Piercings

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
παίδες, ΧΕΛΠ.
Την ώρα που έκανα μπάνιο σήμερα μου έφυγε το σκουλαρίκι από την μύτη, προσπάθησα κατευθείαν να το βάλω αλλά ενώ έμπαινε δεν έβγαινε από την άλλη πλευρά. Εντωμεταξύ έπαθα κρίση πανικού εκείνη την ώρα -κι ακόμα να συνέλθω- Έτρεμα, έκλαιγα..με λίγα λόγια καμία ελπίδα να το βάλω. Πήρα τηλ μια φίλη μου που έχει κι εκείνη τρύπα στη μύτη και μου είπε να προσπαθήσω να το πιέσω και θα μπεί. Όσο και να προσπάθησα δεν έγινε τίποτα, το μόνο που κατάφερα ήταν να το ματώσω και τώρα έχει πρηστεί το σημείο. Λόγω ώρας δεν μπορώ να πάρω τηλ τον πίρσερ. Θα μιλήσω μαζί του αύριο το μεσημέρι. Ότι και να μου πει πάντως, πριν την Τρίτη δεν μπορώ να πάω στο πιρσεράδικο. Λέω εντάξει, ας κλείσει η ρημαδοτρύπα και σε λίγους μήνες θα πάω να την ξανακάνω. Υπάρχει όμως καμιά ελπίδα να καταφέρει να την "σώσει"; Επίσης, πόσες πιθανότητες έχω να πάθω μόλυνση; Έχω πανικοβληθεί κυριολεκτικά ότι θα πάθω μόλυνση και θα μου κόψουν την μύτη.

Το σκουλαρίκι είναι τέτοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Να σου κόψουν τη μύτη δεν κινδυνεύεις, μην ανησυχείς! :)
Βρες κάποιον πιο ψύχραιμο να στο περάσει, αλλιώς περίμενε μέχρι να πας στον πιρσερά σου. Αν καταφέρεις να το βάλεις κάνε κομπρέσες με αλατόνερο για να ανακουφιστεί λίγο η περιοχή και να "ψηθεί" το τραύμα. Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ταλαιπωρία αυτά τα σκουλαρίκια, ένα σωρό θέλουν! Γιαυτό και εγώ έχω μόνο την συνηθισμένη τρύπα στο αυτί, λες και φοράω σκουλαρίκια. :P αν και κάποια στιγμή ήθελα να κάνω στο κάτω χείλος τώρα δεν είμαι τόσο σίγουρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
νομίζω πως πρέπει τελικά να το αποδεχτώ πως αυτό το piercing με έχει μισήσει.
εδώ και δύο μέρες μου έχει βγάλει ένα σκατουλάκι σαν φουσκάλα ακριβώς κάτω από το σκουλαρίκι. δεν με πονάει, δεν το πειράζω αλλά είναι κατακόκκινο και που και που βγάζει ένα ασπροκίτρινο υγρό. φαντάζομαι πως είναι μόλυνση (?) και καλό θα ήταν να κάνω πλύσεις/κομπρέσες με αλατόνερο. αλλά κάπου διάβασα πως πρέπει να χρησιμοποιήσω μόνο θαλασσινό αλάτι και όχι μαγειρικό ιωδιούχο. να πω την αλήθεια δεν έχω δει πουθενά συσκευασία αλατιού να λέει μη ιωδιούχο. λέτε να έχει σε σούπερ μάρκετ; ή πρέπει να τρέχω σε κανα βιολογικό; :/: αν και ο πίρσερ δεν μου έκανε ποτέ καμιά διευκρίνηση ως προς στο αλάτι, αλλά στο ίντερνετ όλοι λένε κατηγορηματικά πως το ιώδιο ερεθίζει περισσότερο την πληγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
νομίζω πως πρέπει τελικά να το αποδεχτώ πως αυτό το piercing με έχει μισήσει.
εδώ και δύο μέρες μου έχει βγάλει ένα σκατουλάκι σαν φουσκάλα ακριβώς κάτω από το σκουλαρίκι. δεν με πονάει, δεν το πειράζω αλλά είναι κατακόκκινο και που και που βγάζει ένα ασπροκίτρινο υγρό. φαντάζομαι πως είναι μόλυνση (?) και καλό θα ήταν να κάνω πλύσεις/κομπρέσες με αλατόνερο. αλλά κάπου διάβασα πως πρέπει να χρησιμοποιήσω μόνο θαλασσινό αλάτι και όχι μαγειρικό ιωδιούχο. να πω την αλήθεια δεν έχω δει πουθενά συσκευασία αλατιού να λέει μη ιωδιούχο. λέτε να έχει σε σούπερ μάρκετ; ή πρέπει να τρέχω σε κανα βιολογικό; :/: αν και ο πίρσερ δεν μου έκανε ποτέ καμιά διευκρίνηση ως προς στο αλάτι, αλλά στο ίντερνετ όλοι λένε κατηγορηματικά πως το ιώδιο ερεθίζει περισσότερο την πληγή

Μην απογοητεύεσαι, είναι λογικό, χρειάζεται χρόνος να κλείσει η πληγή. Κανονικό μαγειρικό αλάτι θα βάζεις και θα κάνεις κομπρέσες για τουλ. 10 λεπτά. Βοηθάνε πολύ. Και αν δεν υποχωρεί να πας να στο δουν μήπως χρειάζεται και καμιά fucicort ή κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Μην απογοητεύεσαι, είναι λογικό, χρειάζεται χρόνος να κλείσει η πληγή. Κανονικό μαγειρικό αλάτι θα βάζεις και θα κάνεις κομπρέσες για τουλ. 10 λεπτά. Βοηθάνε πολύ. Και αν δεν υποχωρεί να πας να στο δουν μήπως χρειάζεται και καμιά fucicort ή κάτι.
με κανονικό αλάτι έκανα κι εγώ πλύσεις στην αρχή και δεν είχα παρατηρήσει ούτε ερεθισμό ούτε τίποτα. πως θα καταλάβω όμως αν είναι μόλυνση ή όχι; γιατί ξέρω πως γενικά οι περισσότεροι θα βγάλουν στην αρχή ενα bump χωρίς όμως να είναι απαραίτητα μολυσμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
με κανονικό αλάτι έκανα κι εγώ πλύσεις στην αρχή και δεν είχα παρατηρήσει ούτε ερεθισμό ούτε τίποτα. πως θα καταλάβω όμως αν είναι μόλυνση ή όχι; γιατί ξέρω πως γενικά οι περισσότεροι θα βγάλουν στην αρχή ενα bump χωρίς όμως να είναι απαραίτητα μολυσμένο.
Εγώ ξέρω πως αυτά είναι μολύνσεις, αυτήν την εντύπωση έχω. Οπότε συνέχισε τις κομπρέσες και δείξ' το το συντομότερο στον πιρσερά σου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
μίλησα με την δερματολόγο χτες και μου έδωσε την bactroban. θα περάσω σήμερα το μεσημέρι να με δει. έχω την εντύπωση ότι η μόλυνση πάει κατά διαόλου. στον πιρσερά δεν μπορώ να πάω, βρίσκεται σε άλλη πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
η μόνη λύση για να το διαλευκάνω είναι να το δοκιμάσω. υπομονή :jumpy:

επίσης, ξέρετε αν χρειάζεται να είσαι άνω των 18 για piercing; με τους γονείς μου δεν βολεύει να πάω, αλλά άμα είναι ΤΟΣΟ αναγκαίο παίρνω την μάνα μου τηλ. εκεί μπροστά ξέρω γω :P


Εγω ημουν μικροτερη και δεν μου ζητηθηκε αδεια... γιατι αλλοιμονο μου μετα:D
Ειχα φιλαρακια που εκαναν αυτη τη δουλεια οποτε οχι αδεια, ουτε λεφτα τους εδινα:P Και οι κρεμες τσαμπα:D
Τι εποχες κι αυτες... Τρυπες... Μεχρι και στη γλωσσα ειχα κανει!! ναι ναι εγω:D Ευτυχως γλιτωσα απο τατουαζ, που μου χε καρφωθει μια εποχη, γιατι θα το'χα σκυλομετανιωσει σημερα!

Παντως εφοσον επιμενετε, γιατι καταννοω το ποσο μπορει ΤΩΡΑ να σας αρεσει, καντε τρυπες εκει που δε θα σας αφησουν σημαδια. ΒΑΣΙΚΟ!
Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!;:
Ξέρω άτομα που άνοιξαν μόνα τους την τρύπα.Δεν θα το έκανα με την καμία!:wacko:


Μεχρι κι αυτο εχω κανει:P, πραγματικα ειναι πανευκολο, αλλα περαιτερω πληροφοριες ντροπη δε δινω. Εχω μεγαλωσει πια, οφειλω να προφυλασσω τα νεα παιδια απο απερισκεψιες και μολυνσεις:). Αμα θελετε τρυπες, πατε σε εξειδικευμενο κεντρο, μονες σας οχι. Εγω δεν επαθα τιποτα γιατι οπως σας ειπα ειχα φιλους και ζουσα τη δουλεια τους απο κοντα.

Aye, το μη ιωδιουχο ειναι το ροζ αλατι. Αν δε το βρεις στο σουπερ, θα το βρεις στα βιολογικα. Αλλα κατα τη γνωμη μου δεν κανει τοση δουλεια τωρα που εγινε η μολυνση- στην αρχη το χρησιμοποιεις αυτο για προληψη- οσο η bactroban και γενικοτερα οι κορτιζονουχες. Καλες ειναι και οι dactarin, fucidin, fucicort αλλα νομιζω αυτη που σου δωσε ειναι η πιο καλη, η πιο δυνατη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Πως ήταν η εμπειρία με την τρύπα στην γλώσσα;
Το σκέφτομαι για του χρόνου. Αλλά έχω φάει τέτοια φρίκη με την μόλυνση αυτή τη βδομάδα που μπορεί να μου αφήσει ψυχολογικό τραύμα και να μην ξανακάνω πουθενά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ενταξει, δεν την κρατησα πολυ. Πιο πολυ για την πλακα μου την ειχα κανει. Ειχα καταπιει το σκουλαρικι δυο φορες γιατι ειχε ξεβιδωθει μονο του, καταλαβαινεις ποσο... εχμ κωλοφαρδη υπηρξα που δεν επαθα τιποτα. Μη με ρωτησεις που πηγε το σκουλαρικι, δεν εμαθα και δεν καταλαβα ποτε:redface:
Δυσκολευομουν στο φαγητο ειδικα τον πρωτο καιρο. Θυμαμαι ειχα χασει και μερικα κιλα εξαιτιας αυτου. Εκανα ομως το κομματι μου, επαιξα οσο επαιξα και συντομα καταλαβα οτι ειναι μια μ... και μιση. Κι ετσι το εβγαλα. Για δυο χρονια ειχα σημαδι στη γλωσσα(που υποτιθεται λογω σαλιου επουλωνεται γρηγοροτερα), γιαυτο επιμενω προσεχετε που κανετε τρυπες. Ορισμενες αφηνουν ανεπανορθωτα σημαδια...

Μεταξυ μας? Οσο ΄΄κακια'' κι αν ακουστω. Καλυτερα που το παθες αυτο για να προσεχεις. Και γνωμη μου? Ασε τις τρυπες, δεν εχουν νοημα. Και γενικως το να ''σκαλιζουμε'' το σωμα μας και να πηγαινουμε γυρευοντας, πραγματικα δεν εχει νοημα. Βαλε αξεσουαρ, ειναι αναγκη να τρυπιεσαι? Ρητορικη η ερωτηση μου... Εσυ θα κανεις οτι θελεις αλλωστε! :) Κι αμα δεν παθεις, δε θα μαθεις κιολας. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Όχι, έχεις δίκιο σ'αυτό. Γιατί έβαλα μπρος με τις τρύπες και σχεδίαζα κι άλλες χωρίς να υπολογίζω τις πιθανές επιπτώσεις. Είχα διαβάσει για επιπλοκές και μολύνσεις αλλά έλεγα "έλα μωρε, σε μενα θα τύχει;" και να που έτυχε. ό,τι κι αν αποφασίσω να κάνω απο έδω και πέρα θα είμαι σίγουρα πολύ πιο προσεκτική. γιατί είδα τι έπαθα από την επιπολαιότητα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σωστα σκεφτεσαι! Και οχι οι μολυνσεις ειναι συνηθεις σε οσους κανουν τρυπες, ακομα χειροτερα τα πραγματα με τα τατουαζ. Θελουν ολα πολλη προσοχη γιατι ουσιαστικα με αυτα τι κανεις? Σκαλιζεις το δερμα σου και το ταλαιπωρεις και δεν ξερεις πως μπορει να αντιδρασει. Εγω μια ελια καποτε εβγαλα χειρουργικα (ιατρικο το θεμα δηλαδη) και παρολιγο να μου γυρισει σε χηλοειδη ουλη. Θελω να πω, ο οργανισμος στα κοψιματα και σε οτιδηποτε επεμβατικο δεν ξερεις πως αντιδραει.
Και μια απλη μολυνση δεν ειναι δυσκολο να σου γυρισει σε κατι σοβαροτερο αν δεν το προσεξεις. Το σημαντικο ειναι αυτο που λες, να σκεφτομαστε τις επιπτωσεις. Τελος καλο παντως ολα καλα, ακολουθα τις οδηγιες της δερματολογου και θα σου περασει. Θα κανεις λιγακι υπομονη τωρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
μη μου λες για σοβαρότερα γιατί με το ζόρι κρατιέμαι τόσες μέρες μη πάθω κρίση :P
γενικά αγχώνομαι πολύ με θέματα υγείας, δεν μπορώ να τα αντιμετωπίζω ψύχραιμα.

στις 11 πάω να δώσω μάθημα, να δω πως θα εμφανιστώ με τέτοια μύτη. είναι άσχημο, πραγματικά :/:

μόλις γυρίσω από την δερματολόγο θα σας γράψω, μακάρι να πάνε όλα καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Οχι βρε, θα περασει! Σιγουρο ειναι αυτο!!! Σοβαροτερα παθαινουν οσες δεν το φροντιζουν!! Καλα κανεις κι αγχωνεσαι, αλλα ως εδω. Αντε να γραψεις καλα, μην το σκεφτεσαι και μη σε νοιαζει το αισθητικο κομματι και μια χαρα θα παει η μυτουλα, 100%. Lιγη υπομονη!! Καλη τυχη στο μαθημα, να βαλεις τα δυνατα σου!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Πάντως η δικιά μου τρύπα στη μύτη δεν έπαθε τίποτα κι έχει περάσει παραπάνω από μήνας από τότε που την έκανα.Μάλλον ήμουν απ'τις τυχερές.:P
Μια άλλη τρύπα που είχα κάνει στο πάνω μέρος του αυτιού με είχε ταλαιπωρήσει απίστευτα.Πρηζόταν-ξεπρηζόταν αλλά δεν μπορούσα να δεχτώ με τίποτα ότι πρέπει να την κλείσω.Τελικά έφτασα στο αμήν, την έκλεισα και βρήκα την υγειά μου!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
σκατά.
πήγα στην δερματολόγο, μου είπε ότι είναι σοβαρό και ότι είχε αρχίσει να δημιουργει κοκκιώδη ιστό και απόστημα και κάτι τέτοια. μου καθάρισε την περιοχή, μου έβγαλε το σκουλαρίκι και τώρα απλά έχει μείνει ένα κόκκινο σημάδι. μου έγραψε αντιβίωση και bactroban και μου είπε ότι ο οργανισμός μου απλά τα "απορρίπτει".που θα πει τέλος τα piercings για μένα :/:
να προσέχετε πολύ παιδιά και όταν βλέπετε κάτι ύποπτο να συμβουλεύεστε κάποιο γιατρό.
ποτέ δεν ξέρετε, ειδικά αν κάνετε για πρώτη φορά piercing να περιμένετε να δείτε πως θα αντιδράσει ο οργανισμός σας πριν προχωρήσετε σε άλλες τρύπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
σκατά.
πήγα στην δερματολόγο, μου είπε ότι είναι σοβαρό και ότι είχε αρχίσει να δημιουργει κοκκιώδη ιστό και απόστημα και κάτι τέτοια. μου καθάρισε την περιοχή, μου έβγαλε το σκουλαρίκι και τώρα απλά έχει μείνει ένα κόκκινο σημάδι. μου έγραψε αντιβίωση και bactroban και μου είπε ότι ο οργανισμός μου απλά τα "απορρίπτει".που θα πει τέλος τα piercings για μένα :/:
να προσέχετε πολύ παιδιά και όταν βλέπετε κάτι ύποπτο να συμβουλεύεστε κάποιο γιατρό.
ποτέ δεν ξέρετε, ειδικά αν κάνετε για πρώτη φορά piercing να περιμένετε να δείτε πως θα αντιδράσει ο οργανισμός σας πριν προχωρήσετε σε άλλες τρύπες.

Ωχ τόσο άσχημα;:/: Περίεργο.Κρίμα ρε συ...
Περαστικά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν είχες τρύπες στα αυτιά; Περίεργο με φαίνεται δεν το έχω ξανακούσει. Δηλαδή για μολύνσεις ναι αλλά από απροσεξία των ατόμων που τις είχαν όχι έτσι. Τεσπά περαστικά σου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Δεν είχες τρύπες στα αυτιά; Περίεργο με φαίνεται δεν το έχω ξανακούσει.

Δεν είναι η μόνη. Δεν έχω ακόμα τρύπες στα αυτιά...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top