Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 235)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω μαζι σου αλλα δεν ειναι ευκολο να ξεχωρίσεις καποιο χωρις να τον γνωρίσεις πρώτα ειδικα αν ειναι ατομο νεαρής ηλικιας. Στο ιντερνετ ο καθενας μπορει να λεει και ψέματα και να μην μπορεις να το καταλάβεις κιολας. Βεβαια θα μου πεις και στον εξω κοσμο καποιος που θα γνωρίσει η κορη σου πχ μπορει να πει ενα σωρό μαλ... και ψευτιές. Απλα ισως στο ιντερνετ ειναι λιγο πιο ευκολο:/: θελει περισσότερη προσοχή. Και οχι το πιθανότερο δεν ειναι οι περιΣΣοτεροι που μπαίνουν στο ιντερνετ να ειναι ευαίσθητες ψυχες:hmm:
Απάντησες μόνη σου στην ερώτηση σου!:P
Όσο για το τελευταίο, προσωπικά δε ξέρω πολλούς σαν τον παρακάτω κύριο να μπαίνουν σε sites online γνωριμιών!:rolleyes:
https://newpost.gr/post/251883/anoixth-epistolh-toy-baggelh-stefanakh-apo-tis-fylakes
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Απάντησες μόνη σου στην ερώτηση σου!:P
Όσο για το τελευταίο, προσωπικά δε ξέρω πολλούς σαν τον παρακάτω κύριο να μπαίνουν σε sites online γνωριμιών!:rolleyes:
https://newpost.gr/post/251883/anoixth-epistolh-toy-baggelh-stefanakh-apo-tis-fylakes

Σιγουρα θα υπαρχουν αρκετοί που δεν ξέρουμε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Τι ωραίο θέμα.Anyway,όχι δεν έχω κάνει.Απλά χάζευα το θέμα και είπα να μπώ.
Κάποιοι έγραφαν για όμορφες σχέσεις ατόμων μέσω ίντερνετ,κάποιοι άλλοι πιο διστακτικοί και επιφυλακτικοί έγραφαν μηνύματα γεμάτα προκαταλήψεις και καταστροφολογίες.

Απλά θέλω να πω στους τελευταίους ότι η γνωριμία ( γνωριμία ) μέσω ίντερνετ δεν έχει τίποτα το φοβερό και δεν κρύβει απίστευτους κινδύνους.Βέβαια ο άλλος μπορεί να είναι διαφορετικός στην πραγματικότητα αλλά έτσι μπορεί να είναι όλοι οι άνθρωποι ασχέτως υπολογιστή.Το ίντερνετ είναι μια μικρογραφία της πραγματικότητας.Πράγμα που σημαίνει ότι ό,τι κάνεις στην πραγματικότητα κάνεις και στο ίντερνετ.Αν είσαι ψεύτης στην πραγματικότητα θα είσαι ψεύτης και στο ίντερνετ και ανάποδα.Το ίντερνετ δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω από την πραγματικότητα (ακόμα και το να πεις ψεύτικο όνομα ή απλά να δώσεις ένα νικ δεν είναι αποκλειστικότητα του ίντερνετ).
(δεν μπορούσα να αντισταθώ

Επίσης όπως το είπε πολύ ωραία (η princess νομίζω; ) το ίντερνετ είναι απλά το μέσο.Αν θέλεις μπορείς να γνωρίσεις τον άλλον από κοντά.Να βγείτε για καφέ να δεις πως είναι στον κόσμο.Αυτοί που έχουν σχέσεις πολλών χρόνων ή έχουν παντρευτεί ενώ γνωρίστηκαν από το ίντερνετ (στην συντριπτική πλειοψηφία τους) έχουν βγει έξω,έχουν γνωρίσει ο ένας την παρέα του άλλου,έχουν φιληθεί.

Τέλος,όποιος είναι να το φάει το κεφάλι του θα το φάει και εκτός κυβερνοχώρου. Δεν της φταίει της τάδε πιτσιρίκας ο τάδε ανώμαλος που την προσέγγισε για τις ανωμαλίες του μέσω ΙΝΤΕΡΝΕΤ.Η πιτσιρίκα θα το έτρωγε το κεφάλι της ακόμη κι αν τον πετύχαινε στο περίπτερο,ή ήταν αδερφός του συμμαθητή της ή αν ήταν ο ίδιος ο συμμαθητής της,επειδή είχε τα μυαλά στα κάγκελα.Απλά έτυχε (εντελώς θέμα τύχης όμως) να τον γνωρίσει στο ίντερνετ δίνοντας ευκαιρία στα ΜΜΕ και στους γονείς να το δαιμονοποιήσουν και να το κάνουν τον αποδιοπομπαίο τράγο της υπόθεσης.

Θυμηθείτε η πλειοψηφία των ανθρώπων που χρησιμοποιούν το ίντερνετ είναι σαν και εσάς:μαθητές,φοιτητές,άνεργοι,εργαζόμενοι,που βγαίνουν,που έχουν οικογένεια και φίλους,απλά τυχαία ή σκόπιμα (δηλαδή επειδή ψάχνουν) γνωρίζουν το ταίρι τους μέσω ίντερνετ.Οι παιδεραστές,οι ψυχάκηδες (αυτοί που θα σου βγάλουν τα έντερα και θα κάνουνε σκοινάκι με αυτά[ what's wrong with me? :worry: ]
είναι όσοι ακριβώς βρίσκονται και στο δρόμο(ίσως κι λιγότεροι γιατί δεν παίζει να έχουν όλοι συχνή πρόσβαση στο ίντερνετ)


Οπότε μή φοβάσθε.Όσο έχετε τα μυαλά στα κεφάλια σας δεν κινδυνεύετε από τέτοιους ανθρώπους (ούτε στο ίντερνετ αλλά ούτε και στην πραγματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Μύριαμ4

Νεοφερμένος

Η Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Έχω κάνει μία φορά σχέση μέσω ίντερνετ!
Τώρα δεν ξέρω αν θα ξανά έκανα!
Το μέλλον θα δείξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Road Runner

Νεοφερμένος

Ο Road Runner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ναι έχω κάνει, δεν το θεωρώ κάτι το "περίεργο" είναι 'αλλος ένας χώρος που μπορεί να οδηγήσει σε γνωριμία κάποιες φορές, τίποτα παραπάνω...
Χωρίς να υπάρχει καμία πρόθεση κ απο τις 2 πλευρές είχα μια απλή επικοινωνία περιστασιακά με κοπέλα...
Υπήρξε όμως μια χημεία πιστεύω κ κάποια κοινά..
Μετά απο λίγους μήνες βρεθήκαμε να συνομιλούμε στο σκαιπ 4-5 ωρες τουλάχιστον ημερησίως κ 2 ωρες στο κινητό...
Έγινε βέβαια συνάντηση, φιλία, έρωτας,...
Μπορεί να μου ξανατύχει, μπορεί όχι...ούτε το επιδιώκω...ούτε κ το απορρίπτω... : )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
τραυματική εμπειρία. don't. just don't.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Έχω κάνει γνωριμίες μέσω internet και μερικές από αυτές κατέληξαν να είναι πιο ενδιαφέρουσες κι απ' αυτές που έκανα στην πραγματική μου ζωή ! Αλλά , η σχέση μέσω internet , ειδικά με κάποιον που δεν έχεις δει ποτέ , μου φαίνεται λίγο αστεία. Σχέση δεν είναι το να πετάς απλά μερικά γλυκόλογα στον άλλον ...στο internet όλα είναι ωραία και καλά , μόνο από κοντά όμως μπορείς να καταλάβεις πραγματικά τι γίνεται. Θεωρώ πως ακόμα και για μία φιλική σχέση , χρειάζεται μετά από κάποιο διάστημα να συναντηθείς με τον άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Μίλησα στο Facebook με ένα παιδί που είχε παίξει μουσική σε ένα μαγαζί που είχα πάει γύρω στα Χριστούγεννα και μου είχε αρέσει και αυτός εμφανισιακά αλλά και η μουσική που έπαιζε.Τον ρώτησα λοιπόν αν είναι όντως αυτός, του είπα ότι μου άρεσε πολύ η μουσική του αλλά δεν μιλήσαμε παραπάνω ( είπαμε μόνο το που μένει ο καθένας και κάτι ψιλά περί μουσικής).Κάπου εκεί μου είπε να πάμε για κανένα καφέ για να τα πούμε από κοντά και είπαμε ότι μάλλον θα πάμε μέσα στη βδομάδα.Τηλέφωνα δεν ανταλλάξαμε και μου είπε να του στείλω εγώ στο Facebook για να του πω με σιγουριά τη μέρα.Η αλήθεια είναι ότι χαίρομαι που θα πάμε για καφέ αλλά μου φαίνεται ότι ήταν πολύ βιαστικό και ότι ίσως να ψάχνεται πολύ..Απ ' την άλλη είναι ωραίο γιατί ίσως να θέλει να γνωριστούμε από κοντά και όχι από μια συνομιλία στο ίντερνετ...Ένας καφές είναι, σιγά το πράγμα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Eιναι βιαστικο σιγουρα, αλλα αφου σ αρεσει γτ να μην πας? Προχωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Γενικά, δεν θα έκανα σχέση μέσω ίντερνετ, γιατί τέτοιες σχέσεις είναι κυρίως από απόσταση.
Όμως, δεν θα είχα κανένα θέμα, αν η αφορμή για μια σχέση, δινόταν μέσω μιας γνωριμίας στο διαδίκτυο. Δεν το έχω κάνει, αλλά αν τύχαινε δεν θα είχα πρόβλημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Road Runner

Νεοφερμένος

Ο Road Runner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
... Αλλά , η σχέση μέσω internet , ειδικά με κάποιον που δεν έχεις δει ποτέ , μου φαίνεται λίγο αστεία. ...
Μα φυσικά κ δεν ειναι δυνατο να γινει αυτό, δε μιλάμε για κάτι τετοιο!!.Το ιντερνετ μπορεί απλά να λειτουργήσει σαν μέσο μιας αρχικής γνωριμίας, τίποτα παραπάνω...
Εννοείται πως αν υπάρξουν κάποια κοινά κ κάποιο ενδιαφερον κ απο τις δύο πλευρές, θα γίνει ραντεβού κ γνωριμία, κ εφόσον πάλι ταιριάξει θα οδηγήσει σε σχέση...
Δεν εννοουμε οτι μιλάμε απλά με κάποιον κ...το μεταφράζουμε οτι υπάρχει σχέση!!....
Το ιντερνετ απλά έτυχε (όπως εγινε στη δική μου περίπτωση) να είναι το μέσον με το οποίο έγινε η πρώτη γνωριμία, όπως ακριβώς θα μπορούσε να γίνει οπουδήποτε αλλού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ναι έχω κάνει σχέση.
Τώρα μπορώ να πω ότι ήταν και σωστό και λάθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Μα φυσικά κ δεν ειναι δυνατο να γινει αυτό, δε μιλάμε για κάτι τετοιο!!.Το ιντερνετ μπορεί απλά να λειτουργήσει σαν μέσο μιας αρχικής γνωριμίας, τίποτα παραπάνω...
Εννοείται πως αν υπάρξουν κάποια κοινά κ κάποιο ενδιαφερον κ απο τις δύο πλευρές, θα γίνει ραντεβού κ γνωριμία, κ εφόσον πάλι ταιριάξει θα οδηγήσει σε σχέση...
Δεν εννοουμε οτι μιλάμε απλά με κάποιον κ...το μεταφράζουμε οτι υπάρχει σχέση!!....
Το ιντερνετ απλά έτυχε (όπως εγινε στη δική μου περίπτωση) να είναι το μέσον με το οποίο έγινε η πρώτη γνωριμία, όπως ακριβώς θα μπορούσε να γίνει οπουδήποτε αλλού...

Συμφωνώ στο να λειτουργεί το ίντερνετ σαν μέσο. Δεν έχω κανένα θέμα.Απλά έχω δει πολλές φορές γύρω μου ανθρώπους που διατηρούν "σχέση" με κάποιον που γνώρισαν σε κάποιο τσατ ή φόρουμ και δεν ξέρουν καν πώς είναι το πρόσωπό του! Δεν ξέρω αν έχεις ακουστά το φαινόμενο catfish...Δυστυχώς, συμβαίνουν και αυτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Road Runner

Νεοφερμένος

Ο Road Runner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ε, οχι, σορρυ, αυτό το θεωρώ αρρώστια, δεν εχει σχεση με υγιείς καταστάσεις...
Δεν ειναι μονο το οτι δεν εχουν δει το πρόσωπο του, κ να το έχουν δει, πάλι δε νοείται σχέση...
Εγώ έχω 60 επαφές γυναίκες στο σκαιπ. Να φαντασιωθώ πχ οτι αυτές είναι...ερωμένες μου???
Κ σε εβδομαδιαία βάση μιλάω σίγουρα τουλάχιστον με 15 απο αυτές, μπορώ να πω οτι με αυτές έχω σχέση???
Όταν λέμε "ΣΧΕΣΗ με καποιον που γνωρισατε απο το ιντερνετ" , εννοούμε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ σχεση, όχι εικονική!!...
Όπως κ όταν λέμε αν έχουμε κάνει σεξ ή ποσες φορές κάνουμε...εννοούμε...πραγματικό, με σάρκα κ οστά, όχι...cyber!!!!...
...όχι, πρώτη φορά τον ακούω τον όρο, θα το ψάξω στο google!!!! ; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnvas

Νεοφερμένος

Ο johnvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Πιστευεται οτι υπαρχει περιπτωση μια γνωριμια μεσω διαδικτυου να εξελιχθει σε κατι περισσοτερο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Οι σχέσεις αυτές θέλουν προσοχή, γιατί υπάρχει μεγάλη διαστροφή στον κόσμο .... και καλά να πει μια γυναίκα ότι είναι 40, ενώ είναι 20....και καλά να πει μια γυναίκα ότι είναι 1,80, ξανθιά και αδύνατη, ενώ δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Η ανθρώπινη διαστροφή όμως δεν έχει όρια....μπορεί ένας γέρος 70 χρονών να παρουσιάζεται σ' έναν άλλο άνδρα ως γυναίκα 20 χρονών. Ακραίο σενάριο, δεν λέω, αλλά δυστυχώς ο ανθρώπινος παραλογισμός δεν έχει όρια. Ιδιαίτερα όταν ένα άτομο είναι ιδιαίτερα επίμονο για επικοινωνία μαζί σας, φύγετε χιλιόμετρα μακριά. Εκεί κάτι "βρωμάει" συνήθως. :eek:Δεν θέλω να σας τρομάξω. Λέω τα παραπάνω με κάθε φιλική διάθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Οι σχέσεις αυτές θέλουν προσοχή, γιατί υπάρχει μεγάλη διαστροφή στον κόσμο .... και καλά να πει μια γυναίκα ότι είναι 40, ενώ είναι 20....και καλά να πει μια γυναίκα ότι είναι 1,80, ξανθιά και αδύνατη, ενώ δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Η ανθρώπινη διαστροφή όμως δεν έχει όρια....μπορεί ένας γέρος 70 χρονών να παρουσιάζεται σ' έναν άλλο άνδρα ως γυναίκα 20 χρονών. Ακραίο σενάριο, δεν λέω, αλλά δυστυχώς ο ανθρώπινος παραλογισμός δεν έχει όρια. Ιδιαίτερα όταν ένα άτομο είναι ιδιαίτερα επίμονο για επικοινωνία μαζί σας, φύγετε χιλιόμετρα μακριά. Εκεί κάτι "βρωμάει" συνήθως. :eek:Δεν θέλω να σας τρομάξω. Λέω τα παραπάνω με κάθε φιλική διάθεση.

Οπότε ουσιαστικά καταλήγεις στο συμπέρασμα των παραπάνω: η τρελή φιλόσοφος νομίζω είπε ακριβώς την αλήθεια. Το ψέμα ή η διαστροφή κάνει μπαμ σε οποιοδήποτε χώρο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Οπότε ουσιαστικά καταλήγεις στο συμπέρασμα των παραπάνω: η τρελή φιλόσοφος νομίζω είπε ακριβώς την αλήθεια. Το ψέμα ή η διαστροφή κάνει μπαμ σε οποιοδήποτε χώρο. :)

Ναι, είμαι της κυνικής σχολής. Τα λέω ωμά χωρίς ωραιοποιήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Πιστευεται οτι υπαρχει περιπτωση μια γνωριμια μεσω διαδικτυου να εξελιχθει σε κατι περισσοτερο;;

Εξαρτάται από πολλά, αλλά why not?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Καλά εννοείται το ψέμα με την διαστροφή κάνουν μπαμ και βρωμάνε απο χιλιόμετρο αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις που αργείς να καταλάβεις κάτι. Ας πούμε, εγώ έκανα roleplay με έναν τύπο που έλεγε είναι 17 απο Πολωνία, με φωτογραφία και όλα. Πειστικότατος. Αυτός ο τύπος έπειτα, έφτιαξε ένα άλλο προφίλ που πάνω στην out of character συζήτηση μου είπε πως είναι ο ίδιος τύπος με τον άλλον, αλλά μετά ανέβασε μια ooc φωτογραφία που... καμία σχέση με τον τύπο που μου είχε στείλει. Μετά έλεγε πως είπε ψέματα και είναι 22, και δεν είναι Πολωνός αλλά Τούρκος και ντρεπόταν μη τον παρεξηγήσω. Λες και αυτό κινούταν στην πραγματικότητα. Τέλος πάντων, μετά απο ποοοοοοολύ καιρό ανταλλάξαμε και κανονικούς λογαριασμούς και μα τι έκπληξη. Είχε και διαφορετικό όνομα. :P

Και στην αρχή ήταν τόοοοοοοσο πειστικός.
Για να μη βγαίνω και οφφ, δεν έχω κάνει ντεμέκ σχέση "εικονική", αλλά έχω αναπτύξει αρκετές φιλίες που τελικά μόνο εικονικές δεν ήταν αλλά πήραν και κανονικές διαστάσεις. :P:D

Δεν θα με χαλούσε μια εξ αποστάσεως εικονική σχέση, ούτε τις κατακρίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top