Κινητά: Συγκρίσεις, προτάσεις, γνώμες

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δηλαδή, να πάρω το ρίσκο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Βρεεεε εδώ αλλάζει το καπάκι από πίσω και βάζεις ό,τι χρώμα θες και μου λες για ρίσκο?? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αυτό δεν το βρίσκω και τόοοοσο ενδιαφέρον. :P
Εξάλλου τα κινητά μου μαύρα τα παίρνω όπως και να'χει.


(Και μετά ψάχνω να τα βρω στη μαύρη τσάντα, με το μαύρο/κόκκινο πορτοφόλι ή στη τσέπη του μαύρου μπουφάν με τα μαύρα ακουστικά κοκ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Δηλαδή, να πάρω το ρίσκο; :P

Δεν εχουν καμια σχεση με το παρελθον, καποια στιγμη μαλιστα οταν ξεκινησε η σειρα Moto G, ανηκε στη Google η Motorola
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wherever

Δραστήριο μέλος

Η wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Δηλαδή, να πάρω το ρίσκο; :P
Να το παρεις!!:) Εχω ενα μοτορολα απο αυτα που σου προτεινα και ειναι πολυ καλο!!Ο ηχος τελειος,δεν κολλαει στο σερφαρισμα ,οθονη πολυ καλη ,μνημη αρκετη!Πηγαινε σε ενα μαγαζι και δες κι απο κοντα τα κινητα που σκεφτεσαι πολλες φορες ειναι αλλιως απο κοντα το πιανεις στο χερι σου βλεπεις τα χαρακτηριστικα και συγκρινεις!!Παντως οποιο και να παρεις με γειααα σου και να το χαρεις!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δεν εχουν καμια σχεση με το παρελθον, καποια στιγμη μαλιστα οταν ξεκινησε η σειρα Moto G, ανηκε στη Google η Motorola

Να το παρεις!!:) Εχω ενα μοτορολα απο αυτα που σου προτεινα και ειναι πολυ καλο!!Ο ηχος τελειος,δεν κολλαει στο σερφαρισμα ,οθονη πολυ καλη ,μνημη αρκετη!Πηγαινε σε ενα μαγαζι και δες κι απο κοντα τα κινητα που σκεφτεσαι πολλες φορες ειναι αλλιως απο κοντα το πιανεις στο χερι σου βλεπεις τα χαρακτηριστικα και συγκρινεις!!Παντως οποιο και να παρεις με γειααα σου και να το χαρεις!!:D:D

Thank you. :flowers:
Θα προσπαθήσω να το δω όταν ανοίξουν τα σχολεία που θα κατεβαίνω στην πόλη. Απλά δε ξέρω, φοβοοοοούυυμαι.:P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wherever

Δραστήριο μέλος

Η wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Thank you. :flowers:
Θα προσπαθήσω να το δω όταν ανοίξουν τα σχολεία που θα κατεβαίνω στην πόλη. Απλά δε ξέρω, φοβοοοοούυυμαι.:P:redface:
Τι φοβααααασαι;;Δεν εχεις ξαναπαρει κινητο;;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τι φοβααααασαι;;Δεν εχεις ξαναπαρει κινητο;;:confused:

Φοβάμαι τα motorola για έναν λόγο που εξήγησα προηγουμένως (όλα όσα είχα στο παρελθόν ήταν μάπα).

Επίσης το ίδιο ισχύει και για Sony. Τα μόνα κινητά που συμπαθώ πλέον είναι samsung/nokia.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Βρε Alma,29 ειδικοί πλυντηρίων συνιστούν Motorola:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πλυντηρίων; :eek:
Πότε φτάσαμε και εκεί; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wherever

Δραστήριο μέλος

Η wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Φοβάμαι τα motorola για έναν λόγο που εξήγησα προηγουμένως (όλα όσα είχα στο παρελθόν ήταν μάπα).

Επίσης το ίδιο ισχύει και για Sony. Τα μόνα κινητά που συμπαθώ πλέον είναι samsung/nokia.:P
Δεν ξερω πως ειναι αυτα αλλα τα samsung εχω ακουσει δεν ειναι οπως παλια και για τα νοκια δεν ξερω αλλα εχω δει οτι εχει βγει το αντιστοιχο της microsoft lumia και ειναι πιο καλο!!Παρε οποιο σου αρεσει αλλα πρωτα να πας να τα δεις κι απο κοντα ναι;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Παντως οι εταιριες αλλαζουν. Πχ τα Sony του σημερα δεν εχουν καμια σχεση με τα Sony Ericsson που ειχαμε οταν ημασταν στο Γυμνασιο. Ετσι και τα Motorola.

Samsung μονο για Note αξιζει
Lumia μονο αν σε νοιαζουν κλησεις-viber-facebook-καμερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Προσωπικά είμαι απογοητευμένη από τα SONY.Το έχω σχεδόν 1 χρόνο και τα'χει παίξει.Περιμένω να χαλάσει τελείως για να πάρω κανένα κινητό της προκοπής.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Προσωπικά είμαι απογοητευμένη από τα SONY.Το έχω σχεδόν 1 χρόνο και τα'χει παίξει.Περιμένω να χαλάσει τελείως για να πάρω κανένα κινητό της προκοπής.:P

Ποιο σονυ εχεις;

Οι ναυαρχιδες sony που βγηκαν μετα το 13 ειναι πολυ καλες, Ζ1, Ζ1c, Z2, Z3, Z3c
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Ποιο σονυ εχεις;

Οι ναυαρχιδες sony που βγηκαν μετα το 13 ειναι πολυ καλες, Ζ1, Ζ1c, Z2, Z3, Z3c

Έχω το Xperia M.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Έχω το Xperia M.

Είναι τι θα σου τύχει. Είχα σονυ Walkman και κάθε μήνα ήθελε σέρβις και τώρα έχω και γω το Μ ένα μιση χρόνο σχεδόν και δουλεύει ρολόι. Αν είχε λίγο παραπάνω εσωτερική μνήμη θα ήταν τέλειο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Έχω το Xperia M.

Απο ενημερωσεις κολλησε ή ετσι ηταν απο την αρχη

Εγω ειχα ενα Xperia T, τωρα το εχω δωσει στην αδερφη μου. Επειδη μαλακιζοταν χοντρα με Android 4.3.3 πειραματιστηκα. Τελικα απετυχα αλλα προσπαθωντας να το επαναφερω στη ζωη του εβαλα το λογισμικο που ειχε οταν πρωτοκυκλοφορησε απο τη sony. Και παει σφαιρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Προσωπικά είμαι απογοητευμένη από τα SONY.Το έχω σχεδόν 1 χρόνο και τα'χει παίξει.Περιμένω να χαλάσει τελείως για να πάρω κανένα κινητό της προκοπής.:P

Και εγώ όσα σόνυ είχα, βρίσκονται στα σκουπίδια απο τον πρώτο μισό χρόνο χρήσης. Της μάνας μου πάλι, καλά κρατούν.:P
Παντως οι εταιριες αλλαζουν. Πχ τα Sony του σημερα δεν εχουν καμια σχεση με τα Sony Ericsson που ειχαμε οταν ημασταν στο Γυμνασιο. Ετσι και τα Motorola.

Samsung μονο για Note αξιζει
Lumia μονο αν σε νοιαζουν κλησεις-viber-facebook-καμερα

Εγώ πιο πολύ, όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμα, έχω τα κινητά μου για μουσική/browsing/texting/facebook. Απλά ζητάω να μη κολλάει και να έχει μια δευτερεύουσα κάμερα.:P Μάλλον θα καταλήξω στο lumia όμως.

Δεν ξερω πως ειναι αυτα αλλα τα samsung εχω ακουσει δεν ειναι οπως παλια και για τα νοκια δεν ξερω αλλα εχω δει οτι εχει βγει το αντιστοιχο της microsoft lumia και ειναι πιο καλο!!Παρε οποιο σου αρεσει αλλα πρωτα να πας να τα δεις κι απο κοντα ναι;:P

Έχω το galaxy 550 εδώ και τρία σχεδόν χρόνια, μια χαρά καλό είναι μόνο που δε δέχεται αναβαθμίσεις και λόγω παλαιότητας έχει φθορές και προβληματάκια. Το lumia που έβαλα το έχει και μια φίλη μου γι'αυτό το σκέφτηκα (δε της κολλάει και δεν έχει εμφανίσει πρόβλημα εδώ και ένα χρόνο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σκεφτομουν και το Ζ10 περυσι αλλα μου ειπαν για πολυ μικρη αυτονομια κι επειδη μπορει να τυχει να λειψω και 12-13 ωρες απο το σπιτι, ειναι κατι που μετραει για μενα, για αυτο δεν πηρα αλλωστε και το Nexus 5.

Η μεγαλυτερη σαβουρα ειναι τα προεγκατεστημενα apps των κατασκευαστων. Κατι S Health, LG World, Xperia Movies etc που αναθεμα αν τα χρησιμοποιει το 1/10 των χρηστων. Και καλα, στα βαρια κινητα πες δεν επηρεαζουν την αποδοση, σε κατι συσκευες mini ομως...

Εγω παντως εβαλα Cyanogenmod και ησυχασα :worry:

Με βαρια χρηση στο Ζ10 η μπαταρια μου κραταει περιπου 24 ωρες. Με ελαφρια χρηση παει ανετα 3-4 μερες. Ειδικα τωρα με την αναβαθμιση λογισμικου, η μπαταρια παει ακομα καλυτερα. Ισως να παιζει ρολο και ο τυπος του κινητου γιατι νομιζω ο ενας απο τους 3 εχει μικροτερη μπαταρια. Στο Ζ30 η μπαταρια δεν τελειωνει :lol: Ακομα και τωρα το Ζ10 στα 200 ευρω θεωρειται πολυ καλη επιλογη. Εγω θα το προτιμουσα απο ενα φθηνο μοτορολα.

Τα Motorola δεν έχουν πλέον καμία σχέση με αυτά που θυμόμαστε από τα βρεφικά μας χρόνια.Αυτή την στιγμή,η Moto είναι από τις πλέον αξιόπιστες εταιρίες του χώρου και ανήκει στην Lenovo.

Μετα απο το superfish στα lenovo laptops, δεν θα μου εκανε εντυπωση αν κυκλοφορουσε και κατι παρομοιο στα κινητα της. Βεβαια για την σειρα thinkpad T της lenovo εχω να πω μονο τα καλυτερα.

Και εγώ όσα σόνυ είχα, βρίσκονται στα σκουπίδια απο τον πρώτο μισό χρόνο χρήσης. Της μάνας μου πάλι, καλά κρατούν.:P


Εγώ πιο πολύ, όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμα, έχω τα κινητά μου για μουσική/browsing/texting/facebook. Απλά ζητάω να μη κολλάει και να έχει μια δευτερεύουσα κάμερα.:P Μάλλον θα καταλήξω στο lumia όμως.



Έχω το galaxy 550 εδώ και τρία σχεδόν χρόνια, μια χαρά καλό είναι μόνο που δε δέχεται αναβαθμίσεις και λόγω παλαιότητας έχει φθορές και προβληματάκια. Το lumia που έβαλα το έχει και μια φίλη μου γι'αυτό το σκέφτηκα (δε της κολλάει και δεν έχει εμφανίσει πρόβλημα εδώ και ένα χρόνο).

Αν το θελεις μονο για τα παραπανω, θα σου προτεινα να προτιμησεις ενα κινητο με μειωμενη τιμη, παρα ενα που κυκλοφορησε εξ αρχης σε χαμηλη τιμη. Πχ iphone 5/5S/5c, Samsung galaxy S4, S5, Α3, note II, blackberry Z10, Z30. Απο προσωπικη εμπειρια, οτι φθηνο κινητο ή αλλη ηλεκτρονικη συσκευη εχω παρει εχει βγει χαλια. Για καποιο λογο οι παραπανω συσκευες ξεκινησαν να πωλουνται απο τα 500-600 και πανω.

Τα lumia δεν ειναι καπως χοντρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Με βαρια χρηση στο Ζ10 η μπαταρια μου κραταει περιπου 24 ωρες. Με ελαφρια χρηση παει ανετα 3-4 μερες. Ειδικα τωρα με την αναβαθμιση λογισμικου, η μπαταρια παει ακομα καλυτερα. Ισως να παιζει ρολο και ο τυπος του κινητου γιατι νομιζω ο ενας απο τους 3 εχει μικροτερη μπαταρια. Στο Ζ30 η μπαταρια δεν τελειωνει :lol: Ακομα και τωρα το Ζ10 στα 200 ευρω θεωρειται πολυ καλη επιλογη. Εγω θα το προτιμουσα απο ενα φθηνο μοτορολα.

Όταν λες ελαφριά χρήση, εννοείς να μη το χρησιμοποιείς καν έτσι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top