Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Εγώ είμαι 1.78 και λέω ότι είμαι 1.80
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατι το να μην εισαι ψηλος ειναι ελλατωμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
1.80 +
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εμένα με ενδιαφέρει η καλή επικοινωνία. Το έχω ξαναπεί. Το ύψος δεν μας εγγυάται την επιτυχημένη σχέση και το αγνοώ ως παράγοντα. Έχω να πω βέβαια ότι σχεδόν όσες φορές ήμουν σε σχέση έτυχα αρνητικής κριτικής για το ύψος μου. Πάνω σε καυγά είχε τύχει να με αποκαλέσουν "γκαμήλα, φοράδα, άλογο κτλ.", κάτι που με είχε πληγώσει πολύ. Πιστεύω ότι -χωρίς βέβαια να είμαι απόλυτη- οι άντρες (όσο κι αν λένε ότι τους αρέσουν οι ψηλές γυναίκες) σε καμία περίπτωση δεν θα τις ήθελαν πιο ψηλές από αυτούς. Δεν το επικρίνω. Έχουν κι αυτοί τα δίκια τους με την έννοια ότι δεν τους αρέσει να βλέπουν αντρικά στοιχεία επάνω μας. Εγώ είμαι αδύνατη, αλλά με μυώδες σώμα, κάτι για το οποίο επίσης έχω δεχτεί κριτική. Τα τελευταία χρόνια βέβαια και οι γυναίκες ασχολούνται με βάρη, δεν αποτελεί ταμπού. Στους άντρες όμως απ' ό,τι έχω καταλάβει αρέσουν οι καμπύλες. Ε, τι να κάνουμε, εγώ έχω έναν άλφα σωματότυπο, σε άλλους θα αρέσω και σε άλλους όχι. Αυτή είμαι καλώς ή κακώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Otherdude

Νεοφερμένος

Ο Otherdude αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Εδώ το θέμα αναφέρεται μόνο στο ύψος της συντρόφου( στην περίπτωση που γράφει άντρας) ή του συντρόφου(όταν γυναίκα γράφει απάντηση), χωρίς απαραίτητα να επεκτείνεται σε άλλους παράγοντες που επηρεάζουν την επιλογή συντρόφου και την πορεία μιας σχέσης.:)[/QUOTE]





Nαι αλλα αυτη ειναι χαζη ερωτηση ρε αδερφε η απαντηση ειναι γνωστη ..

ο αντρας να ναι πιο ψηλος και η γυναικα πιο κοντη ...τωρα θα πρεπει να υπαρχουν και εξειδικευμενα cm?

αυτος που ξεκινησε το thread απορω δεν καταλαβαινει την λογικη?

η γυναικα θελει εναν αντρα να ειναι πιο ψηλος απο αυτην και ο αντρας μια γυναικα πιο κοντη απο αυτον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

I_love_life

Νεοφερμένος

Η I_love_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ας πω και γω τη γνωμη μου. Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν εννοείται. Για μένα το "ιδανικό" ύψος δεν εχει συγκεκριμένο αριθμό, αρκεί να είναι 10 πόντους ψηλότερος απο μένα ... Και αυτο επειδή φοράω πολύ συχνα τακούνια ( μη χασω ευκαιρια :P ) 1.68 ειμαι δεν νομίζω οτι θεωρείται πολύ το 1.78 ...

Πάντως να τονίσω πως έχω 3 αγόρια στην παρέα μου οι οποίοι είναι στο ύψος μου (παίζει και 2-3 πόντους κοντύτεροι) αλλα επειδή είναι ακομπλεξάριστοι και με χιούμορ ειναι πολύ πιο ελκυστικοί απο άλλους ψηλότερούς τους. Νομίζω οτι κανείς δεν ερωτεύτηκε καποιον/α μόνο κ μονο απο το ύψος που είχε :P
Γούστα είναι αυτα, όπως και στα μάτια, στα μαλλιά το βρίσκω ΟΚ να έχουμε άποψη για το τι μας αρέσει πάνω κάτω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Nαι αλλα αυτη ειναι χαζη ερωτηση ρε αδερφε η απαντηση ειναι γνωστη ..

ο αντρας να ναι πιο ψηλος και η γυναικα πιο κοντη ...τωρα θα πρεπει να υπαρχουν και εξειδικευμενα cm?

αυτος που ξεκινησε το thread απορω δεν καταλαβαινει την λογικη?

η γυναικα θελει εναν αντρα να ειναι πιο ψηλος απο αυτην και ο αντρας μια γυναικα πιο κοντη απο αυτον..


Κουβέντα και ανταλλαγή απόψεων να γίνεται, μη νομίζεις ότι όλα τα θέματα εδώ είναι το ίδιο ουσιώδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
η γυναικα θελει εναν αντρα να ειναι πιο ψηλος απο αυτην και ο αντρας μια γυναικα πιο κοντη απο αυτον..
Αυτό μάλλον αληθεύει.:hmm:


Πάντως να τονίσω πως έχω 3 αγόρια στην παρέα μου οι οποίοι είναι στο ύψος μου (παίζει και 2-3 πόντους κοντύτεροι) αλλα επειδή είναι ακομπλεξάριστοι και με χιούμορ ειναι πολύ πιο ελκυστικοί απο άλλους ψηλότερούς τους. Νομίζω οτι κανείς δεν ερωτεύτηκε καποιον/α μόνο κ μονο απο το ύψος που είχε :P
Γούστα είναι αυτα, όπως και στα μάτια, στα μαλλιά το βρίσκω ΟΚ να έχουμε άποψη για το τι μας αρέσει πάνω κάτω :)
Συμφωνώ απόλυτα με όσα προανέφερες. Είναι πολύ σημαντικό να αποδεχόμαστε τον εαυτό μας και να νιώθουμε ωραίοι/ες, όπως είμαστε. Δυστυχώς πέρασα τα 35 κατά πολύ, για να το επιτύχω.

Κουβέντα και ανταλλαγή απόψεων να γίνεται.:
Πολύ σωστά!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Otherdude

Νεοφερμένος

Ο Otherdude αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Ας πω και γω τη γνωμη μου. Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν εννοείται. Για μένα το "ιδανικό" ύψος δεν εχει συγκεκριμένο αριθμό, αρκεί να είναι 10 πόντους ψηλότερος απο μένα ... Και αυτο επειδή φοράω πολύ συχνα τακούνια ( μη χασω ευκαιρια :P ) 1.68 ειμαι δεν νομίζω οτι θεωρείται πολύ το 1.78 ...

Πάντως να τονίσω πως έχω 3 αγόρια στην παρέα μου οι οποίοι είναι στο ύψος μου (παίζει και 2-3 πόντους κοντύτεροι) αλλα επειδή είναι ακομπλεξάριστοι και με χιούμορ ειναι πολύ πιο ελκυστικοί απο άλλους ψηλότερούς τους. Νομίζω οτι κανείς δεν ερωτεύτηκε καποιον/α μόνο κ μονο απο το ύψος που είχε :P
Γούστα είναι αυτα, όπως και στα μάτια, στα μαλλιά το βρίσκω ΟΚ να έχουμε άποψη για το τι μας αρέσει πάνω κάτω :)

μα και μονο 5- 7 cm να ηταν πιο ψηλος αντι για 10

μπορει και αυτος να φορεσει παπουτσι με τακουνι ,και αμα θελει μπορει να βαλει και shoelifts μεσα στο παπουτσι του

οποτε και παλι θα σε περναει

εγω ειμαι 182 και ειχα βγει με μια κοπελα ενα βραδυ κανα χρονο πριν

που ηταν 175 και με 10 ποντο υποτιθεται οτι θα με περνουσε.

ελα ομως που δεν μασησα εβαλα shoelifts (πατος που μπαινει μεσα στο παπουτσι και σε ψηλωνει απο 2 μεχρι 5 cm)
απο 182 πηγα 187
επρεπε να δεις την φατσα της

:devil::devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

I_love_life

Νεοφερμένος

Η I_love_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Σοβαρα υπάρχει τέτοιο πράγμα; 1η φορα το ακουω! (διαβαζω :P)
Ήξερα μόνο για εκείνα τα αθλητικά τα nike που δινουν 3-4 ποντους στο πισω μέρος (ειμαι σιγουρη οτι καταλαβατε ποια λεω!) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επί της ευκαιρίας, όσοι/όσες φοράτε συχνά παπούτσια με τακούνι πρέπει να ξέρετε ότι βλάπτουν πολύ τα πόδια καθώς μοιράζουν αφύσικα το βάρος του σώματος στο πέλμα. Τα καλύτερα παπούτσια είναι φλατ, αυτά δηλαδή στα οποία η φτέρνα δεν βρίσκεται σε μεγαλύτερο ύψος από το μπροστά μέρος του πέλματος.

Ιδιαίτερα οι γυναίκες οι οποίες φοράνε συχνά τακούνια για πολλές ώρες, όπως π.χ στην δουλειά, ενδέχεται να αντιμετωπίσουν σοβαρά προβλήματα με την μέση τους καθώς τα τακούνια αναγκάζουν την σπονδυλική στήλη σε αφύσικη θέση για πολλές ώρες. (Είναι ο ίδιος λόγος που στους άντρες αρέσουν τα τακούνια, επειδή κάνουν την γυναίκα να τουρλώνει τον κώλο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
μπορει και αυτος να φορεσει παπουτσι με τακουνι ,

Επί της ευκαιρίας, όσοι/όσες φοράτε συχνά παπούτσια με τακούνι πρέπει να ξέρετε ότι βλάπτουν πολύ τα

:confused::|:blink::confused:
Τι λέτε βρε παιδιά;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:confused::|:blink::confused:
Τι λέτε βρε παιδιά;!

? Τα περισσότερα αντρικά παπούτσια, ιδιαίτερα αυτά των εξόδων έχουν 2-3 εκατοστά τακούνι. Δεν το έχεις προσέξει ποτέ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Εννοείς ότι δεν είναι χαμηλόπατα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εννοείς ότι δεν είναι χαμηλόπατα;

Αυτό δεν έχει τακούνι είναι flat που λέμε.

Αυτό έχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

I_love_life

Νεοφερμένος

Η I_love_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ξεχασμένε έχεις απόλυτο δικιο......οντως προκαλούν 1002 άσχημα τα τακουνια...μεχρι και πριν κανενα χρονο το πολύ, θυσιαζα τα πάντα για τα τακουνια (κοινώς μπρος στα κάλλη τι είν ο πόνος) και για την ακρίβεια στιλέτο κλπ...πλεον αυτα τα βαζω εξαιρετικά σπανια και μαλίστα πολλά ζευγάρια τα έχω χαρίσει στην ξαδερφη μου επειδή φοραμε ιδιο νουμερο. Μου το έχουν κάνει παρατήρηση πολλά ατομα και 1 γιατρος, αλλα εχω εμμονή.....το μονο φλατ που έχω είναι τα αθλητικα :/
Και δεν εχω αυτή την τρέλα λογω κόμπλεξ υψους....απλα μαρεσουν! Δεν θα μας καταλάβετε ποτέ σε μερικα θεματα, όπως αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Otherdude

Νεοφερμένος

Ο Otherdude αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
επισης υπαρχουν και τα γνωστα Elevator shoes που σου δινουν 10 cm
αυτα που φοραει ο Vin diesel (σαν μποτες ειναι) που ο τυπος ειναι 175-178 και με αυτα γινεται 185-188
και τον βλεπεις στις ταινιες θηριο

και ο τομ κρουζ φοραει elevator shoes ,

επισης ο daniel craig στις ταινιες φοραει shoelifts και απο 175 178 παει 183
τον υποχρεωσανε να τα βαλει γιατι ο χαρακτηρας του James Bond ειναι 6 feet και πανω
και αυτος ειναι 175-178
θυμαμαι που τον κραζανε για το υψος του γιατι ολοι οι 007 ηταν συνηθως 187-190
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξεχασμένε έχεις απόλυτο δικιο......οντως προκαλούν 1002 άσχημα τα τακουνια...μεχρι και πριν κανενα χρονο το πολύ, θυσιαζα τα πάντα για τα τακουνια (κοινώς μπρος στα κάλλη τι είν ο πόνος) και για την ακρίβεια στιλέτο κλπ...πλεον αυτα τα βαζω εξαιρετικά σπανια και μαλίστα πολλά ζευγάρια τα έχω χαρίσει στην ξαδερφη μου επειδή φοραμε ιδιο νουμερο. Μου το έχουν κάνει παρατήρηση πολλά ατομα και 1 γιατρος, αλλα εχω εμμονή.....το μονο φλατ που έχω είναι τα αθλητικα :/
Και δεν εχω αυτή την τρέλα λογω κόμπλεξ υψους....απλα μαρεσουν! Δεν θα μας καταλάβετε ποτέ σε μερικα θεματα, όπως αυτο!

Το κακό με όλες τις βλαβερές συνήθειες είναι πως το όφελος είναι άμεσο, ενώ η ζημία μελλοντική. Φοράς δηλαδή το τακούνι και αισθάνεσαι αμέσως πιο σέξι, ενώ τα αποτέλεσμα, δηλαδή προβλήματα στη μέση, δισκοπάθειες κτλ, θα τις δεις πολύ αργότερα στο μέλλον και όταν τα συμπτώματα εμφανιστούν η ζημιά θα έχει γίνει και δεν θα αρκεί απλά το να σταματήσεις να φοράς τακούνια. Είναι σαν το τσιγάρο, αν σου προκαλέσει καρκίνο τότε και να το κόψεις δεν αλλάζει η κατάσταση.

Πιστεύω πως την υγεία μας δεν πρέπει να θυσιάζουμε στο βωμό της εμφάνισης, αλλά εν τέλει κάθε άνθρωπος πρέπει να κάνει τη δική του επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Αυτό δεν έχει τακούνι είναι flat που λέμε.

Αυτό έχει

Τώρα κατάλαβα τι εννοείς, ευχαριστώ για τη διευκρίνηση μέσω εικόνων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

I_love_life

Νεοφερμένος

Η I_love_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Έχεις δικιο δεν αντιλέγω. Νομίζω πως αυτό και οι καθημερινές σχεδόν αυπνίες, είναι τα μόνα παραπτώματα που κάνω. Γιατι κατα τα άλλα είμαι βίγκαν, δεν καπνίζω και πίνω 1 αντε 2 φορές το μήνα αλκόολ και ελάχιστο...
Τι να κάνουμε δεν μπορουμε να τα έχουμε όλα δικά μας! εχω αλλεργία στις "μπαλαρινες" ειναι ειδος παπουτσιου αν δεν το ξερεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top