[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τα κραγιόν του Κορρέ, και γενικά ότι βγάζει και έχω δοκιμάσει σε προιόντα χειλιών έχουν πολύ μικρή διάρκεια. Βασικότατο μειονέκτημα ειδικά αν τα θές για καθημερινή χρήση. :whistle:

Από Κορρέ να δοκιμάσετε τις σκιές αυτές που είναι σε μολύβι. 2 χρώματα έχω και αν χρησιμοποιούσα σκιές συχνά θα τα είχα πάρει όλα. :redface:
+το ρουζ. Το ξέχασες.:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Τα κραγιόν του Κορρέ, και γενικά ότι βγάζει και έχω δοκιμάσει σε προιόντα χειλιών έχουν πολύ μικρή διάρκεια. Βασικότατο μειονέκτημα ειδικά αν τα θές για καθημερινή χρήση. :whistle:

Από Κορρέ να δοκιμάσετε τις σκιές αυτές που είναι σε μολύβι. 2 χρώματα έχω και αν χρησιμοποιούσα σκιές συχνά θα τα είχα πάρει όλα. :redface:

Τις έχω λατρέψει αυτές τις σκιές! Έχω μόνο ένα χρώμα και θέλω να πάρω και άλλα 2!!!:clapup:
Πολύ καλά είναι και τα μολύβια ματιών (Volcanic Minerals)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τα μολύβια για τον ..... :redface: Για τη μάσκαρα έχω ακούσει καλά λόγια,αλλά πια δε θέλω όγκο στις βλεφαρίδες,αλλά να είναι πυκνές,να μην έχουν κόμπους μπλα μπλα και έχω βάλει στο μάτι τη μάσκαρα της Maybeline One by one. :Ρ
Ωραία μολύβια έχει η Seventeen.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Τα μολύβια για τον ..... :redface: Για τη μάσκαρα έχω ακούσει καλά λόγια,αλλά πια δε θέλω όγκο στις βλεφαρίδες,αλλά να είναι πυκνές,να μην έχουν κόμπους μπλα μπλα και έχω βάλει στο μάτι τη μάσκαρα της Maybeline One by one. :Ρ
Ωραία μολύβια έχει η Seventeen.:|

Αλήθεια ? Μου κάνει εντύπωση που το ακούω, γιατί από όλους είχα ακούσει πολύ καλά λόγια για τα μολύβια και είχα σκοπό να αγοράσω ένα μαύρο!
Ναι εντάξει τα μολύβια της seventeen πολύ καλά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αλήθεια ? Μου κάνει εντύπωση που το ακούω, γιατί από όλους είχα ακούσει πολύ καλά λόγια για τα μολύβια και είχα σκοπό να αγοράσω ένα μαύρο!
Ναι εντάξει τα μολύβια της seventeen πολύ καλά:)

Εγώ χρησιμοποιώ πολύ μαλακά μολύβια που να λιώνουν στυλ βούτυρο (λολ,τι περιγραφή.:hehe: ) στο εσωτερικό του ματιού. Και τω εν λόγω μολύβι που το΄χα πάρει σε μπλε δεν έβαφε καλά.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Εγώ χρησιμοποιώ πολύ μαλακά μολύβια που να λιώνουν στυλ βούτυρο (λολ,τι περιγραφή.:hehe: ) στο εσωτερικό του ματιού. Και τω εν λόγω μολύβι που το΄χα πάρει σε μπλε δεν έβαφε καλά.:/:

Ανατριχιαστική περιγραφή! χαχαχα
Θα το έχω υπόψιν μου λοιπόν και αυτό! Θενκς:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
+το ρουζ. Το ξέχασες.:hehe:
Το ρουζ είναι nothing special, απλά έτυχε να το πάρω και να μαρέσει. :P Για αυτό δεν είναι άξιο διαφήμισης. Οι σκιές όμως είναι υπέροχες!! :clapup:
Τις έχω λατρέψει αυτές τις σκιές! Έχω μόνο ένα χρώμα και θέλω να πάρω και άλλα 2!!!:clapup:
Πολύ καλά είναι και τα μολύβια ματιών (Volcanic Minerals)!!!

Ωωω ναι!! :D Νομίζω ήταν limited edition για το καλοκαίρι μόνο αλλά για να κυκλοφορούν ακόμα έκαναν θραύση φαίνεται. :P Και τα μολύβια θέλω να δοκιμάσω κάποτε αλλά πλέον χρησιμοποιώ ή eyeliner ή τίποτα οπότε όταν αλλάξουν οι προτιμήσεις μου θα τα κοιτάξω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Δεν είναι ότι είμαι άχρηστη γιατί πιάνει το χέρι μου και κάνω σχέδια,αρκεί να΄χω υπομονή και χρόνο. Δεν έχω κανένα απ'τα δύο πια οπότε αφιερώνω 1 ώρα/3-4 εβδομάδες και για τα 10 ευρώ μου φαίνεται μία χαρά. Έως άριστο. Εγώ που ποτέ δεν είχα γερό και χοντρό νύχι σκέψου ότι την τελευταία φορά που πήγα είχαν μακρύνει και ήταν και δυνατά (δε λύγιζαν,όπως συνηθίζουν αν τα πιέσεις στις άκρες). Επίσης,αν σκεφτείς πως το ημιμόνιμο δεν το αφαιρώ με το σωστό τρόπο αλλά ξεφλουδίζοντάς το,είμαι μία χαρά.:P Καμία καλή θρεπτική βάση ξέρεις;:P

Εγώ δίνω κάτι παραπάνω απο 10 αλλά και πάλι αξίζει!
Επίσης και τα δικά μου νύχια έχουν βελτιωθεί πολύ! Εκεί που έσπαγαν ,με το παραμικρό πλέον μακραίνουν και δεν σπάνε! (Εκτός απο ελάχιστες περιπτώσεις που οκ είναι δικό μου σφάλμα!). Γενικά βέβαια εγώ τα κονταίνω και αρκετά τα νύχια μου, δεν με βολεύουν τα μακριά στη δουλειά και επίσης τα θεωρώ και λίγο δεύτερα τα πολύ μακριά! Προσωπικά τα αφήνω ελάχιστα πιο πάνω απο εκεί που τελειώνει το δέρμα (δεν ξέρω πως να το περιγράψω :P) και ίσως αν δεν είχα τη δυσκολία με τη δουλειά να τα άφηνα και ένα τσκ πιο μακριά! Αλλά μέχρι εκεί! Το παραπάνω δεν μου αρέσει καθόλου αισθητικά!

Για θρεπτική βάση είμαι άσχετη!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ δίνω κάτι παραπάνω απο 10 αλλά και πάλι αξίζει!
Επίσης και τα δικά μου νύχια έχουν βελτιωθεί πολύ! Εκεί που έσπαγαν ,με το παραμικρό πλέον μακραίνουν και δεν σπάνε! (Εκτός απο ελάχιστες περιπτώσεις που οκ είναι δικό μου σφάλμα!). Γενικά βέβαια εγώ τα κονταίνω και αρκετά τα νύχια μου, δεν με βολεύουν τα μακριά στη δουλειά και επίσης τα θεωρώ και λίγο δεύτερα τα πολύ μακριά! Προσωπικά τα αφήνω ελάχιστα πιο πάνω απο εκεί που τελειώνει το δέρμα (δεν ξέρω πως να το περιγράψω :P) και ίσως αν δεν είχα τη δυσκολία με τη δουλειά να τα άφηνα και ένα τσκ πιο μακριά! Αλλά μέχρι εκεί! Το παραπάνω δεν μου αρέσει καθόλου αισθητικά!
Εχμ,νιώθω εξωγήινη και θα φάω κράξιμο αλλά τα αμυγδαλωτά νύχια τα θεωρώ λες και "έχω να τα κόψω αιώνες και δεν περιποιούμαι τον εαυτό μου".Τελείως απαίσια.:redface: Γενικότερα θεωρώ ότι το διαχρονικότερο νύχι είναι κοντό τετράγωνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τα κραγιόν του Κορρέ, και γενικά ότι βγάζει και έχω δοκιμάσει σε προιόντα χειλιών έχουν πολύ μικρή διάρκεια. Βασικότατο μειονέκτημα ειδικά αν τα θές για καθημερινή χρήση. :whistle:

Από Κορρέ να δοκιμάσετε τις σκιές αυτές που είναι σε μολύβι. 2 χρώματα έχω και αν χρησιμοποιούσα σκιές συχνά θα τα είχα πάρει όλα. :redface:

Απο Κορρέ γενικά έχω ακούσει πως είναι όλα χάλια, αν και δεν έχω δοκιμάσει.:P
Λέω να πάρω κάποια στιγμή στο μέλλον κανένα απο τα αρώματα, όμως. Δεξέρωγιατίμουέχεικολλήσειεδώκαικαιρό. :)



Κανένα ωραίο πραγματάκι τύπου λιποζάν/λιπ μπαλμ; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
"Frezyderm", lip balm. Σε σωληνάριο. Τέλεια ενυδάτωση:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Απο Κορρέ γενικά έχω ακούσει πως είναι όλα χάλια, αν και δεν έχω δοκιμάσει.:P
Λέω να πάρω κάποια στιγμή στο μέλλον κανένα απο τα αρώματα, όμως. Δεξέρωγιατίμουέχεικολλήσειεδώκαικαιρό. :)



Κανένα ωραίο πραγματάκι τύπου λιποζάν/λιπ μπαλμ; :)

Και γω το έχω ακούσει αυτό, πάντως η σκιά σε μολύβι είναι άπαιχτη πραγματικά. :D

Ένα nuxe reve de miel έχω ακούσει εγώ ότι είναι τοπ αλλά δεν το έχω δοκιμάσει. Σε χρωματιστά καλά είναι και τα απιβιτα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δε θέλω κάτι με χρώμα, τα σιχαίνομαι αυτά με το χρώμα. :P

Γενικά θεωρώ πως τα χείλη μου έχουν πολύ ωραίο χρώμα για να το πειράξω.

Θα το ψάξω αυτό της frezyderm πάντως. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Καλησπέρα κορίτσια! Έχετε δοκιμάσει τη μάσκαρα Magna Lash της Radiant; :)

Μέχρι στιγμής έχω τη Hypnôse της Lancôme. Ικανοποιητικό το αποτέλεσμα, αλλά σαν να τελείωσε/ξεράθηκε πολύ γρήγορα. 4 μήνες μου κράτησε και θέλει αλλαγή. Και να πεις ότι βάζω συχνά μάσκαρα... 2-4 φορές το μήνα! :P Δε μου έχει ξανατύχει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Έχω τη magna lash από τον Ιούνιο! Δεν έχει ξεραθεί και έχει πολύ μεγάλη ποσότητα σε σχέση με άλλες μάσκαρα. Τη χρησιμοποιώ πολύ συχνά, τουλάχιστον 3-4 φορές τη βδομάδα. Πολύ καλό αποτέλεσμα. Είναι από τις καλύτερες που έχω δοκιμάσει. Ίσως η δεύτερη καλύτερη μετά τη μάσκαρα της helena rubinstein που έχει τη διπλάσια τιμή! Αυτό που πρέπει να προσέξεις με τη magna lash είναι να μη σου κολλήσουν οι βλεφαρίδες μεταξύ τους. Αν την τοποθετείς με προσοχή πάντως δε νομίζω ότι θα χεις θέμα. :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω τη magna lash από τον Ιούνιο! Δεν έχει ξεραθεί και έχει πολύ μεγάλη ποσότητα σε σχέση με άλλες μάσκαρα. Τη χρησιμοποιώ πολύ συχνά, τουλάχιστον 3-4 φορές τη βδομάδα. Πολύ καλό αποτέλεσμα. Είναι από τις καλύτερες που έχω δοκιμάσει. Ίσως η δεύτερη καλύτερη μετά τη μάσκαρα της helena rubinstein που έχει τη διπλάσια τιμή! Αυτό που πρέπει να προσέξεις με τη magna lash είναι να μη σου κολλήσουν οι βλεφαρίδες μεταξύ τους. Αν την τοποθετείς με προσοχή πάντως δε νομίζω ότι θα χεις θέμα. :thumbup:

Εχω ακούσει ότι επειδή έχει μεγάλο βουρτσάκι λερώνεσαι εύκολα (τουλάχιστον μέχρι να συνηθίσεις). Ισχύει; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ! Επίσης, αν κάποια έχει δοκιμάσει τη Studio Perfect της Radiant, ευπρόσδεκτα τα reviews και γι΄αυτήν. :) Ποια να προτιμήσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Ναι είναι μεγαλούτσικο το βουρτσάκι, αλλά δε μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα. Πρέπει λίγο να προσέχεις πόση ποσότητα μάσκαρα έχει πάνω του την ώρα που το βγάζεις από το μπουκαλάκι. Αν έχει πολλή, τότε πολύ πιθανόν να μουτζουρωθείς. Αν όχι, όλα οκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καλησπέρα κορίτσια! Έχετε δοκιμάσει τη μάσκαρα Magna Lash της Radiant; :)
Μέχρι στιγμής έχω τη Hypnôse της Lancôme. Ικανοποιητικό το αποτέλεσμα, αλλά σαν να τελείωσε/ξεράθηκε πολύ γρήγορα. 4 μήνες μου κράτησε και θέλει αλλαγή. Και να πεις ότι βάζω συχνά μάσκαρα... 2-4 φορές το μήνα! :P Δε μου έχει ξανατύχει αυτό.

Γενικά η μάσκαρα όμως από τη στιγμή που την ανοίξεις θεωρητικά έχεις 3-4 μήνες ζωής,είτε σου ξεραθεί είτε όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pralina

Νεοφερμένος

Η pralina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ξέρεις κανείς καμία μάσκαρα να δίνει πολυ μάκρος; έχω δοκιμάσει πολλές αλλά δεν βλέπω διαφορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top