Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,095 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,084 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 544 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 12:49, 16-08-17:

Καμία, αλλά εμένα ό,τι περιέχει τριαντάφυλλο του κορρέ, μου έχει κάνει αλλεργία.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,446 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 13:03, 16-08-17:

Ναι κι εγώ έχω ευαίσθητο δέρμα. Γενικά είμαι ευχαριστημένη (πχ πούδρα και make up), είπα να δοκιμάσω mascara και μου άφησε λίγο περίεργες εντυπώσεις. Σα να είναι κάπως στεγνή (?)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 544 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 13:05, 16-08-17:

Ωχ βλακεία άμα σου φαίνεται στεγνή από την αρχή, ίσως στεγνώσει εντελώς γρήγορα. Από πού την αγόρασες; Μήπως ήταν καμιά παλιά παρτίδα;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,446 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 14:11, 16-08-17:

Aπό φαρμακείο.
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 09:05, 17-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Μια φιλη μου εφερε ενυδατικες μασκες προσωπου τυπου "sheet masks" απο Ιαπωνια, Χονγκ Κονγκ και Κορεα και εχω εντυπωσιαστει με τα αποτελεσματα. Η ενυδατωση που παρεχουν δεν συγκρινεται με τιποτα με τις ενυδατικες κρεμες. Την αφηνω στο προσωπο μου για 1 ωρα πριν κοιμηθω και οταν ξυπναω ειμαι πραγματικα αλλος ανθρωπος! Γυαλιζει το προσωπο μου, ειναι απιστευτα λειο και απαλο και φαινεται ξεκουραστο ακομα και αν εχω κοιμηθει μολις 5 ωρες. Εχουν γινει το αγαπημενο μου προιον και τις χρησιμοποιω σχεδον καθημερινα
χρησιμοποιεις καποιες συγκεκριμενα?
Κράτα το
Παράθεση

powerful_girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη powerful_girl
H powerful_girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

H powerful_girl ολα ηταν δικα σου απο παντα.... έγραψε στις 09:51, 17-08-17:

σκεφτομαι να παω να κανω περμαναντ,αλλα φοβαμαι μην καταστραφουν....δεν τα εχω ξαναπειραξει, ειναι αρκετα μακρια και ξανθα... εχει κανει καποια να μοιραστει την εμπειρια της?
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 11:21, 17-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από powerful_girl
σκεφτομαι να παω να κανω περμαναντ,αλλα φοβαμαι μην καταστραφουν....δεν τα εχω ξαναπειραξει, ειναι αρκετα μακρια και ξανθα... εχει κανει καποια να μοιραστει την εμπειρια της?
πως το σκεφτεσαι το επιθυμητο αποτελεσμα? εννοω εχεις δει εικονες και σ'αρεσει?
Παράθεση

powerful_girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H powerful_girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

H powerful_girl ολα ηταν δικα σου απο παντα.... έγραψε στις 12:23, 17-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness
πως το σκεφτεσαι το επιθυμητο αποτελεσμα? εννοω εχεις δει εικονες και σ'αρεσει?
αρχικα θελω να κανω την χοντρη περμαναντ εχω δει ναι, μου αρεσει παρα πολυ και μου πηγαινει πολυ περισσοτερο απο το ισιο μαλλι ...το μονο που με προβληματιζει ειναι η ποιοτητα του μαλλιου μου μετα την περμαναντ....
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,458 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 23:35, 17-08-17:

Εξαρτάται κατά πολύ από το πάχος της τρίχας σου. Αν είσαι αρκετά τυχερή και έχεις χοντρή τρίχα, ναι ας την κάνεις.
Αν όμως έχεις λεπτή, καλύτερα να το ξεχάσεις, γιατί θα σου καταστρέψει το μαλλί.
Εννοείται οτι, αν τελικά κάνεις περμανάντ, μετά θα πρέπει συχνότερα να χρησιμοποιείς μάσκες, λάδια κλπ, προκειμένου να αποφύγεις
την ξηρότητα και τη φθορά.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 713 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 04:44, 19-08-17:

χρησιμοποιεις καποιες συγκεκριμενα?
Κράτα το
Αυτες που μου εφερε η φιλη μου δεν θυμαμαι πως λεγονταν, αλλα το 1/3 αυτων ηταν σε γαλαζια συσκευασια και περιειχαν υαλουρωνικο οξυ, το αλλο 1/3 ηταν σε κιτρινη συσκευασια και περιειχαν υαλουρωνικο οξυ και αυγο και οι υπολοιπες ηταν σε ροζ συσκευασια και περιειχαν εκχυλισματα ροδιου.

Αυτες δεν μπορεσα να τις βρω στα καταστηματα εδω, οποτε παιρνω αυτες που βρηκα που ειναι κυριως απο Κορεα και ειναι εξισου καλες, ισως και καλυτερες. Εχω παρει τωρα διαφορες με λεμονι, σαλιγκαρι, μελι, κολλαγονο, υαλουρωνικο οξυ, shea butter, αλοη, φραουλα, και κατι αλλες με εξωτικα ονοματα και συστατικα. Αυτες που εχω τωρα ειναι απο Lovemore, l'herboflore και Tony Moly.
Παράθεση

powerful_girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H powerful_girl ολα ηταν δικα σου απο παντα.... έγραψε στις 12:58, 19-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Εξαρτάται κατά πολύ από το πάχος της τρίχας σου. Αν είσαι αρκετά τυχερή και έχεις χοντρή τρίχα, ναι ας την κάνεις.
Αν όμως έχεις λεπτή, καλύτερα να το ξεχάσεις, γιατί θα σου καταστρέψει το μαλλί.
Εννοείται οτι, αν τελικά κάνεις περμανάντ, μετά θα πρέπει συχνότερα να χρησιμοποιείς μάσκες, λάδια κλπ, προκειμένου να αποφύγεις
την ξηρότητα και τη φθορά.
η αληθεια ειναι πως εχω πολυ λεπτη τριχα (μεγαλη ατυχια με αυτο το θεμα) και κανω και μια θεραπεια ειδικη για τα μαλλια μου....ειναι απλα οτι θα μου αρεσες τοσο πολυ να την κανω, αλλα αποτι φαινεται οι συνθηκες δεν ειναι με το μερος μου
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,458 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 19:11, 19-08-17:

Ομοιοπαθείς. Κι εγώ θέλω τόσο πολύ να κάνω χοντρή περμανάντ, αλλά η λεπτότητα της τρίχας με αποτρέπει.
Πάλι καλά που έχω σπαστό μαλλί και μόνο τώρα στις διακοπές, κοντά σε θάλασσα και υγρασία κάνει φυσικές σκάλες,
οπότε κάπως παρηγοριέμαι.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 02:10, 20-08-17:

η αληθεια ειναι πως εχω πολυ λεπτη τριχα (μεγαλη ατυχια με αυτο το θεμα) και κανω και μια θεραπεια ειδικη για τα μαλλια μου....ειναι απλα οτι θα μου αρεσες τοσο πολυ να την κανω, αλλα αποτι φαινεται οι συνθηκες δεν ειναι με το μερος μου
θα σε απετρεπα
αν και με τα μακρια μαλλια να υπαρχει καλο αποτελεσμα ειναι πιθανοτατο να μοιαζεις με χειροτερη βερσιον της περμαναντ των 80s (το χω δει). θα χρειαστεις και πολυ styling προιον για να τιθασεψεις το φριζαρισμα.
Κράτα το
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

powerful_girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H powerful_girl ολα ηταν δικα σου απο παντα.... έγραψε στις 11:11, 20-08-17:

θα σε απετρεπα
αν και με τα μακρια μαλλια να υπαρχει καλο αποτελεσμα ειναι πιθανοτατο να μοιαζεις με χειροτερη βερσιον της περμαναντ των 80s (το χω δει). θα χρειαστεις και πολυ styling προιον για να τιθασεψεις το φριζαρισμα.
Κράτα το
μααλιστα...μαλλον θα παραμεινω με το υπεροχο περιεργο μαλλι μου ευχαριστω για τις συμβουλες σας!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 12:12, 20-08-17:

μααλιστα...μαλλον θα παραμεινω με το υπεροχο περιεργο μαλλι μου ευχαριστω για τις συμβουλες σας!!
μπορεις παντα να ρωτησεις και τη γνωμη κομμωτη (που συνηθως κατι ξερουν παραπανω... συνηθως)
εαν σκοπευεις να κανεις φορμα ακα 'χοντρη περμαναντ' ισως να σου δωσει καποιες επιλογες
Κράτα το
Κράτα το
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη whitelioness : 20-08-17 στις 19:58.
Παράθεση

powerful_girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H powerful_girl ολα ηταν δικα σου απο παντα.... έγραψε στις 13:40, 20-08-17:

μπορεις παντα να ρωτησεις και τη γνωμη κομμωτη (που συνηθως κατι ξερουν παραπανω, συνηθως)
εαν σκοπευεις να κανεις φορμα ακα 'χοντρη περμαναντ' ισως να σου δωσει καποιες επιλογες
Κράτα το
η τελευταια κομμωτρια που πηγα και ρωτησα μου ειπε οτι αν θελω (ειναι και γνωστη μας αλλιως δεν νομιζω να εχανε χρονο) να παω να κανω ενα δοκιμαστικο σε μια μονο τουφα, για να δω και αν αντεχει το μαλλι μου αλλα και αν μου αρεσει το αποτελεσμα... το σκεφτομαι να παω...
Παράθεση

cfgeorgia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cfgeorgia
H cfgeorgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H cfgeorgia έγραψε στις 17:49, 01-09-17:

μήπως έχει δοκιμάσει καμία προϊόντα της "the body shop"? από αφρόλουτρα, σαμπουάν μέχρι ενυδατικές κλπ? θα ήθελα να μάθω για την ποιότητα των προϊόντων.
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone έγραψε στις 23:31, 14-12-17:

3 ιδέες για νύχια γιορτινά και ...χειμωνιάτικα

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους