[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Καλησπέρα κορίτσια :)
Τους τελευταίους μήνες παρατήρησα έντονη τριχόπτωση, κάθε φορά που τα χτενίζω φεύγουν τούφες. Έχω πάρει τώρα ενα ειδικό λαδάκι που το βάζω στις ρίζες κάνοντας μασάζ μπας και βοήθησει. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο δυναμωτικό προϊόν για τα μαλλιά απο κάποιο φαρμακείο ή καμία σπιτική μάσκα θρέψης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stamatopoulos

Νεοφερμένος

Ο Κωστής Σταμόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Θα σου πρότεινα να ψάξεις την αιτία, πώς είναι οι ορμόνες σου; στρες, διατροφή, άλλα προβλήματα υγείας;
Η τριχόπτωση είναι τεράστιο κεφάλαιο και θέλει καλό ψάξιμο ώστε να μην έχει μόνιμες συνέπειες.
Δυστυχώς σπάνια θα περάσει με τοπικά σαμπουάν και λοσιόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Θα σου πρότεινα να ψάξεις την αιτία, πώς είναι οι ορμόνες σου; στρες, διατροφή, άλλα προβλήματα υγείας;
Η τριχόπτωση είναι τεράστιο κεφάλαιο και θέλει καλό ψάξιμο ώστε να μην έχει μόνιμες συνέπειες.
Δυστυχώς σπάνια θα περάσει με τοπικά σαμπουάν και λοσιόν.

Βασικα τα μαλλιά μου ηταν μια χαρα πριν μια εξαντλητική διαιτα που εκανα με αποτελεσμα από 48 κιλά να πάω 42 σε μικρό χρονικό διάστημα. Από τότε και μετα μου πέφτουν τα μαλλιά σαν τρελα... Έκλεισα και ραντεβού στο γιατρό για να δούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Βασικα τα μαλλιά μου ηταν μια χαρα πριν μια εξαντλητική διαιτα που εκανα με αποτελεσμα από 48 κιλά να πάω 42 σε μικρό χρονικό διάστημα. Από τότε και μετα μου πέφτουν τα μαλλιά σαν τρελα... Έκλεισα και ραντεβού στο γιατρό για να δούμε.

Τι ύψος έχεις και ήθελες να φτάσεις 42 κιλά? 1.50? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
:eek: 42 κιλά είναι πολύυυ λίγα για 1.60 ύψος.. ο οργανισμός σου πιθανότατα αντιδρά στο χάσιμο βάρους που δε χρειαζόταν καθόλου. γιατί το έκανες αυτό στον εαυτό σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Το ξέρω έκανα μεγάλη βλακεία και τώρα δημιουργησα προβλημα κ' ψάχνω να δω πώς θα το διορθώσω. :/ Ειδικά τα μαλλιά είναι θέμα τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Βασικα τα μαλλιά μου ηταν μια χαρα πριν μια εξαντλητική διαιτα που εκανα με αποτελεσμα από 48 κιλά να πάω 42 σε μικρό χρονικό διάστημα. Από τότε και μετα μου πέφτουν τα μαλλιά σαν τρελα... Έκλεισα και ραντεβού στο γιατρό για να δούμε.

Έκανα την ίδια μαλακία το καλοκαίρι και το μαλλί έπεφτε με μανία. Πήρα χάπια, βιταμίνες, ιστορίες, αλλά δεν άλλαξε κτ. Πλέον δε πέφτει τόσο πολύ όπως πριν, απλά φτιάξε τη διατροφή σου και κάνε και εξετάσεις, ίσως έχεις χαμηλό σίδηρο or smth και πάρε κάποιο συμπληρωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
είναι πολύ καλό που το κατάλαβες. ίσως καλύτερα να επισκεφτείς έναν γιατρό για να σε βοηθήσει να το αντιμετωπίσεις πριν χειροτερέψει. έχω ακούσει ότι η βιταμίνη β βοηθά πολύ για τα μαλλιά και γενικά να τρως τα πάντα. μη στερείσαι τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stamatopoulos

Νεοφερμένος

Ο Κωστής Σταμόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
είναι πολύ λογικό και αναμενόμενο. Όταν υποβάλλεις τον οργανισμό σου σε μεγάλο στρες όπως πχ. χειρουργικές επεμβάσεις, βαριά αρρώστια ή εξαντλιτική δίαιτα παρατηρείται τριχόπτωση ή τελογενής τριχορροή όπως λέγεται και μπορεί να διαρκέσει δυστυχώς μήνες. Για να αναστρέψεις τη διαδικασία δοκίμασε βιταμίνες κυρίως βιοτίνη, ελαφρύ μασάζ για να αυξήσεις τη μικροκυκλογορία της τρίχας και αν θέλεις ακόμη πιο γρήγορα αποτελέσματα μεσοθεραπεία μαλλιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Λοιπόν εχθές χρησιμοποίησα το μαγικό προιόν που λέγεται Strait & easy...



Εντάξει το αγάπησα!!!:eek: Αφού λούστηκα έβαλα την κρέμα και απλά άρχισα να στεγνώνω τα μαλλιά μου χτενίζοντας τα με μια βούρτσα και..βουαλά! Ίσια μαλλιά! Να πω οτι έχω σγουρά μαλλιά οπότε και έβαλα την ποσότητα που έλεγε για τα μακρια μαλλιά!
Προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα και σε πολύ λίγο χρόνο χωρίς να αναλώνομαι ώρα με το πιστολάκι..!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Λοιπόν εχθές χρησιμοποίησα το μαγικό προιόν που λέγεται Strait & easy...



Εντάξει το αγάπησα!!!:eek: Αφού λούστηκα έβαλα την κρέμα και απλά άρχισα να στεγνώνω τα μαλλιά μου χτενίζοντας τα με μια βούρτσα και..βουαλά! Ίσια μαλλιά! Να πω οτι έχω σγουρά μαλλιά οπότε και έβαλα την ποσότητα που έλεγε για τα μακρια μαλλιά!
Προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα και σε πολύ λίγο χρόνο χωρίς να αναλώνομαι ώρα με το πιστολάκι..!:D

Όπα με ενδιαφέρει! :D

Πόσο ίσια έγιναν? Τελείως ή λίγο κυματιστά? Πόσο κράτησε? Και τα μαλλιά σου πόσο σγουρά είναι περίπου? Κάνει για συχνή χρήση? Παίζει μετά να ισιώνουν σταδιακά τελείως τα μαλλιά μόνιμα με τον καιρό?

Σόρι για το πρήξιμο :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Όπα με ενδιαφέρει! :D

Πόσο ίσια έγιναν? Τελείως ή λίγο κυματιστά? Πόσο κράτησε? Και τα μαλλιά σου πόσο σγουρά είναι περίπου? Κάνει για συχνή χρήση? Παίζει μετά να ισιώνουν σταδιακά τελείως τα μαλλιά μόνιμα με τον καιρό?

Σόρι για το πρήξιμο :redface:

Eγιναν ίσια ίσια..Δεν μιλάμε για πράσο κομμωτηρίου αλλά ίσια! Με είδαν δηλαδή σήμερα στη δουλειά και μου λένε έκανες πιστολάκι εχθές? :P Εγώ τα έκανα όπως σου είπα και απλά στο τέλος έκανα μια βουρτσιά μόνο της άκρες..Τώρα το πόσο θα κρατήσει θα στο πω πιο μετά γιατί εχθές το βράδυ τα έκανα..
Έχω αρκετά σγουρά μαλλιά...Όχι σπαστά, σγουρά!! Δεν βρίσκω το λόγο να μην κάνει για συχνή χρήση...Να ισιώσουν μόνιμα δεν νομίζω πάντως!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Eγιναν ίσια ίσια..Δεν μιλάμε για πράσο κομμωτηρίου αλλά ίσια! Με είδαν δηλαδή σήμερα στη δουλειά και μου λένε έκανες πιστολάκι εχθές? :P Εγώ τα έκανα όπως σου είπα και απλά στο τέλος έκανα μια βουρτσιά μόνο της άκρες..Τώρα το πόσο θα κρατήσει θα στο πω πιο μετά γιατί εχθές το βράδυ τα έκανα..
Έχω αρκετά σγουρά μαλλιά...Όχι σπαστά, σγουρά!! Δεν βρίσκω το λόγο να μην κάνει για συχνή χρήση...Να ισιώσουν μόνιμα δεν νομίζω πάντως!:P

Μάλιστα ενδιαφέρον θα το κοιτάξω σύντομα!! :D
Ευχαριστώω!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

barbara-bana

Νεοφερμένος

Η barbara-bana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Και μιας και πιάσατε συζήτηση για είδη μακιγιάζ,μπορεί να μου προτείνει κάποια μία πούδρα;
Χρησιμοποιούσα του Κορρέ και τη βαρέθηκα άσε που μου αφήνει στάμπα.:P
Ευχαριστώώωω.:redface:
max factor creme puff τελεια και αμα ψαξεις και στο ιντερνετ θα την βρεις πιο φθηνη απο το hondos ας πουμε ¨):)

fairygirl πολύ καλό το aussie που μου πρότεινες! το βρήκα στο hondos center :D
και θέλω πάλι να τα φώτα σας.. χάλασε το σεσουάρ μου..:( θέλω να πάρω ένα καλό σε νορμάλ τιμή.. έχετε κάτι δοκιμασμένο να προτείνετε; :hmm: :flowers:

μία απλή ενυδατική κρέμα ματιών εφόσον βαφόμαστε νομίζω ότι χρειάζεται και πριν τα 30. όσο να ναι το βάψιμο ταλαιπωρεί την περιοχή. εγώ τη χρησιμοποιώ και ως βάση πριν το κονσίλερ.
https://www.bestprice.gr/item/2150479805/babyliss-6612e δεν υπαρχει εγω αυτο εχω για κατι πιο επαγγελματικο σε αρκετα προσιτη τιμη για την ποιοτητ του θα ελεγα κανει αψογη δουλεια ειναι πολυ δυνατο δεν φθειρει το μαλλι οσο ενα κανονικο πιστολακι στο λεω απο εμπειρια το εχω πολυ καιρο και δεν μετανιωσα ουτε ενα ευρω απο αυτα που εδωσα ¨):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Κορίτσια να σας ρωτήσω..Βάζετε κρέμα ματιών?Απο ποια ηλικία περίπου ενδείκνυται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
thank you barbaba-bana! :)
νομίζω ότι από τη στιγμή που ξεκινάς να βάφεσαι χρειάζεσαι μία απλή ενυδατική στα μάτια, όπως άλλωστε βάζεις και στο υπόλοιπο πρόσωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KristenRoss

Νεοφερμένος

Η KristenRoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

Με 1.60 ύψος στα 42 κιλά είσαι πολύ χαμηλά. Έφτασες σε αυτά τα κιλά με συναινεση ειδικού; Κλασσική αιτία για τριχόπτωση τριχωτού κεφαλής είναι το χαμηλό σίδηρο απ' όσο ξέρω. Έχω πολλές περιπτώσεις. Το έψαξες αυτό; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Κορίτσια,για το ημιμόνιμο τι έχετε ακούσει; Πώς σας φαίνεται; Σας βολεύει;
Εγώ πλέον μόνο αυτό κάνω στα νύχια διότι βολεύει πολύ γιατί έχει μεγάλη διάρκεια και γενικά σε σύγκριση με τα απλά βερνίκια έχει μεγαλύτερη αντοχή και διάρκεια.
Όμως κάθε φορά που το αφαιρώ η βάση του νυχιού είναι ¨κάπως":/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KristenRoss

Νεοφερμένος

Η KristenRoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
νομίζω ότι το scrub είναι με δύο άκυρα (ελαιόλαδο και κάτι άλλο) και η ενυδατική ένα τζελ και κάτι άλλο μόνο είναι με ρόδι
Προσωπικά τα παίρνω σε πακετάκι όλα μαζί, οπότε γι' αυτό τα έχω συνδέσει με τη σειρά ρόδι. Το scrub είναι ελαιόλαδο και κάτι άλλο, όντως. Δεν το πρόσεξα, σόρρυ! Αν ρωτήσεις σε ένα φαρμακείο θα σου πουν. Ό,τι καλύτερο έχω δοκιμάσει! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top