Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,721 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Από ποια πόλη της Ελλάδας κατάγεστε;

Από ποια πόλη της Ελλάδας κατάγεστε?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)
Αθήνα-Πειραιάς
3
25,00%
Θεσσαλονίκη
2
16,67%
Πάτρα
0
0%
Ηράκλειο(Κρήτης)
0
0%
Λάρισσα
0
0%
Βόλος
1
8,33%
Κατερίνη
0
0%
Καλαμάτα
1
8,33%
Σέρρες
0
0%
Ιωάννινα
0
0%
Τρίκαλα
0
0%
Χαλκίδα
0
0%
Αλεξανδρούπολη
1
8,33%
Κοζάνη
0
0%
Χανιά
0
0%
Καβάλα
0
0%
Λαμία
0
0%
Ρόδος
0
0%
Αγρίνιο
0
0%
Απο άλλη περιοχή της Ελλάδας
4
33,33%

Stefanos-20

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stefanos-20
Ο Stefanos-20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O Stefanos-20 έγραψε στις 15:41, 20-10-14:

Στο θέμα αυτό μπορειτε να μας πείτε από ποιά πόλη της Ελλάδας κατάγεστε?Μπορειτε να ψηφισετε την πολη απο την οποια καταγεστε.Αν ανηκετε σε καποιο χωριο ή κωμοπολη κοντα στην πολη,δεν ψηφιζετε την πολη !Ενδεικτικα αναφερω τα στοιχεια της ΕΛΣΤΑΤ στη wikipedia για την πληθυσμιακη καταταξη των πολεων.Πειτε καποια πράγματα για την πόλη σας,θα την προτιμούσατε απο την Αθήνα ή την Θεσσαλονίκη και γιατί.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 16:32, 20-10-14:

Αλεξανδρούπολη!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O panagiotists13 Πανελλήνιες είναι, θα περάσουν έγραψε στις 17:37, 20-10-14:

Λοιπόν,μεγάλη υπόθεση.Η μητέρα μου είναι μισή από ένα χωριό έξω από την Κατερίνη και μισή από το χωριό που μένω τώρα εγώ (έξω απ'τη Θεσσαλονίκη).Ο πατέρας μου είναι μισός από τη Νιγρίτα και μισός από το ίδιο χωριό που είναι μισή η μητέρα μου και μένουμε τώρα!!!

(τι πρέπει να ψηφίσω????προς το παρόν έβαλα Θεσσαλονίκη)

Παράθεση

Μαρία Γ. (Σειρήνα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μαρία Γ.
H Σειρήνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Μαρία Γ. έγραψε στις 13:53, 10-11-14:

Η ερώτησή μου είναι σαφής... Από που γράφεται όταν είστε στο στέκι; Πού μένετε;;

Μένω στον Αστακό αιτωλοακαρνανίας κοντά στο Μεσολόγγι... είναι μια κωμόπολη που συνδυάζει θάλασσα και βουνό!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 10-11-14 στις 22:38. Αιτία: συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 20:48, 18-11-14:

Καστοριά

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 17:47, 19-11-14:

Καβάλα!

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,872 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 18:26, 19-11-14:

Η Λαρισα γραφεται με ενα σ

Τωρα το τι θεωρει καταγωγη ο καθενας ειναι σχετικο. Που εχει γεννηθει και μεγαλωσει ο ιδιος, που εχουν γεννηθει οι γονεις του, οι παππουδες του; Και πλεον υπαρχει αρκετο μπασταρδεμα ειδικα σε Αθηνα-Θεσσαλονικη. Ειδικα για οσους εχουν γεννηθει μετα το 80-90 που αυξηθηκε ο κοσμος που μενει στις δυο μεγαλες πολεις.

Παράθεση

hue

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη hue
Ο hue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Σερβία (Ευρώπη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O hue έγραψε στις 19:04, 19-11-14:

Αα καλα,εγω εχω λιστα απο χωρια(απο τα οποια να εχει max 1000 κατοικους το μεγαλυτερο και 50-60 το μικροτερο).Η μανα μου ειναι απο Νησελι, Ξεχασμένη και Παλιό Σκυλίτσι(συνδυασμός μπόμπα) και ο πατέρας μου από τον (θεότρελο) Λουτρό,το Καψοχώρι και τον ένδοξο Λουδία.Βέβαια εγώ μεγάλωσα στην Αλεξάνδρεια(aka Γιδάς για τους παλιότερους).

Υ.Γ: Ημαθία και άντε γεια...

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 15:17, 20-11-14:

Καταγωγή μας ρε παιδιά είναι το που μεγαλώσαμε, όχι που μεγάλωσαν οι γονείς μας

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νικος Σκουλ(ας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νικος Σκουλ(ας)
Ο Νικος Σκουλ(ας) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.

O Νικος Σκουλ(ας) έγραψε στις 16:39, 20-11-14:

Αθήνα,Κέντρο συγκεκριμένα.

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,872 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 20:41, 20-11-14:

Οσο αλλαζουν οι γενιες, τοσο θα αυξανονται οι Αθηναιοι και οι Θεσσαλονικεις.

Τωρα αρκετους απο οσους ρωτησεις θα σου αναφερουν σαν καταγωγη το επαρχιακο μερος που μεγαλωσαν. Στις μεγαλες πολεις ο κοσμος ανακατευεται (εγω εχω ριζες απο δυο νομους, μακρια ο ενας απο τον αλλο) και οσο ζεις και μεγαλωνεις σε ενα μερος το θεωρεις σπιτι σου.

Εγω εχω γεννηθει στην Αθηνα, εχω ζησει ολη μου τη ζωη εκτος απο τρια χρονια στην Αθηνα, οποτε θεωρω τον εαυτο μου Αθηναιο. Και την ιδια λογικη ακολουθουν αρκετοι

Παράθεση

aladdin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη aladdin
Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 906 μηνύματα.

O aladdin έγραψε στις 00:59, 21-11-14:

Απο την κορινθο.

Παράθεση

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,934 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 20:34, 21-11-14:

Καρδιτσα

Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Volkswagen Fan
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,649 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 23:35, 22-07-17:

Λοιπόν εδώ θα λέμε από πιο μέρος είμαστε
Εμενα ο μπαμπάς μου είναι από την Χίο
Η μητέρα μου είναι από την Γαλλία
Εγώ γεννήθηκα στο Παρίσι και ήρθα στην Αθήνα όταν ήμουν 10 μηνών περίπου.

Πείτε μου και εσείς περιμένω με χαρά να ακούσω!!!!!!!
Παράθεση

Alex_t (Αλέξανδρος)

Supervisor

Το avatar του χρήστη Alex_t
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 1,146 μηνύματα.

O Alex_t έγραψε στις 12:57, 23-07-17:

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:
Η μητέρα μου είναι από τη Ζάκυνθο, μισή από το χωριό που μένουμε εμείς τώρα και μισή από το γειτονικό χωριό, 500 μέτρα από εδώ (είναι η ίδια γειτονιά, αλλά αν περάσεις τη γραμμή του δρόμου αλλάζεις και χωριό ). Ο πατέρας μου είναι από τη Συρία, όμως ο πατέρας του ήταν Ρώσος. Γεννήθηκα στην Αθήνα, και εδώ και 10 χρόνια μένω Ζάκυνθο. Οπότε γενικά, θα έλεγα ότι είμαι μισός από τη Ζάκυνθο, και μισός από τη Συρία.
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,649 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 13:06, 23-07-17:

Συρία αλήθεια έχεις πάει ποτέ;
Παράθεση

Alex_t (Αλέξανδρος)

Supervisor

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 1,146 μηνύματα.

O Alex_t έγραψε στις 13:16, 23-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από fotisapple
Συρία αλήθεια έχεις πάει ποτέ;
Όχι, δεν είχα την ευκαιρία πριν τον πόλεμο.
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε στις 13:23, 23-07-17:

Σου ευχομαι να πας εχω ακουσει οτι ηταν πολυ ωραια και αναπτυγενη χωρα πριν τον πολεμο.
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 544 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 13:26, 23-07-17:

Αλέξανδρε, αραβικά μιλάς;
Παράθεση

Alex_t (Αλέξανδρος)

Supervisor

O Alex_t έγραψε στις 13:30, 23-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Anonyme
Αλέξανδρε, αραβικά μιλάς;
Δυστυχώς καθόλου, ο πατέρας μου έλειπε αρκετές ώρες από το σπίτι, και η μητέρα μου δε γνωρίζει αραβικά, οπότε η επικοινωνία στο σπίτι γινόταν στα ελληνικά, και έτσι δεν απέκτησα την ευκαιρία να μάθω. Σίγουρα θα ήθελα στο μέλλον να μάθω να μιλάω αραβικά, είναι μια πολύ δύσκολη και χρήσιμη γλώσσα, αλλά δε θα είναι εύκολο σε καμία περίπτωση.
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 544 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 13:39, 23-07-17:

Ναι, για αυτό σε ρώτησα, θα μπορούσες να είσαι δίγλωσσος, κρίμα. Δεν πειράζει, και πάλι έχεις όλο τον καιρό μπροστά σου, αν το αποφασίσεις.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε στις 13:43, 23-07-17:

Εμενα αντιθετα οι γιαγια μου και ο παππους μου δεν μιλανε καθολου ελληνικα αρα οταν παω παρισι μιλαω μονο Γαλλικα.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 19:35, 23-07-17:

Ποιος σε ρωτησε;
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 20:50, 23-07-17:

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε στις 20:53, 23-07-17:

Darthfederel αν θες μην διαβάζεις μηνύματα μου δεν σε ανάγκασε κανείς.
Deutsch lover το να βάζεις δυο φάτσες σε κάνει έξυπνη;
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 20:55, 23-07-17:

Βγαίνουμε, οφ τοπικ, Φώτη. Δεν θα μιλήσω εδω για την εξυπνάδα μου,
Απλα βρήκα αστείο το ποστ. Σε πειραζει, δεν εχει κατι μαζι σου ο άνθρωπος...

Καλα κανεις και μιλάς γαλλικά με τους παππούδες σου! Θέλουν εξάσκηση οι γλώσσες ακομα και οταν ειναι οι μητρικές μας.
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε στις 21:02, 23-07-17:

Οκ Συγνώμη.
Ναι είναι πολύ καλό και για να βρεις δουλειά στο μέλλον.Εσενα οι παππούδες σου μιλάνε ελληνικά;
Παράθεση

Imagine01

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imagine01
H Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H Imagine01 έγραψε στις 01:34, 25-07-17:

Athens <3
Παράθεση

manolis_98

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη manolis_98
Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 908 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε στις 12:02, 25-07-17:

Αθήνα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους