• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

maraki588

Νεοφερμένος

Η maraki588 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ναι ναι το εβγαλα την πεμπτη...ολα πολυ καλα με την μυτη...μου αρεσε παρααα πολυυυ και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη...μετα το ναρθηκακι γενικα νιωθω πολυ καλυτερα....και το ακρορινιο ηταν αρκετα ανεβασμενο αλλα εμενα μ αρεσε και ετσι....τωρα κατεβηκε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Erifili_

Νεοφερμένος

Η Erifili_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ναι ναι το εβγαλα την πεμπτη...ολα πολυ καλα με την μυτη...μου αρεσε παρααα πολυυυ και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη...μετα το ναρθηκακι γενικα νιωθω πολυ καλυτερα....και το ακρορινιο ηταν αρκετα ανεβασμενο αλλα εμενα μ αρεσε και ετσι....τωρα κατεβηκε...
Μαρία,

καλησπέρα. Επειδή είμαι σε διαδικασία αναζήτησης του κατάλληλου γιατρού για την ίδια επέμβαση, θα μπορούσες να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα με τα στοιχεία του γιατρού σου, περιοχή και λίγα λόγια για τη διαδικασία ανάρρωσης;
Ο πόνος είναι υποφερτός τις πρώτες μέρες;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Εριφύλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Καλησπερα σημερα έβγαλα το νάρθηκα...το προφίλ μου έγινε κανονικό...τωρα το αμφας είναι φουσκωμένο και μοιάζω σαν γουρουνάκι...η μπροστινή όψη της μύτης μου,δηλαδή τα δυο ρουθούνια και ο μπροστινός κορμος που ανεβαίνει προς τα πάνω ειναι φουσκωμενοι
....το μπροστινό μέρος δε μαρεσε ,μόνο το προφίλ...εγω έκανα κονχες διάφραγμα και ρινοπλαστική...οποιος ξέρει στα σιγουρα ας μου απαντησει στο εξής γιατί έχω ανχωθει..
Το μπροστινό μέρος της μύτης δηλαδή τα δυο ρουθούνια μου και ο κορμός θα ξεπριστουν? Και αν ναι σε ποσο καιρο? Αν γίνεται μπορώ να κανω κατι εγώ για να ξεπριστουν πιο γρήγορα ? Είναι πολυ σημαντικό για μένα ας μου απαντησει κάποιος που να ξερει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
το πρήξιμο είναι λογικό να υπάρχει. προσωπικά σε μένα δεν υπήρχε θέμα με το να είναι προς τα πάνω το ακρορίνιο γιατί είχα διορθώσει μόνο τον ύβο. οπότε αν διορθωσες και το κάτω μέρος της μύτης λογικό μου ακούγεται για τις πρώτες μέρες να είναι πιο ανασηκωμένο από ότι θα θελες. το ίδιο γράφουν και άλλα κορίτσια πιο πάνω. κάνε λίγο υπομονή και μην πειραματιστείς να κάνεις κάτι χωρίς να ρωτήσεις το γιατρό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Εσύ την κορυφή τις μύτης σου με το που έβγαλες το νάρθηκα, ήταν φουσκωτή ? Σου φαινόταν πως έμοιαζες σαν γουρουνάκι? Ντρεπόσουν να βγείς έξω την ίδια μέρα που έβγαλες τον νάρθηκα ή ήταν όλα φυσιολογικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Όχι άνετα έβγαινα έξω. Υπήρχε ένα απλό οίδημα και θα έλεγα πως φαινόταν φυσιολογικό. Όμως σου είπα εγώ διόρθωσα μόνο το κόκκαλο που προεξείχε σχετικά ψηλά και έκανα και διάφραγμα. Δεν πειράχτηκαν καθόλου τα άλλα μέρη της μύτης. Εσύ που διόρθωσες περισσότερα σημεία είναι λογικό να είσαι πιο πρησμένη. Σε καταλαβαίνω, αλλά πριν αγχωθείς τόσο πάρε ένα τηλέφωνο το γιατρό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Ναι ειμαι πρησμενος αρκετά και το νιώθω γιατί η μύτη μου ακομα δε μπορώ να τη κουνήσω και τη νιώθω αρκετά πρησμενη, οπότε περιμένω και βλέπω ,το γιατρό θα τον πάρω αύριο τηλεφωνο.. Ευχαριστώ πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
εύχομαι πολύ σύντομα να νιώθεις καλύτερα και να σου αρέσει και το αποτέλεσμα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Παιδια αφου βγαλατε το ναρθικακι για ποσο καιρο απο την αφαιρεση του ναρθηκα νιωθατε τη μυτη σας φουσκωμενη,πρησμενη και μουδιασμενη?και εφοσον βγαλατε το ναρθηκα μετα απο ποσο καιρο μπορουσατε να βγειτε εξω χωρις να φαινετε για εσας το ακροριο και ο κορμος της μυτης πρησμενος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sevi_lol

Νεοφερμένος

Η sevi_lol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας παιδια πριν 11 μερες εκανα διαφραγμα και ρινοπλαστικη με τον γνωστο πλαστικο Ζ.Μ στο μετροπολιταν και το αποτελεσμα δεν μου αρεσει καθολου!ασχετα οτι πριν μιλησα με εναν συνεργατη του και μετα ολες τις αλλαγες μου τις εκανε ενας αλλος συνεργατης του!ο γιατρος με ειδε δυο φορες και μου ειπε οτι η περιπτωση μου ειναι ευκολη οποτε και εγω τον εμπιστευτηκα!πηγα απο τις 9 στο νοσοκομειο για να κανω τις εξετασεις μου και κατα τη μια μου ειπαν οτι θα εμπαινα χειρουργιο..αλλα ηρθε ο γιατρος και μου ειπε οτι προεκυψε ενα δικαστηριο και πρεπει να φυγει!μακαρι εκεινην την στιγμη να μου εκοβε και να εφευγα θα ευχαριστουσα τον θεο τωρα!λοιπον με τα πολλα μπαινω κατα τις 5 για να φωτογραφισει την μυτη μου και του λεω οτι δεν θελω να αλλαξουν τα χαρακτηριστικα μου και οτι θελω να ξεφορτωθω την μικρη καμπουρα που εχω και μου ειπε οτι πρεπει να στην σηκωσω ελαχιστα γτ παει προς τα κατω οταν γελας...το θεμα ειναι οτι πανω στην ναρκωση πρεπει να ξυπνησα γτ ενιωθα καποιον νε με σπρωχνει πισω και ακουγα και καποιον να μιλαει..πραγματικα ολα αυτα τα θυμαμαι αμυδρά και θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι οταν ξυπνησα καποιος γιατρος μου ειπε οτι ημουν πολυ ανησυχη και θα με δειρει..αλλα εγω ημουν με παγο στο προσωπο και δεν μπορουσα να μιλησω νομιζα οτι θα πεθανω!
τελος παντον περναει μια εβδομαδα και βγαζω τον ναρθηκα...ουτε καθρεφτη δεν ειχαν θα με εδιωχνε χωρις να την δω καν... επρεπε να του το πω εγω για να με παρει στην τουαλετα να την δω στην αρχη μου αρεσε αλλα μετα που με παρατηρουσα ειχα απογοητευτει πληρως!απο το πλαι μου ελεγε οτι θα μου την κανει ισια ελληνικη και μου την εκανε σαν γαλλικη πες νταξ ηξερα οτι δεν θα εβγαινε τελεια αλλα απο την στιγμη που πληρωνω δεν θελω να γινονται τετοια λαθη!!!! τα ρουθουνια μου εχουν ανεβει αρκετα απο οσο ηθελα με αποτελεσμα απο μπροστα να μην μου αρεσει μοιαζω με ζωακι πραγματικα...παιδια δεν ξερω τι να κανω ειμαι αποοητευμενη θελω να γυρισω τον χρονο πισω και να τα σβησω ολα!οποιος εχει παρομοιο περιστατικο ας μου απαντησει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτησω, το ναρθηκακι από τα πλαϊνά ετσι καθώς πιέζει τη μύτη ή ίσως οι γάζες από κατω από το ναρθηκακι στα πλαϊνά πάντα ,καθώς με χειρουργησαν δε με καθάρισαν καλα τη μύτη και πρέπει να έμεινε στα πλαϊνά λίγο αιμα και αυτό ήταν κατω απο τις γάζες και το ναρθηακι πάνω απο τις γάζες, ετσι οπως με πιεζε με αφησε ένα σημαδακι μια μικρή γραμμούλα , αυτή θα φύγει? Έχει τύχει σε κανέναν σας?

Είναι φυσιολογικό το ένα ρουθούνι να είναι πιο φουσκωμένο από το άλλο και γενικά ίσως ι μια πλευρα να είναι πιο φουσκωμένη από την άλλη? Ας απαντησει κάποιος ..ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ovelix360

Νεοφερμένος

Ο ovelix360 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι. Επειδή είμαι απο επαρχία και σκέφτομαι μέσα στον χειμώνα να προβώ στην επέμβαση και επειδή είναι δύσκολο να έχω κάποιον μαζί μου, χρειάζεται κάποιος να παραβρίσκεται το πρώτο βράδυ στη κλινική και τις επόμενες μέρες στο ξενοδοχείο? Ή θα μπορούσα να τα καταφέρω μόνος μου, έστω με μικρή δυσκολία?
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Πότε ξεφουσκώνει αισθητά το ακρορινιο? Δηλαδή σε πόσες μέρες μετά την επεμβαση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki588

Νεοφερμένος

Η maraki588 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
βασικα οβελιξ νομιζω οτι καλο θα ηταν να εχεις καποιον μαζι σου γιατι ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα...υπαρχουν πολυ που ζαλιζονται την 1η μερα και δεν μπορουν να πανε ουτε τουαλετα μονοι τους...αν δεν μπορει καποιος απο τους δικους σου παρε εναν φιλο σου μαζι...νομιζω πως ειναι απαραιτητο ειδικα αν κανεις διαφραγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Ρε παιδιά να ρωτήσω έχω μια λακουβιτσα στο πλάι της ράχης της μύτης μου, τι θα γίνει με αυτή τη λακουβιτσα θα μεινει έτσι για πάντα η θα ισιωσει , τι ακριβως θα γίνει με αυτή? Ας μου απαντησει κάποιος που να ξέρει σας παρακαλώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Όσοι κάνατε τώρα την ενχειριση δε νιώθετε σαν να έχετε κάτι μπροστά στη μυτη σας? Εννοω χωρίς να κοιτάτε στον καθρεψτη...για παράδειγμα οταν κάθεστε και βλέπετε τηλεόραση δε νιώθετε ότι υπαρχει κάτι μπροστά στη μυτη σας που το κουβαλάτε? Αυτό φεύγει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Τελικά είχε κανείς στο πλάι της ράχης της μύτης του λακουβιτσα? Αν ναι τι έγινε τελικά? Έφυγε από μόνο του η χρειαστικε ξανά επεμβαση?Αν διορθώνετε με επεμβαση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Δεν νομίζω κανείς να μπορεί να σου πει από εδώ τι συμβαίνει.. Ο γιατρός σου τι σου πε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Ο γιατρός μου είπε ότι εκεί που υπαρχει λακουβιτσα η οποια είναι στο πλάι της ραχης θα μεινει ετσι και οτι απο την αλλη πλευρα της ραχης θα ξεφουσκωσει και απο εκει με αποτέλεσμα να φαινεται ομοιομορφα.Αλλα εγώ από την άλλη πλευρα ειμαι ξεπρησμενος εντελος...απο τι μου είπε εξησε αυτά τα δυο πλαϊνά, αλλά από τι καταλαβαίνω θα μεινει έτσι γιατί έτσι όπως τα ψηλαφιζω έχω την αισθηση ότι το ένα φαγώθηκε κάπως παραπανω..τελος πάντων ειμαι 15 ημερών χειρουργημενος και πρησμενος και περιμένω να περάσει το 6μημο να δω το τελικό αποτελεσμα. Πάντως αν κάποιος είχε το ιδιο πρόβλημα και βρήκε λυση ας μου στείλει ένα μήνυμα !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
μπορεί να σου φαίνεται αυτή τη στιγμή.. κι εγώ έχω ενα βαθούλωμα από την μία πλευρά της μύτης πολύ ψηλά, στο σημείο που είχα τον ύβο. Οπτικά δε φαίνεται τίποτε. όταν το αγγίζω όμως καταλαβαίνω ότι είναι πιο "φαγωμένη" η μία πλευρά. Τον πρώτο καιρό με είχε παραξενέψει απο οτι θυμάμαι, αλλά μου χει βγει τόσο φυσικό το αποτέλεσμα που σχεδόν έχω ξεχάσει ότι έκανα την επέμβαση. ;)
πιθανότητα μόλις ξεπρηστείς θα είναι ομοιόμορφο το αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top