[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Την garnier έχω πάρει εδώ και κάνα μήνα, αλλά έχω δοκιμάσει και της Vichy & της λορεαλ πριν κάνα χρόνο. Δε θυμάμαι τι φάση ήταν, οπότε πήρα της garnier, επειδή είχα ακούσει καλά λόγια και ήταν και φτηνό. Γενικά καλή είναι, είναι πολύ ελαφριά, καμία σχέση με το μέικ απ Χαρά, είναι απλά κρεμούλα που' χει χρώμα. Εγώ βάζω κανονική ποσότητα, καλύπτει τους πόρους και έχει οκ όψη η επιδερμίδα. Ντάξει για σπυράκια και σημάδια μη περιμένεις τέλεια κάλυψη σαν το μέικ απ. Μετά από 10 λεπτά είναι σα να μην έχω βάλει τίποτα πάντως και είναι πολύ απαλό δέρμα. Σας είπα το μόνο πρόβλημα είναι η απόχρωση, τώρα ντάξει, πες καλοκαίρι είναι να φανώ και λίγο πιο μαύρη δεν είναι πρόβλημα, αλλά το πιο light που υπάρχει είναι πολύ σκούρο. Θα το ψάξω όταν μου τελειώσει αυτό να βρω κάτι πιο κατάλληλο - εκτός κι αν κάποια κοπέλα ανοιχτόχρωμη έχει βρει κάτι παρόμοιο!

Εγώ γενικά δεν έβαζα ποτέ, μόνο κάτι δειγματάκια είχα δοκιμάσει από ββ, αλλά τελευταίους μήνες έχω πολύ ξηρή επιδερμίδα, και τον Μάιο περίπου είχα γεμίσει και σπυράκια, τώρα έχω καθαρίσει και έτσι ενυδατώνω και καλύπτω συγχρόνως 2-3 σημαδάκια που υπάρχουν. Ούτε καν κονσίλερ βάζω πια, μόνο στους μαύρους κύκλους και προσέχω πολύ τι βάζω, προς το παρόν είμαι κομπλέ, φτου φτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δερματολογικα ελεγμένα προϊόντα μεικ απ πουδρες κλπ βγάζουν και οι avene, lierac, la Roche posay. ;)
Bb θέλω να βρω από το eBay κορεατικες που είναι άπειρα καλυτερες από ότι πωλείται εδώ αλλά υπομονή μέχρι να βγάλω καρτα :P τη garnier ακόμα δεν την έχω ανοίξει. Η βιοτεν είναι για όπως την παίρνεις κατευθείαν πρώτο τραπέζι πίστα στα σκουπίδια :whistle:
Αυτά.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Θέλω να πάω σε έναν δερματολόγο αλλά όλο το αναβάλω. Αχ έχεις δίκιο πρέπει να πάω κάποια στιγμή!
Έχω την εντύπωση πως της apivita είναι κάπως πιο κολλώδες και δεν αφήνει εντελώς ματ αποτέλεσμα. Διόρθωσε με αν κάνω λάθος γιατί είχα πάρει πρόπερσι και δεν είμαι απόλυτα βέβαιη για αυτά που λέω. Από πέρυσι παίρνω της frezyderm αν και δηλώνω μεγάλη φαν της apivita γενικότερα:P
Πάντως εάν κολλάς στην ομολογουμένως τσιμπημένη τιμή του, θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά σε κάποιο ηλεκτρονικό φαρμακείο, μπορείς να το βρεις πολύ πιο φτηνά -για ένα προϊόν δεν συμφέρει αλλά αν θέλεις να παραγγείλεις πολλά πράγματα συμφέρει τρομερά! Εγώ από τότε που τα ανακάλυψα ψωνίζω μόνο από εκεί!
Οποιοδήποτε αντηλιακό ελαφριάς υφής δεν μπορεί να συγκριθεί με την αίσθηση που αφήνει το Velvet της Frezyderm,και αυτό γιατί το ματ αποτέλεσμα το δίνει η σιλικόνη. Απλά,ο δερματολόγος μου έχει πει να αποφεύγω τη σιλικόνη διότι δεν αφήνει το δέρμα να αναπνέει. (Γενικά,αν κάτι έχει σιλικόνη πετάω σπυράκια μετά από αρκετή χρήση και έτσι το καταλαβαίνω.)
Απλά,μέτρησε για εμένα ότι ήταν φυτικό (λιγότερα χημικά) και γενικά ότι σε εμένα που έχω μεικτή και ευαίσθητη επιδερμίδα μου έδινε την αίσθηση της "λάμψης" σα να είχα βάλει ενυδατική. Είχε ένα "υγιές" αποτέλεσμα.:P

Θα το ψάξω όταν μου τελειώσει αυτό να βρω κάτι πιο κατάλληλο - εκτός κι αν κάποια κοπέλα ανοιχτόχρωμη έχει βρει κάτι παρόμοιο!
Εγώ γενικά δεν έβαζα ποτέ, μόνο κάτι δειγματάκια είχα δοκιμάσει από ββ, αλλά τελευταίους μήνες έχω πολύ ξηρή επιδερμίδα, και τον Μάιο περίπου είχα γεμίσει και σπυράκια, τώρα έχω καθαρίσει και έτσι ενυδατώνω και καλύπτω συγχρόνως 2-3 σημαδάκια που υπάρχουν. Ούτε καν κονσίλερ βάζω πια, μόνο στους μαύρους κύκλους και προσέχω πολύ τι βάζω, προς το παρόν είμαι κομπλέ, φτου φτου.
Μα αυτό ακριβώς το φυσικό μου χρώμα το χειμώνα είναι το χλωμό. Αν βάζω bb δείχνω σαν τσίρκο.
Ενυδατική,κονσίλερ,μάσκαρα,ρούζ (το τελευταίο μόνο όταν δε βαριέμαι) και έξω από την πόρτα το χειμώνα.
Για μαύρους κύκλους πατατούλες..:P
Για την πατάτα σοβαρολογώ.:redface:

Bb θέλω να βρω από το eBay κορεατικες που είναι άπειρα καλυτερες από ότι πωλείται εδώ αλλά υπομονή μέχρι να βγάλω καρτα :P τη garnier ακόμα δεν την έχω ανοίξει. Η βιοτεν είναι για όπως την παίρνεις κατευθείαν πρώτο τραπέζι πίστα στα σκουπίδια :whistle:
Αυτά.:redface:
Αφού θα κάνεις pay pal αν έχω καταλάβει,δες τις bb Bobbi Brown θα τις βρεις πολύ πιο φτηνές και είναι αρίστης ποιότητας.
Βασικά η εταιρεία αυτή ανήκει σε έναν παγκοσμίως γνωστό make up artist και αν και ανεβασμένες τιμές η ποιότητα είναι άλλο πράγμα.
Γενικά,στο εξωτερικό υποκλίνονται στα προϊόντα του.
Α,και της body shop θα δοκιμάσω εγώ μάλλον. Πάλι βρήκα τι θα ζητήσω δώρο γενεθλίων.:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
@Χαρά
Ναι το ξέρω ότι η Bobbi Brown είναι πολύ καλή εταιρία! Εδώ φέρνουνε μόνο στην Αθήνα νομίζω... :mad:
Οοοποτε κάνω PayPal θα το τσεκάρω! :D προς το παρόν βολεύομαι με shiseido κ έχω καταργήσει και το μεικαπ τελειως! :)
Τι concealer βάζεις; Έχω μαύρους κύκλους και τελευταία με ενοχλεί η όψη τους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
@Χαρά
Ναι το ξέρω ότι η Bobbi Brown είναι πολύ καλή εταιρία! Εδώ φέρνουνε μόνο στην Αθήνα νομίζω... :mad:
Οοοποτε κάνω PayPal θα το τσεκάρω! :D προς το παρόν βολεύομαι με shiseido κ έχω καταργήσει και το μεικαπ τελειως! :)
Τι concealer βάζεις; Έχω μαύρους κύκλους και τελευταία με ενοχλεί η όψη τους. :P

Και μόνο τα Sephora και είναι πολύ ακριβά,στο ebay θα΄ναι στάνταρ πιο φθηνά.
Μμμ,κονσίλερ. Κονσίλερ όντας λάτρης του Κορρέ χρησιμοποιώ αυτό.Δεν είναι ακριβώς κονσίλερ,highlighter θα το χαρακτήριζα γιατί μπορείς να το βάλεις παντού όπου έχεις δυσχρωμίες και όλα τα παρεμφερή και να στα καλύψει. But,για τα λεφτά του και την ποσότητά του(1.5 ml) είναι ακριβό.Εάν θες της ίδιας εταιρείας (δεν το΄χω δοκιμάσει όμως έχει καλές κριτικές) πάρε αυτό,λέει πάλι 1,5 ml αν και δεν το πιστεύω γιατί από κοντά η συσκευασία είναι μεγαλύτερη. Όπως και να΄χει σίγουρα θα΄χει μεγαλύτερη ποσότητα.:P
Αλλά,το καλύτερο κονσίλερ έβερ που το βρίσκω μόνο Αθήνα όταν πάω και παίρνω 5-6 κονσίλερ μόλις το βρω είναι αυτό.Εξίσου βιολογικό χωρίς parabens όπως λέει και ισχύει (έψαξα τα συστατικά).Και σε μεγαλύτερη ποσότητα είναι αυτό.Στάνταρ παίζει κάποια διαφορά μεταξύ του σωληναρίου και του άλλου αλλά δεν ξέρω ποια και δεν την κρίνω και ιδιαίτερη.
Το Bourjois είναι τέλειο,προσκυνώ στην υπεροχή του.:redface:
Για μαύρους κύκλους σε περίπτωση που σας περισσεύουν οι πατάτες έχω διαβάσει ότι δύο ροδέλες από πατάτα επάνω στο κάθε μάτι για 5-10 λεπτά που την έχεις αφήσει κάποιες ώρες στο ψυγείο για να παγώσει είναι η λύση στο πρόβλημα.
Δεν ξέρω αν ισχύει κοιμάμαι σαν το μοσχάρι και δεν έχω μαύρους κύκλους.:P
Αυτά τα πάρα πάρα πολύ λίγα. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
το χαιλαινερ δινει λαμψη.ειναι σαν την ασπρη ιριδιζουσα σκια που βαζουμε στο τοξο του φρυδιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
το χαιλαινερ δινει λαμψη.ειναι σαν την ασπρη ιριδιζουσα σκια που βαζουμε στο τοξο του φρυδιου
Χρησιμοποιείται ενίοτε και σαν κονσίλερ όμως.;)
Και έχει πιο φωτεινό αποτέλεσμα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
χμ οχι. θα γυαλιζεις διασπαρτα σε σημεια λες και εχεις λιπαροδερμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
χμ οχι. θα γυαλιζεις διασπαρτα σε σημεια λες και εχεις λιπαροδερμα

Χμ,ίσως,εγώ με κανένα από τα παραπάνω δε γυάλιζα και έχω μεικτό δέρμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ooo thank you love! :D
Τα bourjois θα κοιτάξω γιατί μαρεσε το μεικαπ μέχρι να βαρεθώ το μεικαπ γενικά :P
Έχει και εδώ ρε bourjois είσαι σίγουρη ότι δεν το φέρνουν;
Σχετικά με τα highlighter, δεν χρησιμοποιώ αλλά εξαρτάται από το προϊόν. Αλλά απλά φωτίζουν και μπορούν να χρησιμοποιηθούν και σαν concealer, και άλλα είναι πιο χρυσοσκονε οπότε είναι μόνο για λάμψη. :)
Αυτό με την πατάτα πιάνει με τη μια ή θέλει μήνες για να δω διαφορα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ooo thank you love! :D
Τα bourjois θα κοιτάξω γιατί μαρεσε το μεικαπ μέχρι να βαρεθώ το μεικαπ γενικά :P
Έχει και εδώ ρε bourjois είσαι σίγουρη ότι δεν το φέρνουν;
Σχετικά με τα highlighter, δεν χρησιμοποιώ αλλά εξαρτάται από το προϊόν. Αλλά απλά φωτίζουν και μπορούν να χρησιμοποιηθούν και σαν concealer, και άλλα είναι πιο χρυσοσκονε οπότε είναι μόνο για λάμψη. :)
Αυτό με την πατάτα πιάνει με τη μια ή θέλει μήνες για να δω διαφορα;
Δεν ξέρω αν θέλει μήνες.
Νομίζω ότι με την πρώτη εφαρμογή βλέπεις διαφορά.:confused:
Τα highlighter δεν περιέχουν μέσα κάτι ιριδίζον.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν θέλει μήνες.
Νομίζω ότι με την πρώτη εφαρμογή βλέπεις διαφορά.:confused:
Τα highlighter δεν περιέχουν μέσα κάτι ιριδίζον.:P
Δε μου το πες πιο πριν. Σήμερα είχαμε ομελέτα.:P
Εγώ έχω δει και έχουν καποια :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δε μου το πες πιο πριν. Σήμερα είχαμε ομελέτα.:P
Εγώ έχω δει και έχουν καποια :confused:
Nαι αλλά για να έχουν πρέπει να γράφουν πάνω highlighter.
Όλα όσα παρέθεσα γράφουν concealer.:P
Highlighter θα επαίρνα αν είχα λεφτά αυτό.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Nαι αλλά για να έχουν πρέπει να γράφουν πάνω highlighter.
Όλα όσα παρέθεσα γράφουν concealer.:P
Highlighter θα επαίρνα αν είχα λεφτά αυτό.:redface:

Ναι το ίδιο λεμε. :P
Από τη συσκευασία και το όνομα και μόνο φαίνεται πανάκριβο. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ναι το ίδιο λεμε. :P
Από τη συσκευασία και το όνομα και μόνο φαίνεται πανάκριβο. :whistle:
Πρέπει να΄ναι κιόλας αλλά τα αξίζει τα λεφτά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Πρέπει να΄ναι κιόλας αλλά τα αξίζει τα λεφτά του.

Ναι αλλά υποθέτω αν το βρεις σε περίοδο εκπτώσεων και λαμβάνοντας υπόψιν ότι στα περισσότερα καλλυντικά ενδείκνυται ελάχιστη ποσότητα χρήσης κρατάει καιρό οπότε τα βγάζει τα λεφτά του. ;) Κάτι δευτερευον σαν ένα highlighter δεν θα το έπαιρνα από high end μάρκα αλλά για ένα σούπερ κραγιόν ή μεικαπ αν μου γυάλιζε θα τα έσκαγα άνετα στις εκπτώσεις. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Οι δεσποινίδες/κυρίες εδώ,χρησιμοποιείτε σέρουμ; Αν ναι,από ποια ηλικία; (Καθαρή απορία):redface:

Υπάρχουν σερουμ μόνο για ενυδάτωση που μπορούν να χρησιμοποιηθούν από όλες τις ηλικίες σύμφωνα με τις εταιρίες.
Από όσο έχω δοκιμάσει απο δείγματα ,το θετικό είναι ότι ενυδατώνουν και απορροφώνται πιο γρήγορα από την επιδερμίδα από ότι μία κρέμα.
Από την άλλη είχα πάντα στο μυαλό μου ότι τα σέρουμ είναι για πιο μεγάλες ηλικίες. Μήπως όμως είναι λάθος; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
σέρουμ???? τι ειν' τούτο πάλι...?!?!!?? :hmm::worry::confused::confused:


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ναι αλλά υποθέτω αν το βρεις σε περίοδο εκπτώσεων και λαμβάνοντας υπόψιν ότι στα περισσότερα καλλυντικά ενδείκνυται ελάχιστη ποσότητα χρήσης κρατάει καιρό οπότε τα βγάζει τα λεφτά του. ;) Κάτι δευτερευον σαν ένα highlighter δεν θα το έπαιρνα από high end μάρκα αλλά για ένα σούπερ κραγιόν ή μεικαπ αν μου γυάλιζε θα τα έσκαγα άνετα στις εκπτώσεις. :redface:
Εγώ για εκεί που θα τα έσκαγα είναι για τις πούδρες του Chanel πραγματικά value of money.:D

Υπάρχουν σερουμ μόνο για ενυδάτωση που μπορούν να χρησιμοποιηθούν από όλες τις ηλικίες σύμφωνα με τις εταιρίες.
Από όσο έχω δοκιμάσει απο δείγματα ,το θετικό είναι ότι ενυδατώνουν και απορροφώνται πιο γρήγορα από την επιδερμίδα από ότι μία κρέμα.
Από την άλλη είχα πάντα στο μυαλό μου ότι τα σέρουμ είναι για πιο μεγάλες ηλικίες. Μήπως όμως είναι λάθος; :hmm:
Βασικά,όσο και να ενυδατώνουν τα ενυδατικά σέρουμ μία κοπέλα έως 30 χρονών τι ανάγκες μπορεί να έχει από ενυδάτωση πέρα από μία κρέμα ενυδατική το πρωί και άλλη μία για το βράδυ;
Άντε πες ότι ο γενικός κανόνας θέλει από τα 25 να κάνουν την εμφάνισή τους οι πρώτες ρυτίδες,ε παίρνεις μία καλή αντιρυτιδική και τέλος.:|
Επίσης όπου και να έψαξα έλεγαν να εφαρμόζεται πρώτα το σέρουμ και ύστερα η ενυδατική.
(Μπάι δε γουέι,από τα περιοδικά που παίρνω έχω οικονομίσει 2 σέρουμ της Vichy και τα δύο ενυδάτωσης,ό,τι καλύτερο έχει πέσει στα χέρια μου)
Αλλά,σαν την κρεμούλα της Apivita που πρότεινες,τίποτα στον κόσμο.

σέρουμ???? τι ειν' τούτο πάλι...?!?!!?? :hmm::worry::confused::confused:\:P
This one.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Χαίρομαι που σε βόλεψε η κρέμα! :D
Εγώ πάντως που πέρασα τα 25 δεν είδα καμία διαφορά στο δέρμα μου..!
νομίζω καλύτερα να αφήσουμε τα σέρουμ για αργότερα. γιατί να βαραίνουμε την επιδερμίδα μας χωρίς λόγο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top