Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Εγώ πάλι είμαι υπέρ στο να νιώθουν κ οι 2 καλά, με ή χωρίς διαφορά ηλικίας.

Ορισμένες φορές ψάχνουμε το ιδανικό ταίρι μας με βάση καθωσπρεπισμούς (καμιά φορά μάλιστα καταπιεζόμαστε για τον λόγο αυτό), για να μην πω πως πολλές φορές αυτό που ψάχνουμε φεύγει μακριά μας, κ τελικά καταλήγουμε να ταιριάζουμε με άτομα θεωρητικώς "αταίριαστα" με εμάς αλλά είμαστε καλά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Seniorita.Irene

Νεοφερμένος

Η Seniorita.Irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Συναισθηματικά δε νομίζω να πληγωθώ γιατί με την ίδια λογική μπορώ να πληγωθώ και από ένα συνομήλικό μου (και ξέρετε τι λένε πολλά αγοράκια στην ηλικία μου; "Το Σάββατο κάνει πάρτυ ο τάδε, θες να κανονίσουμε μίια φάση στις 22:00;"). Τουλάχιστον ο συγκεκριμένος 20άρης είναι αισθηματίας (+ευαίσθητος) και δε θα με πλησιάσει χωρίς "σοβαρό σκοπό" γιατί υπάρχει και η αδερφή μου και ξέρει πως αν με πληγώσει θα τον κάνει φέτες.
Το πρόβλημα είναι οι ελευθερίες... αλλά όταν θέλεις πολύ να είσαι με κάποιον κάνεις υποχωρήσεις. Θα κάνει λοιπόν αν θέλει να είναι μαζί μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Seniorita, μην ανησυχείς.

Εφόσον θέλετε να είστε μαζί τπτ δεν μπορεί να σας εμποδίσει (κ βέβαια ούτε η διαφορά ηλικίας για μένα, η οποία στην προκειμένη περίπτωση βρίσκω πως είναι μικρή έστω κ αν η καθημερινότητά σας είναι διαφορετική). Τα προβλήματα ξεκινούν όταν δεν θα θέλετε να είστε μαζί.

Γενικώς, θετική διάθεση να υπάρχει κ όχι σκέψεις που καταστρέφουν τις όμορφες στιγμές μας σήμερα κ μας κάνουν να νιώθουμε άσχημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Συναισθηματικά δε νομίζω να πληγωθώ γιατί με την ίδια λογική μπορώ να πληγωθώ και από ένα συνομήλικό μου (και ξέρετε τι λένε πολλά αγοράκια στην ηλικία μου; "Το Σάββατο κάνει πάρτυ ο τάδε, θες να κανονίσουμε μίια φάση στις 22:00;"). Τουλάχιστον ο συγκεκριμένος 20άρης είναι αισθηματίας (+ευαίσθητος) και δε θα με πλησιάσει χωρίς "σοβαρό σκοπό" γιατί υπάρχει και η αδερφή μου και ξέρει πως αν με πληγώσει θα τον κάνει φέτες.
Το πρόβλημα είναι οι ελευθερίες... αλλά όταν θέλεις πολύ να είσαι με κάποιον κάνεις υποχωρήσεις. Θα κάνει λοιπόν αν θέλει να είναι μαζί μου.
να σε ρωτήσω κάτι και να απαντήσεις ειλικρινά?
όταν θα σου πει ότι πάει με μια παρέα σε ένα κλαμπάκι και γυρίσει στις 7 το πρωί... εσύ δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα που θα έχει πάει μόνος του γιατί εσένα οι γονείς σου δεν σε άφησαν να πας? δε θα έχεις κανένα προβλημα που θα ξέρεις ότι στην παρέα ήταν συνομίληκες του που ΠΙΘΑΝΑ του την έπεσαν κι όλας μόλις έκαναν λίγο κεφάλι?

εγώ πάντως... δε θα άντεχα (όπως δεν άντεξα όταν ήμουν 15 και τα είχα με έναν 19άρη ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Seniorita.Irene

Νεοφερμένος

Η Seniorita.Irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Έχεις δίκιο και έχω σκεφτεί πολλές φορές αν θα άντεχα. Αλλά οι συνομήλικες μπορούν να του την πέσουν παντού, το θέμα είναι να μην κάνει αυτός τίποτα. Αν είναι μ*****ς θα φάει σουτ είτε πάω μαζί του στο κλαμπ, είτε όχι.

Θα στεναχωριόμουν αν έβγαινε καθημερινή κι εγώ έπρεπε να κοιμηθώ νωρίς. Αλλά μόνο γιατί δε θα μπρούσα να πάω κι εγώ, όχι για τις κοπέλες της παρέας.

Εφόσον θέλετε να είστε μαζί τπτ δεν μπορεί να σας εμποδίσει (κ βέβαια ούτε η διαφορά ηλικίας για μένα, η οποία στην προκειμένη περίπτωση βρίσκω πως είναι μικρή έστω κ αν η καθημερινότητά σας είναι διαφορετική). Τα προβλήματα ξεκινούν όταν δεν θα θέλετε να είστε μαζί.
Πιστεύω πως μπορεί κανείς να ξεπεράσει αρκετά πράγματα για να είναι με κάποιον (με τον οποίο είναι καλά, βέβαια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

acid_love_devil

Νεοφερμένος

Η acid_love_devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Χαίρομαι που υπάρχει ένα τέτοιο τόπικ. Αχ έχω και εγώ έναν προβληματισμό, και θέλω να το συζητησω και μαζί σας. Γνώρισα ένα παιδί απο κοινή παρέα ο οποίος είναι δεύτερο έτος. Εγώ είμαι 3ο έτος αλλά είμαι το 86' επειδή ξαναέδωσα πανελληνιες. του το ανέφερα αλλα δεν έδωσε και πολυ σημασία. το θέμα είναι οτι ειναι δυο χρόνια μικρότερός μου.. και υπάρχει πιθανότητα να μην είναι το 88 αλλά να είναι το 89 γιατι έχει Μάρτιο γενέθλια οπότε ίσως να κερδίζει χρονιά.. αχ μήπως τα τρία χρόνια διαφορά είναι αρκετά; εμένα ήδη με απασχολούσε οτι είναι δυο χρόνια μικρότερος. τώρα η σκέψη ότι είνα ίσως και 3 χρ. με κάνει να σκέφτομαι. την πρώτη φορά π βγήκαμε δεν έγινε κάτι, συν οτι δεν πλήρωσε έστω απο ευγένεια να προτείνει, αλλα στο δεύτερο ραντεβου φιληθηκαμε κ μ ειπε οτι ήθελε να κάνει κάτι κ απο τ πρωτο ραντεβου. επίσης μ ειπε οτι γενικα σε μια σχεση θελει επικοινωνια και οτι μαζι επικοινωνουμε και μου ειπε οτι τ αρεσω κ αν θελω να ξεκινησουμε κατι.. (στο δευτερο ραντεβου πληρωσε..) στο τριτο ραντεβου τώρα βγηκαμε μεσημέρι και γενικά δεν πολυφιλιομασταν μονο μια δυο φορες, και επιπλεον προτεινα ν κερασω εγω, και δεχτηκε.. επισης να επισημανω οτι ειναι απο την πολη που σπουδαζει κ επισης δουλευει σε καφετερια. ενταξει θα πειτε ισως εχει οικονομικο προβλημα αλλα εναν καφε δν μπορει απο ευγενεια να προτεινει να κερναει; κ ας μην δεχομαι εγω.. ισως είναι τελικά μικρός και πρέπει να προσέξω αυτες τις μικρές λεπτομέρειες; μ έστειλε βέβεια χθες μηνυμα τι κανει τ μωρο μου και με συγκινησε αλλά σήμερα δν μου είπε κατί ρομαντικό σε απάντηση του μηνύματος που του έστειλα εγω (τ κανει τ μωρακι μ;) τ έστειλα κ εγω δηλαδη κάτι αντίστοιχο αφου το ξεκίνησε αυτός. κ αυτός απαντησε ξερα καλα ειμαι,διαβαζω βαριεμαι και τι θα κανει μετα.. αχ για πείτε την γνώμη σας. οι φίλες μου λένε οτι αφού έχουμε κοινά ενδιαφέροντα και περνάμε καλα (έστω σε αυτά τα τρία ραντεβού), να συνεχίσω να βγαίνω μαζί του. απλά με άγχωσε λίγο η μαμά μ, τι ήθελα κ της το είπα!.. , που μ μιλούσε σοβαρά και μου έλεγε αν σε γεμίζει βγαίνε μαζί του. α.. είναι η πρώτη μου σχέση.. και δν ξέρω αν είναι καλό το να συνεχίσω κατι με έναν μικρότερο. σόρυ για το εκτενές κείμενο!! και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας προκαταβολικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Καλώς ήρθες :)! Σύντομα και εκ πείρας θα σου πω μην κολλάς σε τέτοια. Δεν είναι τπτ η διαφορά αυτή ΙΜΟ. Με τον φίλο μου έχουμε παραπάνω και τα πάμε καλά ;). Ούτε να σε νοιάζει τι μπορεί να σχολιάσει κάποιος κολλημένος.
Επίσης το αν πληρωνει δε σημαίνει κάτι. Αν είναι τσιγκούνης το καταλαβαίνεις από άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eilat

Νεοφερμένος

Η eilat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Αν είναι αυτό που θέλεις, ηλικία δεν τίθεται καν...μικρότερος,μεγαλύτερος,συνομίληκος,αδιάφορο εντελώς...Η σχέση στους ανθρώπους στηρίζεται,όχι σε νούμερα.
Κάνε αυτό που θέλεις κοπέλα μου,ανθρώπους που να σε ενδιαφέρουν σε επίπεδο σχέσης δε συναντάς κάθε μέρα.
Όσο για τα σχόλια και τις αντιδράσεις,αυτά πάντα υπάρχουν από ανθρώπους που δε μπορούν να δεχτούν ό,τι βρίσκεται έξω από τα δικά τους όρια...αυτό γίνεται με όλα,και η επιλογή συντρόφου να μην είναι,κάτι άλλο θα είναι...Σε όλη μας τη ζωή αυτό δε γίνεται;Εκπαιδευόμαστε να αδιαφορούμε...Ο καθένας ξέρει καλύτερα από τον οποιοδήποτε ποιός είναι και ποιό είναι το καλό του...

:worship:
Καποιος να τα πει και στους δικους μου ρε γιατι εγω εχω παραιτηθει απο καιρο,και η αδιαφορια δεν πιανει στη δικη μου περιπτωση,γιατι βλεπω οτι οσο αδιαφορω,τοσα περισσοτερα λενε.
Ο φιλος μου ειναι 7 χρονια μικροτερος μου,και αυτη η σχεση μου εχει προσφερει πραγματα και συναισθηματα που δεν τα εχω βρει αλλου,και θα τη ζησω μεχρι το τελος,γιατι αυτη ειναι η επιλογη μου.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Σιγα τη διαφορα για να αγχωνεσαι..δεν θα τον παντρευτεις κιολας:P
Προσωπικα, εφοσον θα εβλεπα οτι περναω καλα μαζι του, δεν θα ειχα δευτερες σκεψεις. Θα συνεχιζα και θα προσπαθουσα να τον γνωρισω καλυτερα...
Τωρα οσον αφορα στο τι κερναει και ποιος, ειναι πολυ νωρις για να βγαλεις το όποιο συμπερασμα...
Γνωρεσε τον καλυτερα και βλεπεις....
Βλεποντας και κανοντας, που λενε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Number7

Νεοφερμένος

Η Number7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αν είναι το κορίτσι 15 και το αγόρι 20;;
Είναι πιστεύω λίγο διαφορετικά τα πράγματα.. ε;;
Άλλα πράγματα ζητά ο ένας και άλλα ο μπορεί να προσφέρει ο άλλος!
Μπορεί η διαφορά η διαφορά ηλικίας αυτή να είναι μικρή αλλά στη συγκεκριμένη ηλικία είναι μεγάλη!!!
Τι γίνεται όταν θέλουν να είναι μαζί αλλά δε θέλουν και να πληγώσει ο ένας τον άλλον;;
Αν αρχίσει μια τέτοια σχέση δε θα κρατήσει πολύ... όσο υπομονή και να κάνουν...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Καταρχην απαγορεύονται τα greeklish στο φορουμ.

Σιγουρα ειναι διαφορετικα τα πράγματα που ζηταει ο καθενας , αλλα σε τετοιες ηλικιες κοιτας να περασεις καλα κι οσο κρατησει.
Νεραιδα +1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, να περάσεις καλά και να είσαι σε κάθε βήμα βέβαιος ότι ξέρεις τι κάνεις, θέλεις να το κάνεις και ξέρεις ότι ο άλλος είναι δίπλα σου.
Με σωστή ενημέρωση αυτή η διαφορά ηλικίας είναι μηδαμινή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αν αρχίσει μια τέτοια σχέση δε θα κρατήσει πολύ... όσο υπομονή και να κάνουν...!

Αυτο που λες, ειναι σχετικο.....μπορει μια τετοια σχεση να μην εχει τις πιθανοτητες με το μερος της, αλλα αυτο δε σημαινει, πως ολες οι σχεσεις αυτες, εχουν προκαθορισμενο τελος...
Εγω εχω παραδειγμα σχεσης που ξεκινησε με τετοια διαφορα σε αυτες τις ηλικιες, και τωρα μετα απο 15 χρονια ειναι ακομα μαζι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sou

Νεοφερμένος

Η sou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Όλα είναι σχετικά. Το θέμα είναι τι ζητάει κανείς από μια σχέση. είτε αυτή έχει διαφορά ηλικίας είτε όχι. Αυτός με τον οποίο έχεις επιλέξει να είσαι μαζί για τον α ή β λόγο, σημασία έχει να πλησιάζει σε αυτό που επιθυμείς και να προσπαθήσεις να περάσεις καλά. και όταν αυτή τελειώσει κρατάς τις όμορφες στιγμές για να τις θυμάσαι και να χαμογελάς, και τις άσχημες για να μην ξανακάνεις τα ίδια λάθη. Μετά από κάθε σχέση μας σίγουρα γινόμαστε καλύτεροι και μαθαίνουμε πάνω απ΄ όλα τον ίδιο μας τον εαυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

acid_love_devil

Νεοφερμένος

Η acid_love_devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
καλημέρα σας! καλως σας βρήκα! :) ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και την ενθάρρυνσή σας. χθές βγήκαμε για ποτό και συζητήσαμε περι ηλικίας και δεν φάνηκε να τον απασχολεί και πολύ. Φάνηκε επίσης να ψιλοστεναχωρέθηκε που το ανέφερα, για τη διαφορά ηλικίας. Πάντως επικοινωνούμε πάρα πολύ και περνάμε πολύ καλά :) μετά πήγαμε βόλτα χεράκι χεράκι στην παραλία αλλα έχω και κάτι άλλο να σας πω που δεν με έβαλε σε σκέψεις.. πήγαμε μετά σε ένα παρκάκι,δεν είχε κόσμο πάλι καλά, άρχισε να βάζει το χεράκι τ κάτω απο το φόρεμα μ, και να κάνει διάφορα με τ στήθος μου (αχ κοκκινίζω μόνο που τα λέω..,γιατί είναι και η πρώτη φορά που κάνω τέτοια πράγματα,και αν και είναι λίγο άσχετα με το τόπικ σόρυ).. και μ προέτεινε να βάλω κ εγω τ χεράκι μ εκει κάτω αλλα πάνω απο τ τζιν.. εννοείται, όπως όλοι οι αχόρταγοι εσεις άντρες ήθελε να το βάλω και απο κάτω, όπως και αυτός το δικό του σε μένα, αλλα δεν δέχτηκα.. κ επίσης μ είπε να πάμε και καπου αλλού και πάλι δεν δέχτηκα.. λολ κ η απορία μου είναι, καλά δεν βιάζεται αρκετά; μήπως εγώ σαν ανέμπειρη το βλέπω έτσι; καλα δεν λέω, μου άρεσαν όσα κάναμε έστω και απλά,αλλά μόνο εκεί, εγώ δεν θέλω κάτι παραπάνω προς το παρόν. γιατί το παιδί το γνώρισα πριν τα χριστούγεννα,μετά εγω ημουν στο χωριο μου και μιλούσαμε με μηνύματα και ουσιαστικά μετα τα χριστούγεννα έχουμε βγει 4 ραντεβού.. εσεις τι λέτε; να του πω, οτι εντάξει μου αρεσε οτι έγινε,απλά θα ήθελα να προχωράμε αρκετά πιο αργά γιατί εγώ δεν νιώθω ετοιμη για κάτι παραπάνω.. και επίσης οτι θέλω να τον γνωρίσω καλύτερα,γιατι δεν γνωριζόμαστε και πολύ καιρό και ότι πρώτη φορά γνωρίζω ένα άτομο και σε τοσο λίγο χρονικό διάστημα "χουφτωνόμαστε-χαιδευόμαστε" σε παρκάκι..,λετε να ξενερώσει; γιατί εγώ αυτό σκέφτομαι να του πώ...αχ πείτε κ εσεις τ γνώμη σας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Θα εισαι ειλικρινης απεναντι του, και για κανενα λογο δε θα κανεις κατι, το οποιο δε θελεις....
Εαν δε σε θελει μονο για να ικανοποιησει κοινως τις κ@υλες του, τοτε δεν εχεις λογο να φοβασαι, μηπως και ξενερωσει...
Εαν βεβαια συμβει το αναπαντεχο, σημαινει οτι δεν ειναι αυτο που θες και θα τον τζασεις!:)
Σιμπλ ας δατ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sou

Νεοφερμένος

Η sou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Συμφωνώ και εγώ με τη νεραιδα. Σε καμια περίπτωση να μην κάνεις κάτι χωρίς να το θες πραγματικά. Το θέμα είναι να γίνει με αμοιβαία επιθυμία,με κάποιον που θα σε σέβεται και δε θα σκέφτεται μόνο την προσωπική του ικανοποίηση.Τώρα, τον αν τον γνωρίζεις πολύ ή λίγο, κάποιες φορές δεν αποτελεί και τον πρωτεύων λόγο.Η ειλικρίνια είναι πολύ σημαντική, πόσο μάλλον σε τέτοια θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Η μεχρι τωρα εμπειρια μου απο τη ζωη, μου εχει δειξει οτι
1) η γυναικα πρεπει να ειναι μικροτερη απο τον αντρα, ειδαλλως η σχεση εμπεριεχει ρισκο, καθοτι κατα 90% η γυναικα ειναι πιο ωριμη απο τον αντρα, και πιθανως να τον απομυθοποιησει, και
2) αν υποθεσουμε οτι κανουμε μια σοβαρη σχεση, με απωτερο σκοπο το γαμο, τοτε καλο ειναι να υπαρχει μια αλφα διαφορα ηλικιας, ουτως ωστε ο αντρας να μην βαρεθει ποτε τη γυναικα. πχ. αν φτασει στα 45 η γυναικα να ειναι στα 30, να μην αναζητα δηλαδη την ανανεωση απο πιπινια κλπ κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Η μεχρι τωρα εμπειρια μου απο τη ζωη, μου εχει δειξει οτι
1) η γυναικα πρεπει να ειναι μικροτερη απο τον αντρα, ειδαλλως η σχεση εμπεριεχει ρισκο, καθοτι κατα 90% η γυναικα ειναι πιο ωριμη απο τον αντρα, και πιθανως να τον απομυθοποιησει, και
2) αν υποθεσουμε οτι κανουμε μια σοβαρη σχεση, με απωτερο σκοπο το γαμο, τοτε καλο ειναι να υπαρχει μια αλφα διαφορα ηλικιας, ουτως ωστε ο αντρας να μην βαρεθει ποτε τη γυναικα. πχ. αν φτασει στα 45 η γυναικα να ειναι στα 30, να μην αναζητα δηλαδη την ανανεωση απο πιπινια κλπ κλπ.
γενικότητες....

δηλαδή ένας 30αρης πρέπει να ψάξει τη μελλοντική γυναίκα του στο...γυμνάσιο?!?!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Η μεχρι τωρα εμπειρια μου απο τη ζωη, μου εχει δειξει οτι
1) η γυναικα πρεπει να ειναι μικροτερη απο τον αντρα, ειδαλλως η σχεση εμπεριεχει ρισκο, καθοτι κατα 90% η γυναικα ειναι πιο ωριμη απο τον αντρα, και πιθανως να τον απομυθοποιησει, και
2) αν υποθεσουμε οτι κανουμε μια σοβαρη σχεση, με απωτερο σκοπο το γαμο, τοτε καλο ειναι να υπαρχει μια αλφα διαφορα ηλικιας, ουτως ωστε ο αντρας να μην βαρεθει ποτε τη γυναικα. πχ. αν φτασει στα 45 η γυναικα να ειναι στα 30, να μην αναζητα δηλαδη την ανανεωση απο πιπινια κλπ κλπ.

Συγγνώμη κιόλας, αλλά η δική μου εμπειρία λέει ότι τόσο μεγάλη διαφορα οδηγεί συχνά σε κάτι που λέγεται κέρατο, διότι με 15 χρόνια διαφορά, ε, πως να το κάνουμε υπάρχει διαφορά απόψεων και αναγκών. Ο άντρας μπορεί να αναζητά την ανανέωση όπως λες αλλά και εμείς θέλουμε κάποιον που να μην κινδυνεύει από έφραγμα και να μην πάθει στην επόμενη πενταετία προστάτη.....!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top