ολοι οι αλλοι ειναι ζωδια του αερα υδροχοι,διδυμοι..και ,καλοκαιρινοι ..

πλεον αρχιζω να καταλαβαινω ποιο ζωδιο ειναι καποιος ή το ειδος αερα νερο φωτια κλπ..ή ποιο δεν ειναι,,μολις τον δω να μιλαει,,απο το υφος του..


Συμφωνώ πως το περιβάλλον διαμορφώνει έναν άνθρωπο αλλά διαφωνώ πως μόνο και μόνο η ώρα της γέννησής του του δίνει κάποια defacto χαρακτηριστικά. Πάρε ένα αφρικανάκι λέοντα και ένα αμερικανάκι, δεν νομίζω να είναι οι ίδιοι.
ιδιοι δεν ειναιβεβαια..
αλλα εχω πεισθει πια οτι υπαρχει μια σιγουρη βαση χαρακτηριστικων στα ζωδια..ισως λογο της εποχης γεννησης,και της ενεργειας της φυσης,γιατισε πλανητες δυσκολευομαι να πιστεψω γιατι ξερωαπο διαστημικα κλπ..


αλλα οπως ολα τα παραδοσιακαθεματα οπως βασκανια αστρονομια κλπ,,ετσι και τα ζωδια,,εχουν μιαβαση,,δεν ηταν βλακες επι τοσες χιλιαδες χρονια που τα μελετανε-αλλα δεν παιζουν τοσο ρολο οσο λενε..και ουτε ισχυουν παντου..και η αιτια επισης που νομιζανε παλια ηταν λαθος σε πολλαθεματα...

αλλα η βαση υπαρχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
και με αρη στο σκορπιο ,,ασε:P

ιδια μερα γεννηθηκε ο χιου χεφνερ..παρεπιπτοντως:P


δεν λεω γι προβλεψη,ουτε εγω τις πιστευω..

για χαρακτηριστικα λεω..

τυχαιο ειναι πχ που απο τους ελληνες ηθοποιους οι μεγαλυεροι σταρ γεννηθηκαν καλοκαιρι ή σεπτεμβρη λεοντες καρκινοι κλπ? οπως και οι ηγετες

απολουςτουςελληνες πολιτικους σχεδον κανεις μονο2 ειναι απριλιου,,κριοι..
απολους τους διασημους στην τηλεοραση σοου μπιζ κανεις κριοςπαλι,ή ελαχιστοι..
ασε..δενωμε πειθουν οι συμπτωσεις..

ελληνας ηθοποιος κανεις απριλιου παλι,,τυχαιο?

μερκελ πουτιν καρκινος ιουλιος,σαρκοζυ αυγουστος.σαμαρας ιουνιος,γαπ ιουνιος,
οι περισσοτεροι πολιτικοι με λαμψη κλπ..ειναι καλοκαιρινοι..







η συντριπτικη πλειοψηφια ειναι καλοκαιρινοι..τυχαιο?

ο καιρος και η φυση δινει χαρακτηριστικαστον ανθρωπο που γεννιεται..φανερο αυτο..

Και καμια φοβερη προσωπικοτητα δεν ειναι σκορπιος;; :confused::mad: και μου το λες για να πιστεψω; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ειναι ειναι.. αρκετοι ηθοποιοι .ο αλεξανδρακης πχ ο εξαρχακος..

ο νότης:P

αλλα τα πιο εξωστρεφη επαγγελματα τα πολ φωτεινα και γνωστα ειναι καλοκαιρινα ή ιχθυες ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
ειναι ειναι.. αρκετοι ηθοποιοι .ο αλεξανδρακης πχ ο εξαρχακος..

ο νότης:P

αλλα τα πιο εξωστρεφη επαγγελματα τα πολ φωτεινα και γνωστα ειναι καλοκαιρινα ή ιχθυες ..

Α δεν συμπαθω το Νοτη :P οταν γινω και γω γνωστη θα ειναι και ο σκορπιος στα πολυ φωτεινα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tickle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 181 μηνύματα.
ειναι τυχαιο επισης που στην τηλεοραση οσους βλεπεις δημοσιογραφους και παρουσιαστες δεν ειναι κανενας κριος-μονες εξαιρεσεις ο ευαγγελατος,η τατιανα και ο μικρουτσικος)

ολοι οι αλλοι ειναι ζωδια του αερα υδροχοι,διδυμοι..και ,καλοκαιρινοι ..
Η Μενεγάκη[σκορπιός με κριό], Μπήλιου[τοξότης] δεν είναι !!:P

πλεον αρχιζω να καταλαβαινω ποιο ζωδιο ειναι καποιος ή το ειδος αερα νερο φωτια κλπ..ή ποιο δεν ειναι,,μολις τον δω να μιλαει,,απο το υφος του..
Εγώ τι είμαι;:bleh:

Και κάτι on topic: Τραγούδια & ζώδια
εδώ κ' εδώ
Στους ιχθείς έβαλαν τα πιο άκυρα πάντως!:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Η Μενεγάκη[σκορπιός με κριό], Μπήλιου[τοξότης] δεν είναι !!:P


Εγώ τι είμαι;:bleh:

Και κάτι on topic: Τραγούδια & ζώδια
εδώ κ' εδώ
Στους ιχθείς έβαλαν τα πιο άκυρα πάντως!:hehe:

Μου τη δινει που λενε για τους σκορπιους οτι εκδικουνται, γι ´ αυτο δεν πιστευω στα ζωδια γιατι δεν ειναι δυνατον ολοι οι σκορπιοι να ειναι εκδικητικοι, ουτε καν οι πιο πολλοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
τρελη μουφα τα ζωδια...ασε μας μωρε που ολοι οσοι ανηκουν σε ενα ζωδιο εχουν ιδια χαρακτηριστικα προσωπικοτητας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top