Συζήτηση για... τρίχες!

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
χμ βρηκα κ εγω συνταγη.
βασικα εχω ενα ηλιθιο σπασιμο μαλλιων που παει προς ισιο.τι μπορω να το κανω περα της κοτσιδας; θερμικα μπιχλιμπιδια δε θελω,σκαω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
ειχα ακουσει για ενα προιον τυπου θαλασσινο νερο για μαλλια. σε εικονες, πως κανει ενα ελαφρο σπαστο μαλλι προς ισιο, κ πως ενα με μπουκλα; φωτο θελω!!!!!!!!!!!

επισης πως το βρισκουμε και πως χρησιμοποιείται;

Aν εννοείς της Loreal το χρησιμοποιώ εδώ και καιρό σε συνδιασμό με αφρό και είμαι πολύ ευχαριστημένη!:)
Αφού χτενίσω τα μαλλιά μου μετά το μπάνιο βάζω το θαλασσινό νερό, μετά τον αφρό και μετά τα στεγνώνω με φισούνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
χαχα! είναι δύσκολο ναι.. Αλλά αν έχεις μακρύ μαλλί, τι να κάνεις; να κλειστείς μέσα στο σπίτι 3 ώρες μέχρι να στεγνώσουν;:P
Όσο για χειμώνα ρε συ είναι επικίνδυνο να βγαίνεις με υγρά μαλλιά έξω. ούτε κατά διάνοια δε θα το κανα.
Κοίτα το καλοκαίρι στεγνώνουν μόνα τους πολύ γρήγορα με τη ζέστη που έχει. :P
Πάντως ούτε εγώ χρησιμοποιώ πιστολάκι ακόμα και τον χειμώνα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
χαχα! είναι δύσκολο ναι.. Αλλά αν έχεις μακρύ μαλλί, τι να κάνεις; να κλειστείς μέσα στο σπίτι 3 ώρες μέχρι να στεγνώσουν;:P
Όσο για χειμώνα ρε συ είναι επικίνδυνο να βγαίνεις με υγρά μαλλιά έξω. ούτε κατά διάνοια δε θα το κανα.

Εγώ πάντως που έχω πολύ μακριά και σγουρά μαλλιά λούζομαι το βράδυ, μερικές ώρες πριν κοιμηθώ και έτσι όταν ξυπνάω είναι στεγνά και δεν τα καταστρέφω κιόλας με το πιστολάκι.
Δοκίμασε πάντως να τα κρατάς περισσότερη ώρα τυλιγμένα με την πετσέτα. Θα στεγνώσουν γρηγορότερα και ίσως δε θα χρειαστείς και πιστολάκι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καλά ρε κορίτσια όλες σγουρά μαλλιά; Σπάνιο είδος νιώθω. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καλά ρε κορίτσια όλες σγουρά μαλλιά; Σπάνιο είδος νιώθω. :hehe:
Και΄γω που τα'κανα ίσιωσα μετά από τόσο καιρό και είδα ότι έχουν μακρύνει.:confused:
Να ρωτήσω κάτι τα ombre σε σγουρά τι σας λέει; Ή μπα;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Και΄γω που τα'κανα ίσιωσα μετά από τόσο καιρό και είδα ότι έχουν μακρύνει.:confused:
Να ρωτήσω κάτι τα ombre σε σγουρά τι σας λέει; Ή μπα;:redface:
Μήπως δεν μεγαλώνουν γρήγορα τα μαλλιά σου;
Τι είναι το ombre; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Μήπως δεν μεγαλώνουν γρήγορα τα μαλλιά σου;
Τι είναι το ombre; :P

Αυτό το στυλ βαψίματος!

Κ εγώ θα θελα να τα κάνω κάπως έτσι σε πιο φυσικό γτ δεν είναι τόσο μόνιμο όσο η γενική βαφή αλλά νομίζω είναι πιο ωραίο στα ίσια μαλλιά. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν με άρεσε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Όχι ρε ωραίο είναι! Εγώ αν είχα ίσια μαλλιά ήδη θα τα είχα κάνει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Όχι ρε ωραίο είναι! Εγώ αν είχα ίσια μαλλιά ήδη θα τα είχα κάνει :D
Για σγουρά αναφέρομαι γαρ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Για σγουρά αναφέρομαι γαρ.:P
Το κατάλαβα καλέ. :P Αυτό πήγαινε σε εσένα


Κ εγώ θα θελα να τα κάνω κάπως έτσι σε πιο φυσικό γτ δεν είναι τόσο μόνιμο όσο η γενική βαφή αλλά νομίζω είναι πιο ωραίο στα ίσια μαλλιά. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Το κατάλαβα καλέ. :P Αυτό πήγαινε σε εσένα
:redface:
Συγγνώμη. Εξετάσεις γράφω λυπήσου με.:P
Και΄γω το΄χω σκεφτεί αυτό απλά γενικά,επειδή έχουν μία τάση οι άκρες να ανοίγουν το σκέφτηκα. Απλώς ως φυσικό δεν είναι ομοιόμορφο (πετάγονται ξανθιές άκρες στον όγκο σκέψου):hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
:redface:
Συγγνώμη. Εξετάσεις γράφω λυπήσου με.:P
Και΄γω το΄χω σκεφτεί αυτό απλά γενικά,επειδή έχουν μία τάση οι άκρες να ανοίγουν το σκέφτηκα. Απλώς ως φυσικό δεν είναι ομοιόμορφο (πετάγονται ξανθιές άκρες στον όγκο σκέψου):hehe:

Χαχαχ it's ok :P
Και εμένα ανοίγουν τα χαμένα. Να ισιώσουν όπως οι μπούκλες της ξαδέρφης μου δεν ξέρουν όμως, μόνο να φαίνονται κόκκινα στον ήλιο. :confused: Ναι αυτό που λες είναι! Στο ίσιο μαλλί το όμπρε φαίνεται σαν ένα τέλειο φυσικό άνοιγμα στις άκρες ενώ στο σγουρό μου φαίνεται σαν να έχω περάσει μπογιά στα μαλλιά με πινέλο από τη μέση του κεφαλιού και κάτω. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Και΄γω που τα'κανα ίσιωσα μετά από τόσο καιρό και είδα ότι έχουν μακρύνει.:confused:
Να ρωτήσω κάτι τα ombre σε σγουρά τι σας λέει; Ή μπα;:redface:

Κοίτα αν είχες ίσιο μαλλί θα σου έλεγα να το κάνεις, αλλά στο σγουρό μου κλωτσάει κάπως.
Φαίνεται πολύ χάλια. Δεν θα το επέλεγα σε καμία περίπτωση για μένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
σγουρο και ομπρε δε μου αρεσει. ειναι αλλιως αν κανει μπουκλιτσες στο τελος.
δες να βαψεις εσωτερικες τουφιτσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Όσον αφορά το όμπρε στα σγουρά, είναι το ίδιο όμορφο με τα ίσια.
Εγώ βτω σκέφτομαι να κάνω όμπρε να ξεκινάει από πολύ πάνω, θέλω να γίνω λίγο ξανθιά εν ολίγοις. Όπως τα' χει κάνει η Βανέσα.

Έχω ήδη ομπρε, αλλά έχω 150 αποχρώσεις κόκκινου πάνω, 239 αποχρώσεις ξανθού, 34 αποχρώσεις καστανού. Πφφ. Κι άντε να γίνει το κόκκινο ξανθό-ξανθό.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Όσον αφορά το όμπρε στα σγουρά, είναι το ίδιο όμορφο με τα ίσια.
Εγώ βτω σκέφτομαι να κάνω όμπρε να ξεκινάει από πολύ πάνω, θέλω να γίνω λίγο ξανθιά εν ολίγοις. Όπως τα' χει κάνει η Βανέσα.
Έχω ήδη ομπρε, αλλά έχω 150 αποχρώσεις κόκκινου πάνω, 239 αποχρώσεις ξανθού, 34 αποχρώσεις καστανού. Πφφ. Κι άντε να γίνει το κόκκινο ξανθό-ξανθό.:(
Let me guess,ήσουν κοκκινομάλλα κάποτε;:P
Δηλαδή,εσύ λες ναι στο ομπρε ή μπα;:P
Τα έχω βαρεθεί έτσι όπως είναι και φέτος λέω να το πειράξω το χρωματάκι.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Έχω ακούσει ότι αν βάλεις λεμόνι στα μαλλιά και κάτσεις στον ήλιο ανοίγει το χρώμα τους από δύο έως τρεις τόνους..Ξέρετε αν ισχύει ή είναι μύθος; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
έχω ακούσει ότι ισχύει, αλλά επίσης και ότι ξεραίνει την τρίχα. Αν το δοκιμάσεις μην φέρεις το λεμόνι σε επαφή με το δέρμα του κεφαλιού γτ μπορεί να σου προκαλέσει ερεθισμό. Αν θες τη γνώμη μου δοκίμασε χαμομήλι καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top