Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
ή έπιασε σκόνη το laptop σου ή απλά ζεσταίνεται.Έχεις βάση απο κάτω?

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να στο κοιτάξει τεχνικός για σιγουριά. Λογικά με καθάρισμα και βάση θα είσαι ΟΚ.

H αλήθεια είναι πως ένα ξεσκονισματάκι το θέλει, μερικές φορές έχω ένα μικρό ανεμηστηράκι.

πατα chrome://plugins/ κλικ πανω δεξια..και δες το φλας προσθετο πανω,,το πρωτο ειναι το ενσωματωμενο,,του χρωμ το δευτερο το ξεχωρο flash

απενεργοποιησε ενα ,,μηπως κοντραρουν..το πρωτο πχ..


κανε και μια επανεγκατασταση..του χρωμ

Τώρα μια χαρά δουλεύει, ήταν του 2002. Γιαυτό προφανώς δεν θα δούλευε, ευχαριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Πρώτα παίρνεις ένα σεσουάρ για μαλλιά και το φυσάς από κάτω ενώ είναι κλειστό, μήπως φύγουν σκόνες από τα ανεμιστηράκια. Τώρα, κατέβασε το Speccy, τρέξ'το και δες τι θερμοκρασίες βγάζει στον επεξεργαστή, στην μητρική και στην κάρτα γραφικών. Προσωπικά πιστεύω ότι είναι θέμα της κάρτας γραφικών και σου παγώνει, το είχα πάθει κι εγώ. Αν ήταν θέμα επεξεργαστή, θα έσβηνε από μόνο του.
Και φυσικά, αν πάρεις μια βάση με ανεμιστηράκια να το δροσίζει, θα βοηθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Εγώ που είχα θέματα με σκληρούς κάρτες γραφικών και τα πάντα καλά είμαι σε θερμοκρασία; (5 ώρες ανοικτός σε απλή χρήση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Καταγραφή.PNG
    Καταγραφή.PNG
    133.7 KB · Εμφανίσεις: 150

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εφόσον οι θερμοκρασίες είναι κίτρινες κι όχι πορτοκαλί ή κόκκινες, είναι ικανοποιητικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Ανακουφιστικό. Έστω. Ευχαριστώ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
:(προβλημα σε φορητο υπολογιστη. Συνδεσα καινουργιο φορτιστη στο φορητο και η θηρα τροφοδοτησης του laptop μυρισε καμενο και δε φορτιζει τωρα ενω το pc λειτουργει με τη μπαταρια κανονικα; τι κανω; κ που τον παω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Καλησπέρα , συμφορουμίτες !!

Αντιμετωπίζω ένα μουσικό προβληματάκι : Έχω αγοράσει μια card reader για να μπορέσω να περάσω τραγούδια της επιλογής μου στο κινητό μου, αλλά παρόλο που καταφέρνω να μετατρέψω τα τραγούδια σε μορφή mp3 ,δεν μπορω να τα περάσω στην card reader και κατ'επέκτασιν στην κάρτα μνήμης που έχω εισάγει μέσα στην card reader ! :(
Μήπως γνωρίζετε με ποιον τρόπο θα μπορούσα να τα περάσω στο κινητό μου ,απ'την card reader ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καλησπέρα και σε εσένα!

Πιο είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις;
Σου βγάζει κάποιο μήνυνμα;
Από την στιγμή που συνδέσεις το card reader και την μνήμη στον υπολογιστή όλα λειτουργούν σαν usb stick. Απλά κάνεις copy-paste. Πιθάνων να σου ζητήσει την πρώτη φορά να κάνεις φορμάτ την κάρτα αλλά αυτό είναι εύκολο. Καλύτερα να επιλέξεις FAT32
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Καλησπέρα και σε εσένα!

Πιο είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις;
Σου βγάζει κάποιο μήνυνμα;
Από την στιγμή που συνδέσεις το card reader και την μνήμη στον υπολογιστή όλα λειτουργούν σαν usb stick. Απλά κάνεις copy-paste. Πιθάνων να σου ζητήσει την πρώτη φορά να κάνεις φορμάτ την κάρτα αλλά αυτό είναι εύκολο. Καλύτερα να επιλέξεις FAT32
Σ'ευχαριστώ για την απάντηση !
Δεν μου εμφανίζει κάποιο μήνυμα στην οθόνη. Αλλά κάποια τραγούδια τα μετέτρεψα σε μορφή mp3 και μεταφέρθηκαν στις λήψεις μου (στον φάκελο με τα έγγραφά μου). :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
όταν λες ότι δεν μπορείς τι σε εμποδίζει? Βασικά που κολάς?

@Πάνο ορισμένες κάρτες θέλουν το σύστημα κατάτμισης που ορίζει το brand του κινητού για να συνεργαστούν που δεν είναι απαραίτητα αυτό που είπες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
όταν λες ότι δεν μπορείς τι σε εμποδίζει? Βασικά που κολάς?

@Πάνο ορισμένες κάρτες θέλουν το σύστημα κατάτμισης που ορίζει το brand του κινητού για να συνεργαστούν που δεν είναι απαραίτητα αυτό που είπες...
Μετά την μετατροπή τoυ τραγουδιού σε μορφή mp3 ( στο https://www.youtube-mp3.org/gr ) , και αφού το τραγούδι μεταφερθεί στις λήψεις μου, δεν ξέρω με ποιον τρόπο να το περάσω στο κινητό, μέσω της card reader . :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Θέλω να κάνω εγκατάσταση του SPSS Statistics 17.
Έχει κάτι λεπτομέρειες όσον αφορά στην εγκατάσταση αλλά τώρα δεν τις πετυχαίνω.
Το έχω ξανά εγκαταστήσει και περίπου 1 χρόνο πριν μα δεν θυμάμαι τα πάντα.
Αν υπάρχει άνθρωπος που πιστεύει πως μπορεί να βοηθήσει ας απαντήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Μετά την μετατροπή τoυ τραγουδιού σε μορφή mp3 ( στο https://www.youtube-mp3.org/gr ) , και αφού το τραγούδι μεταφερθεί στις λήψεις μου, δεν ξέρω με ποιον τρόπο να το περάσω στο κινητό, μέσω της card reader . :/

Βάζεις την κάρτα του κινητού στο card reader για αρχή.. Την αναγνωρίζει ο υπολογιστής ο οποίος θα πει βρέθηκε μία νέα συσκευή κτλ... Πας μετά και από τις λήψεις με αντιγραφή επικόλληση μεταφέρεις τα αρχεία μέσα στην κάρτα. Αφού τελειώσει η διαδικασία κάνεις ασφαλή κατάργηση όπως και στα φλασάκια και την βάζεις στο κινητό σου, το οποίο πριν την βγάλεις το έκλεισες. Στην εκίνηση θα δει και τα τραγούδια.

//off topic Καλό είναι πάντως να διαβάσεις κάποιο βιβλίο για βασικό χειρισμό του Η/Υ γιατί στην ηλικία σου και δεδομένου ότι θα έχει και κάποιες απαιτήσεις η σχολή σου πρέπει τέτοια πράγματα που αφορούν χειρισμό αρχείων να τα παίζεις στα δάχτυλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Εχω ενα θεμα μετον ff.

Σε αρκετα sites εχει θεμα με τα ενσωματωμενα videos και δεν εμφανιει τιποτα. Εχει κανεις καμια ιδεα τ μπορ να παιζει ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
μετά απο 5 μήνες αποφάσισα να ζητήσω βοήθεια...........έχω πρόβλημα με την καμερα του λαπτοπ.Η αδερφή μου καταλάθος έκανε απεγκατάσταση του προγράμματος της καμερας του λάπτοπ και έκτοτε ψάχνω ψάχνω να βρω το ίδιο πρόγραμμα για κάμερα που είχα πρώτα και δεν βρίσκω.Χώρια που όσα άκυρα προγράμματα βρήκα και τα εγκατέστησα δεν συνδέονται με το εργαλείο και δεν δουλεύουν.Το προτείνετε να κάνω (εκτος από το να πάρω καινούριο λάπτοπ) ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Σιγα μην παρεις καινουργιο λαπτοπ. Απο τον πινακα ελεγχου θα μπορουσες αναλογα με το λειτουργικο που εχχεις να δεις ποια ειναι η καμερα σου.

Επειτα μπαινεις στο site της εταιριας που εχει την καμερα και κατεβαζεις τον καταλληλο οδηγο για το μοντελο και το OS που εχεις.

Thats it!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Σιγα μην παρεις καινουργιο λαπτοπ. Απο τον πινακα ελεγχου θα μπορουσες αναλογα με το λειτουργικο που εχχεις να δεις ποια ειναι η καμερα σου.

Επειτα μπαινεις στο site της εταιριας που εχει την καμερα και κατεβαζεις τον καταλληλο οδηγο για το μοντελο και το OS που εχεις.

Thats it!

μια ερωτηση:που ακριβώς να μπω στον πινακα ελεγχου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Πες μας λίγο μάρκα και μοντέλο του λαπτοπ σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top