Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,695 μηνύματα σε 74,626 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αποτρίχωση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 18:20, 12-03-17:

Yep
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ιππολύτη
H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 719 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 20:17, 12-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από Εlena D
Γεια σασ παιδια ειμαι καινουργιο μελοσ του φορουμ . ειμαι 18 και
το προβλημα μου ειναι οτι δεν ξερω πωσ γινεται το ξυρισμα .. εκει κατω.. εκανα αποτριχωση μεχρι τωρα με κερι
θα πηγαινα στην αισθητικο μου αλλα το χω ψαλιδισει και θελει ενα μηκοσ..
χθεσ δοκιμασα να ξυριστω με αφρο ξυρισματοσ χωρισ κανενα αποτελεσμα. απλα εγιναν λιγο πιο κοντεσ και οχι ολεσ..
και στο τελοσ ειδα οτι ηταν αντρικοσ για τα γενια.. αυτο φταιει ;;
αισθανομαι πολυ ασχημα.
το αγορι μου εχει ξενερωσεi με αυτο και θελω να ξυριστω, τι να κανω ;
Ξενερωσε το αγόρι και κάτι τρέχει στα γυφτικα, άμα δε θέλει τα μπογαλακια του και σ άλλη παραλία. Να περιμένει μέχρι να μακρυνει η τρίχα σου να πας σε αισθητικό αλλιώς ας κάτσει με το πουλί στο χέρι άμα τόσο πολύ ξενερωνει.
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εlena D

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Εlena D
H Εlena D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Εlena D έγραψε στις 21:39, 12-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από stefaniat
Ξενερωσε το αγόρι και κάτι τρέχει στα γυφτικα, άμα δε θέλει τα μπογαλακια του και σ άλλη παραλία. Να περιμένει μέχρι να μακρυνει η τρίχα σου να πας σε αισθητικό αλλιώς ας κάτσει με το πουλί στο χέρι άμα τόσο πολύ ξενερωνει.
χαχαα εχεις απολυτο δικιο. εχω κανει οτι μπορω για αυτο το θεμα. Αν δεν θελει υπαρχουν και αλλοι ..
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 14:45, 13-03-17:

Όχι ξυράφι εκεί, θα σου γυρίσουν οι τρίχες, θα σε πιάσει φαγούρα, θα σε τσιμπάνε, και θα μπεις σε έναν φαύλο κύκλο που κάθε βδομάδα θα τα παίρνεις για να μην μεγαλώνουν και θα ερεθίζεται και το δέρμα σου. Αφού κάνεις κερί, άστον να συνειδητοποιήσει ότι για 1-2 βδομάδες θα έχεις μικρές τρίχες μέχρι να φτάσουν σε ένα επαρκές μήκος, τι να κάνουμε. Εναλλακτικά ξεκίνα laser, θα αραιώσουν πολύ και θα βγαίνουν πιο αδύναμες.

Εάν τόσο πολύ σε νοιάζει τι εικόνα του βγάζεις, μπορείς να τις τραβήξεις με τσιμπιδάκι φρυδιών, αλλά για όνομα αυτό είναι από μόνο του μαζοχιστικό και πρέπει να είσαι πολύ απελπισμένη.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,386 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 15:18, 13-03-17:

Αυτός πως ξυρίζεται εκεί κάτω;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εlena D

Νεοφερμένος

H Εlena D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Εlena D έγραψε στις 18:15, 13-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Όχι ξυράφι εκεί, θα σου γυρίσουν οι τρίχες, θα σε πιάσει φαγούρα, θα σε τσιμπάνε, και θα μπεις σε έναν φαύλο κύκλο που κάθε βδομάδα θα τα παίρνεις για να μην μεγαλώνουν και θα ερεθίζεται και το δέρμα σου. Αφού κάνεις κερί, άστον να συνειδητοποιήσει ότι για 1-2 βδομάδες θα έχεις μικρές τρίχες μέχρι να φτάσουν σε ένα επαρκές μήκος, τι να κάνουμε. Εναλλακτικά ξεκίνα laser, θα αραιώσουν πολύ και θα βγαίνουν πιο αδύναμες.

Εάν τόσο πολύ σε νοιάζει τι εικόνα του βγάζεις, μπορείς να τις τραβήξεις με τσιμπιδάκι φρυδιών, αλλά για όνομα αυτό είναι από μόνο του μαζοχιστικό και πρέπει να είσαι πολύ απελπισμένη.
Οκ ευχαριστώ πολύ για τν βοήθεια , αυτό θα κάνω .
Χαχ όχι δεν θα φτάσω μέχρι εκεί .

Αυτός πως ξυρίζεται εκεί κάτω;
Ναι ξυριζεται . Κανονικά
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alcyone : 14-03-17 στις 22:06. Αιτία: παράθεση 2ου ποστ με απάντηση και συγχώνευση.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 719 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 22:07, 13-03-17:

Ωστόσο και πάλι έχει να κάνει με το δέρμα. Όσον αφορά διαφορές σε ξυράφι και κερί εμένα με το κερί περισσότερες τρίχες πάνε να γυρίσουν. Τουλάχιστον βέβαια με το κερί δε χρειάζεται κάθε βδομάδα αποτρίχωση, συν ότι δε βγαίνω απ το μπάνιο σαν τον χασάπη.

Το θέμα είναι πάντως ότι δε χρειάζεται ντε και καλά να νιώθει αυτήν την "πίεση". Στο κάτω κάτω ain't nobody got time for that, πέραν της Kim K. Πάντως το ξυραφάκι καλό είναι να αποφεύγεται..
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 10:26, 15-03-17:

Ωστόσο και πάλι έχει να κάνει με το δέρμα. Όσον αφορά διαφορές σε ξυράφι και κερί εμένα με το κερί περισσότερες τρίχες πάνε να γυρίσουν. Τουλάχιστον βέβαια με το κερί δε χρειάζεται κάθε βδομάδα αποτρίχωση, συν ότι δε βγαίνω απ το μπάνιο σαν τον χασάπη.
Επειδή έχω ρωτήσει και αισθητικούς και δερματολόγο, το καλύτερο απ όλα για εκείνη την περιοχή είναι το laser, μετά το κερί και τέλος το ξυράφι, και αυτό καλό είναι να μην μπαίνει ως μέσα μέσα. Και εννοείται κερί όχι μόνη, εννοώ να πας σε αισθητικό που ξέρει και δεν θα σου γυρίσει τις μισές τρίχες. Πλέον έχει διάφορα σαλόνια αισθητικής που κάνουν τα πάντα, αποτρίχωση, μανικιούρ, πεντικιούρ, μασάζ, φρύδια, και δεν συμμαζεύεται, και σε πολύ προσιτές τιμές. Έχω βρει ένα απέναντι από το σπίτι και πηγαίνω και πλέον ζητάω συγκεκριμένη κοπέλα γιατί και δεν με πονάει και μου γυρίζουν λίγες τρίχες τελικά. Να γυρίσουν κάποιες είναι αναπόφευκτο γιατί βγαίνουν με διαφορετικό ρυθμό και κάποιες είναι πιο ανθεκτικές.

Αν έχεις λεφτά πας τακτικά για laser. Καλύτερα σε δερματολόγο όμως εκεί και όχι σε αισθητικό.
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη έγραψε στις 10:54, 15-03-17:

Επειδή έχω ρωτήσει και αισθητικούς και δερματολόγο, το καλύτερο απ όλα για εκείνη την περιοχή είναι το laser, μετά το κερί και τέλος το ξυράφι, και αυτό καλό είναι να μην μπαίνει ως μέσα μέσα. Και εννοείται κερί όχι μόνη, εννοώ να πας σε αισθητικό που ξέρει και δεν θα σου γυρίσει τις μισές τρίχες. Πλέον έχει διάφορα σαλόνια αισθητικής που κάνουν τα πάντα, αποτρίχωση, μανικιούρ, πεντικιούρ, μασάζ, φρύδια, και δεν συμμαζεύεται, και σε πολύ προσιτές τιμές. Έχω βρει ένα απέναντι από το σπίτι και πηγαίνω και πλέον ζητάω συγκεκριμένη κοπέλα γιατί και δεν με πονάει και μου γυρίζουν λίγες τρίχες τελικά. Να γυρίσουν κάποιες είναι αναπόφευκτο γιατί βγαίνουν με διαφορετικό ρυθμό και κάποιες είναι πιο ανθεκτικές.

Αν έχεις λεφτά πας τακτικά για laser. Καλύτερα σε δερματολόγο όμως εκεί και όχι σε αισθητικό.
με το laser ομως καποια στιγμη εξαφανιζονται μονιμα. Ποσο καλο ειναι και αυτο;
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,428 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 21:48, 15-03-17:

Μάλλον όχι καλό. Οι τρίχες κατά κάποιο τρόπο αποτελούν ένα φράγμα για ορισμένα μικρόβια κατά τη γνώμη γυναικολόγου. Ας υπάρχουν αλλά "ελεγχόμενες". Να μη φτάσει να γίνει η περιοχή και... Τευτοβούργιος δρυμός, γιατί τότε πάμε στο άλλο άκρο και από προστασία, μετατρέπεται σε... αποικία
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη έγραψε στις 23:21, 15-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Μάλλον όχι καλό. Οι τρίχες κατά κάποιο τρόπο αποτελούν ένα φράγμα για ορισμένα μικρόβια κατά τη γνώμη γυναικολόγου. Ας υπάρχουν αλλά "ελεγχόμενες". Να μη φτάσει να γίνει η περιοχή και... Τευτοβούργιος δρυμός, γιατί τότε πάμε στο άλλο άκρο και από προστασία, μετατρέπεται σε... αποικία
Χαχαχαχαχαχα δεν ξέρω καν τι είδους δρυμός είναι αυτός αλλά ακούστηκε πολύ αστείος
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,428 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 00:18, 16-03-17:

Χαχαχαχαχαχα δεν ξέρω καν τι είδους δρυμός είναι αυτός αλλά ακούστηκε πολύ αστείος
Δάσος στη Γερμανία, ένας δρυμός που περιγράφεται ως περιοχή δυσπρόσιτη, ελώδης και αχαρτογράφητη.
Εκεί, στον 9μ.χ. αιώνα επί Αυγουστου Οκταβιανού, έγινε μια μάχη όπου τρεις ρωμαϊκές λεγεώνες, εγκλωβίστηκαν και αφανίστηκαν ολοκληρωτικά, με αποτέλεσμα μεγάλο πλήγμα για το κύρος της Ρωμαϊκέής αυτοκρατορίας.
(με αφορμή την αποτρίχωση και δη του συγκεκριμένης περιοχής, ένα σύντομο ταξίδι στην ιστορία )
Παράθεση

Helium (The fractured but whole)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Helium
H The fractured but whole αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H Helium έγραψε στις 23:34, 18-03-17:

Έχει κάνει κανείς/καμιά laser? Έκανα το πρώτο πριν λίγες μερες (λίγο αργά, το ξέρω) και μου είπε να ξαναπαω για επαναληπτικό σε 20 μέρες. Ωστόσο, οι τρίχες βγαίνουν κανονικά. Μπορώ να κάνω αποτριχωση? (Η δερματολογος μου είπε ότι θα πέσουν μόνες τους και όσες δεν πέσουν, για να μην τις βγαζω μόνη μου, να πάω για επαναληπτικό) αλλά δεν μπορώ να μεινω 20 μέρες με τις τρίχες! Αν κάνω κερί, τι θα γίνει? Αφού έτσι κι αλλιώς, θα κάνω επαναληπτικό..
Παράθεση

nationalgeo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nationalgeo
Ο nationalgeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O nationalgeo έγραψε στις 01:18, 19-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από Helium
Έχει κάνει κανείς/καμιά laser? Έκανα το πρώτο πριν λίγες μερες (λίγο αργά, το ξέρω) και μου είπε να ξαναπαω για επαναληπτικό σε 20 μέρες. Ωστόσο, οι τρίχες βγαίνουν κανονικά. Μπορώ να κάνω αποτριχωση? (Η δερματολογος μου είπε ότι θα πέσουν μόνες τους και όσες δεν πέσουν, για να μην τις βγαζω μόνη μου, να πάω για επαναληπτικό) αλλά δεν μπορώ να μεινω 20 μέρες με τις τρίχες! Αν κάνω κερί, τι θα γίνει? Αφού έτσι κι αλλιώς, θα κάνω επαναληπτικό..
ΜΗΝ κανεις αποτριχωση! Την περιοχη που εκανες λειζερ δικαιουσε να την ξυριζεις (εμενα μου ειπε 1-2 φορες ειναι οκ αλλα καλυτερα οχι περισσοτερες) . Αποτριχωση μην κανεις σε καμια περιπτωση διοτι ειναι λες και ξεκινας λειζερ απ την αρχη.
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 15:08, 04-04-17:

καλησπερες
αναρωτιεμαι μηπως υπαρχουν συσκευες τριμαρισματος τριχων για την ευαισθητη περιοχη- εχω κουραστει να ματωνει και γυριζουν τριχες οταν κανω αποτριχωση σε αυτη την περιοχη και μεχρι να βρω δερματολογο που να κανει λειζερ (με προσιτες τιμες) θελω να βρω αλλη λυση περα απο το ξυραφι.
Παράθεση

Εlena D

Νεοφερμένος

H Εlena D έγραψε στις 16:35, 03-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness
καλησπερες
αναρωτιεμαι μηπως υπαρχουν συσκευες τριμαρισματος τριχων για την ευαισθητη περιοχη- εχω κουραστει να ματωνει και γυριζουν τριχες οταν κανω αποτριχωση σε αυτη την περιοχη και μεχρι να βρω δερματολογο που να κανει λειζερ (με προσιτες τιμες) θελω να βρω αλλη λυση περα απο το ξυραφι.
ναι υπαρχουν. το ξερω επειδη η μαμα μου εχει φαρμακειο . ειναι ενα τησ veet και ειναι ηλεκτρικο τριμερ . κανει και για μπικινι οποτε εχουν σιγουρα στα φαρμακεια πηγαινε ζητα το. δεν ξερω τιμη
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη έγραψε στις 18:05, 03-05-17:

εχει δοκιμασει καμια sugaring?
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 21:01, 03-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Εlena D
ναι υπαρχουν. το ξερω επειδη η μαμα μου εχει φαρμακειο . ειναι ενα τησ veet και ειναι ηλεκτρικο τριμερ . κανει και για μπικινι οποτε εχουν σιγουρα στα φαρμακεια πηγαινε ζητα το. δεν ξερω τιμη
thank you
Κράτα το
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 15:32, 04-05-17:

Γι αυτό της veet που αναφέρετε παραπάνω, έχετε απόψεις; Δεν έχω λεφτά να χτυπάω συνέχεια λέιζερ στο μπικίνι, οπότε στα μεσοδιαστήματα έλεγα να διατηρώ μία σχετική ευπρέπεια ( ), για να έχει και καλύτερα αποτελέσματα στην επόμενη συνεδρία λέιζερ.
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

H The fractured but whole αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H Helium έγραψε στις 15:22, 05-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από nationalgeo
ΜΗΝ κανεις αποτριχωση! Την περιοχη που εκανες λειζερ δικαιουσε να την ξυριζεις (εμενα μου ειπε 1-2 φορες ειναι οκ αλλα καλυτερα οχι περισσοτερες) . Αποτριχωση μην κανεις σε καμια περιπτωση διοτι ειναι λες και ξεκινας λειζερ απ την αρχη.
Εξακολουθω να μην καταλαβαίνω τον λόγο που δεν πρέπει να κάνω αποτριχωση. Για να πιάσει το λέιζερ πρέπει η ρίζα να είναι στις πρώτες μέρες. Αυτό όταν δεν κάνει κάποιος αποτριχωση, συμβαίνει κάθε 60 μέρες. Αν πας για λέιζερ και απλά εχεις βάλει ξυραφι, είναι πολύ πιθανό είναι να μην πιάσει το λέιζερ. Έτσι έγινε στην περίπτωση μου. Πηγα, έκανα και επαναληπτικό, και οι τρίχες συνεχίζουν να βγαίνουν, απλά λίγο πιο αδυναμες. Έβαλα ξυραφι, και ξαναδυναμωσαν. Λες και δεν έκανα ποτέ λέιζερ. Αν όμως είχα κάνει αποτριχωση, δεν θα αποδυναμωνονταν κι άλλο? Και θα πετυχαινα και την τριχα στις πρώτες μέρες. Μήπως το λένε απλά για να κάνεις περισσότερες συνεδριες? Και το λέω αυτό υποψιασμενη, γιατί όταν την ρωτησα για τα πόδια, που έχω ξανθες τρίχες, τις κοιταξε και μου είπε ότι τις πιάνει το λέιζερ. Όταν όμως έκανα στα πόδια, δεν τις αναγνώριζε το λέιζερ και το έκανα άδικα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Helium : 05-05-17 στις 15:40.
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

H Helium έγραψε στις 15:24, 06-05-17:

εχει δοκιμασει καμια sugaring?
Μιλάμε για sugaring στο σπίτι ή σε αισθητικό? Γιατί στο σπιτι είναι λίγο μπελας και πιο δύσκολο να δουλέψει από το κερί. Καταρχας υπάρχουν 3 τρόποι: με λευκή ζάχαρη και λεμονι, με μέλι και μαύρη ζάχαρη και υπάρχει και το έτοιμο της γνωστής εταιρίας. Η μαύρη ζάχαρη λερωνει πολύ (βέβαια φεύγει πολύ πιο εύκολα από το κερί) και είναι λιγότερο αποτελεσματικη. Τουλάχιστον τις πρώτες φορές μπορεί να δυσκολευτεις. Ποναει το ίδιο με το κερί. Ηθελες να μαθεις κάτι συγκεκριμένο?
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη έγραψε στις 15:32, 06-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Helium
Μιλάμε για sugaring στο σπίτι ή σε αισθητικό? Γιατί στο σπιτι είναι λίγο μπελας και πιο δύσκολο να δουλέψει από το κερί. Καταρχας υπάρχουν 3 τρόποι: με λευκή ζάχαρη και λεμονι, με μέλι και μαύρη ζάχαρη και υπάρχει και το έτοιμο της γνωστής εταιρίας. Η μαύρη ζάχαρη λερωνει πολύ (βέβαια φεύγει πολύ πιο εύκολα από το κερί) και είναι λιγότερο αποτελεσματικη. Τουλάχιστον τις πρώτες φορές μπορεί να δυσκολευτεις. Ποναει το ίδιο με το κερί. Ηθελες να μαθεις κάτι συγκεκριμένο?
Αν εχεις προσωπικη εμπειρια στο σπιτι, δουλεψε τελικα η τζαμπα παιδευτηκες;:ρ
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

H Helium έγραψε στις 17:36, 06-05-17:

Αν εχεις προσωπικη εμπειρια στο σπιτι, δουλεψε τελικα η τζαμπα παιδευτηκες;:ρ
Στη αρχή δεν τα καταφερα τόσο καλά, πρέπει το μείγμα να έχει συγκεκριμένη θερμοκρασία και να το αφησεις λίγη ώρα πάνω στο δέρμα πριν βάλεις την ταινία πάνω. Μόλις τα βρεις αυτά, γίνεται πιο εύκολο. Την πρώτη φορά δεν βγήκαν οι περισσότερες. Την δεύτερη τα καταφερα καλύτερα, αλλά χρησιμοποιησα λευκή ζάχαρη (ενώ την πρώτη μαύρη) Γενικά ίσως θέλει να έχεις λίγο χοντρη τριχα για να πιάσει καλύτερα.
Παράθεση

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη SkyBlu
H SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H SkyBlu έγραψε στις 23:02, 04-08-17:

'Εχω το εξής δίλλημα. Έχω μια αποτριχωτική μηχανή ( μία BRAUN silk epil τουλάχιστον 10+ χρόνων το μοντέλο), αξίζει να αγοράσω μια καινούρια; Θα έχει διαφορά στο αποτέλεσμα -από άποψη χρόνου, κόπου και πόνου- ή εφόσον λειτουργεί γιατί να την αλλάξω μωρέ; Αναρωτιέμαι αν όντως τα νέα μοντέλα έχουν να προσφέρουν κάτι παραπάνω από τη βασική λειτουργία πιάνω τρίχα-τραβάω τρίχα. Αν έχετε και συγκεκριμένες προτάσεις, είναι ευπρόσδεκτες!
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 13:51, 05-08-17:

Δεν έχω άποψη επί του θέματος για να σου προτείνω τη ΧΥΖ μηχανή, αλλά είμαι της γνώμης πως οτιδήποτε μας επιτρέπει να κάνουμε τη δουλειά μας, δεν έχουμε λόγο να τ' αλλάξουμε - αν δεν συντρέχει κάποιος λόγος, φυσικά. Αν είσαι ικανοποιημένη με την απόδοσή της, τότε κράτα τη. Εκτός αν είσαι άνετα στα οικονομικά σου, οπότε μπορείς να πάρεις μια πιο καινούρια.
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

H Helium έγραψε στις 18:06, 05-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Lysippe
..για να σου προτείνω τη ΧΥΖ μηχανή..
Για ένα δευτερόλεπτο αναρωτηθηκα τι μάρκα είναι αυτή! συμφωνώ με Lysippe. Εφόσον δεν έχεις κάποιο πρόβλημα, μην την αλλαξεις. Δεν έχει αλλάξει και κάτι τρομερό.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους