Κινητά: Συγκρίσεις, προτάσεις, γνώμες

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
χαχα ευχαριστώ! :P

Είδα στο site ότι έχει και επειδή μου αρέσει ο συνδυασμός κινητό με θήκη άμα είναι θα πάρω. Τι είναι αυτό που βάζω στο καπάκι δεν κατάλαβα?

Δηλαδή 1-1μιση μέρα αντέχει?
Δεν μπορώ να σε το εξηγήσω άσε που δεν θυμάμαι κιόλας αλλά θα σε το πουν :P
Ναι 1μιση μέρα αντέχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki22

Νεοφερμένος

Η marinaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
παιδια γεια!σκεφτομαι να αγορασω καινουριο κινητο και θα ηθελα να μου προτεινετε κανενα καθως δεν ξερω τι να παρω.κατα προτιμηση σε sumsung και σε λογικη τιμη και επισης τι γνωμη εχετε για τα lenovo?ειναι καλα?αν εχετε να μου προτεινετε καμια ιστοσελιδα για κινητα καθως λεω να το παραγγειλω απα ιντερνετ.οποιαδηποτε γνωμη θα ηταν χρησιμη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
H Lenovo είναι γνωστή για τους υπολογιστές της, αλλά έριξα μια ματιά στο skroutz και φαίνεται ότι εξαπλώνεται και στα smartphones.
Πρέπει να μας διευκρινήσεις το μπάτζετ σου, πόσες ίντσες θέλεις και τι χρήση θέλεις να του κάνεις (μόνο τηλεφωνία; θα παίζεις games; κλπ).
Όσον αφορά τα καταστήματα, η λύση είναι απλή. Αφού καταλήξεις για μάρκα/μοντέλο, κοιτάς στο skroutz τα φθηνότερα και μετά τις αξιολογήσεις τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki22

Νεοφερμένος

Η marinaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
H Lenovo είναι γνωστή για τους υπολογιστές της, αλλά έριξα μια ματιά στο skroutz και φαίνεται ότι εξαπλώνεται και στα smartphones.
Πρέπει να μας διευκρινήσεις το μπάτζετ σου, πόσες ίντσες θέλεις και τι χρήση θέλεις να του κάνεις (μόνο τηλεφωνία; θα παίζεις games; κλπ).
Όσον αφορά τα καταστήματα, η λύση είναι απλή. Αφού καταλήξεις για μάρκα/μοντέλο, κοιτάς στο skroutz τα φθηνότερα και μετά τις αξιολογήσεις τους.




θελω ενα κινητο μεχρι 180 ευρω καπου εκει ρε παιδι μου...να μπορω να κατεβαζω εφαρμογες να χει ικανοποιητικη καμερα.ανθεκτικη οθονη.βασικα να ειναι καλο κινητο και να αντεξει.απο ιντες οχι πολυ μεγαλη οθονη.ειμαι λιγο ασχετη απο κινητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki22

Νεοφερμένος

Η marinaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
το samsung galaxy core?ειναι καλο το χει κανεις?να μου πει λιγο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Με ~170 παίρνεις το moto g της motorola στα 8gb και με 210 στα 16gb. Για μαγαζί pm μην κάνω διαφήμιση. Το core είναι ολίγον για πέταμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Για ανθεκτική οθόνη θα πρέπει να κοιτάζεις να έχει gorilla glass για να αντέχει στα χτυπήματα.
Από κάμερα τι απαιτήσεις έχεις; Να βγάζεις καλές φώτο ακόμα και το βράδυ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki22

Νεοφερμένος

Η marinaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
klaus σε ευχαριστω..!!! zed θελω να εχει φλας να εχει και επεξεργασια.και αν ξερετε και καποιο καλο κατω των 180 πειτε!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Δοκίμασε κάτι σε LG, όπως αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
sony xperia L

https://www.skroutz.gr/s/3053447/Sony-Xperia-L.html

2πύρηνος επεξεργαστής
4,3 ιντσες
854 x 480 pixels αναλυση
8mp camera
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Είχα παρόμοιες απαιτήσεις και πήρα πριν 3 μήνες περίπου το Sony Xperia M. Μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
και εγώ έχω τωρα το m!! ειναι πολυ καλο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KristenRoss

Νεοφερμένος

Η KristenRoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
To HTC Desire 500 πως σας φαίνεται; Όσον αφορά τα Lenovo, δεν τα αλλάζω με τίποτα στα laptop...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Αναλόγως πόσο θα το πάρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KristenRoss

Νεοφερμένος

Η KristenRoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αναλόγως πόσο θα το πάρεις...

Aν αναφερεσαι σε μένα... γιατί, έχω και επιλογές στη τιμή; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki22

Νεοφερμένος

Η marinaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
ρε παιδια ειχα αγορασει το σονυ ερικσον το χπερια 8!!και το εχω 3 χρονια και εχει χαλασει εντελως κολλαει δλδ κολαει το φβ δεν μπορω να μπω.απο καμερα δεν το συζητω.τα σονυ που λετε ειναι καλα?η μηπως θα αντιμετωπισω παρομοια προβληματα?το sony xperia to L ειναι καλο?ειμαι αναμεσα σε σονυ και σαμσουγκ αλλα προτιμω το 2ο οσον αφορα την αποτελεσματικοτητα της λειτουγιας του.καποιος που να εχει καποιο samsung?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Aν αναφερεσαι σε μένα... γιατί, έχω και επιλογές στη τιμή; :P

Όταν δεν κάνουμε παράθεση, ναι αναφερόμαστε στον αμέσως από πάνω :)
Φυσικά και έχεις επιλογές. Στο skroutz έχει ένα εύρος τιμών 100€ αν είδα καλά. Μπορεί επίσης να το πάρεις κι από αγγελία (όπως ψωνίζω συνήθως εγώ κινητά) και να σου βγει 150-200€ πιο φθηνό. Γι'αυτό σε ρωτώ.

marinaki22, κι εγώ πάντως με το xperia που είχα μίσησα την sony. Samsung/LG κοίτα. Θα έλεγα και Lenovo, αλλά δεν έχω εμπειρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Τα Samsung εχουν lag γενικα, ακομα και το S3 π εχει ο κολλητος μου. Τα Sony εχουν πιο ομαλη λειτουργια. Επισης αλλα τα smartphones της Sony, αλλα της Sony Ericsson που κυκλοφορουσαν περιπου μεχρι το 2011. Δεν εχουν σχεση σαν τηλεφωνα οποτε μην κρινετε απο αυτα.

Αν δεν σε νοιαζει η ποικιλια στις εφαρμογες τοτε Nokia 520 αν θυμαμαι σωστα. Γρηγορο, καλη καμερα για τα λεφτα του και αξιοπιστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ναι, μόνο που το 520 δεν έχει φλας. Επειδή το έχω, θα πρέπει πρώτα να σιγουρευτείς ότι σ'αρέσουν τα windows phone, οπότε πάνε παίξε σε κανά κατάστημα.
Τίμιο κινητό το 520, εφόσον δεν έχεις υψηλές απαιτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KristenRoss

Νεοφερμένος

Η KristenRoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Όταν δεν κάνουμε παράθεση, ναι αναφερόμαστε στον αμέσως από πάνω :)
Φυσικά και έχεις επιλογές. Στο skroutz έχει ένα εύρος τιμών 100€ αν είδα καλά. Μπορεί επίσης να το πάρεις κι από αγγελία (όπως ψωνίζω συνήθως εγώ κινητά) και να σου βγει 150-200€ πιο φθηνό. Γι'αυτό σε ρωτώ.

marinaki22, κι εγώ πάντως με το xperia που είχα μίσησα την sony. Samsung/LG κοίτα. Θα έλεγα και Lenovo, αλλά δεν έχω εμπειρία.

Για την παράθεση, δεν το γνώριζα!!!:redface: Καινούργιο σκέφτομαι, αλλά από που ακόμη δεν έψαξα. Έχω διαβάσει και ακούσει πολύ καλά λόγια για την HTC, αλλά είπα να πάρω και τη γνώμη του κοινού, μήπως και γνωρίζει κανείς τίποτα παραπάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top