Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,185 μηνύματα σε 74,657 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

FF.C

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 19:28, 24-09-11:

Ας κανουμε κι αλλη μια playlist, για τους ασυγκριτους FFC. Ανεβαστε κι εσεις οτι σας αρεσει

FF.C

Μέλη:Δημήτρης Πετσούκης,Θωμάς Πυτικάκης,Κώστας Κουρμένταλας
Πρώην μέλη:Θοδωρής Σαρτζετάκης (1996-199

Οι FF.C, ή αλλιώς Fortified Concept (Οχυρωμένη Αντίληψη), ήταν ένα ελληνικό χιπ χοπ συγκρότημα. Ήταν το πρώτο ελληνικό χιπ χοπ σχήμα, έχοντας ιδρυθεί το 1987. Αποτελούνταν από το ιδρυτικό μέλος, χιπ χοπ παραγωγό, Δημήτρη Πετσούκη (γνωστό και ως Σκηνοθέτης), τον MC Κώστα Κουρμένταλα (γνωστό και ως Ρυθμοδαμαστής) και τον DJ Θωμά Πυτικάκη (γνωστό και ως DJ Everlast). Το 2005, μετά την κυκλοφορία του τελευταίου τους δίσκου Αντιληψίες συνείδησης το συγκρότημα διαλύθηκε, καθώς ο Κώστας Κουρμένταλας αποχώρησε από τους FF.C και τα μουσικά πράγματα γενικότερα. Μετά τους FF.C, ο Δημήτρης Πετσούκης και ο Θωμάς Πυτικάκης, μαζί με τους Μυστήριο, Έκπτωτο Άγιο και Παράξενο σχημάτισαν το συγκρότημα Αντίξοες Παραγωγές.

Επειδη δεν μπορω να ανεβασω κομματια αυτην την στιγμη, ας κανει καποιος αλλος την αρχη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη rakels
H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε στις 19:39, 24-09-11:

http://www.youtube.com/watch?v=apMKV5ntITM

από τα αγαπημένα μου

http://www.youtube.com/watch?v=3Z2gcOGbk6E

κι αυτό μου αρέσει πολύ, αλλά το πρώτο είναι κορυφή

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 19:40, 24-09-11:

κλασσικο.. το λατρευω ! τωρα αποφασισα να εμβαθυνω και εχω ξεκινησει την δισκογραφια τους απο την αρχη.. την βρηκα σε ενα site και να τη :

F F C

1992 - ΣΚΛΗΡΟΙ ΚΑΙΡΟΙ

01 - Intro
02 - We Got to Pump It Up
03 - It's Time to Flow
04 - What you Like
05 - On the Mic (featuring K.O.P)
06 - Hit It Up
07 - Dibi Dibi Song
08 - Ώρα πολέμου
09 - Στα παιχνίδια της ζωής
10 - Χρήματα (featuring B.D. Foxmoor)
11 - Ναρκωτικά
12 - Σκληροί καιροί
13 - Δύο λεπτά εκτόνωσης
14 - DJ Mix Mad Wants to Smo

1997 - Σ' ΆΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ

0 - INTRO (ΟΡΧΗΣΤΡΙΚΟ)
1 - ΠΙΣΩΠΛΑΤΑ
2 - Σ΄ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ
3 - ΣΤΗΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
4 - ΓΙΑ ΟΣΑ ΕΛΠΙΖΩ
5 - ΣΚΕΨΕΙΣ
6 - ΣΤΗ ΜΟΝΑΞΙΑ ΤΟΥ ΔΥΤΗ (INTERLUDE 1 - ΟΡΧΗΣΤΡΙΚΟ)
7 - ΠΡΙΣΜΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ
8 - ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ
9 - ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ (INTERLUDE 2 - ΟΡΧΗΣΤΡΙΚΟ)
10 - ΨΥΧΙΚΑ ΝΕΚΡΟΣ
11 - ΕΦΙΑΛΤΕΣ
12 - Η ΚΛΙΚΑ ΤΗΣ ΣΤΑΧΤΗΣ
13 - ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ
14 - ΦΑΝΚΥ ΣΚΡΑΤΣ
15 - ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ
16 - OUTRO (ΟΡΧΗΣΤΡΙΚΟ)

1998 - Η ΑΠΕΙΛΗ

01 - INTRO
02 - ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΙ ΕΝΑΝ ΚΑΙΡΟ
03 - ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ
04 - ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ
05 - ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ
06 - Η ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ ΜΑΧΗ
07 - ΑΔΕΙΟ ΣΚΗΝΙΚΟ
08 - ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ
09 - ΡΥΘΜΟΔΑΜΑΣΤΗΣ & ΠΑΝΑΣ
10 - ΑΛΛΟΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ
11 - ΝΕΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΣΚΕΨΗΣ
12 - ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ
13 - ΘΑ ΘΥΜΑΜΑΙ
14 - Η ΑΠΕΙΛΗ
15 - ΣΗΜΕΙΑ ΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ
16 - ΟΠΛΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ
17 - ΤΟ ΟΡΙΟ
18 - OUTRO

2000 - ΟΧΥΡΩΜΕΝΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ

01 - INTRO
02 - ΟΧΥΡΩΜΕΝΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ
03 - ΕΚΔΟΧΗ
04 - ΜΙΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ
05 - ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΙΑ
06 - ΒΑΡΕΘΗΚΑ
07 - ΡΥΘΜΟΘΕΤΗΣΗ
08 - ΡΥΘΜΟΔΑΜΑΖΟΝΤΑΣ
09 - ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ
10 - ΚΑΤΑ ΡΙΠΑΣ
11 - ΟΛΟΝΥΧΤΙΣ
12 - ΑΓΩΝΑΣ ΔΡΟΜΟΥ
13 - ΣΤΟ ΗΡΕΜΟ ΣΤΟ ΑΓΡΙΟ
14 - ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ

2002 - ΥΠ'ΟΨΙΝ

01 - INTRO
02 - ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ
03 - ΦΤΑΙΩ ΚΙ ΕΓΩ
04 - ΑΝΤΙΔΟΤΟ
05 - ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
06 - ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΡΑΜΜΑ ΕΝΟΣ ΑΥΤΟΧΕΙΡΑ
07 - ΟΡΧΗΣΤΡΙΚΟ 1
08 - ΚΑΠΟΙΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ ΤΗΝ ΑΥΓΗ
09 - ΙΔΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ
10 - ΚΑΠΟΙΟΙ
11 - ΠΑΛΙΟ ΠΟΤΟ
12 - ΟΡΧΗΣΤΡΙΚΟ 2
13 - ΡΙΜΟΘΕΤΗΣΗ
14 - ΘΟΛΑ ΝΕΡΑ
15 - ΑΝ...
16 - ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΗ ΩΣ ΤΗ ΔΥΣΗ

2005 - 18 ΧΡΟΝΙΑ ΟΧYΡΩΜΕΝΟΙ

01 - Intro-Ορχηστρικό
02 - Πρίσμα Φαντασίας
03 - Στημένο Παιχνίδι
04 - Πισώπλατα
05 - Μια Φορά κι Έναν Καιρό
06 - Η Πιο Παλιά Μάχη
07 - Άδειο Σκηνικό
08 - Άλλος Είμαι Εγώ
09 - Νέος Τρόπος Σκέψης
10 - Μια Διαπίστωση
11 - Βαρέθηκα
12 - Ρυθμοδαμάζοντας (στα 3/4)
13 - Είσαι Ακόμα Εδώ
14 - Φταίω κι Εγώ
15 - Το Τελευταίο Γράμμα Ενός Αυτόχειρα
16 - Κάποιοι
17 - Ριμοθέτηση
18 - Δέκα Πόντους Τακούνι
19 - Παραμύθι

2005 - ΑΝΤΙΛΗΨΙΕΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ

1 - ΡΥΘΜΟΣ ΡΙΜΕΣ & ΑΡΜΟΝΙΑ
2 - ΜΕ ΧΡΕΟΣ ΜΕΓΑΛΟ
3 - Ο ΚΥΚΛΟΣ
4 - ΘΥΣΙΑ
5 - ΑΡΧΙΖΟΝΤΑΣ ΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ (INTERLUDE)
6 - Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΙΘΑΚΗ
7 - ΣΥΝΟΠΟΣΙΑ
8 - ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΡΧΗ
9 - ΑΝΤΙΛΗΨΙΕΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ
10 - ΠΥΞΙΔΑ
11 - ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΟΥΣ...
12 - ΡΑΠΟΦΩΝΗΣΗ
13 - ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ (REMIX)
14 - ΠΑΡΕ ΛΙΓΟ ΦΩΣ (REMIX)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:47, 24-09-11:

Πού τους θυμηθηκατε παιδιά?? Ειχα την εντύπωση πως ανήκουν στη low bap μουσική, απο την οποία εγώ είχα ξεχωρίσει τους Active member και Babylona. Απο FFC μου αρέσει το ας χαθώ στο όνειρο ( και πάρα πολύ τα φωνητικά της κοπελιάς )

Και όταν τα χρόνια θα περάσουνε
Γρήγορα όπως περνάει μια στιγμή
Και όταν οι μορφές μας πια γεράσουνε
Δεν θέλω να ψάχνω τότε το πώς και το γιατί

Και όταν τα πράγματα αλλάξουνε
Όπως δεν περίμενες ποτέ
Και όσα από μπροστά μου θα περάσουνε
Κάποτε και αυτά θα ανήκουνε στο χτες

Πόσα την ζωή μας τη σημάδεψαν
Όπως τη γη οι εποχές
Και σαν τα πλοία μες στη θάλασσα
Πολλές οι τρικυμίες και λίγες οι στεριές

Και όσο θα γράφω στοίχους τα χαράματα
Τόσο θα απαλύνω τις πληγές
Και όσο παλεύουν οι λέξεις με τα πράγματα
Τόσο θα ψάχνω νόημα στου ονείρου τις σχισμές

Και αν είναι να χαθώ
Ας χαθώ πάλι μες στο όνειρο
Σε ότι αξίζει να μένει ζωντανό
Σε ότι αντέxει στο καιρό
Σε ότι αγάπησα σε ότι ξέχασα
Σε ότι νοστάλγησα μα το έχασα
Σε ότι θυμήθηκα μα δεν γέλασα
Σε όσα εμένα χρέωσα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 24-09-11 στις 19:59.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 19:52, 24-09-11:

Μ'αρεσουν τα κομματια που ανεβασατε

Αγαπημενο μου μαλλον ειναι το "Καποιου Οκτωβρη την αυγη", για πολλους λογους συγγνωμη που δεν μπορω να ανεβασω αυτην την στιγμη! Επισης, κι εμενα μου αρεσουν πολυ οι Active member και τα λιγα κομματια που ξερω απο Babylona.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Liakouras
Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 382 μηνύματα.

O Liakouras έγραψε στις 19:58, 24-09-11:

mindcircus στην αρχή κάπου στο 1987+ είχαν ξεκινήσει όλοι μαζί χωρίς τσακομούς... ffc, txc, ημισκούμπρια, active member κι λίγο μετά going through και ζν.
Όλοι ήταν στην συναυλία των run dmc στην Αθήνα το 1986( κι δεν υπήρχαν διαχωρισμοί κι γκρίνιες.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 20:00, 24-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Liakouras
στην αρχή κάπου στο 1987+
ακριβως το 1987 βασικα

Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

O Liakouras έγραψε στις 20:01, 24-09-11:

Νέος Τρόπος Σκέψης

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

O Liakouras έγραψε στις 20:05, 24-09-11:

http://www.youtube.com/watch?v=ci97t...eature=related

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 20:13, 24-09-11:

Το "Δεκα ποντους τακουνι", θυμαμαι κατι κατι ξαδερφια μου να το τραγουδαμε οταν ειμασταν β' με γ' δημοτικου , χωρις να ξερουμε καν τους ffc, και το ειχαμε μαθει απ'εξω!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 20:15, 24-09-11:

Ενός έτους ήμουν τότε:ρ.... Ημισκούμπρια μπλιάχ, ΖΝ ναι! Txc mmmm ναι! Θα ήθελα να βάλω ένα που μ'αρέσει, αλλά θα είναι εκτός θέματος! Μήπως θυμάστε ενα απο Βαβυλώνα που έλεγε ο στίχος κάπως έτσι'' ... βέβηλος και πυροβάτης... οι πρώτοι κάτοικοι μιας πόλης''. Το ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω. Ηταν εισαγωγή σε 'αλμπουμ και νομίζω ήταν στο άλμπουμ ''αρχή επι τέλους'' και πιο συγκεκριμένα το σιντι ήταν πράσινο (ούτε ξέρω τι απέγινε αυτό το σιντί... :/)

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 20:21, 24-09-11:

Βασικα τους Ημιζ, στους συμπαθω αλλα δεν τους ακουω σοβαρα! ΖΝ, οχι.. Txc, δεν εχω ακουσει,δεν τους ξερω καν :$

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 20:37, 24-09-11:

Βασικά έχουν ενίοτε βρωμερό στόμα και είναι κάπως wild στον τόνο τους. Δεν είναι για πολύ ώρα, δηλαδή ποτέ δεν τους άκουσα πάνω απο λίγη ώρα. Ενα που θεωρω όμως κορυφή σε στίχο και σε τόνο είναι το ''πάρτο όπως θες'', βάλε το σε γιουτιουμπ ν'ακούσεις Τι μου θυμήσατε τώρα και τι με βάλατε νάκούω! Ειν'αστείο διότι ετοιμάζομαι για έξοδο με την τακούνα κι 'εβαλα ν'ακούω txc

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 20:48, 24-09-11:

Ρενια εουμε ακριβως τα ιδια μουσικα γουστα ρε..Δεν γινεται αυτο..>_<

FF.C ΚΟΡΥΦΗ!!! Μετα απ αυτους το χαος.

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 20:57, 24-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Βασικά έχουν ενίοτε βρωμερό στόμα και είναι κάπως wild στον τόνο τους. Δεν είναι για πολύ ώρα, δηλαδή ποτέ δεν τους άκουσα πάνω απο λίγη ώρα. Ενα που θεωρω όμως κορυφή σε στίχο και σε τόνο είναι το ''πάρτο όπως θες'', βάλε το σε γιουτιουμπ ν'ακούσεις Τι μου θυμήσατε τώρα και τι με βάλατε νάκούω! Ειν'αστείο διότι ετοιμάζομαι για έξοδο με την τακούνα κι 'εβαλα ν'ακούω txc
Η αληθεια ειναι πως δεν κολλαει! Ακουω τωρα το κομματι που μου ειπες..

Αδαμαντια μου το εχω προσεξει κι εχω ενθουσιαστει

http://www.youtube.com/watch?v=v4ge36B5tec αγαπημενο! <3

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 20:59, 24-09-11:

Μια επανενωση για μια και μοναδικη συναυλια στο ΟΑΚΑ να γεμισει για πλακα θελω και τιποτα αλλο

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 21:16, 24-09-11:

Συμφωνω και απαυξανω με Giannoutas.
To ιδιο τραγουδι

Ρενια αδελφη ψυχη μου

Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

O Liakouras έγραψε στις 21:19, 24-09-11:

http://www.youtube.com/watch?v=5PSUQ...eature=related

Φταίω κι εγώ για λάθος μου αποφάσεις

Τραγουδάρα με εκπληκτική εισαγωγή

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 21:24, 24-09-11:

Ανουσιες καταστασεις...Χωρις αντικρισμα πραξεις....

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 21:24, 24-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Αρχική Δημοσίευση από αδαμαντια52071
Συμφωνω και απαυξανω με Giannoutas.
To ιδιο τραγουδι

Ρενια αδελφη ψυχη μου
Κι εγω συμφωνω, μακαρι να εκαναν μια συναυλια να μπορουσα να παω να τους δω εστω για μονο μια φορα !

Αδαμαντιααα χαμενη μου αδελφη

http://www.youtube.com/watch?v=T3mGJxyBGTU

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 19:33, 01-10-11:

ειχα μαθει οοολα τους τα τραγουδια απ'εξω...τους λατρευω πραγματικα! Ανατριχιαζω με αυτους τους στιχους...Το "Καποιου Οκτωβρη την Αυγη" ειναι το αγαπημενο μου (και ταιριαζει με την ημερομηνια 1/10)

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 21:09, 01-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από CiNeFiL
ειχα μαθει οοολα τους τα τραγουδια απ'εξω...τους λατρευω πραγματικα! Ανατριχιαζω με αυτους τους στιχους...Το "Καποιου Οκτωβρη την Αυγη" ειναι το αγαπημενο μου (και ταιριαζει με την ημερομηνια 1/10)
Νεφεεελη με συγκινεις! Κι εμενα αγαπημενο μου ειναι το "Καποιου Οκτωβρη την αυγη" (και το "Η δικια μου Ιθακη" και το "Οσα μου μαθες εσυ") εμενα μου ταιριαζει και με την αυριανη ημερομηνια

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 21:20, 01-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από renia_1995
Νεφεεελη με συγκινεις! Κι εμενα αγαπημενο μου ειναι το "Καποιου Οκτωβρη την αυγη" (και το "Η δικια μου Ιθακη" και το "Οσα μου μαθες εσυ") εμενα μου ταιριαζει και με την αυριανη ημερομηνια
χαχα και εμενα μ'αρεσουν και τα αλλα 2 που ειπες αλλα σαν το "Καποιου Οκτωβρη την Αυγη"...ειναι το πιο υπεροχο τραγουδι που εχω ακουσει πραγματικα...και ταιριαζει με ολο το μηνα

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 12:46, 04-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από CiNeFiL
χαχα και εμενα μ'αρεσουν και τα αλλα 2 που ειπες αλλα σαν το "Καποιου Οκτωβρη την Αυγη"...ειναι το πιο υπεροχο τραγουδι που εχω ακουσει πραγματικα...και ταιριαζει με ολο το μηνα
σιγουρα, απλως για την κυριακη ειχα εναν λογο παραπανω...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 12:56, 04-10-11:

Δεν ειμαι ιδιετρος fan της hip-hop γενικοτερα. Το παραμυθι ομως οταν το ειχα πρωτοακουσει στα 15 περιπου με ειχε στειλει αδιαβαστο...!
Μ'αρεσει και το 10 ποντους τακουνι παρα πολυ!

Παράθεση

selc

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη selc
H selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 489 μηνύματα.

H selc έγραψε στις 13:02, 04-10-11:

αγαπημένα από ffc και όλα όσα αναφέρθηκαν.
http://www.youtube.com/watch?v=R7BXSqUjkZA
http://www.youtube.com/watch?v=sb73I1ukA6c
http://www.youtube.com/watch?v=tQdHAAxmwbs

ωστόσο για μένα το παραμύθι είναι μακράν καλύτερο

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 15:23, 04-10-11:

εγω απο το παραμυθι τους εμαθα..μολις το ακουσα τρελαθηκα...τοτε δεν ακουγα κ πολυ χιπ χοπ μετα απο αυτο ομως εγινε το αγαπημενο μου ειδος μουσικης και οι FF.C εννοειται το αγαπημενο μου συγκροτημα..ολα τους τα τραγουδια μιλανε κατευθιαν στην καρδια σου, φαινεται οτι το εκαναν γιατι ετσι αισθανονταν οχι οπως τωρα που οι περισσοτεροι κανουν εμπορικες βλακειες για το χρημα...

Παράθεση

Άλλο Φρούτο (Σήψη,κατάντια,παρακμή.)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Άλλο Φρούτο
Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Άλλο Φρούτο έκατσε και έγραψε στις 15:29, 04-10-11:

Δεν ήταν το πρώτο χιπ χοπ σχήμα της Ελλάδας..Ήταν το πρώτο ευρέως γνωστό χιπ χοπ σχήμα της Ελλάδας.Πολύ καλοί και πολύ καλά κάνανε που σταματήσανε.

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 19:04, 10-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άλλο Φρούτο
Δεν ήταν το πρώτο χιπ χοπ σχήμα της Ελλάδας..Ήταν το πρώτο ευρέως γνωστό χιπ χοπ σχήμα της Ελλάδας.Πολύ καλοί και πολύ καλά κάνανε που σταματήσανε.
Το wiki ότι λέει, μην με κατηγορείτε

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 10:10, 10-08-14:

Bαρέθηκα να ψάχνω ένα νόημα να βρω
με κακόγουστο αστείο να μοιάζει η ζωή που ζω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

leouv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leouv
H leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 268 μηνύματα.

H leouv Όσα έχουμε είναι τα πιο όμορφα όνειρα. έγραψε στις 04:52, 19-08-14:

Πολυαγαπημένο συγκρότημα, που είχε να πει και να δώσει πολλά...
Στο νέο δίσκο του Σκηνοθέτη, "Μη μου του ήχους τάραττε", υπάρχουν και δύο κομμάτια με το Ρυθμοδαμαστή!
Σίγουρα έδωσαν μεγάλη χαρά στους "πιστούς" ακροατές τους, ύστερα από αυτή τη "μικρή τους επιστροφή" -αν και όχι ως FF.C.- στη χιπ-χοπ σκηνή...

Σαν κάστρα στην άμμο

Σε ποια ακτή σου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

phanis

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη phanis
Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 171 μηνύματα.

O phanis lass uns tanzen oder ficken oder beides έγραψε στις 01:10, 20-08-14:

Βύρωνας Καισαριανή FF.C

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 27-08-14 στις 14:35. Αιτία: μετατροπή από κεφαλαία σε πεζά
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 10:01, 26-08-14:

Αγαπημένο συγκρότημα!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους