[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Δυο blushes ιδανικά για λευκή επιδερμίδα για κοκκινομάλλεςή καστανομάλλες και κυρίως πολύ οικονομικά είναι τα εξής:
essence no 50 sweethart blush
azade no 070 apricot fantasy blush
Τα οποία παρόλο που ειναι σε απόχρωση βερύκοκου-ροδάκινου δίνουν ενα πολύ φυσικό αποτέλεσμα στα μάγουλα.
Σαν φυσική υγεία...;)


1η σειρά από αριστερά: Adorable (#10), Life's A Cherry (#60)
2η σειρά από αριστερά: Sweetheart (#50), Babydoll (#20) γύρω στα 4 ευρώ

apricot-fantasy 070 γύρω στα 7 ευρώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Χαίρομαι που σε βόλεψε η κρέμα! :D
Εγώ πάντως που πέρασα τα 25 δεν είδα καμία διαφορά στο δέρμα μου..!
νομίζω καλύτερα να αφήσουμε τα σέρουμ για αργότερα. γιατί να βαραίνουμε την επιδερμίδα μας χωρίς λόγο;
Και΄γω αυτό λέω.
Από τα 35 και μετά..

Δυο blushes ιδανικά για λευκή επιδερμίδα για κοκκινομάλλεςή καστανομάλλες και κυρίως πολύ οικονομικά είναι τα εξής:
essence no 50 sweethart blush
azade no 070 apricot fantasy blush
Τα οποία παρόλο που ειναι σε απόχρωση βερύκοκου-ροδάκινου δίνουν ενα πολύ φυσικό αποτέλεσμα στα μάγουλα.
Σαν φυσική υγεία...;)
1η σειρά από αριστερά: Adorable (#10), Life's A Cherry (#60)
2η σειρά από αριστερά: Sweetheart (#50), Babydoll (#20) γύρω στα 4 ευρώ
apricot-fantasy 070 γύρω στα 7 ευρώ
Πάλι μ@λακίες πήρα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
τη μάρκα La Roche-Posay την ξέρετε? είναι καλή?
μου τη σύστησε μία δερματολόγος σε αντιηλιακό..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ναι, τη ξέρω εγώ τη La Roche-Posay, αλλά δεν την έχω δοκιμάσει.

Τι άλλες μάρκες σου έχει συστήσει; Εμείς παίρνουμε της Avene τα δύο τελευταία χρόνια και είμαστε ευχαριστημένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
Ναι, τη ξέρω εγώ τη La Roche-Posay, αλλά δεν την έχω δοκιμάσει.

Τι άλλες μάρκες σου έχει συστήσει; Εμείς παίρνουμε της Avene τα δύο τελευταία χρόνια και είμαστε ευχαριστημένοι.

μου την έδωσε σε δειγματάκι μετά την αποτρίχωση με λέιζερ που έκανα..εγώ δεν την ήξερα καθόλου σαν μάρκα..αν τη δοκιμάσω θα σας πω εντυπώσεις :)
δεν μου σύστησε κάποια άλλη..απλά εγώ σκεφτόμουν να πάρω της φρεζυντερμ και τώρα με προβλημάτισε..

αλλά είναι και οι δύο λίγο ακριβές..σκεφτόμουν να παραγγείλω μέσω ίντερνετ..ξέρει καμία σας κάποιο έγκυρο σάιτ να μου προτείνει?
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αα, δοκίμασε την τότε. Δεν έχεις τίποτα να χάσεις.

Frezyderm δεν έχω δοκιμάσει. Εμείς παραγγείλαμε απο το farmakeiomou, αν θυμάμαι καλά την προηγούμενη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
αα θα το κοιτάξω ! σε ευχαριστώ alma libre :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
τη μάρκα La Roche-Posay την ξέρετε? είναι καλή?
μου τη σύστησε μία δερματολόγος σε αντιηλιακό..:hmm:

Ναι γενικά είναι καλή μάρκα! Έχω χρησιμοποιήσει διάφορα και έχω στόχο να πάρω και το αντηλιακό του χρόνου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
τη μάρκα La Roche-Posay την ξέρετε? είναι καλή?
μου τη σύστησε μία δερματολόγος σε αντιηλιακό..:hmm:
Βασικά.
Τα αντηλιακά της αν και τσιμπημένα ίσως σε τιμές είναι τα καλύτερα στον κόσμο και αυτά που όλοι οι δερματολόγοι συστήνουν ανεπιφύλακτα. Πολλοί σκέψου ακόμη και beauty bloggers θεωρούν τα αντηλιακά της καλύτερα ακόμα και από της Frezyderm.
La roche posay έχω αφρό για το πρόσωπο για να αποφεύγω την ακμή.

Ναι, τη ξέρω εγώ τη La Roche-Posay, αλλά δεν την έχω δοκιμάσει.
Τι άλλες μάρκες σου έχει συστήσει; Εμείς παίρνουμε της Avene τα δύο τελευταία χρόνια και είμαστε ευχαριστημένοι.
Σοβαρά τώρα,πώς βολεύεσαι;
Το αντηλιακό του σώματος έχει άθλιο σύστημα spray δεν βολεύει καθόλου. :PVichy έχουμε εμείς.

μου την έδωσε σε δειγματάκι μετά την αποτρίχωση με λέιζερ που έκανα..εγώ δεν την ήξερα καθόλου σαν μάρκα..αν τη δοκιμάσω θα σας πω εντυπώσεις :)
δεν μου σύστησε κάποια άλλη..απλά εγώ σκεφτόμουν να πάρω της φρεζυντερμ και τώρα με προβλημάτισε..
αλλά είναι και οι δύο λίγο ακριβές..σκεφτόμουν να παραγγείλω μέσω ίντερνετ..ξέρει καμία σας κάποιο έγκυρο σάιτ να μου προτείνει?
:worry:
Pharmancy4u εγώ παίρνω είναι το πιο οικονομικό που έχω δει.
Η Frezyderm βασικά,αν το λέιζερ που έκανες ήταν στο πρόσωπο δεν το προτείνω γιατί έχει σιλικόνη και αφήνει αυτό το εντελώς ματ αποτέλεσμα νιώθεις σα να μην έχεις βάλει κρέμα.

Ναι γενικά είναι καλή μάρκα! Έχω χρησιμοποιήσει διάφορα και έχω στόχο να πάρω και το αντηλιακό του χρόνου. :)
Μου είχαν δώσει δειγματάκι και ήταν καλό.
Να μας πεις εντυπώσεις.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Βασικά.
Τα αντηλιακά της αν και τσιμπημένα ίσως σε τιμές είναι τα καλύτερα στον κόσμο και αυτά που όλοι οι δερματολόγοι συστήνουν ανεπιφύλακτα. Πολλοί σκέψου ακόμη και beauty bloggers θεωρούν τα αντηλιακά της καλύτερα ακόμα και από της Frezyderm.
La roche posay έχω αφρό για το πρόσωπο για να αποφεύγω την ακμή.


/FONT]

παντογνώστη της ομορφιάς , fairygirl :D

αυτό χρησιμοποιείς ;
μου το δώσανε σε δείγμα και μου άρεσε πολύ! αλλά επειδή δεν έχω λιπαρή επιδερμίδα φοβάμαι μήπως μου ξεράνει το δέρμα σε μακροχρόνια χρήση. η επιδερμίδα μου ειναι κανονική, αλλά έχω μαυρα στιγματα και βγάζω σπυράκια. τι λες λοιπόν; πες μου την εμπειρία σου.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Ναι, είναι πολύ αξιόπιστη μάρκα η La roche. Όπως και η frezyderm! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
παντογνώστη της ομορφιάς , fairygirl :D
αυτό χρησιμοποιείς ;
μου το δώσανε σε δείγμα και μου άρεσε πολύ! αλλά επειδή δεν έχω λιπαρή επιδερμίδα φοβάμαι μήπως μου ξεράνει το δέρμα σε μακροχρόνια χρήση. η επιδερμίδα μου ειναι κανονική, αλλά έχω μαυρα στιγματα και βγάζω σπυράκια. τι λες λοιπόν; πες μου την εμπειρία σου.:D
Έχω αυτό χρησιμοποιώ,διότι βαριέμαι τα πολλά πολλά με το καθάρισμα. Είχα διαβάσει κάποτε --> πού δε θυμάμαι, ότι οι αφροί καθαρισμού είναι πιο "ελαφριοί" σε σύσταση συστατικών και γενικά συστήνονται σε επιδερμίδες που θέλουν απλά ένα προϊόν καθαρισμού. Το συγκεκριμένο εμένα μία χαρά μου φαίνεται και αφού λες πως έχεις σπυράκια σίγουρα υπάρχει σμίγμα στην επιδερμίδα,δε νομίζω ότι θα σου προκαλούσε θέμα δεδομένου ότι μετά χρησιμοποιείς την κρεμούλα της Apivita που από μόνη της υπόσχεται εντατική ενυδάτωση. Σκέψου ότι σε εμένα είχαν δώσει για δείγμα της κρέμας κατάλληλο για λιπαρές-μεικτές επιδερμίδες και πάλι ήταν πολύ καλή η ενυδάτωση που πρόσφερε.
Άκυρο,αλλά πήρα για ντεμακιγιάζ αυτό και είναι γαμάτο. Όποια θέλει πληροφορίες ας το πει.:redface:
Το παντογνώστης με τιμά.:redface:
Σόρρυ,που απάντησα τόσο αργά απλά διάβαζα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ και πάλι fairygirl!!
Πιστεύω πως έχει δίκιο. Ένα προϊόν καθαρισμου που προστατεύει από την ακμή και μία κρέμα που ενυδατώνει βαθιά είναι καλός συνδυασμός για κανονική επιδερμίδα με μικροβλήματα. Σ' ευχαριστώ πολύ για τη γνώμη και το χρόνο σου!! Καλό διάβασμα...! Να γίνεις δερματολόγος να ερχομαι σε σενα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ και πάλι fairygirl!!
Πιστεύω πως έχει δίκιο. Ένα προϊόν καθαρισμου που προστατεύει από την ακμή και μία κρέμα που ενυδατώνει βαθιά είναι καλός συνδυασμός για κανονική επιδερμίδα με μικροβλήματα. Σ' ευχαριστώ πολύ για τη γνώμη και το χρόνο σου!! Καλό διάβασμα...! Να γίνεις δερματολόγος να ερχομαι σε σενα :D
Χεχε.
Σε καταλαβαίνω γιατί έχω πάει σε τόσους δερματολόγους και όλοι με βγάζουν με άλλο τύπο δέρματος οπότε και συμπάσχω!
Άλλωστε υγιές δέρμα δεν είναι αυτό που δεν έχει καμία ατέλεια,αλλά αυτό που λάμπει φυσικά.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις :-*

_fairygirl_ ναι είναι στο πρόσωπο το λέιζερ που έκανα..και γι' αυτό θέλω ένα καλό αντιηλιακό προσώπου..:/: αν όντως είναι τόσο καλό το La-Roche-Posay θα το πάρω..σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου:) μου άρεσε πολύ και αυτό που προτείνεις για καθαρισμό..αν δεν είναι πολύ ακρηβό θα το δοκιμάσω κι εγώ καθώς έχω λιπαρή επιδερμίδα που πάντα είναι έτοιμη να βγάλει μικροσπυράκια ακμής..:(

επειδή δεν έχω ξανακάνει αγορά μέσω ίντερνετ για καλλυντικά, υπάρχει περίπτωση κάποιο σάιτ να σου δώσει προϊόν μαϊμού?
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα,πώς βολεύεσαι;
Το αντηλιακό του σώματος έχει άθλιο σύστημα spray δεν βολεύει καθόλου. :PVichy έχουμε εμείς.

Vichy είχαμε εμείς πέρσι ή πρόπερσι με την Avene, εγώ την Avene χρησιμοποιώ.:confused:
Και αν είναι για κάτι πιο ελαφρύ βάζω μια αντηλιακή της Nivea καμια φορά, μια με ένα αρκουδάκι.:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Εχετε να προτεινετε καμια κρεμουλα προσώπου για βαθια ενυδάτωση, χωρις να αφήνει κολλωδες αίσθηση; :/ Και κανενα ωραιο scrub ισως; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Vichy είχαμε εμείς πέρσι ή πρόπερσι με την Avene, εγώ την Avene χρησιμοποιώ.:confused:
Και αν είναι για κάτι πιο ελαφρύ βάζω μια αντηλιακή της Nivea καμια φορά, μια με ένα αρκουδάκι.:redface::P
Και΄γω βάζω τα παιδικά αντηλιακά και αυτό της Nivea που έχει ένα ελαφρύ γαλάζιο χρώμα.:redface:

_fairygirl_
ναι είναι στο πρόσωπο το λέιζερ που έκανα..και γι' αυτό θέλω ένα καλό αντιηλιακό προσώπου..:/: αν όντως είναι τόσο καλό το La-Roche-Posay θα το πάρω..σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου:) μου άρεσε πολύ και αυτό που προτείνεις για καθαρισμό..αν δεν είναι πολύ ακρηβό θα το δοκιμάσω κι εγώ καθώς έχω λιπαρή επιδερμίδα που πάντα είναι έτοιμη να βγάλει μικροσπυράκια ακμής..:(
επειδή δεν έχω ξανακάνει αγορά μέσω ίντερνετ για καλλυντικά, υπάρχει περίπτωση κάποιο σάιτ να σου δώσει προϊόν μαϊμού?
:worry:
Όχι. Δεν το νομίζω. Δεν μου΄χει τύχει προσωπικά. Γενικά,κάτι τέτοιο ειδικά τα online φαρμακεία δεν τα συμφέρει διότι όλα προσπαθούν να έχουν όσο πιο συμφέρουσες τιμές γίνεται και να κερδίσουν πελατεία,όχι να τη μειώσουν. Άσε που αν σου κάνουν κάτι τέτοιο στάνταρ θα προσπίπτει αυτό σε καμία παραβίαση των δικαιωμάτων του καταναλωτή και θα μπορούσε ο καθένας να τους σέρνει στα δικαστήρια και ζητώντας και χρηματική αποζημίωση.:P
Αν έχεις λιπαρή επιδερμίδα αυτό που είχε πει η Tabby είναι ιδανικό. Όπως επίσης και η Sebamed έχει ένα αφρό καθαρισμού για λπαρά δέρμα ή για αποφυγή της ακμής (δε θυμάμαι ποιο από τα δύο) και είναι ό,τι καλύτερο για λιπαρά δέρματα. Το χρησιμοποιούσα πριν μερικά χρόνια που έπαιρνα προϊόντα για αποφυγή της ακμής..
Α,και ένα τζελ σε πράσινο μπουκάλι της VIchy είχα δοκιμάσει επίσης!
Αυτό το μπλε της Αvene απλά,αδιάφορο.:/:

Εχετε να προτεινετε καμια κρεμουλα προσώπου για βαθια ενυδάτωση, χωρις να αφήνει κολλωδες αίσθηση; :/ Και κανενα ωραιο scrub ισως; :)
Δεν ξέρω τι κάνουν οι υπόλοιπες κοπέλες αλλά εγώ σκραμπ κάνω με ζάχαρη και μέλι. Ή με ελαιόλαδο και μέλι (αναλόγως τι θέλω). Το πρώτο είναι για πιο "βαθιά" απολέπιση,το δεύτερο θέλει προσοχή στην ποσότητα του ελαιολάδου για να μην λαδώσει το πρόσωπο μετά.
Κρέμα προσώπου μετά από πρόταση της Tabby,χρησιμοποιώ αυτή,ακριβούτσικη μεν,αλλά είναι υπέροχη,υπέροχη,υπέροχη. Έχει και ωραίο άρωμα κάτι μεταξύ λυγαριάς.:redface:
Εγώ χρησιμοποιώ αυτή που είναι για λιπαρά/μεικτά δέρματα,γιατί δεν έχει κατασταλάξει ακόμη το δέρμα μου σε κάποιον τύπο,και μπορώ να πω ότι είναι μία χαρά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
για scrub κάνω κι εγώ με μέλι. είναι πραγματικά ότι καλύτερο ! εγώ βάζω μία κουταλιά της σούπας μέλι, ζάχαρη με το μάτι και λίγο γάλα εβαπορέ. τα ανακατεύω μέχρι να γίνει ένα μίγμα και αυτό είναι όλο ;) καμιά φορά αντί για γάλα βάζω λίγο λεμόνι-χυμό (βοηθάει στη λιπαρότητα)
για ενυδατική χρησιμοποιώ αυτή του κορρέ με το ρόδι και είμαι πολύ ευχαριστημένη :happy:
αυτή της απιβίτα με τη λιγαριά την είχα δοκιμάσει σε δειγματάκι αλλά δεν με ενθουσίασε καθώς μου φάνηκε λίγο βαριά για μένα..αλλά για βαθιά ενυδάτωση ίσως να είναι ότι πρέπει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
για scrub κάνω κι εγώ με μέλι. είναι πραγματικά ότι καλύτερο ! εγώ βάζω μία κουταλιά της σούπας μέλι, ζάχαρη με το μάτι και λίγο γάλα εβαπορέ. τα ανακατεύω μέχρι να γίνει ένα μίγμα και αυτό είναι όλο ;) καμιά φορά αντί για γάλα βάζω λίγο λεμόνι-χυμό (βοηθάει στη λιπαρότητα)
για ενυδατική χρησιμοποιώ αυτή του κορρέ με το ρόδι και είμαι πολύ ευχαριστημένη :happy:
αυτή της απιβίτα με τη λιγαριά την είχα δοκιμάσει σε δειγματάκι αλλά δεν με ενθουσίασε καθώς μου φάνηκε λίγο βαριά για μένα..αλλά για βαθιά ενυδάτωση ίσως να είναι ότι πρέπει :)
Εγώ κάνω σε όλο το σώμα με μέλι.
Και οι γονείς μου εκνευρίζονται.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top