• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Περίοδος: Συμβουλές για τις ιδιαίτερες ημέρες του μήνα

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το ταμπόν αν το βάλεις και νιώθεις ότι το φοράς, είναι τοποθετημένο λάθος. Όταν μπαίνει σωστά δεν νιώθεις τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
μη μου πείτε πως την πρώτη φορά που βάλατε σερβιέτα είσασταν κομπλέ, γιατί εγώ ένιωθα σαν πιγκουίνος :P

Γελάω μόνη μου από την ώρα που το διάβασα, πραγματικά. :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Βασικά λες και φορούσα πάνα ένιωθα αλλά οκ. Με εκνεύριζε που ήταν διπλωμένη.:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ούτε εγώ είχα ακούσει γι αυτό το κυπελλάκι όμως επειδή έχω φοβερό θέμα με το αίμα ( ναι παναγιά μου δεν μπορώ ούτε να γράφω αυτή την λέξη) δεν νομίζω πως θα μπορούσα να το χειριστώ χωρίς να τσιρίζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ούτε εγώ είχα ακούσει γι αυτό το κυπελλάκι όμως επειδή έχω φοβερό θέμα με το αίμα ( ναι παναγιά μου δεν μπορώ ούτε να γράφω αυτή την λέξη) δεν νομίζω πως θα μπορούσα να το χειριστώ χωρίς να τσιρίζω :P

Ρε κορίτσια λύστε μου μια ειλικρινή απορία (Μαρία δεν πάει μόνο σε σένα καιρό ήθελα να το ρωτήσω).
Πώς γίνεται κάποιες να έχετε θέμα με το αίμα την στιγμή που ερχόμαστε αναγκαστικά σε επαφή μ' αυτό κάθε μήνα επί 30 χρόνια κατά μέσο όρο? Οκ να το καταλάβω στην αρχή, ειδικά άμα ξεκινάει και από τα 11-12 η περίοδος, ίσως είμαστε λίγο ιιιιχ, μπλιαξ, ίου, αμάν, λιποθυμάω, και όλα τα σχετικά. Αλλά ακούω σχεδόν συνομήλικές μου κοπέλες ή λίγο μεγαλύτερες ότι δεν αντέχουν με τίποτα το αίμα και δεν μπορώ να το καταλάβω πραγματικά, θέλω να πω τι σκατά τόσα χρόνια δεν το συνήθισαν? Ντάξει είμαι και γω το άλλο άκρο που είμαι τελείως άνιωθη βέβαια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Ρε κορίτσια λύστε μου μια ειλικρινή απορία (Μαρία δεν πάει μόνο σε σένα καιρό ήθελα να το ρωτήσω).
Πώς γίνεται κάποιες να έχετε θέμα με το αίμα την στιγμή που ερχόμαστε αναγκαστικά σε επαφή μ' αυτό κάθε μήνα επί 30 χρόνια κατά μέσο όρο? Οκ να το καταλάβω στην αρχή, ειδικά άμα ξεκινάει και από τα 11-12 η περίοδος, ίσως είμαστε λίγο ιιιιχ, μπλιαξ, ίου, αμάν, λιποθυμάω, και όλα τα σχετικά. Αλλά ακούω σχεδόν συνομήλικές μου κοπέλες ή λίγο μεγαλύτερες ότι δεν αντέχουν με τίποτα το αίμα και δεν μπορώ να το καταλάβω πραγματικά, θέλω να πω τι σκατά τόσα χρόνια δεν το συνήθισαν? Ντάξει είμαι και γω το άλλο άκρο που είμαι τελείως άνιωθη βέβαια :P
κι εγώ δεν χαμπαριάζω από τέτοια. ωραία λέξη το άνιωθη:P
υπάρχουν άνθρωποι πάντως και άντρες και γυναίκες που φοβούνται το αίμα και μόνο στη θέα του λιποθυμούν. πολύ άβολο για μια γυναίκα πάντως που ενώ το φοβάται, αναγκάζεται να το ανέχεται κάθε μήνα. πάντως πιστεύω πως μέσω της περιόδου θα ήταν πιο "εύκολο" για μια γυναίκα να ξεφοβηθεί το αίμα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Ούτε εγώ θέμα με το αίμα..ποτέ μου δεν είχα..αναίσθητη τελείως είμαι :hehe: στον άνθρωπο είναι αυτό..δεν μπορώ να το εξηγήσω :worry::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
κι εγώ δεν χαμπαριάζω από τέτοια. ωραία λέξη το άνιωθη:P
υπάρχουν άνθρωποι πάντως και άντρες και γυναίκες που φοβούνται το αίμα και μόνο στη θέα του λιποθυμούν. πολύ άβολο για μια γυναίκα πάντως που ενώ το φοβάται, αναγκάζεται να το ανέχεται κάθε μήνα. πάντως πιστεύω πως μέσω της περιόδου θα ήταν πιο "εύκολο" για μια γυναίκα να ξεφοβηθεί το αίμα :hmm:
Αυτό για τα άτομα που λυποθυμάνε με το που βλέπουν αίμα το έχω ακούσει και εγώ. Αλλά πως το αντιμετοπίζουν οι γυναίκες αυτό εφόσον κάθε μήνα έχουν περίοδο το είχα απορία. Υποθέτω ότι συνηθίζεται με τον καιρό και μόνο στην αρχή είναι δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Αυτό για τα άτομα που λυποθυμάνε με το που βλέπουν αίμα το έχω ακούσει και εγώ. Αλλά πως το αντιμετοπίζουν οι γυναίκες αυτό εφόσον κάθε μήνα έχουν περίοδο το είχα απορία. Υποθέτω ότι συνηθίζεται με τον καιρό και μόνο στην αρχή είναι δύσκολο.
φαντάζομαι παθαίνουν "ανοσία" κάποια στιγμή. αλλιώς απορώ πως την παλεύουν εκείνες τις μέρες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
φαντάζομαι παθαίνουν "ανοσία" κάποια στιγμή. αλλιώς απορώ πως την παλεύουν εκείνες τις μέρες:P
Απλά το κοιτάνε όσο γίνεται λιγότερο :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Απλά το κοιτάνε όσο γίνεται λιγότερο :hmm:
αχαχαχαχαχαχα το φαντάζομαι. κλείνουν τα μάτια και με μια έκφραση αποστροφής και υπέρτατης αηδίας βγάζουν την σερβιέτα/ταμπόν/ό,τι-άλλο-φοράνε-τέλος-πάντων και πέρνουν βαθιές ανάσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγω ειμαι αυτη :redface:
Τις πρωτες φορες λιποθυμούσα και τωρα απλα αποφευγω να πολυκοιταζω..
Ερινυς δεν ξερω :P η θεα του αιματος με κανει να θελω να ξερασω, ζαλιζομαι κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μα σόρρυ,δεν έχεις κάτι να φοβάσαι/σιχαίνεσαι υγρό του σώματος είναι. Αν είναι να φοβάσαι/σιχαίνεσαι και το ίδιο σου το σώμα...Κοίτα οκ,δε σου λέω πως είμαι αναίσθητη αλλά θα αηδιάσω σε εγχειρήσεις και τέτοια όχι για πράγμα που το ζω κάθε μήνα.:P
Ρε κορίτσια,μπορείτα να μου πείτε μερικούς κανόνες για επιλογή κατάλληλου μεγέθους ταμπόν; Έχω διαβάσει ΧΙΛΙΑΔΕΣ άρθρα και πραγματικά ακόμη φοβάμαι να το επιχειρήσω και είμαι κρίμα γιατί πάντα είμαι αδιάθετη το καλοκαίρι τις ημέρες που δεν έχω μάθημα και μπορώ να πάω θάλασσα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Μα σόρρυ,δεν έχεις κάτι να φοβάσαι/σιχαίνεσαι υγρό του σώματος είναι. Αν είναι να φοβάσαι/σιχαίνεσαι και το ίδιο σου το σώμα...Κοίτα οκ,δε σου λέω πως είμαι αναίσθητη αλλά θα αηδιάσω σε εγχειρήσεις και τέτοια όχι για πράγμα που το ζω κάθε μήνα.:P
Ρε κορίτσια,μπορείτα να μου πείτε μερικούς κανόνες για επιλογή κατάλληλου μεγέθους ταμπόν; Έχω διαβάσει ΧΙΛΙΑΔΕΣ άρθρα και πραγματικά ακόμη φοβάμαι να το επιχειρήσω και είμαι κρίμα γιατί πάντα είμαι αδιάθετη το καλοκαίρι τις ημέρες που δεν έχω μάθημα και μπορώ να πάω θάλασσα.:/:
αν και δεν είμαι σίγουρη νομίζω πως το μέγεθος αλλάζει ανάλογα με την απορροφητικότητα. δηλαδή όσο πιο απορροφητικό είναι τόσο πιο "χοντρό" θα είναι. το λέω με επιφύλαξη βέβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Θα σου ελεγα να ξεκινησεις με τα mini λιγο πριν τελειωσει η περιοδος σου και οταν συνηθιζεις το ενα νουμερο να ανεβαινεις μεχρι να φτασεις στο maxi, εφοσον φοβασαι τοσο. Θα ξενοιασεις με τα ταμπον, εχω μια εβδομαδα περιοδο και αναγκαστικα φοραω απο μικρη γιατι δεν τη παλευα να μην κανω μπανιο το καλοκαιρι τις μερες που ημουν αδιαθετη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ρε κορίτσια λύστε μου μια ειλικρινή απορία (Μαρία δεν πάει μόνο σε σένα καιρό ήθελα να το ρωτήσω).
Πώς γίνεται κάποιες να έχετε θέμα με το αίμα την στιγμή που ερχόμαστε αναγκαστικά σε επαφή μ' αυτό κάθε μήνα επί 30 χρόνια κατά μέσο όρο? Οκ να το καταλάβω στην αρχή, ειδικά άμα ξεκινάει και από τα 11-12 η περίοδος, ίσως είμαστε λίγο ιιιιχ, μπλιαξ, ίου, αμάν, λιποθυμάω, και όλα τα σχετικά. Αλλά ακούω σχεδόν συνομήλικές μου κοπέλες ή λίγο μεγαλύτερες ότι δεν αντέχουν με τίποτα το αίμα και δεν μπορώ να το καταλάβω πραγματικά, θέλω να πω τι σκατά τόσα χρόνια δεν το συνήθισαν? Ντάξει είμαι και γω το άλλο άκρο που είμαι τελείως άνιωθη βέβαια :P
Εγώ είμαι από τις περιπτώσεις που μόλις δω αίμα έχω τάση λιποθυμίας. :P
Δεν συχαίνομαι το αίμα όταν έχω περίοδο, έτυχε όμως πχ να κοπω στο πόδι, και έτρεχε αρκετό αίμα, και μόλις που πρόλαβα να φωνάξω "Μαμα, κόπηκα". Την επόμενη στιγμή λιποθύμησα (πάλι καλά που ήταν δίπλα το κρεβάτι :P).
Ε και όταν πάω για εξετάσεις, γίνομαι θέαμα. Γυρνάω από την άλλη πλευρά το πρόσωπο μου, και το δάκρυ τρέχει ποτάμι, ευτυχώς με μάθανε τώρα πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
βαριέμαι να διαβάσω ότι έχει γραφτεί, πάντως κορίτσια να ξέρετε , εάν θέλετε να ρθει πιο γρήγορα, πιείτε κανέλα, εάν θέλετε να το καθυστρερίσετε, λεμονάδα (σπιτική)
είχα καιρό να κάνω ποστ και ψήθηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
βαριέμαι να διαβάσω ότι έχει γραφτεί, πάντως κορίτσια να ξέρετε , εάν θέλετε να ρθει πιο γρήγορα, πιείτε κανέλα, εάν θέλετε να το καθυστρερίσετε, λεμονάδα (σπιτική)
είχα καιρό να κάνω ποστ και ψήθηκα
Αλήθεια; Δεν τα ήξερα αυτά τα κόλπα..:P το μόνο που ξέρω είναι ότι άμα θες να έρθει πιο γρήγορα καλό είναι να κάνεις μπάνιο με ζεστό νερό..κυρίως στην περιοχή της κοιλιάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγώ είμαι από τις περιπτώσεις που μόλις δω αίμα έχω τάση λιποθυμίας. :P
Δεν συχαίνομαι το αίμα όταν έχω περίοδο, έτυχε όμως πχ να κοπω στο πόδι, και έτρεχε αρκετό αίμα, και μόλις που πρόλαβα να φωνάξω "Μαμα, κόπηκα". Την επόμενη στιγμή λιποθύμησα (πάλι καλά που ήταν δίπλα το κρεβάτι :P).
Ε και όταν πάω για εξετάσεις, γίνομαι θέαμα. Γυρνάω από την άλλη πλευρά το πρόσωπο μου, και το δάκρυ τρέχει ποτάμι, ευτυχώς με μάθανε τώρα πια.

Σε νιωθω. Μια φορα χρειαστηκε να κανω εξετασεις αιματος :hehe: πωπω το σκεφτομαι και γελαω:redface::P
Δεν το συζηταω για την πρωτη φορα που μου ηρθε η περιοδος....
Εγω εχω λιγουρες λιγες μερες πριν...
Μηπως ξερει καμια τι μπορω/ αν μπορω να κανω κατι για το πρήξιμο; πραγματικα δεν το παλευω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Αλήθεια; Δεν τα ήξερα αυτά τα κόλπα..:P το μόνο που ξέρω είναι ότι άμα θες να έρθει πιο γρήγορα καλό είναι να κάνεις μπάνιο με ζεστό νερό..κυρίως στην περιοχή της κοιλιάς

δοκιμασέτα να μας πεις αποτελέσματα
μπορεί να μην ισχύουν και να είναι καθαρά ψυχολογικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top