Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,274 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κολώνιες και αρώματα

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 852 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 14:48, 26-08-15:

Από την άνοιξη και μετά χρησιμοποιώ το Body Burberry και μου αρέσει πολύ. Πριν είχα αδειάσει δύο κολώνιες La vie est belle της Lancome. Παλαιότερα είχα δοκιμάσει Kenzo, ήταν ωραίο, φρέσκο, νεανικό(τουλάχιστον έτσι μου φαινόταν). Φυσικά όλα ήταν των 30ml και σε έκπτώσεις. Μακάρι να είχα δοκιμάσει περισσότερα μέχρι τώρα, αλλά από το να έχω ανοιχτά πολλά, προτιμώ να έχω ένα άρωμα και καλό. Μία φορά που δοκίμαζα αρώματα στα Sephora μου άρεσε και το Si απο Dior. To έχει δοκιμάσει κάποια;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,473 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 22:30, 26-08-15:

Ψάχνω άρωμα που να περιέχει και να μυρίζει...πατσουλί. Κάποτε υπήρχαν σε μορφή κρέμας-κεριού σε βαζάκια, αλλά τώρα δεν βρίσκω.. Αν και θεωρείται από πολλούς "ευτελής" η μυρωδιά του, εγώ τρελλαίνομαι.
Αν λοιπόν γνωρίζετε κάποιο, ας με ενημερώσετε κι εμένα, που ψάχνω..απεγνωσμένα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη kleop
H kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 562 μηνύματα.

H kleop έγραψε στις 07:48, 27-08-15:

Εγω θελω παρα πολυ αυτη.Ειναι καινουργια ακομη στην αγορα και η τιμη λιγο ανεβασμενη...Η μυρωδια ομως που αφηνει ειναι τελεια.Και οσο περνανε οι ωρες τοσο πιο ωραια μυριζει.Ειναι πολυ απαλη και για ολες τις στιγμες της ημερας.

Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 544 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 15:07, 27-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από *Serena*
Εγώ τελευταία αγαπώ το Chanel Chance. Να χα και τα λεφτά να πάρω το γνήσιο.
Πόσο πάει στην Ελλάδα; Αν γνωρίζεις κάποιον που να μένει Γαλλία σε συμφέρει περισσότερο να σου την αγοράσει από εκεί όταν έχει εκπτώσεις. Είχα πάρει τα 50ml από το Chance Eau Tendre κάπου στα 55€ στις Galeries Lafayette (πολλά, το ξέρω, αλλά στα αρώματα πιστεύω πως αξίζουν, προσωπικά δεν αλλάζω εύκολα άρωμα και μου κρατάνε πολύ καιρό).

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Ψάχνω άρωμα που να περιέχει και να μυρίζει...πατσουλί. Κάποτε υπήρχαν σε μορφή κρέμας-κεριού σε βαζάκια, αλλά τώρα δεν βρίσκω.. Αν και θεωρείται από πολλούς "ευτελής" η μυρωδιά του, εγώ τρελλαίνομαι.
Αν λοιπόν γνωρίζετε κάποιο, ας με ενημερώσετε κι εμένα, που ψάχνω..απεγνωσμένα
Καλέ ξέρω εγώ ένα, αλλά νομίζω δεν έχουν έρθει ακόμα στην Ελλάδα. Υπάρχει αυτό, της Rituals, με σανδαλόξυλο και πατσουλί το οποίο το είχαν κάνει δώρο στην μαμά μου, αλλά δεν το έχει φορέσει ακόμα. Να σου πω αν ήταν δικό μου θα στο χάριζα γιατί μου φάνηκε πάρα πολύ περίεργη η μυρωδιά του και δεν θα το φορούσα με τίποτα.

Edit: Μόλις είδα πως είναι ανδρικό. Παιδιά όχι, όχι, αν έρθει άντρας και μυρίζει έτσι θα τρελαθώ, είναι υπεργλυκό το άρωμα!

Αρχική Δημοσίευση από kleop

Εγω θελω παρα πολυ αυτη.Ειναι καινουργια ακομη στην αγορα και η τιμη λιγο ανεβασμενη...Η μυρωδια ομως που αφηνει ειναι τελεια.Και οσο περνανε οι ωρες τοσο πιο ωραια μυριζει.Ειναι πολυ απαλη και για ολες τις στιγμες της ημερας.
Την διαφημίζανε παντού όταν βγήκε στην Γαλλία και μια μέρα έκανα το λάθος να δεχτώ να με ψεκάσουνε. Κόντεψα να λιποθυμήσω. Απ' ό,τι θυμάμαι από την πωλήτρια έχει βγει σε τρεις version, η μόνη από τις τρεις που μου φαίνεται πιο υποφερτή είναι αυτή που λέει Eau de Parfum Couture (την έχω και σε δειγματάκι, αλλά δεν την έβαλα ποτέ). Λίγο που έψαξα, έχουν όλα της σειράς νότες από τριαντάφυλλο στην καρδιά και μάλλον έτσι εξηγείται η απέχθειά μου. Το μισώ το τριαντάφυλλο σε καλλυντικά. Όμως @alcyone, έχουν επίσης πατσουλί, οπότε μπορείς να τις μυρίσεις μήπως και σου αρέσει καμία!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Anonyme : 27-08-15 στις 15:11.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,389 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 20:14, 27-08-15:

Τα Eau de Parfum είναι δυνατά αρώματα και με μια πολύ μικρή δόση η μυρωδιά μένει για ώρες. Ωστόσο είναι πολύ πιο ακριβά.

Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,473 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 20:49, 27-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Anonyme
Πόσο πάει στην Ελλάδα; Αν γνωρίζεις κάποιον που να μένει Γαλλία σε συμφέρει περισσότερο να σου την αγοράσει από εκεί όταν έχει εκπτώσεις. Είχα πάρει τα 50ml από το Chance Eau Tendre κάπου στα 55€ στις Galeries Lafayette (πολλά, το ξέρω, αλλά στα αρώματα πιστεύω πως αξίζουν, προσωπικά δεν αλλάζω εύκολα άρωμα και μου κρατάνε πολύ καιρό).

Καλέ ξέρω εγώ ένα, αλλά νομίζω δεν έχουν έρθει ακόμα στην Ελλάδα. Υπάρχει αυτό, της Rituals, με σανδαλόξυλο και πατσουλί το οποίο το είχαν κάνει δώρο στην μαμά μου, αλλά δεν το έχει φορέσει ακόμα. Να σου πω αν ήταν δικό μου θα στο χάριζα γιατί μου φάνηκε πάρα πολύ περίεργη η μυρωδιά του και δεν θα το φορούσα με τίποτα.

Edit: Μόλις είδα πως είναι ανδρικό. Παιδιά όχι, όχι, αν έρθει άντρας και μυρίζει έτσι θα τρελαθώ, είναι υπεργλυκό το άρωμα!

Την διαφημίζανε παντού όταν βγήκε στην Γαλλία και μια μέρα έκανα το λάθος να δεχτώ να με ψεκάσουνε. Κόντεψα να λιποθυμήσω. Απ' ό,τι θυμάμαι από την πωλήτρια έχει βγει σε τρεις version, η μόνη από τις τρεις που μου φαίνεται πιο υποφερτή είναι αυτή που λέει Eau de Parfum Couture (την έχω και σε δειγματάκι, αλλά δεν την έβαλα ποτέ). Λίγο που έψαξα, έχουν όλα της σειράς νότες από τριαντάφυλλο στην καρδιά και μάλλον έτσι εξηγείται η απέχθειά μου. Το μισώ το τριαντάφυλλο σε καλλυντικά. Όμως @alcyone, έχουν επίσης πατσουλί, οπότε μπορείς να τις μυρίσεις μήπως και σου αρέσει καμία!
Σ'ευχαριστώ, θα το έχω στα υπ'όψη.
Το θέμα το δικό μου είναι οτι ενώ λατρεύω το πατσουλί, συγχρόνως απεχθάνομαι τα βαρειά αρώματα, μου αρέσουν αυτά που δεν περιέχουν μπαχάρια, αλλά εσάνς λουλουδιών, όπως αυτό της Prada

Π.χ. ένα που δεν μπορώ είναι το "Angel" του Thierry Mugler.
Μέχρι τώρα με πατσουλί έχω βρει μόνο ένα της Chanel, όμως πανάκριβο.

Παράθεση

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

H kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 562 μηνύματα.

H kleop έγραψε στις 22:47, 27-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Anonyme
Τι να σου πω εμενα δεν μου φανηκε πατσουλι.Γενικα μου αρεσουν οι μυρωδιες απο λουλουδια και ισως για αυτο.Βεβαια επηρεαζει και το δερμα καθε ανθρωπου στην μυρωδια της κολονιας.Εχω παρατηρησει πως αλλιως μυριζει μια συγκεκριμενη κολονια σε μενα και αλλιως σε μια φιλη μου.
Alcyone με αφορμη την Angel που ανεφερες μου αρεσει πολυ,αλλα ετυχε να την βαλω στην Γερμανια που ημουν και μυριζε πολυ ασχημα αρχικα.Με την παροδο της ωρας γλυκανε η μυρωδια.Δεν ξερω πως να το εξηγησω αυτο.
Με αυτα και με αυτα μου θυμισατε και το hypnotic poison-dior.Εχει μια μυστηρια μυρωδια και την φορουσε η μητερα μου παλια.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,660 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 23:09, 27-08-15:

Εμένα μου αρέσει παααρα πολύ το άρωμα καρύδας Απλά τρελένομαι,και σε κρέμες σώματος,και σε άρωμα,σε όλα. Επίσης,αυτό το άρωμα μου αρέσει πάρα πολύ

Δεν είναι μάρκα,από τα ζάρα είναι αλλά έχει ένα υπέροχο καλοκαιρινό άρωμα φρούτων Επίσης μου αρέσει από τα Sephora,το Lagon. Πάλι δεν είναι καμιά μάρκα αλλά μου θυμίζει κάτι καλοκαιρινό από θάλασσα και αερα,πολύ δροσερό.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 5,606 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 01:59, 28-08-15:

Γενικά και απ' όσο ξέρω, ίσως βέβαια να κάνω και λάθος, το σανδαλόξυλο το χρησιμοποιούν μόνο σε ανδρικά αρώματα και κολώνιες. Αυτό και τον καπνό.
Εγώ πάλι τρελλαίνομαι για τα ανδρικά αρώματα, θα μπορούσα να τα φοράω άνετα. Κάποτε φορούσα το one man show, μετά ανακάλυψα την Cabotine του Gres και κόλλησα εδώ και 16 χρόνια. Γενικά πάντως δεν μου αρέσουν κι εμένα τα αρώματα με εσσάνς λουλουδιών και κυρίως ότι έχει γιασεμί.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone έγραψε στις 08:49, 28-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Claire Rentfield
Γενικά και απ' όσο ξέρω, ίσως βέβαια να κάνω και λάθος, το σανδαλόξυλο το χρησιμοποιούν μόνο σε ανδρικά αρώματα και κολώνιες. Αυτό και τον καπνό.
Εγώ πάλι τρελλαίνομαι για τα ανδρικά αρώματα, θα μπορούσα να τα φοράω άνετα. Κάποτε φορούσα το one man show, μετά ανακάλυψα την Cabotine του Gres και κόλλησα εδώ και 16 χρόνια. Γενικά πάντως δεν μου αρέσουν κι εμένα τα αρώματα με εσσάνς λουλουδιών και κυρίως ότι έχει γιασεμί.
Για τον καπνό δεν ξέρω, αλλά το σανταλόξυλο το χρησιμοποιούν και σε γυναικεία, το έχω καρα-τσεκάρει, γιατί ακριβώς επειδή περιέχουν αυτό, δεν τα προτιμώ
Αντίθετα, μου αρέσουν όσα περιέχουν ιδιαίτερα γιασεμί και νυχτολούλουδο.
Πόσο δεν ταιριάζουμε!...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 544 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 13:25, 28-08-15:

Κοίτα να δεις πόσο διαφορετική είναι η κάθε... μύτη!

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Εμένα μου αρέσει παααρα πολύ το άρωμα καρύδας Απλά τρελένομαι,και σε κρέμες σώματος,και σε άρωμα,σε όλα.
Λατρεύω να το μυρίζω όταν χαζεύω αφρόλουτρα/κρέμες κτλ. μα πάνω μου δεν κάθεται με τι-πο-τά. Αυτό και το cocoa butter + το δέρμα μου = Χ. Να φανταστείς είχα το αφρόλουτρο της bioten που μυρίζει τέλεια και το έδωσα στον φίλο μου, τόσο δεν μ' άρεσε.

Αρχική Δημοσίευση από Claire Rentfield
Μου είχαν δώσει ένα μεγαλούτσικο δείγμα από την YSL L'homme και την φόραγα μπορεί και κανένα τρίμηνο (επειδή είχε αυτό το effect που δεν φεύγει από τα ρούχα, κι ήταν χειμώνας κι όλες οι ζακέτες/παλτό μύριζαν αυτό). Δεν άκουσα ποτέ κακό σχόλιο (αλλά ούτε και καλό ).

Όλα κι όλα, το γιασεμί μ' αρέσει πολύ και έχει η αγαπημένη μου κολώνια όλων των εποχών (D&G, L' impératrice)...

Για τον καπνό δεν ξέρω, αλλά το σανταλόξυλο το χρησιμοποιούν και σε γυναικεία, το έχω καρα-τσεκάρει, γιατί ακριβώς επειδή περιέχουν αυτό, δεν τα προτιμώ
Αντίθετα, μου αρέσουν όσα περιέχουν ιδιαίτερα γιασεμί και νυχτολούλουδο.
Πόσο δεν ταιριάζουμε!...
...αλλά το νυχτολούλουδο το απεχθάνομαι! Μου έκαναν δώρο αυτό κι έκανα μεγάλη προσπάθεια, αλλά τελικά το χάρισα (όπως έχετε καταλάβει, είμαι πολύ καλό άτομο να με έχετε φίλη, χαρίζω πολύ συχνά καλλυντικά που εν τέλει δεν μου ταιριάζουν ). Βέβαια είναι oriental και κυρίως αυτό δεν μ' άρεσε, πολύ βαρύ μου φάνηκε.

Σ'ευχαριστώ, θα το έχω στα υπ'όψη.
Το θέμα το δικό μου είναι οτι ενώ λατρεύω το πατσουλί, συγχρόνως απεχθάνομαι τα βαρειά αρώματα, μου αρέσουν αυτά που δεν περιέχουν μπαχάρια, αλλά εσάνς λουλουδιών, όπως αυτό της Prada

Π.χ. ένα που δεν μπορώ είναι το "Angel" του Thierry Mugler.
Μέχρι τώρα με πατσουλί έχω βρει μόνο ένα της Chanel, όμως πανάκριβο.
Μόλις βρω χρόνο να πάω να μυρίσω αρώματα, θα κάνω μια έρευνα μήπως και εντοπίσω τίποτα, είναι από τις αγαπημένες μου ασχολίες! Πάντως η Rituals έχει και με κέδρο & πατσουλί, αυτό, που είναι γυναικείο, το τσέκαρα. Για μένα το μόνο κακό με τα high end αρώματα είναι η τιμή τους (μεγάλο κακό, το αναγνωρίζω). Κατά τ' άλλα η απόδωση είναι απίστευτη, προσωπικά δεν μου έχουν προκαλέσει ποτέ τον οποιοδήποτε ερεθισμό, ενώ κρατάνε απίστευτα πολύ. Έχω τη Mademoiselle της Chanel και ενώ έχει "λήξει" (και ξέρω πως δεν πρέπει να την χρησιμοποιώ ) μυρίζει λες και την αγόρασα χθες.

Αρχική Δημοσίευση από kleop
Τι να σου πω εμενα δεν μου φανηκε πατσουλι.Γενικα μου αρεσουν οι μυρωδιες απο λουλουδια και ισως για αυτο.Βεβαια επηρεαζει και το δερμα καθε ανθρωπου στην μυρωδια της κολονιας.Εχω παρατηρησει πως αλλιως μυριζει μια συγκεκριμενη κολονια σε μενα και αλλιως σε μια φιλη μου.
Ισχύει πάρα πολύ αυτό με το δέρμα. Μια μέρα μια φίλη μου με ρώτησε ποιο άρωμα φοράω κι όταν της είπα, δεν με πίστευε! Είχε μυρίσει σε κάποια άλλη κοπέλα το ίδιο άρωμα και δεν της άρεσε καθόλου και δεν μπορούσε να πιστέψει πώς γίνεται να είναι το ίδιο.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone έγραψε στις 21:59, 29-08-15:

...αλλά το νυχτολούλουδο το απεχθάνομαι! Μου έκαναν δώρο αυτό κι έκανα μεγάλη προσπάθεια, αλλά τελικά το χάρισα (όπως έχετε καταλάβει, είμαι πολύ καλό άτομο να με έχετε φίλη, χαρίζω πολύ συχνά καλλυντικά που εν τέλει δεν μου ταιριάζουν

Καλή μου φίλη λοιπόν..
Το νυχτολούλουδο, ναι είναι κομάτι βαρύ, αλλά τις μυρωδιές από γιασεμί ή αγιόκλημα τις βρίσκω υπέροχες...

Παράθεση

Jo_ (Elizabeth Blackburn)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jo_
H Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H Jo_ έγραψε στις 15:47, 11-01-16:

Πόσο μου αρέσουν τα αρώματα Όταν ανοίγει ο καιρός ή έχει ηλιόλουστη μέρα μου αρέσει πολύ το Daisy από Marc Jacobs. Τις χειμωνιάτικες μερες προτιμώ το Weekend απο Burberry
Παράθεση

Johnnys (Γιάννης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnys
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O Johnnys έγραψε στις 15:43, 12-01-16:

Eγώ φοράω Cool water,αλλά την ψιλοβαρέθηκα(κι όμως ) Κορίτσια, έχετε να προτείνετε καμία καλή νεανική,χειμωνιάτικη;
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,389 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 18:48, 17-09-16:

Αυτά τα αρώματα που στα γεμίζουν σε μπουκαλάκια είναι ψεύτικα και imitations? Επειδή κοστίζουν 10 ευρώ ενώ το κανονικό παίζει να κοστίζει και 40.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 19:05, 17-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Αυτά τα αρώματα που στα γεμίζουν σε μπουκαλάκια είναι ψεύτικα και imitations? Επειδή κοστίζουν 10 ευρώ ενώ το κανονικό παίζει να κοστίζει και 40.
Imitations είναι, αλλά επειδή είναι αρωματοπωλεία μπορούν να τα παρασκευάσουν σχεδόν αυτούσια.
Εγώ προσωπικά μόνο από εκεί παίρνω και μεταξύ μας, αν μου αρέσει ένα άρωμα σαν μυρωδιά, δεν θα κοιτάξω αν το αυθεντικό μυρίζει ακριβώς έτσι.

Τώρα αν εννοείς μήπως με τον τρόπο που μιξάρουν τα συστατικά μπορούν να σου ερεθίσουν το δέρμα ή να σου προκαλέσουν καμιά αλλεργία, εμένα προσωπικά δεν μου έχει τύχει ποτέ και δεν έχω ακούσει και τίποτα τέτοιο. Δεν είναι δηλαδή "φτηνιάρικο" άρωμα, απλά δεν πληρώνεις το logo της εταιρείας.
Παράθεση

GTR-890

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη GTR-890
Ο GTR-890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 252 μηνύματα.

O GTR-890 έγραψε στις 13:23, 25-02-17:

Παιδια, βρηκα μια παλια κολονια (2-3 χρονια πριν μου το εκαναν δωρο) αλλα δεν μπορω να διακρινω τη ειναι ανδρικο ή γυναικιο , λεγεται Eternity eau de toillete και πανω γραφει μονο αυτο,εχει ασπρο καπακι , το κουτι δεν το εχω για να δω για τι φυλο ειναι .Παντος το αρωμα ερχεται προς το γλυκο + με λιγο οιμοπνευμα !!! τι λετε να ειναι ?
Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,115 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 13:30, 25-02-17:

Με ένα γρήγορο γκουγκλάρισμα θα δεις ότι είναι αντρική. Φαντάζομαι ότι για να στην έκαναν δώρο, γυναικεία λίγο δύσκολο να είναι, don't you think?
Παράθεση

GTR-890

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη GTR-890
Ο GTR-890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 252 μηνύματα.

O GTR-890 έγραψε στις 14:03, 25-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Με ένα γρήγορο γκουγκλάρισμα θα δεις ότι είναι αντρική. Φαντάζομαι ότι για να στην έκαναν δώρο, γυναικεία λίγο δύσκολο να είναι, don't you think?
Ναι ομως φερνει λιγο προς το γλυκο +ασπρο καπακι(στα αλλα που εχω ειναι μαυρα), για αυτο το σκεφτομαι
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,660 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 14:37, 25-02-17:

Google is your friend, ψάξτο λιγο. Ή ρωτα σε ενα μαγαζί.
Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,115 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 14:46, 25-02-17:

Βy the way, εγώ βάζω αυτή και έχω ακούσει τα καλύτερα κοπλιμέντα

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 20:02, 25-02-17:

Ερωτευμένη και με τα 2
Παράθεση

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

H kleop έγραψε στις 16:23, 27-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover

Ερωτευμένη και με τα 2
Εχει τυχει να μου κανουν δωρο και τις 2 που ανεφερες.Η πρωτη οντως ειναι πολυ καλη(παει τελειωσε τωρα),αλλα η δευτερη δεν με τρελανε ιδιαιτερα.Αυτη που πηρα προσφατα ειναι η πολυδιαφημισμενη
.Ειναι ελαφρως δυνατη για τα γουστα μου,αλλα αν ψεκασεις στα ρουχα και στα φουλαρια παραμενει το αρωμα.Μελλοντικα θα ηθελα να παρω
αυτη,αν και η αντρικη της εκδοση μου αρεσει ακομα πιο πολυ.
Παράθεση

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη PolGR1509
Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 2,118 μηνύματα.

O PolGR1509 Do it right or don't do it at all! έγραψε στις 16:45, 27-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover

Ερωτευμένη και με τα 2
Η δεύτερη αξίζει και μόνο για το όνομα
Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 20:31, 03-03-17:

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 12:16, 10-03-17:

Το τελευταίο χρόνο φοράω το Ultraviolet Paco Rabanne, πολύ δύσκολα να το άλλαζα, νομίζω εκεί είμαι και ταιριάζει χειμώνα καλοκαίρι
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Volkswagen Fan
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,669 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 13:01, 18-07-17:

Dior fahrenheit
prada luna rossa

Δοκιμαστε την δευτερη την αγορασε 2 χρονια πριν απο το αεροδρομιο του παρισιου και απο τοτε αλλαξα την γνωμη μου για τα Ιταλικα αρωματα.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 13:50, 18-07-17:

Εγώ θέλω να δοκιμάσω acqua di gio την έχει πάρει κανείς;
Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

O ultraviolence έγραψε στις 14:16, 18-07-17:

Εγώ θέλω να δοκιμάσω acqua di gio την έχει πάρει κανείς;
Την έχω εγώ. Το καλό είναι ότι το άρωμα μένει πάνω σου για αρκετές ώρες και μυρίζε ωραία ( αν και αυτό είναι υποκειμενικό).
Πήγαινε σε ένα κατάστημα να την δοκιμάσεις και αν σ'αρέσει πάνω σου, πάρε την
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,669 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 14:25, 18-07-17:

Παιδιά πάρτε την Luna Rossa είναι τέλεια.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 15:23, 18-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Την έχω εγώ. Το καλό είναι ότι το άρωμα μένει πάνω σου για αρκετές ώρες και μυρίζε ωραία ( αν και αυτό είναι υποκειμενικό).
Πήγαινε σε ένα κατάστημα να την δοκιμάσεις και αν σ'αρέσει πάνω σου, πάρε την
Την έχεις αυθεντική ή από αρωματοπωλείο που τη φτιάχνουν;

Αρχική Δημοσίευση από fotisapple
Παιδιά πάρτε την Luna Rossa είναι τέλεια.
Αν θυμηθώ θα τη δοκιμάσω.
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε στις 15:37, 18-07-17:

Δεν θα χάσεις.
Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

O ultraviolence έγραψε στις 15:39, 18-07-17:

Την έχεις αυθεντική ή από αρωματοπωλείο που τη φτιάχνουν;
Αυθεντική. Πάντως όσες έχω από αρωματοπωλείο και είναι απομιμήσεις, όσον αφορά την μυρωδιά δεν έχουν τεράστια διαφορά απλά δεν έχουν την διάρκεια που έχει η αυθεντική.
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 17:52, 18-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Το τελευταίο χρόνο φοράω το Ultraviolet Paco Rabanne, πολύ δύσκολα να το άλλαζα, νομίζω εκεί είμαι και ταιριάζει χειμώνα καλοκαίρι
Πήρα επίσης το Gucci Eau de Parfum II και με έχει απογοητεύσει πολύ η διάρκειά του.
Μυρίζει ΚΑΤΑΠΛΗΤΙΚΑ, αλλά μόνο για λίγη ώρα, καμία σχέση με το ultraviolet που μυρίζει όλη μέρα.
Βέβαια, παίζει ρόλο και το δέρμα μας αν διαρκεί ένα άρωμα ή όχι, η εποχή, η ζέστη ή το κρύο κτλ κτλ..
αλλά νταξ
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους