Αποτρίχωση

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Σε τι πράγμα αναφέρεσαι δεν έπιασα. :P

Για φρύδια δεν ομιλούμε? :P Λέω ότι την περιοχή ανάμεσα στα φρύδια την κάνω με κερί και παλεύεται. Οι τριχούλες που περισσεύουν απο τα φρύδια με καίνε. :/: Γκεγκε? :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Για φρύδια δεν ομιλούμε? :P Λέω ότι την περιοχή ανάμεσα στα φρύδια την κάνω με κερί και παλεύεται. Οι τριχούλες που περισσεύουν απο τα φρύδια με καίνε. :/: Γκεγκε? :ropalo:
Γιατί σε καίνε καλέ; Εμένα με τα βγάζει η αισθητικός με κερί (δεν πονάω) και αν μείνουν 2-3 τριχούλες κοντές που δεν βγήκαν με το κερί τις βγάζει με τσιμπιδάκι αλλά δεν με πονάει αυτό. Αν αρχίζει να με βγάζει τα φρύδια από την αρχή με τσιμπιδάκι δεν αντέχω τον πόνο με την καμία. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Καμιά καλή αισθητικό για αποτρίχωση με κερί στην Αθήνα έχετε να προτείνετε;
Κατά προτίμηση φθηνή γιατί εδώ που είμαι το 30άρι το δίνεις άνετα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Γιατί σε καίνε καλέ; Εμένα με τα βγάζει η αισθητικός με κερί (δεν πονάω) και αν μείνουν 2-3 τριχούλες κοντές που δεν βγήκαν με το κερί τις βγάζει με τσιμπιδάκι αλλά δεν με πονάει αυτό. Αν αρχίζει να με βγάζει τα φρύδια από την αρχή με τσιμπιδάκι δεν αντέχω τον πόνο με την καμία. :P

Μεταφορικά το είπα ρε. Εννοώ ότι μόνη μου δεν μπορώ να τις βγάλω με κερί αυτές και σε αισθητικό δεν έχω επιχειρήσει να πάω για αυτό οπότε υποφέρω με την μίνι τανάλια μου. :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μεταφορικά το είπα ρε. Εννοώ ότι μόνη μου δεν μπορώ να τις βγάλω με κερί αυτές και σε αισθητικό δεν έχω επιχειρήσει να πάω για αυτό οπότε υποφέρω με την μίνι τανάλια μου. :crazy:
Πάνε σε αισθητικό ρε τόσο δύσκολο είναι; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Για φρύδια δεν ομιλούμε? :P Λέω ότι την περιοχή ανάμεσα στα φρύδια την κάνω με κερί και παλεύεται. Οι τριχούλες που περισσεύουν απο τα φρύδια με καίνε. :/: Γκεγκε? :ropalo:
Εάν λες για αυτές που είναι πάνω από το φρύδι τις κανονικές τις βγάζεις με τον ίδιο τρόπο --> τσιμπιδάκι/κερί αλλά εγώ ποτέ δεν τις πειράζω γιατί φοβάμαι.
Το κερί είναι ωραίο αλλά όχι για λεπτομέρειες και αν θέλεις να κάνεις λιγάκι πιο χοντρό περίγραμμα από το συνηθισμένο όπως εγώ.:redface:
Τώρα αν μιλάς για αυτές που προεξέχουν τις ψαλιδίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
εννοει τριχες ενδιαμεσα στο φρυδι-ματι.αυτες που βγαινουν εκτος σχηατος.

δυστυχως εγω πρεπει να τα βγαζω 1 φορα τη βδομαδα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Χαίρομαι λοιπόν που δεν είμαι η μόνη αναίσθητη εδώ μέσα. :hehe:

Εγώ με τσιμπιδάκι τα βγάζω τα φρύδια, μόνο αυτά στη μέση όμως γιατί είναι ανομοιόμορφο το δικό μου σχήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω παλι εχω το τσιμπιδακι μονιμα στο μπανιο- εκει που βαζουμε την οδοντοκρεμα- κι οποτε ξεφυτρωνει μια τριχιτσα, τσουπ, δινω μια!
Αρα, δεν μπορω να υπολογισω καθε ποτε τα βγαζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγω παλι εχω το τσιμπιδακι μονιμα στο μπανιο- εκει που βαζουμε την οδοντοκρεμα- κι οποτε ξεφυτρωνει μια τριχιτσα, τσουπ, δινω μια!
Αρα, δεν μπορω να υπολογισω καθε ποτε τα βγαζω :P
Εγώ πάω και μου το βγάζουν και κάνω αυτό που λες,οπότε τα διατηρώ 2-3 εβδομάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Πωπω σήμερα έκανα αποτρίχωση με κλωστή και δάκρυσα :cry_x: πολύ αποτελεσματική πάντως. Ελπίζω να μην βγουν πιο άγριες μετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Είμαι 18 χρονών και μέχρι στιγμής δεν έχω πειράξει καθόλου το μουστάκι μου γιατί δεν φαινόταν ιδιαίτερα!Τώρα, όμως,έχω αρχίσει να πιστεύω ότι φαίνεται και σκέφτομαι να ξεκινήσω να το αποτριχωνω.Έχω ακούσει από διάφορες ότι αν το κάνεις με κερί θα εξαπλωθεί.Ισχύει αυτό;Εγώ σκεφτόμουν να το κάνω με το silk-epil...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Όχι όχι.. μην κάνεις το άνω χείλος με τη silk epil...!!
μπορει να σου αγριέψει η τρίχα κ να ψάχνεσαι μετά.
Θα σου πρότεινα το λειζερ αλεξανδριτη, το οποίο το χρησιμοποιώ χρόνια σε αυτήν την περιοχή. Δεν είναι ακριβό. Εγώ δίνω 10 ευρώ σε δερματολόγο κ το κάνω κάθε δίμηνο.
Απλώς να ξέρεις πως το λέιζερ έχει καλύτερο αποτέλεσμα στη σκούρη τρίχα. Τις πιο ανοιχτόχρωμες δεν τις εξουδετερώνει πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
το οποίο το χρησιμοποιώ χρόνια σε αυτήν την περιοχή

Καθαρά από περιέργεια πόσα χρόνια κάνεις? Είχα την εντύπωση ότι με το λέιζερ κάνεις 5-10 συνεδρίες και τέρμα. Αν δεν ισχύει αυτό μήπως είναι καλύτερη λύση το κερί ή ακόμα καλύτερα η κλωστή? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
κάνω 2-3 χρόνια στη συχνότητα που έγραψα. νομίζω ότι είναι μούφα το ότι τελειώνεις σε συγκεκριμένο αριθμό συνεδριών. ειδικά στο πρόσωπο που είναι ορμονοεξαρτώμενη περιοχή.
βέβαια δεν έχω την αρκετά σκουρόχρωμη τρίχα που καταστρέφει καλά το λέιζερ. πάντως έχω δει αραίωση της τριχοφυίας, αλλά όχι εξάλειψη.

Δεν έχω δοκιμάσει τις άλλες δύο μεθόδους για να σου πω. Είχα δοκιμάσει τη βελόνα κάποτε κυρίως για κάποιες τρίχες που είχαν εμφανιστεί στο πηγούνι και δεν βοήθησε καθόλου. Επίπονη, ακριβή μέθοδος και χωρίς αποτέλεσμα. Άσε που μου είχε αφήσει και σημάδια στο δέρμα τα οποία ευτυχώς έφυγαν σχετικά σύντομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κι εγω θα το φοβομουν το λειζερ στο ανω χειλος. Εγω κανω κερι κλασσικη αξια. Παω σε μια κοπελα κ μου το βγαζει. Εχω κι επαγγελματικη κερριερα βεβαια με τα ολα της αλλα βαριεμαι. Παω στην κοπελα της δινω 15 ευρω να μου διορθωσει κ τα φρυδια και ξεμπερδευω. Καθε 2,5- 3μηνο γιατι γενικα βαριεμαι, δεν εχω και παρα πολλες κι αμα δω κ καμμια να πεταγεται την βγαζω με το τσιμπιδακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top