Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,945 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Piercings

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 17:28, 05-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από aye
έκανα στο φρύδι σήμερα
Ωω με γειά! Πώς ήταν σαν εμπειρία;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 624 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 14:37, 07-12-15:

Eπειδη μου αρεσουν πολυ γενικα τα piercing και οπως τα λεγαμε με τον κολλητο μου απαφασισα(75%) να κανω τρυπα στην μυτη. Το ξερω οι πιο πολλοι λενε οτι ειναι gay signal αλλα πραγματικα τωρα 2015 εχουμε -.- ! Ποσο κακο μπορει να ειναι? Αμα δεν μου αρεσει το βγαζω κιολας.. Εσεις τι γνωμη εχετε? Ισως ειναι και υπερβολικο δεν λεω.. Μεχρι και ο 2pac ειχε βεβαια..

Το ξερω οτι δεν πρεπει να με νοιαζει τι θα πει ο κοσμος αλλα το σκεφτομαι κιολας :/

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 15:01, 07-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από CaneSenpai
Eπειδη μου αρεσουν πολυ γενικα τα piercing και οπως τα λεγαμε με τον κολλητο μου απαφασισα(75%) να κανω τρυπα στην μυτη. Το ξερω οι πιο πολλοι λενε οτι ειναι gay signal αλλα πραγματικα τωρα 2015 εχουμε -.- ! Ποσο κακο μπορει να ειναι? Αμα δεν μου αρεσει το βγαζω κιολας.. Εσεις τι γνωμη εχετε? Ισως ειναι και υπερβολικο δεν λεω.. Μεχρι και ο 2pac ειχε βεβαια..

Το ξερω οτι δεν πρεπει να με νοιαζει τι θα πει ο κοσμος αλλα το σκεφτομαι κιολας :/
Δεν είναι καθόλου gay!Τα piercings δεν έχουν "φύλο".Εντάξει, αν δω άντρα με piercing στον ομφαλό, ναι θα μου φανεί κάπως περίεργο.Αλλά στη μύτη δεν τίθεται θέμα.Έχω δει πολλά αγόρια με piercing στη μύτη και δείχνει πολύ ωραίο.
Απορώ με αυτούς που το χαρακτηρίζουν gay.Και στο κάτω κάτω και να κάνουν κανένα σχόλιο τέτοιου τύπου σκασίλα σου...Κομπλεξικοί και οπισθοδρομικοί άνθρωποι θα υπάρχουν πάντα!Είτε έχουμε 2015, είτε έχουμε 2115.
Go for it!Το θέμα είναι να αρέσει σε σένα!

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,657 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 15:02, 07-12-15:

Kανε ο,τι σου αρεσει και μην σε νοιαζει τι θα πουν οι αλλοι. Και στην τελικη,αν δεν σ'αρεσει και αλλαξεις γνωμη, το βγαζεις. Αλλα σε καμιά περίπτωση μην ακούς "τι θα πει ο κόσμος".Κομπλεξικοί υπάρχουν παντού.

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 624 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 15:05, 07-12-15:

Εχετε απολυτο δικιο νομιζω Ευχαριστω πολυ, πηρα αρκετο θαρρος τωρα.

Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 570 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 15:49, 07-12-15:

να κάνεις. αφού σ'αρέσει, γιατί όχι;
το αστείο είναι πως εν έτει 2015 κάποιοι θεωρούν τη λέξη "gay" προσβλητική.
εμένα μ'αρέσει και στους άντρες, ειδικά το κρικάκι. αρκεί να τους ταιριάζει βέβαια.

για το eyebrow piercing:
ο μόνος πόνος που ένιωσα ήταν εκείνο το "κλακ" την ώρα που μου περνούσε τη βελόνα. κατα τ'άλλα όυτε που το νιώθω, ξεχνάω ότι το έχω. είναι ελαφρώς πρησμένο αλλά το θεωρώ λογικό μιας και είναι τρίτη μέρα. μέχρι στιγμής είναι το πιο εύκολο piercing που έχω κάνει. σε σειρά από το πιο επώδυνο στο λιγότερο επώδυνο τα βάζω έτσι μύτη>αυτί(λοβός)>septum>eyebrow
αυτό βέβαια είναι υποκειμενικό,ο καθένας βιώνει διαφορετικά τον πόνο.

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 16:04, 07-12-15:

να κάνεις. αφού σ'αρέσει, γιατί όχι;
το αστείο είναι πως εν έτει 2015 κάποιοι θεωρούν τη λέξη "gay" προσβλητική.
εμένα μ'αρέσει και στους άντρες, ειδικά το κρικάκι. αρκεί να τους ταιριάζει βέβαια.

για το eyebrow piercing:
ο μόνος πόνος που ένιωσα ήταν εκείνο το "κλακ" την ώρα που μου περνούσε τη βελόνα. κατα τ'άλλα όυτε που το νιώθω, ξεχνάω ότι το έχω. είναι ελαφρώς πρησμένο αλλά το θεωρώ λογικό μιας και είναι τρίτη μέρα. μέχρι στιγμής είναι το πιο εύκολο piercing που έχω κάνει. σε σειρά από το πιο επώδυνο στο λιγότερο επώδυνο τα βάζω έτσι μύτη>αυτί(λοβός)>septum>eyebrow
αυτό βέβαια είναι υποκειμενικό,ο καθένας βιώνει διαφορετικά τον πόνο.
Τοσο πολυ ποναει στην μυτη? Εγω διαβασμα οτι ο πονος ειναι ενα 3αρι με scale 1-10 .

Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 570 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 17:05, 07-12-15:

Τοσο πολυ ποναει στην μυτη? Εγω διαβασμα οτι ο πονος ειναι ενα 3αρι με scale 1-10 .
ε, κοίτα εγώ έχω και μεγάλη αντοχή στον πόνο οπότε όταν λέω πως στην μύτη πόνεσε περισσότερο δεν εννοώ κανα 8άρι ή 9άρι, απλά σε σχέση με τα άλλα ήταν το πιο επώδυνο για μένα. πάντως πιστέυω πως λίγη σημασία έχει ο πόνος όταν σου κάνουν την τρύπα. την στιγμή που θα σου περνάει την βελόνα στάνταρ θα πονέσεις,είτε λίγο είτε πολύ. μετά είναι το πιο ζόρικο κομμάτι που περιλαμβάνει την φροντίδα και την επούλωση. στην μύτη θα έβαζα συνολικά ένα 5άρι γιατί λόγω σημείου είχα μεγάλο θέμα στην αρχή να φυσάω και να καθαρίζω την μύτη μου. μετά από καμιά 10αριά μέρες πάντως ήμουν κομπλέ.
αντιθέτως στο φρύδι δεν έχω θέμα γιατί είναι ένα σημείο που δεν πειράζω καθόλου ούτως ή άλλως και είναι συνεχώς ακίνητο (όχι, δεν μπορώ να σηκώσω τα φρύδια μου). έχει άλλες έγνοιες το φρύδι όπως π.χ χρειάζεται τεράστια προσοχή μην μπλεχτούν ρούχα/μαλλιά/οτιδήποτε και το πιο βασικό να μην το απορρίψει ο οργανισμός (τα surface piercings είναι αυτά που μπορεί να απορρίψει ο οργανισμός όπως φρύδι, αφαλός,bridge)

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 22:15, 07-12-15:

Μια χαρα λοιπον, πονος του δευτερολεπτου ειναι οποτε ολα ok! Το πραγματικο προβλημα ομως ειναι αν το πω στον πατερα μου θα με κυνηγήσει λογικα Τι να του εξηγω τωρα.. Οχι οτι η μανα μου θα το παρει καλυτερα αλλα με 2-3 βλακειες που θα της πω θα με αφησει.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 22:30, 07-12-15:

Ερώτηση
Κορίτσα σας αρέσουν τα αγόρια με τρύπα στο αυτί, θα προτιμούσατε το ίδιο αγόρι ακριβως αν δεν είχε το σκουλαρίκι;

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

H KeepDreaming! έγραψε στις 23:54, 07-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Ερώτηση
Κορίτσα σας αρέσουν τα αγόρια με τρύπα στο αυτί, θα προτιμούσατε το ίδιο αγόρι ακριβως αν δεν είχε το σκουλαρίκι;
Λίγο αστεία η ερώτησή σου αλλά...
Το σκουλαρίκι στο αυτί είναι μια λεπτομέρεια στην εμφάνιση κάποιου...Είναι δευτερεύον στοιχείο.Οπότε, όχι, αν ο άλλος δεν βλέπεται και πάει και τρυπήσει το αυτί του δεν θα τον δω ξαφνικά και θα πω "αχ τι κούκλος Θεέ μου"!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 00:07, 08-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
Λίγο αστεία η ερώτησή σου αλλά...
Το σκουλαρίκι στο αυτί είναι μια λεπτομέρεια στην εμφάνιση κάποιου...Είναι δευτερεύον στοιχείο.Οπότε, όχι, αν ο άλλος δεν βλέπεται και πάει και τρυπήσει το αυτί του δεν θα τον δω ξαφνικά και θα πω "αχ τι κούκλος Θεέ μου"!
και πoιος ο λόγος που πάνω από τους μισόυς εδώ που γράφουν είναι αγόρια.

___

Τα αγόρια κανένα σκουλαρίκι
Τα κορίτσα μία τρύπα στο κάθε αυτί

τα παραπάνω είναι περιττα ....

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 13:59, 08-12-15:

___

Τα αγόρια κανένα σκουλαρίκι
Τα κορίτσα μία τρύπα στο κάθε αυτί

τα παραπάνω είναι περιττα ....
Καταρχας δεν εχουμε σκουλαρικια για να αρεσουμε στα κοριτσια. Οπως ειπε και η keepdreaming αμα εισαι μη εμφανισιμος τα σκουλαρικια δεν θα σε κανουν πιο ωραιο. Προσωπικα μου αρεσουν εμενα και τα φοραω για μενα οχι για να ριξω γκομενα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 14:20, 08-12-15:

Μια χαρα λοιπον, πονος του δευτερολεπτου ειναι οποτε ολα ok! Το πραγματικο προβλημα ομως ειναι αν το πω στον πατερα μου θα με κυνηγήσει λογικα Τι να του εξηγω τωρα.. Οχι οτι η μανα μου θα το παρει καλυτερα αλλα με 2-3 βλακειες που θα της πω θα με αφησει.
την ίδια ηλικία έχουμε. έτσι έλεγα κι εγώ για τον δικό μου αλλά τελικά αντέδρασε πολύ διαφορετικά. το είχαμε συζητήσει το καλοκαίρι και μου είχε πει πως προτιμάει να μην το κάνω,εγώ του είπα πως θα το κάνω και έληξε εκεί η κουβέντα. την έκανα λοιπόν και όταν του το είπα και την είδε το μόνο που είπε ήταν "πόνεσε;"

στο κάτω κάτω πραγματικά δεν αξίζει να χαλιέται κανείς γι'αυτό. το καλύτερο που έχουν να κάνουν οι δικοί σου είναι να το αποδεχτούν.

προφανώς για τους ίδιους λόγους που γράφουν και τα κορίτσια. επειδή τους αρέσουν τα piercings. απλό

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aye : 08-12-15 στις 14:24.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 16:42, 08-12-15:

Καταρχας δεν εχουμε σκουλαρικια για να αρεσουμε στα κοριτσια. Οπως ειπε και η keepdreaming αμα εισαι μη εμφανισιμος τα σκουλαρικια δεν θα σε κανουν πιο ωραιο. Προσωπικα μου αρεσουν εμενα και τα φοραω για μενα οχι για να ριξω γκομενα.
`

ποιος ο λόγος να φοράς μια βλακεία στα αυτιά και να την πηγαινοφέρνεις.....

Τα κόρίτσια το κάνουν για κοινωνικούς λόγους τα άγόρια δε καταλαβαίνω το γιατί.

προφανώς για τους ίδιους λόγους που γράφουν και τα κορίτσια. επειδή τους αρέσουν τα piercings. απλό

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 18:14, 08-12-15:

Και στην μυτη σε λιγο Ειναι στυλ φιλε μου Τωρα για μενα η γνωμη σου ειναι διαφορη αν πραγματικα τα πιστευεις αυτα που λες.

Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 21:20, 08-12-15:

`

ποιος ο λόγος να φοράς μια βλακεία στα αυτιά και να την πηγαινοφέρνεις.....

Τα κόρίτσια το κάνουν για κοινωνικούς λόγους τα άγόρια δε καταλαβαίνω το γιατί.
δηλαδή;

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 23:26, 08-12-15:

Πες το και παράδοση

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 18:09, 09-12-15:

Πες το και παράδοση
Εξηγησε το μας λιγο καλυτερα αληθεια θελω να καταλαβω τι προσπαθεις να μας πεις. Απλα πες μας

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 22:57, 09-12-15:

Εξηγησε το μας λιγο καλυτερα αληθεια θελω να καταλαβω τι προσπαθεις να μας πεις. Απλα πες μας
Ότι δε χρειάζεται ούτε οι γυναίκες να φοράνε σαχλαμάρες στα αυτιά απλά η κοινωνία αιώνες τώρα συνδέει τα σκουλαρίκια με τις γυναίκες οπότε είναι θέμα συνήθειας. Αν δε τρυπήσει μια γυναικα τα αυτιά της θα κακοφανει στο γενικό σύνολο ο άντρας όμως και να μην τρυπήσει τα αυτιά του δε θα του πουνε τπτ.

Παρόλα για τον ίδιο λόγο δε καταλαβαίνω και τις γυναίκες που βάζουν σκουλαρίκια στα πτερύγεια των αυτιων στις μύτες, στο ομφαλό κοκ..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 09-12-15 στις 23:00.
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 23:36, 09-12-15:

Ότι δε χρειάζεται ούτε οι γυναίκες να φοράνε σαχλαμάρες στα αυτιά απλά η κοινωνία αιώνες τώρα συνδέει τα σκουλαρίκια με τις γυναίκες οπότε είναι θέμα συνήθειας. Αν δε τρυπήσει μια γυναικα τα αυτιά της θα κακοφανει στο γενικό σύνολο ο άντρας όμως και να μην τρυπήσει τα αυτιά του δε θα του πουνε τπτ.
μπα, δεν είναι απόλυτο αυτό. ξέρω πολλές κοπέλες που δεν τρύπησαν τα αυτιά τους μικρές και ούτε τις ενδιαφέρει να το κάνουν τώρα. ούτε κακοφαίνεται στην κοινωνία ούτε τίποτα. σοβαρά όμως ποιος ασχολείται με το αν ο άλλος έχει τρυπημένα αυτιά ή όχι; τραβηγμένο.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 23:46, 09-12-15:

μπα, δεν είναι απόλυτο αυτό. ξέρω πολλές κοπέλες που δεν τρύπησαν τα αυτιά τους μικρές και ούτε τις ενδιαφέρει να το κάνουν τώρα. ούτε κακοφαίνεται στην κοινωνία ούτε τίποτα. σοβαρά όμως ποιος ασχολείται με το αν ο άλλος έχει τρυπημένα αυτιά ή όχι; τραβηγμένο.
Εγώ αν ήμουν κοπέλα θα έκανα 2 τρύπες στα αυτιά τωρα που ειμαι αγορι δε κάνω καμία.
1

Παράθεση

Ioannaki2002

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ioannaki2002
H Ioannaki2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Ioannaki2002 έγραψε στις 20:45, 30-01-16:

Παιδιά σκέφτομαι να κάνω monroe και στη μαμά μου αρέσει πολύ αλλα είμαι ανάμεσα σε αυτό και κάτω χείλος και έχω είδη πολλές δηλαδή πτερύγιο τράγο 3 κανονικές stretch 8 άλλες 2 στο άλλο αυτή και μύτη εσείς τι λέτε?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ultraviolence : 31-01-16 στις 00:49. Αιτία: Greeklish
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 16:23, 03-02-16:

έχει καμιά/κανένας nipple piercing;
το σκέφτομαι σοβαρά. δεν με απασχολεί ο πόνος την ώρα που την κάνουν αλλά το μετά. παλεύεται;
Παράθεση

Ioannaki2002

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ioannaki2002
H Ioannaki2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Ioannaki2002 έγραψε στις 17:00, 03-02-16:

Έχει μια φίλη μου, απο ότι μου είπε δεν πόνεσε πολύ και γενικά ο πόνος αντέχεται αλλά θέλει πάντα πολύ καλό καθάρισμα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 03-02-16 στις 20:21. Αιτία: Δεν επιτρέπονται τα greeklish
Παράθεση

Δεν σε λέω

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Δεν σε λέω
Ο Δεν σε λέω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O Δεν σε λέω έγραψε στις 21:09, 29-07-16:

Αμερικανιές. Μ'αρεσουν μοναχα στο αντιθετο φύλο και αυτό σε συγκεκριμενα σημεια. Στους αντρες δεν παει καθόλου και τωρα με τις ιδεες που τους πλασαρουν μερικοι βλεπεις κατι 14χρονα με 10 τρυπες σε μυτες,φριδια,αυτια....
Στις γυναικες σε μερικες παει και σε μερικες οχι...αλλα πιστευω οτι ακομα και οι γυναικες το έχουν παρακάνει...
Παράθεση

SunnyG (Faith)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SunnyG
H Faith αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H SunnyG έγραψε στις 14:13, 22-08-16:

θέλω eyebrow piercing. έχει κάνει κανείς;
o yes
Παράθεση

ariscons

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ariscons
Ο ariscons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O ariscons έγραψε στις 20:48, 22-09-16:

Καλησπέρα σας. Εκανα σήμερα labret ψηλα στο πηγουνι ακριβως κατω απ τα χειλη. Το πρόβλημα είναι πως οταν τρώω, αν και προσεκτικός, αυτο πιάνεται απ τα δόντια της κάτω γναθου κ τραβιέται προς τα μέσα προκαλώντας πόνο. Εκείνος δε μ ειπε τίποτα για φαγητά, ουτε να προσεχω ούτπως τρώω. Αυτο λοιπον το φαινόμενο θα σταματήσει τις επόμενες μερες που θα το συνηθίζω ή θα εξακολουθεί?
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ιππολύτη
H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 720 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 11:02, 15-03-17:

εχει κανεις smiley; ξερει κανεις αν ειναι "επικινδυνο", επιπονο;
Παράθεση

jiyongie (Christine)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jiyongie
H Christine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H jiyongie έγραψε στις 22:20, 24-07-17:

Εγώ έκανα septum πριν κάνα δίμηνο και δεν το έχω μετανιώσει καθόοολου
Πάντως το συγκεκριμένο piercing μου αρέσει πιο πολύ στα αγόρια παρά στις κοπέλες

Αρχική Δημοσίευση από stefaniat
εχει κανεις smiley; ξερει κανεις αν ειναι "επικινδυνο", επιπονο;
Έχει μια γνωστή μου κι απ' όσο ξέρω δεν πόνεσε καθόλου. Τώρα υποθετικά το σημείο είναι πολύ λεπτό και ευαίσθητο, δεν θεωρώ όμως ότι είναι εύκολο να σκιστεί, γιατί δεν υπάρχει κάτι να πιαστεί το σκουλαρίκι εκεί. Εκτός κι αν αλλάζεις ρούχα ατσούμπαλα ίσως;
Παράθεση

Vivian.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vivian.
H Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H Vivian. έγραψε στις 22:48, 24-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από jiyongie

Έχει μια γνωστή μου κι απ' όσο ξέρω δεν πόνεσε καθόλου. Τώρα υποθετικά το σημείο είναι πολύ λεπτό και ευαίσθητο, δεν θεωρώ όμως ότι είναι εύκολο να σκιστεί, γιατί δεν υπάρχει κάτι να πιαστεί το σκουλαρίκι εκεί. Εκτός κι αν αλλάζεις ρούχα ατσούμπαλα ίσως;
Σμαιλι το γυροφερνω ποσο καιρο να κανω...Αλλα μου εχουν πει φιλοι οτι οσοι εχουν κανει, επειδη το σημειο ειναι τετοιο που ειναι πολυ κοντα στα ουλα, μπορει με τον καιρο να χαλασει το ουλο εκει που ακουμπαει...Ξερετε, κοντα στα μπροστινα δοντια απο πανω..
Παράθεση

jiyongie (Christine)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jiyongie
H Christine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H jiyongie έγραψε στις 00:02, 25-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Vivian.
Σμαιλι το γυροφερνω ποσο καιρο να κανω...Αλλα μου εχουν πει φιλοι οτι οσοι εχουν κανει, επειδη το σημειο ειναι τετοιο που ειναι πολυ κοντα στα ουλα, μπορει με τον καιρο να χαλασει το ουλο εκει που ακουμπαει...Ξερετε, κοντα στα μπροστινα δοντια απο πανω..
Αυτό ισχύει για όλα τα piercing που ακουμπάνε σε ούλα φαντάζομαι,smiley, medusa, labret, snake bites, το monroe επίσης μάλλον... Αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν να έχει τόσο τραγικό θέμα
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 11:24, 27-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Vivian.
Ισχύει αυτό. Εγώ με το labret έχω παρατηρήσει φθορά στα ούλα, σα να έχουν ελαφρώς υποχωρήσει σε εκείνο το σημείο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aye : 27-07-17 στις 11:28.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:51, 28-07-17:

Παιδιά εγώ το σκέφτομαι να κάνω μέσα στη χρονιά septum που πάντα ήθελα. Μπορείτε να μου πείτε για πόνο, φροντίδα κλπ;
Παράθεση

pkat876

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pkat876
H pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H pkat876 έγραψε στις 15:08, 29-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Δεν σε λέω
Αμερικανιές. Μ'αρεσουν μοναχα στο αντιθετο φύλο και αυτό σε συγκεκριμενα σημεια. Στους αντρες δεν παει καθόλου και τωρα με τις ιδεες που τους πλασαρουν μερικοι βλεπεις κατι 14χρονα με 10 τρυπες σε μυτες,φριδια,αυτια....
Στις γυναικες σε μερικες παει και σε μερικες οχι...αλλα πιστευω οτι ακομα και οι γυναικες το έχουν παρακάνει...
Τα piercing μπορει να ειναι ενδειξη καγκουριας, μπορει να ειναι και αποψη. Σε ορισμενους πανε παρα πολυ, ειναι θεμα στυλ.

Ερώτηση
Το ιδιο ακριβως αγορι με ενα piercing οχι... Το ιδιο αγορι ομως το οποιο μπορει να αποφασισε να δωσει περισσοτερη σημασια στο στυλ του κ στα πλαισια αυτης της αλλαγης εκανε καποιο piercing ναι. Ενα πολυ ωραιο στυλ προσδιδει γοητεια σε καθε ανθρωπο, αρκει βεβαια να μπορει να το υποστηριξει
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Claire Rentfield : 29-07-17 στις 18:10. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 01:30, 23-08-17:

Από εκεί που τα σκουλαρίκια ξεβίδωναν μόνα τους κι έψαχνα τις μπίλιες, έχω βρεθεί στο άλλο άκρο και δεν ξεβιδώνουν με τίποτα. Ούτε το labret ούτε η μπάρα στη γλώσσα. Το ερώτημα είναι, το "right tight, left loose" ισχύει όταν τα ξεβιδώνουμε σε άλλους ή στον εαυτό μας;
Αν και είτε δεξιά είτε αριστερά, σε μένα δεν κουνιέται τίποτα.

Πρέπει να τα βγάλω να πάω να κάνω μια πανοραμική και έχω απελπιστεί.
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ιππολύτη
H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 720 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 09:30, 23-08-17:

Από εκεί που τα σκουλαρίκια ξεβίδωναν μόνα τους κι έψαχνα τις μπίλιες, έχω βρεθεί στο άλλο άκρο και δεν ξεβιδώνουν με τίποτα. Ούτε το labret ούτε η μπάρα στη γλώσσα. Το ερώτημα είναι, το "right tight, left loose" ισχύει όταν τα ξεβιδώνουμε σε άλλους ή στον εαυτό μας;

Γιατί δεν πας στο μαγαζί που έκανες τις τρύπες να στα βγάλει κάποιος άλλος;
Παράθεση

Helium (The fractured but whole)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Helium
H The fractured but whole αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 250 μηνύματα.

H Helium έγραψε στις 13:16, 23-08-17:

Το ερώτημα είναι, το "right tight, left loose" ισχύει όταν τα ξεβιδώνουμε σε άλλους ή στον εαυτό μας;

Προς τα αριστερά ξεβιδωνει. Δοκιμασε να βάλεις ζεστό νερό στο στόμα σου για λίγη ώρα και μετά προσπάθησε ξανά. Και γενικά να το βγαζεις συχνά να το καθαριζεις.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους