Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ανω του 1.80

Εγω ειμαι 1.74. Με τακουνια ξεπερνω το 1.80. Το 1.80 ειναι το κατωτατο οριο για μενα. Γενικα με τους κοντους παντα ειχα θεμα. Ενιωθα αβολα:/

Κοντά είμαστε. 1,73 είμαι και δεν φοράω ποτέ πολύ ψηλά τακούνια (5 εκατοστά το πολύ). Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με οποιοδήποτε ύψος. Το κακό είναι ότι σε δύο προηγούμενες σχέσεις είχαν οι άντρες πρόβλημα με το ύψος μου, κάτι που θεωρώ υπερβολικό. Μια γυναίκα φυσιολογικά ψηλή είμαι, δεν είμαι κι 1.85.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yolandi

Νεοφερμένος

Η Yolandi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Κοντά είμαστε. 1,73 είμαι και δεν φοράω ποτέ πολύ ψηλά τακούνια (5 εκατοστά το πολύ). Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με οποιοδήποτε ύψος. Το κακό είναι ότι σε δύο προηγούμενες σχέσεις είχαν οι άντρες πρόβλημα με το ύψος μου, κάτι που θεωρώ υπερβολικό. Μια γυναίκα φυσιολογικά ψηλή είμαι, δεν είμαι κι 1.85.

Εγώ γι'αυτό βγαίνω μόνο με ψηλούς, γιατί οι κοντοί είναι κομπλεξικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Εγώ γι'αυτό βγαίνω μόνο με ψηλούς, γιατί οι κοντοί είναι κομπλεξικοί.
Υποθετω αντιλαμβανεσαι οτι προσβαλλεις ενα μεγαλο ποσοστο αντρων με αυτη την γενικευση εχεις καθε δικαιωμα να μην βγαινεις με κοντους οπως λες αλλα δεν εχεις δικαιωμα να τους χαρακτηριζεις κομπλεξικους..
τωρα αν καποια κοπελα ειχε αρνητικη εμπειρια με καποιον για το υψος της μπορει απο μονη της να τον στειλει απο κει που ρθε και να μην ξαναασχοληθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ε όχι και τα κούνια ο άντρας. Πόσο ανασφάλεια πια.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yolandi

Νεοφερμένος

Η Yolandi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 83 μηνύματα.

Οι γυναίκες δεν χρειάζεται να είναι ψηλές για να είναι ωραίες, οπότε τα τακούνια δεν είναι ανασφάλεια. Μην κοιτάς τα περιοδικά αυτά είναι καπιταλιστικά πρότυπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεξιός

Νεοφερμένος

Ο Δεξιός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Φυσικά και χρειάζεται να είναι ψηλές.
Πού θα την κυκλοφορήσεις άμα είναι τάπα;
Εγώ <1.75 τις απορρίπτω απευθείας, φτου φτου μακριά από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evalliaChefαρα

Νεοφερμένος

Η evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
1.80-1.87 ειναι τοπ υψος για εναν αντρα παλικάρι ,λεβέντης με τα (όλα ) του...Βεβαια και το 1.70 καλο ειναι αλλα εκει αρχιζει να φαινεται οτι υπερεχει σε αλλα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Δεν με ενοχλεί, όποιο και να είναι το ύψος. Ο φίλος μου είναι 1.90 κι εγώ 1.73. Απλώς έτυχε να είναι ψηλός και 1.50 να ήταν, αν είχε καλό χαρακτήρα και πάλι θα τον επέλεγα. Πριν πολλά χρόνια τα είχα με κάποιον που ήταν πιο κοντός από εμένα και δεν με ενοχλούσε καθόλου αυτό. Ειλικρινά μου είναι αδιάφορο αυτό το θέμα. Ό,τι τύχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
1.68 και κάτω. Σαν κατάλληλο δηλαδή. Τώρα αν είναι πιο ψηλή από εμένα δε χάλασε και ο κόσμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Για μενα το ιδανικο ειναι 1.70-1.75
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
1.90+

Τις θέλω για να παίζουμε μπάσκετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εμένα ο φίλος μου είναι 1,75 και εγώ 1,70 και μου αρέσει αυτή η μικρή διαφορά ύψους. Νομίζω πάντα με έλκυαν άντρες κοντά στο ύψος μου. Προς τα πάνω βέβαια, αν είναι πιο κοντός με ξενερώνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Katerina_kl

Νεοφερμένος

Η Katerina_kl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Εγώ είμαι 1.65 και ο φίλος μου 1,88.
Μόνο στην σύγκριση της πατούσας καταλαβαίνετε τι γέλιο πέφτει έτσι (36 νούμερο παπούτσι εγώ, 45 εκείνος):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Μου αρέσουν οι ψηλοί και αρκετά αδύνατοι. Στο ίδιο ύψος ή πιο κοντός θα ήταν δύσκολο να βρεθεί κάποιος, βέβαια. Ας πούμε από 1.80-184 και πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκάς20

Νεοφερμένος

Ο Λουκάς20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αν και σιγά σιγά φτάνω στο 1.80 ποτέ δεν μου άρεσαν αρκετά οι ψηλές γυναίκες,... Γνώρισα μία που είναι 1.59 και με τρελενει που δείχνει τόσο τσαχπινα και γλυκούλα:hypno:!!!. Πιστεύω ότι όσο και να μεγαλώνει η ηλικία της ποτέ δεν θα δείχνει ότι θα είναι τόσο,... Αλλά πιό μικρή και νέα. Επιπλέον εύκολα όταν την περνώ αγγελίες την σηκώνω:bigarmhug(αν και δεν της αρέσει), λόγο τον λιγότερων κιλών της. Πιάνει και λίγο χώρο στο κρεβάτι, σχεδόν όλο το κρεβάτι μου παραχωρεί!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

κστας

Νεοφερμένος

Ο κστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγω παιδια ειμαι 25ετων και αν και θα θελα σχετικα να ειμαι ψηλοτερος,5-10 ποντους ειμαι 1.68
λοιπον.. εχω να πω πως κατα την διαρκεια της ζωης μου θα μπορουσα να εχω παει με τουλαχιστον 20γυναικες ασχετα που εχω με.. δεν σας λεω,δηλαδη τι θελω να πω, οτι η γυναικες δεν μου εδειξαν οτι εχουν θεμα με το υψος μου και σας ευχαριστω για αυτο, μαλιστα εχω ριξει αρκετα χ ο ιδιος .Κοριτσια συγνωμη αλλα ειμαι πολυ εσωστρεφης νοιωθω περιεργα αν ειναι συγγενης μου στο ιδιο δωματιο σκεφτητε ποσο μαλλον να συνευρεθω με αλλον ανθρωπο να κανω σχεση κλ θελω να πω πως το υψος μου δεν μ εφταιξε πουθενα αλλα το κεφαλι μου σιγουρα .καλη επιτυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Victwras

Νεοφερμένος

Ο Victwras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Είμαι 18,5 χρονών 1.79- 1.80 (το πρωί 1.80 το βράδυ 1.79) στο ύψος. Άρχισα να ψηλωνω τέλη πρώτης γυμνασίου με τέλη τριτης. Στο γυμνάσιο ήμουν απο τους ψηλοτερους (στην ηλικία μου) και με φώναζαν "ψηλε"κυρίως ο μεγάλος αδερφός μου (αλλά και οι φίλοι μου φυσικά). Ο πατέρας μου είναι 1.85, ο μικρός μου αδερφός είναι 16, με έχει περάσει για τα καλά (1.87),ο μεγάλος μου αδερφός είναι 1.91 και η μητέρα μου είναι 1.63. Ο μικρός μου αδερφός όπως και ο μεγάλος αρχισαν την ίδια περίοδο με εμένα να ψηλωνουν και ο μεγάλος μου αδερφός σταμάτησε στη Τρίτη λυκείου. Ο μικρός μου αδερφός παει δευτερα λυκείου και ακόμα ψηλωνει. Μου φαίνεται πολύ άδικο να εχω σταματήσει απο τοσο νωρίς να ψηλωνω σε σχεση με τα αδέρφια μου. Οι περισσότεροι φιλοι μου είναι 1.80 + με εξαίρεση δυο -τρεις. Ούτε τον πατέρα μου δεν πέρασα... Επίσης, αυτό που με ενοχλεί είναι ότι εχω μικρα πόδια και χέρια (42 νούμερο παπούτσι...) ενω οι άλλοι είναι 43+ ακόμα και ένας που είναι 1.75...
Υπάρχει περίπτωση να ψηλωσω εστω και λιγα εκατοστά ακόμη; Ή απλως θέλω καπως να νιωσω ανετος και με αυτό το ύψος... Εχω ακούσει πάντως ότι 1.80 είναι μέτριο προς ψηλό (οριακά)(για άντρα πάντα), αλλά με ενοχλεί επειδή μόνο την μητέρα μου περνάω (για πολύ βέβαια).
Τέλος, όσον αφορά τη σύντροφο πιστεύω ότι από 1,61 μέχρι 1.76 είναι πολύ καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Το ύψος σου είναι στα νορμάλ όρια αν συνυπολογίσεις το ύψος των γονιών σου (είναι ένας τύπος που δείχνει τα όρια ύψους για κάθε παιδί και που βαριέμαι να τον γράφω τώρα). Έχεις potential θεωρητικά να φτάσεις ως 1,85-1,86 περίπου, αλλά μου κάνει εντύπωση που ο ένας αδερφός σου έφτασε το 1,91.
Πόσο είσαι; Μπορεί να καταφέρεις να πάρεις 2-3 πόντους ακόμα μέχρι τα 22-23, αλλά δεν πρόκειται να φτάσεις τον πατέρα σου. Το πολύ ύψος το έριξες ήδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Victwras

Νεοφερμένος

Ο Victwras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Το ύψος σου είναι στα νορμάλ όρια αν συνυπολογίσεις το ύψος των γονιών σου (είναι ένας τύπος που δείχνει τα όρια ύψους για κάθε παιδί και που βαριέμαι να τον γράφω τώρα). Έχεις potential θεωρητικά να φτάσεις ως 1,85-1,86 περίπου, αλλά μου κάνει εντύπωση που ο ένας αδερφός σου έφτασε το 1,91.
Πόσο είσαι; Μπορεί να καταφέρεις να πάρεις 2-3 πόντους ακόμα μέχρι τα 22-23, αλλά δεν πρόκειται να φτάσεις τον πατέρα σου. Το πολύ ύψος το έριξες ήδη.

Κρίμα, δεν φτάνω τα αδέρφια μου... Μεγάλη διαφορά θα έχουμε. Το ότι ο μεγάλος αδερφός βγήκε τόσο ψηλός μπορεί να είναι, επειδή ο προπαππους μου ήταν γύρω στο 1.95. Πάντως τα ξαδερφια μου και ο θείος μου είναι πιο κοντοι ακόμα και από εμένα (δεν ξερω αν έχει σημασία αυτό). Ακόμα, θα μου φανεί πολύ περίεργο να ψηλωσω τωρα ή σε λιγους μήνες, διότι το να σταματήσω και μετά να ξεκινήσω πάλι δεν μου φαίνεται φυσιολογικό.
Τον τύπο που ανέφερες τον γνωρίζω και βγαίνει ακριβώς το ύψος μου (ίσως λίγο παραπάνω). Υποψιάζομαι πως αυτό συνέβη επειδή, καμπουριαζα στη παιδική μου ηλικία. Μου έλεγαν οι δικοι μου να ισιωνω την πλάτη μου κλπ. Και έτσι δεν έφτασα το μέγιστο ύψος μου (όχι 1.90 βέβαια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top