Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,040 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 265)
Κριός
19
7,17%
Ταύρος
20
7,55%
Δίδυμοι
29
10,94%
Καρκίνος
25
9,43%
Λέων
20
7,55%
Παρθένος
19
7,17%
Ζυγός
25
9,43%
Σκορπιός
22
8,30%
Τοξότης
14
5,28%
Αιγοκερως
24
9,06%
Υδροχόος
28
10,57%
Ιχθεις
20
7,55%

Strain

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Strain
Ο Strain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O Strain έγραψε στις 15:40, 02-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Imagine01
Χαχα . Παρθένος κανονικά αλλά με τις αλλαγές Λέων. Χάρηκα Παρομοίως
πρώην καρκίνος. το αστείο είναι ότι όλοι ταυτίζονταν με τα ζώδια τους τα παλιά που ήταν λάθος εσύ ταυτίζεσαι με παρθένο ή με λέων;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imagine01

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imagine01
H Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H Imagine01 έγραψε στις 15:50, 02-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Strain
πρώην καρκίνος. το αστείο είναι ότι όλοι ταυτίζονταν με τα ζώδια τους τα παλιά που ήταν λάθος εσύ ταυτίζεσαι με παρθένο ή με λέων;
Ναι όντως.. Εγώ έχω ταυτιστεί με το παλιό μου ζώδιο τον παρθένο, αν και για να σου πω την αλήθεια δεν έχω ψάξει και πολλά για τον Λέων. Καιρός να αρχίσω νέα έρευνα Εσύ ταυτίζεσαι με τον Καρκίνο ή με τον Δίδυμο?
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Strain

Νεοφερμένος

O Strain έγραψε στις 15:52, 02-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Imagine01
Ναι όντως.. Εγώ έχω ταυτιστεί με το παλιό μου ζώδιο τον παρθένο, αν και για να σου πω την αλήθεια δεν έχω ψάξει και πολλά για τον Λέων. Καιρός να αρχίσω νέα έρευνα Εσύ ταυτίζεσαι με τον Καρκίνο ή με τον Δίδυμο?
Με Δίδυμο και πολύ λιγότερο με Καρκίνο
Παράθεση

Imagine01

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H Imagine01 έγραψε στις 15:58, 02-07-17:

Με Δίδυμο και πολύ λιγότερο με Καρκίνο
Άρα έχεις προσαρμοστεί μια χαρά με το "καινούργιο" σου ζώδιο σε αντίθεση με εμένα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,936 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 18:57, 02-07-17:

Καρκίνος και δε με νοιάζουν οι αλλαγες
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imagine01

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Imagine01 έγραψε στις 19:30, 02-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Σωτηρης13
Καρκίνος και δε με νοιάζουν οι αλλαγες
YOLO
Παράθεση

Strain

Νεοφερμένος

O Strain έγραψε στις 19:44, 02-07-17:

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 5,606 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:58, 02-07-17:

Μια από τα ίδια κι εγώ, υδροχόος γεννήθηκα και υδροχόος θα πεθάνω.
Η αλήθεια είναι πως μικρή ήμουν πολύ πιο αντιπροσωπευτική υδροχόος, μεγαλώνοντας όμως είδα πως σοβάρευα και πίστεψα πως πλέον με επηρρέαζε περισσότερο ο ωροσκόπος μου που είναι ταύρος.
Πάντως δεν θα ήθελα με τίποτα να είμαι αιγόκερος...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,660 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 22:08, 02-07-17:

Εγώ ειμαι Λέων αλλά της τελευταίας μέρας όποτε δεν έχω σε τρελό βαθμό τα χαρακτηριστικά που λένε για ματαιοδοξία κτλ ωστόσο ναι,θα έλεγα ότι ειμαι αρκετά τυπικός λέων. Μπορεί τα ζώδια να μην έχουν επιστημονική βάση (αν και κάποιοι υποστηρίζουν ότι έχουν) αλλά δεν κάνει κακό σε κανέναν να ταυτίζεται με το ζώδιο του, αρκεί να μην αφήνει τα ζώδια και τις προβλέψεις να καθορίζουν τη ζωή του και την προσωπικότητα του και να μην προσπαθεί να βελτιώνεται επειδή και καλά ετσι είναι το ζώδιο του. Σ'αυτη τη ζωή δεν χρειάζεται να είμαστε συνέχεια μέσα στη σοβαρότητα, χαλαρώστε λίγο, δεν θα πάθετε κάτι
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GFireP (Γιώργος Μάριος)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη GFireP
Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 932 μηνύματα.

O GFireP ~Hope will never be silent έγραψε στις 23:28, 02-07-17:

Είμαι Αιγόκερως και παρότι έχω αρκετά στοιχεία, επηρεάζομαι από διάφορα πράγματα
Καταρχάς είμαι στις 22 Δεκεμβρίου ξημερώματα, τη πρώτη μέρα, άρα επηρεάζομαι από Τοξότη (γεννήθηκα τη μεγαλύτερη νύχτα του χρόνου )
Έχω ωροσκόπο Ζυγό
Σελήνη Ιχθείς...

Δε θέλει και πολύ ακόμα...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Strain

Νεοφερμένος

O Strain έγραψε στις 23:33, 02-07-17:

Τοξότης είσαι σύμφωνα με τα νέα ζώδια! Τα παλιά είναι λάθος
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ιππολύτη
H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 720 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 23:47, 02-07-17:

Εγώ και με τα παλιά και με τα καινούρια Ταύρος είμαι πάντως. Ευτυχώς.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,458 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 23:49, 02-07-17:

Γεννήθηκα 17 Ιουλίου, άρα σύμφωνα με τα νέα δεδομένα είμαι Δίδυμος, που καθόλου δεν ταυτίζομαι με τον χαρακτήρα των Διδύμων.
Περισσότερο καρκίνος, αλλά και πάλι όχι "καθαρός" χαρακτήρας καρκίνου, γιατί σύμφωνα με τα αστρολογικά δεδομένα, εξαρτάται και σε τι ζώδιο βρίσκονταν οι άλλοι πλανήτες κατά το γενέθλιο ωροσκόπιο. Αν πάλι μετακινήθηκε η θέση του ήλιο, δεν συνέβη άραγε το ίδιο και με τη θέση της Σελήνης, του Άρη, του Δία, του Ερμή κλπ?
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Strain

Νεοφερμένος

O Strain έγραψε στις 23:52, 02-07-17:

Ολοι οι αστερισμοι μετακινηθηκαν καθως και οι πλανητες. εαν μπεις εδω http://www.heavens-above.com/skychar...d&alt=0&tz=UCT θα σου βγαλει που ειναι ο ηλιος οταν γεννηθηκες και θα μαθεις το ζωδιο σου. και εγω με τα παλια καρκινος ειμαι αλλα λογω της μεταπτωσης του αξονα της γης ειμαι διδυμος.
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αγγελος Κοκ
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,184 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 00:45, 03-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από GP369
Είμαι Αιγόκερως και παρότι έχω αρκετά στοιχεία, επηρεάζομαι από διάφορα πράγματα
Καταρχάς είμαι στις 22 Δεκεμβρίου ξημερώματα, τη πρώτη μέρα, άρα επηρεάζομαι από Τοξότη (γεννήθηκα τη μεγαλύτερη νύχτα του χρόνου )
Έχω ωροσκόπο Ζυγό
Σελήνη Ιχθείς...

Δε θέλει και πολύ ακόμα...
Αδερφε ιδια μερα;
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,386 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 02:10, 03-07-17:

Που πάω για να δω το νέο ζώδιο μου; Με βάση το σαιτ του strain με βγάζει άλλο, με βάση το 13 ζώδιο με βγάζει άλλο. Καμια σοβαρή πηγή έχουμε; Εγώ είμαι καρκίνος με τα παλιά.
Παράθεση

Μύθος

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Μύθος
Ο Μύθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Μύθος έγραψε στις 09:49, 03-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Που πάω για να δω το νέο ζώδιο μου;... Καμια σοβαρή πηγή έχουμε;
Χωρίς λόγια.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Strain

Νεοφερμένος

O Strain έγραψε στις 09:55, 03-07-17:

Το σαιτ που εστειλα και το 13ο ζωδιο εχουν τα ιδια αποτελεσματα.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,386 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 10:28, 03-07-17:

Το site που έστειλες γιατί ρωτάει και την ώρα τότε;

Θέλω να δω με ποιες ταιριάζω :*
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alcyone : 04-07-17 στις 00:23. Αιτία: merge
Παράθεση

Strain

Νεοφερμένος

O Strain έγραψε στις 10:33, 03-07-17:

Είναι διαδραστικός χάρτης ουρανού. Τι πάει να πάει να πει γιατί ρωτάει και την ώρα; Είπες ότι το site που σου έστειλα και τα 13 ζώδια σου βγάζουν άλλο ζώδιο. Εξήγησε το, αλλιώς πάρτο πίσω.
Παράθεση

GFireP (Γιώργος Μάριος)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 932 μηνύματα.

O GFireP ~Hope will never be silent έγραψε στις 11:26, 03-07-17:

Χαχαχ τέλειο!
Αλλά είμαι το 2001 εγώ
Παράθεση

GFireP (Γιώργος Μάριος)

Τιμώμενο Μέλος

O GFireP ~Hope will never be silent έγραψε στις 11:31, 03-07-17:

Τοξότης είσαι σύμφωνα με τα νέα ζώδια! Τα παλιά είναι λάθος
Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν αυτά... καταρχάς η αστρολογία δεν έχει αποδεχτεί τον Οφιούχο ως 13ο ζώδιο, γιατί έτσι όλη η ισορροπία θα διαταραχθεί. Σε ποιο στοιχείο θα έμπαινε; Ποιον πλανήτη θα είχε; Κλπ κλπ
Άσε που όταν κάποιος είναι Αιγόκερως και έχει τα στοιχεία του Αιγόκερου, δεν μπορείς έτσι απλά να του λες πως είσαι Τοξότης, γιατί δεν μπορεί να ταυτιστεί. Εγώ π.χ. δεν έχω και πολλά από τον Τοξότη. Έχω την αθωότητα και την αγάπη για ξένους πολιτισμούς αλλά μέχρι εκεί... ενώ π.χ. από τον Αιγόκερω έχω πάρα πολλά χαρακτηριστικά (όπως και από την Σελήνη στους Ιχθείς)
Παράθεση

Imagine01

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Imagine01 έγραψε στις 17:24, 03-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Θέλω να δω με ποιες ταιριάζω :*
Jojo check here for your zodiac http://www.protothema.gr/world/artic...axe-ta-zodia-/
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 23:02, 17-07-17:

Εγώ είμαι δίδυμος και η καλύτερή μου φίλη είναι λέων και ταιριάζουμε πάρα πολύ, αν και πρόκειται για δύο τελείως διαφορετικά ζώδια. Το κοινό θετικό στοιχείο -κατά την ταπεινή μου γνώμη- των δύο αυτών ζωδίων είναι η ο συνδυασμός της ευαισθησίας και του δυναμισμού και το κοινό αρνητικό το πείσμα.
Παράθεση

Strain

Νεοφερμένος

O Strain έγραψε στις 23:04, 17-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Εγώ είμαι δίδυμος και η καλύτερή μου φίλη είναι λέων και ταιριάζουμε πάρα πολύ, αν και πρόκειται για δύο τελείως διαφορετικά ζώδια. Το κοινό θετικό στοιχείο -κατά την ταπεινή μου γνώμη- των δύο αυτών ζωδίων είναι η ο συνδυασμός της ευαισθησίας και του δυναμισμού και το κοινό αρνητικό το πείσμα.
ευαισθητοι οι διδυμοι?
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 23:15, 17-07-17:

ευαισθητοι οι διδυμοι?
Ψυχούλες, γενναιόδωροι, αλτρουιστές, φιλάνθρωποι, ε....και λίγο πεισματάρηδες. Μιλήστε, βρε συντρόφια συνδίδυμοι, πλειοψηφία είμαστε.
Παράθεση

Strain

Νεοφερμένος

O Strain έγραψε στις 23:17, 17-07-17:

Ψυχούλες, γενναιόδωροι, αλτρουιστές, φιλάνθρωποι, ε....και λίγο πεισματάρηδες. Μιλήστε, βρε συντρόφια συνδίδυμοι, πλειοψηφία είμαστε.
αυτα που περιγραφεις ειναι χαρακτηριστικα απο εμας τα καρκινακια για τους διδυμους ξερω οτι ειναι διπροσωποι, οι πιο εξυπνοι του ζωδιακου, εχουν τρομερο λεγειν, δεν βαζουν κωλο κατο και ειναι πολυ κοινωνικοι.
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 720 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 23:26, 17-07-17:

αυτα που περιγραφεις ειναι χαρακτηριστικα απο εμας τα καρκινακια για τους διδυμους ξερω οτι ειναι διπροσωποι, οι πιο εξυπνοι του ζωδιακου, εχουν τρομερο λεγειν, δεν βαζουν κωλο κατο και ειναι πολυ κοινωνικοι.
η εμπειρία μου δείχνει πως οι δίδυμοι είναι πολύ κυκλοθυμικοί και ιδιότροποι.
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 16,841 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:43, 17-07-17:

Ναι βρε....τι παει να πει προσωπικοτητα,..τι παει να πει dna,τι παει να πει περιβαλλον που μεγαλωσες..τι παει να πει οτι δεν ισχυουν καν τα ζωδια λεμε και οι ημερομηνιες...και η μεγαλυτερη απατη του αιωνα...τι παει να πει οτι τα ζωδια ειναι μεσαιωνικα καταλοιπα...εξακουθουν καποιοι να πιστευουν σε αυτα.Σε τι ακριβως..δεν εχω καταλαβει.Οτι και καλα η ταδε ημερομηνια καθοριζει τον χαρακτηρα σου;οχι βρε..ολοι οι σκορπιοι το ιδιο ειναι..και το ιδιο μελλον εχουν...Οτι η ταδε ημερομηνια καθοριζει το μελλον σου;Δηλαδη κισμετ;Αρα πεπρωμενο γραμμενο απο εναν θεο;Κισμετ;ΠΡΟΒΛΕΨΗ;Αρα κισμετ;
Δηλαδη εγω που ειμαι διδυμμη...(ΟΧΙ ΣΤΟ ΖΩΔΙΟ...)εντελως ομως..οχι μονο ιδια ημερομηνια αλλα και ιδια ωρα καθως ειμαστε με καισαρικη..εχουμε ιδια προσωπικοτητα;Εχουμε και το ιδιο μελλον;Καλε παθαινουμε τα ιδια πραγματα;Μα τοτε θα επρεπε ολα να ειναι ιδια σε εμας.Ε λοιπον δν ειναι..καμια σχεση.
Ξυπνηστε.Και ρωτηστε και κανενα επιστημονα.Επιστημονα λεω,.Οχι αστρολογο.Δειτε και κανενα ντοκιμαντερ αξιοπιστο.
Για ποσο αυτη η τεραστια απατη των ζωδιων και της αστρολογιας/μεντιουμ....μην το ξεχναμε αυτο ναι... μεμντιουμ...θα αποβλακωνει;
ΕΧΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΕΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΑΤΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ ΛΕΜΕ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 18-07-17 στις 00:49.
Παράθεση

GFireP (Γιώργος Μάριος)

Τιμώμενο Μέλος

O GFireP ~Hope will never be silent έγραψε στις 23:45, 17-07-17:

Όχι καλέ
Δεν είναι πολύ διαφορετικά ζώδια. Είναι δυναμικοί, αυθόρμητοι, ανεξάρτητοι, ενεργητικοί, άνθρωποι της παρέας γενικά.
Οι διαφορές είναι ότι ο Λέων τείνει να περιστρέφει όλο το κόσμο γύρω του ενώ ο Δίδυμος είναι της επικοινωνίας και της πνευματικότητας. Ο Λέων έχει όραμα ενώ οι Δίδυμοι έχουν ιδέες..
Επίσης... δεν είναι ευαίσθητοι. κάθε άλλο βασικά. Ο Δίδυμος είναι ΠΟΛΎ πεζός σε σημείο να γίνει ψυχρός. Μπορεί να συγκινηθεί μόνο από κοινωνικά προβλήματα (ζώα, περιβάλλον, φτώχεια κλπ). Οι Λέωντες είναι πολύ πιο συναισθηματικοί. Πιο ρομαντικοί και ερωτικοί. Όμως δεν συγκινούνται τόσο με κοινωνικά προβλήματα..
Όσον αφορά το πείσμα, παίζεται λίγο.. οι Λέωντες είναι υπερβολικά πεισματαριδες. Οι Δίδυμοι επιμένουν μόνο όταν ξέρουν ότι έχουν δίκαιο.
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη έγραψε στις 23:47, 17-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Πουπουλίνα
Ναι βρε....τι παει να πει προσωπικοτητα,..τι παει να πει dna,τι παει να πει περιβαλλον που μεγαλωσες..τι παει να πει οτι δεν ισχυουν καν τα ζωδια λεμε και οι ημερομηνιες...και η μεγαλυτερη απατη του αιωνα...τι παει να πει οτι τα ζωδια ειναι μεσαιωνικα καταλοιπα...εξακουθουν καποιοι να πιστευουν σε αυτα.Σε τι ακριβως..δεν εχω καταλαβει.Οτι και καλα η ταδε ημερομηνια καθοριζει τον χαρακτηρα σου;οχι βρε..ολοι οι σκορπιοι το ιδιο ειναι..και το ιδιο μελλον εχουν...Οτι η ταδε ημερομηνια καθοριζει το μελλον σου;Δηλαδη κισμετ;Αρα πεπρωμενο γραμμενο απο εναν θεο;Κισμετ;ΠΡΟΒΛΕΨΗ;Αρα κισμετ;
Δηλαδη εγω που ειμαι διδυμμη...(ΟΧΙ ΣΤΟ ΖΩΔΙΟ...)εντελως ομως..οχι μονο ιδια ημερομηνια αλλα και ιδια ωρα καθως ειμαστε με καισαρικη..εχουμε ιδια προσωπικοτητα;Εχουμε και το ιδιο μελλον;Καλε παθαινουμε τα ιδια πραγματα;Μα τοτε θα επρεπε ολα να ειναι ιδια σε εμας.Ε λοιπον δν ειναι..καμια σχεση.
Ξυπνηστε.Και ρωτηστε και κανενα επιστημονα.Επιστημονα λεω,.Οχι αστρολογο.Δειτε και κανενα ντοκιμαντερ αξιοπιστο.
Για ποσο αυτη η τεραστια απατη των ζωδιων και της αστρολογιας/μεντιουμ....μην το ξεχναμε αυτο ναι... μεμντιουμ...θα αποβλακωνει;
Δεν καταλαβαίνω γιατί εξανίστασαι. Ούτε εγώ τα πιστεύω. Καλά είναι για να περνάει η ώρα και είναι όσο αξιόπιστες είναι οι καφετζούδες. Το νήμα έτσι κι αλλιώς δεν είναι επιστημονικού περιεχομένου, δε θα μπορούσε εξάλλου να είναι.
Παράθεση

Crowsnest

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Crowsnest
Ο Crowsnest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Crowsnest έγραψε στις 23:51, 17-07-17:

Πως ξέρεις ότι δεν υπάρχει αυτό που λέμε μοίρα-κισμέτ?
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 16,841 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:52, 17-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από stefaniat
Δεν καταλαβαίνω γιατί εξανίστασαι. Ούτε εγώ τα πιστεύω. Καλά είναι για να περνάει η ώρα και είναι όσο αξιόπιστες είναι οι καφετζούδες. Το νήμα έτσι κι αλλιώς δεν είναι επιστημονικού περιεχομένου, δε θα μπορούσε εξάλλου να είναι.
Δεν καταλαβαινω γιατι εξανιστασαι.Ουτε εγω τα πιστευω.Ειπα και εγω την αποψη μου..
Επισης δεν τα πιστευεις..τοτε γιατι λες τι ειναι οι διδυμοι;
η εμπειρία μου δείχνει πως οι δίδυμοι είναι πολύ κυκλοθυμικοί και ιδιότροποι.

Το νημα εχει τιτλο ζωδια..οποτε μπορουμε να εκφρασουμε την αποψη μας για τα ζωδια΄.Δεν λεει προσεγγιστε το επιστημονικα η οχι.
Παράθεση

Strain

Νεοφερμένος

O Strain έγραψε στις 23:57, 17-07-17:

Κλασσικός δίδυμος!!
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 00:03, 18-07-17:

Κλασσικός δίδυμος!!
Εχμ..να μην το χαρακτηρισω.Τι κλασικο ειναι...αυτο που γραφεις. Με επιβεβαιωνεις κιολας...Ειπα..ΔΕΝ ειμαι διδυμος στο ζωδιο....ειμαι διδυμη λεμε..εχω διδυμη αδελφη..γιου νοου;Απο το ιδιο ωαριο ενα πραγμα;Χαιρεται..
Παράθεση

Strain

Νεοφερμένος

O Strain έγραψε στις 00:05, 18-07-17:

Εχμ..να μην το χαρακτηρισω.Τι κλασικο ειναι...αυτο που γραφεις. Με επιβεβαιωνεις κιολας...Ειπα..ΔΕΝ ειμαι διδυμος στο ζωδιο....ειμαι διδυμη λεμε..εχω διδυμη αδελφη..γιου νοου;Απο το ιδιο ωαριο ενα πραγμα;Χαιρεται..
Το γεγονός ότι μου απαντάς με ειρωνία δεν νομίζω ότι σε κολακεύει ως άνθρωπο.
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη έγραψε στις 00:06, 18-07-17:

Δεν καταλαβαινω γιατι εξανιστασαι.Ουτε εγω τα πιστευω.Ειπα και εγω την αποψη μου..
Επισης δεν τα πιστευεις..τοτε γιατι λες τι ειναι οι διδυμοι;
Το νημα εχει τιτλο ζωδια..οποτε μπορουμε να εκφρασουμε την αποψη μας για τα ζωδια΄.Δεν λεει προσεγγιστε το επιστημονικα η οχι.
Ναι, μίλησα με βάση τους διδύμους που έχω γνωρίσει που έτυχε να έχουν αυτά τα κοινά σημεία. Και είπα χαρακτηριστικά ''από την εμπειρία μου'', δεν έκανα κάποια ψυχολογική μελέτη με επιστημονικά δεδομένα και τεκμήρια γι' αυτούς που γεννήθηκαν τέλη Μάη-αρχές Ιούνη. Το ότι δεν τα πιστεύω δε σημαίνει ότι απαγορεύεται να πω μία από τις ηλιθιότητες που πρεσβεύουν. They 're just fun after all.
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 00:10, 18-07-17:

Το γεγονός ότι μου απαντάς με ειρωνία δεν νομίζω ότι σε κολακεύει ως άνθρωπο.
Δεν ξερω που ειδες την ειρωνια...δεν ειρωνευομαι...λεω ξεκαθαρα την γνωμη μου για τα ζωδια.Αν αυτο το εκλαμβανεις σαν ειρωνια.,δικο σου προβλημα...αλλα δε αφορα το θεμα.
Παράθεση

Crowsnest

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Crowsnest
Ο Crowsnest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Crowsnest έγραψε στις 00:17, 18-07-17:

Strain μπορείς να κάνεις το απλό πείραμα. Πάρε τις περιγραφές των ζωδίων και άλλαξε τα ονόματα και μετά δώστο σε τυχαίους ανθρώπους και θα δεις ότι μια χαρά θα ταυτιστεί ένας Ζυγός π.χ. με την περιγραφή ενός Ταύρου. Δεν καθορίζουν τα ζώδια τον χαρακτήρα μας, απλά ο χαρακτήρας μας έχει τόσες πτυχές που όποια περιγραφή ζωδίου και να διαβάσεις κάτι θα βρίσκεις να κολλάει. Και οι περιγραφές είναι αρκετά γενικές γι αυτό το λόγο.
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 16:34, 18-07-17:

Εσυ μπορεις να ζεις στο μεσαιωνα αλλα προφανως επειδη ανθρωποι εχουν ασχοληθει με την ανοησια που λεγεται ζωδια μπορω να σου δωσω μελετες που εχουν γινει και δειχνουν οτι δεν εχουν καμια περιγραφικη η προβλεπτικη αξια. Προφανως.

Δεν υπαρχει περιπτωση να το δεχθεις, αλλα για τους υπολοιπους.

Ενα μονο παραδειγμα:

http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc...=rep1&type=pdf

Astrologers did no better than chance or than a nonastrolo- ger control subject at matching the birth charts to the personal data; this result was independent of astrologers' confidence ratings for their predicted matches. Astrologers also failed to agree with one another's predictions.
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,660 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 16:42, 18-07-17:

Χαλαρώστε λίγο, δεν ειπαμε οτι ζουμε τη ζωή μας με βάση τι λεει το ζώδιό μας ή το ωροσκόπιο, συζήτηση γίνεται. Στη ζωή το να πιστεύεις σε τέτοιες αμπελοφιλοσοφίες σε βοηθάει να κάνεις λίγο χαβαλέ και να περάσει η ώρα. Δεν χρειάζεται να είμαστε τόσο μίζεροι και αυστηροί, διασκεδάστε το και λίγο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη methexys : 18-07-17 στις 16:49.
Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,112 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 17:10, 18-07-17:

Με βγάζει Υδροχόο τώρα wtf ημουν είμαι και θα ειμαι Ιχθύς. Μπορεί να τα συζηταμε για χαβαλέ να γελάμε κτλ αλλά δεν ξέρω για σας, πάντως εμένα οι περιγραφές του Ιχθύος με εκφράζουν εντελώς. Η πεμπτουσία του είμαι tbh
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys έγραψε στις 17:15, 18-07-17:

Και εμενα με εκφράζουν αρκετά πράγματα του Λέοντα και ειδικά όταν δίνω και ωροσκόπο και Σελήνη, οι περιγραφές πέφτουν μέσα 100% Κατά τ'αλλα έχω παρατηρήσει ότι οι πιο κοντινοί μου φίλοι και φίλες είναι ή Υδροχόοι ή Τοξότες ή Ταύροι. Απο παλιότερα μέχρι και τώρα, τα περισσότερα άτομα με τα οποία έκανα παρεα ήταν ένα από αυτά τα τρία ζώδια. Ενδιαφέρον
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 17:25, 18-07-17:

Χαλαρώστε λίγο, δεν ειπαμε οτι ζουμε τη ζωή μας με βάση τι λεει το ζώδιό μας ή το ωροσκόπιο, συζήτηση γίνεται. Στη ζωή το να πιστεύεις σε τέτοιες αμπελοφιλοσοφίες σε βοηθάει να κάνεις λίγο χαβαλέ και να περάσει η ώρα.
my oh my....

Και εμενα με εκφράζουν αρκετά πράγματα του Λέοντα και ειδικά όταν δίνω και ωροσκόπο και Σελήνη, οι περιγραφές πέφτουν μέσα 100% Κατά τ'αλλα έχω παρατηρήσει ότι οι πιο κοντινοί μου φίλοι και φίλες είναι ή Υδροχόοι ή Τοξότες ή Ταύροι. Απο παλιότερα μέχρι και τώρα, τα περισσότερα άτομα με τα οποία έκανα παρεα ήταν ένα από αυτά τα τρία ζώδια. Ενδιαφέρον
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys έγραψε στις 17:28, 18-07-17:

Λέων με ωροσκόπο Τοξότη και Σελήνη στο Τοξότη. Χμμ μαλλον πρέπει να μελετήσω και τον υπόλοιπο αστρολογικό μου χάρτη Εσυ epote τι ζώδιο είσαι;
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 22:52, 18-07-17:

ζυγος, λες και κανει καμια διαφορα.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,758 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 12:41, 21-07-17:

Συμφωνώ με epote. Έχουμε φτάσει στο σημείο το κράτος να αναγνωρίζει σχολή ΙΕΚ αστρολογίας. Δηλαδή κάποιοι δίνουν λεφτά για να μάθουν να κοροιδεύουν το κόσμο.
Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,112 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 14:07, 21-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Συμφωνώ με epote. Έχουμε φτάσει στο σημείο το κράτος να αναγνωρίζει σχολή ΙΕΚ αστρολογίας. Δηλαδή κάποιοι δίνουν λεφτά για να μάθουν να κοροιδεύουν το κόσμο.
E και τι να κάνουν; Για πόσα χρόνια ακόμη πιστεύεις θα ζήσει η Λίτσα Πατέρα; Πρέπει να υποδεχθεί τους διαδοχους της.
#sarcasm
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,076 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 16:34, 21-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Ευτυχώς που το ανέφερες, μου έδωσες πάσα για να αφήσω αυτό εδώ:
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους