Ας κρίνουμε το κομμάτι

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Highwayman - Loreena Mckennit

Ακούσματα:rock alternative,indie,ατμοσφαιρικά metal, λίγο κλασικκή, "έντεχνα" ελληνικά
Άποψη: Με εξέπληξε πολύ ευχάριστα. Ήξερα ότι είχε υπέροχη φωνή η τύπισσα αλλά δεν είχε τύχει να την ψάξω. Σίγουρα τώρα θα το κάνω. Η ιστορία πολύ συγκινητική :redface: και η μουσική πολύ ατμοσφαιρική.
Βαθμολογία:8.5/10


Παραθέτω και τη λίστα :):

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ :
18rd Niyia -----------------------(3η)
19th fandago--------------------(1η)
20th Chimera-------------------(2η)
21st Tetragrammaton----------(1η)
22nd Dark Kronos --------------(3η)
23rd Neraida--------------------(1η)
24th diotima -------------------(1η)
25th io-io-----------------------(1η)
26th BrokenHeart--------------(1η)
27th Corpse Bride-------------(2η)

(οι παρακάτω έχουν εξαφανιστεί, οπότε όσοι δηλώσουν από εδώ και πέρα θα μπαίνουν πριν από αυτούς...)
- Μolka ----------------------(1η)
- drunk ----------------------(1η)
- Weak and Powerless ----(2η)
- Shaman -------------------(2η)


ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ :

1 )
BLACKFIELD - Hello ======================================(Niya)
2 ) GARY JULES - Mad World =================================(Lorien)
3 ) LYNYRD SKYNYRD - Simple Man ============================(shaman)
4 ) PANTERA - Art Of Shredding ==============================(Dark Kronos)
5 ) METALLICA/BOB SEGER - Turn The Page ===================(Niya)
6 ) PRAYING MANTIS - Nowhere to hide ========================(weak and powerless)
7 ) KID DAKOTA - Ten Thousand Lakes ========================(QsLv)
8 ) DEMONS AND WIZARDS - Fiddler on the green ===============(Idril)
9 ) ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ - Κεμάλ =============================(MonaXoS)
10) WONDERLAND - Sol Sepry =================================(Αρκτούρος)
11) VNV NATION - Beloved ===================================(Corpse Bride)
12) MAZZY STAR & CHEMICAL BROTHERS - Asleep from a Day ====(Εδαδ)
13) BLACK LABEL SOCIETY - Suicide Messiah ====================(Dark Kronos)
14) ANATHEMA - One last goodbye=============================(Chimera)
15) RADIOHEAD - Creep ======================================(Angie_Ann)
16) 21 AGAINST - 4 o clock ====================================(Monaxos)
17) Loreena Mckennit-Highwayman ============================(Lorien)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Highwayman - Loreena Mckennit:Δεν έχω να πω κάτι για την Loreena.Ήχο δεν έχω στο πισι,γι'αυτό πρωτοσχολιάζω,αλλά το κομμάτι το ξέρω καλά όπως και τη Loreena.
10.Είναι απαλή,κελτοειδής,ταξιδιάρικη η μουσική της.Σε μεταφέρει σε άλλες διαστάσεις.

Τα ακούσματά μου ποικίλα: Goth/Doom/Black και ψιλό Thrash Metal,Punk,Death/Gothic Rock,70s-80s,Ambient/Dark Ambient,Ebm,Synth/Synth Pop,Industrial,Rock,Electroclash,Trash Pop,Ethnic,Ρεμπέτικα,Ελληνικό Punk και χαζοροκάκια,και ότι μουσικές συνθέτουν φίλοι μου no matter το είδος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Μήπως να βάλει τώρα η Niyia; Να παίρνουμε σειρά και οι επόμενοι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Highwayman - Loreena Mckennit: Το τραγούδι δε μου λέει κάτι...Νταξ, είναι χαλαρωτικό, αλλά ως εκεί :P Η τραγουδίστρια έχει αρκετά καλή φωνή.

5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Η αποψη μου για το Highwayman - Loreena Mckennit:
Ο,τιδηποτε ατμοσφαιρικο με καθηλωνει...
Το συγκεκριμενο απαλο και επικο συγχρονως...
Ο τροπος που χρωματιζε τη φωνη της με εντυπωσιασε, με ανατριχιασε...Ηταν απο κεινες τις στιγμες που θελεις να παγωσει ο χρονος....9 / 10.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Τα ακούσματα μου: ελληνικό έντεχνο και ροκ, alternative και ροκ ξένο (αγγλικά κυρίως), ορχηστρική μουσική, ατμοσφαιρική μουσική

Η άποψή μου για το Loreena Mckennit-Highwayman

Το κομμάτι έχει πολύ καλή ατμοσφαιρική μουσική και η τραγουδίστρια προφανώς το έχει. Μου θυμίζει τα παραδοσιακά κέλτικα τραγούδια (από τις λατρείες μου btw), με τη μόνη διαφορά ότι είναι πολύ πιο επίπεδο. Θα μου άρεσε περισσότερο αν είχε κάποιες στιγμές κορύφωσης, αλλά παρόλα αυτά νομίζω πως αξίζει σίγουρα ως κομμάτι. Δεν νομίζω πως θα το έβαζα στην αγαπημένη μου Playlist, αλλά θα μου άρεσε να το ακούω μια στο τόσο.

7/10 από εμένα :)

Α! Βάλτε με ξανά στη λίστα plz! (τελευταίο εννοείται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Ακούσματα: Ροκ, Μέταλ, Ποπ, Soul, Folk Ελληνικό έντεχνο,ελληνικό ροκ

Hello - Blackfield : Μια πολύ μέτρια μπαλάντα, με στίχο πολύ κοινότυπο, και θέμα επίσης κοινότυπο. Μουσική υποφερτή, ένα καλοκαιρινό τραγουδάκι, χωρίς να είναι τίποτα σπουδαίο
4/10
Highwayman - Loreena Mckennt : Το τραγούδι είναι μελοποίηση ποιήματος του Alfred Noyes . Είναι πολύ όμορφη μουσική, δεν είναι να το ακούς συνέχεια, θα ήθελα μια κορύφωση, αλλά οπωσδήποτε είναι κάτι το ξεχωριστό 8/10

GARY JULES - Mad WorldΤο τραγούδι είναι διασκευή απο Tears for Fears. Το κομμάτι έχει καλούς στίχους και πολύ καλή μουσική. Το θεωρώ κλασσικό. Γενικά όμως, για να κάνει κάποιος διασκευή και να μ αρέσει, πρέπει να είναι πολύ επιτυχημένη. Ίσως το low tempo να ταιριάζει περισσότερο σ'αυτό το τραγούδι .... 7/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μήπως να βάλει τώρα η Niyia; Να παίρνουμε σειρά και οι επόμενοι...:P
Μη βιαζεστε, ολοι θα παρετε :P

Α! Βάλτε με ξανά στη λίστα plz! (τελευταίο εννοείται)
Done :)
Θα ελεγα να μπω 26ος ωστε τα παιδια που δεν εχουν βαλει να βαλουν πριν απο μενα
Done.

Ευχαριστω ολα τα παιδια που γραφουν, ετσι μονο εχει νοημα το τοπικ. Συνεχιστε ετσι :)

Ανανεωμενη λιστα (αντιγραφτε παντα αυτην που παραθετω εγω, για να μην μπερδευτουμε :) )

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ :

18rd Niyia -----------------------(3η)
19th fandago--------------------(1η)
20th Chimera-------------------(2η)
21st Tetragrammaton----------(1η)
22nd Neraida ------------------(3η)
23rd diotima--------------------(1η)
24th io-io -----------------------(1η)
25th BrokenHeart---------------(1η)
26th Dark Kronos--------------(3η)
27th Corpse Bride--------------(2η)
28th Μonaxos------------------(3η)
29th stavros-------------------(1η)

(οι παρακάτω έχουν εξαφανιστεί, οπότε όσοι δηλώσουν από εδώ και πέρα θα μπαίνουν πριν από αυτούς...)
- Μolka ----------------------(1η)
- drunk ----------------------(1η)
- Weak and Powerless ----(2η)
- Shaman -------------------(2η)


ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ :

1 )
BLACKFIELD - Hello ======================================(Niya)
2 ) GARY JULES - Mad World =================================(Lorien)
3 ) LYNYRD SKYNYRD - Simple Man ============================(shaman)
4 ) PANTERA - Art Of Shredding ==============================(Dark Kronos)
5 ) METALLICA/BOB SEGER - Turn The Page ===================(Niya)
6 ) PRAYING MANTIS - Nowhere to hide ========================(weak and powerless)
7 ) KID DAKOTA - Ten Thousand Lakes ========================(QsLv)
8 ) DEMONS AND WIZARDS - Fiddler on the green ===============(Idril)
9 ) ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ - Κεμάλ =============================(MonaXoS)
10) WONDERLAND - Sol Sepry =================================(Αρκτούρος)
11) VNV NATION - Beloved ===================================(Corpse Bride)
12) MAZZY STAR & CHEMICAL BROTHERS - Asleep from a Day ====(Εδαδ)
13) BLACK LABEL SOCIETY - Suicide Messiah ====================(Dark Kronos)
14) ANATHEMA - One last goodbye=============================(Chimera)
15) RADIOHEAD - Creep ======================================(Angie_Ann)
16) 21 AGAINST - 4 o clock ====================================(Monaxos)
17) LOREENA McKENNIT - Highwayman ===========================(Lorien)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Τα ακουσματά μου: Πολλά και διάφορα, δεν έχω καμία συγκεκριμένη προτίμηση! Κυρίως όμως ξένα!

Η άποψή μου για το: "Highwayman - Loreena Mckennit": Μου άρεσε πάρα πολύ, και η μουσική και η φωνή της κοπέλας!!! Όσο πιο πολύ ακούω τέτοια τραγούδια, τόσο πιο πολύ μου αρέσουν!!! Το όλο ύφος του τραγουδιού σε ταξιδεύει και σε μαγεύει!!!


Τελικός βαθμός: 9/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Λοριεν βάλε με στη λίστα thx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
& από μένα, ένα ροκ κομμάτι από τους James (ροκ συγκρότημα της δεκαετίας του '80) από τα αγαπημένα μου :inlove:

"SENORITA" JAMES

Εγώ δεν το σχολιάζω, τα σχόλια δικά σας :)


ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ :
19th fandago--------------------(1η)
20th Chimera-------------------(2η)
21st Tetragrammaton----------(1η)
22nd Neraida -------------------(3η)
23rd diotima--------------------(1η)
24th io-io ----------------------(1η)
25th BrokenHeart--------------(1η)
26th Dark Kronos---------------(3η)
27th Corpse Bride--------------(2η)
28th Μonaxos-------------------(3η)
29th stavros--------------------(1η)

(οι παρακάτω έχουν εξαφανιστεί, οπότε όσοι δηλώσουν από εδώ και πέρα θα μπαίνουν πριν από αυτούς...)
- Μolka ----------------------(1η)
- drunk ----------------------(1η)
- Weak and Powerless ----(2η)
- Shaman -------------------(2η)


ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ :

1 )
BLACKFIELD - Hello =======================================>(Niya)
2 ) GARY JULES - Mad World ==================================>(Lorien)
3 ) LYNYRD SKYNYRD - Simple Man =============================>(shaman)
4 ) PANTERA - Art Of Shredding ===============================>(Dark Kronos)
5 ) METALLICA/BOB SEGER - Turn The Page =====================>(Niya)
6 ) PRAYING MANTIS - Nowhere to hide =========================>(weak and powerless)
7 ) KID DAKOTA - Ten Thousand Lakes ==========================>(QsLv)
8 ) DEMONS AND WIZARDS - Fiddler on the green ===============>(Idril)
9 ) ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ - Κεμάλ ==============================>(MonaXoS)
10) WONDERLAND - Sol Sepry =================================>(Αρκτούρος)
11) VNV NATION - Beloved ====================================>(Corpse Bride)
12) MAZZY STAR & CHEMICAL BROTHERS - Asleep from a Day ======>(Εδαδ)
13) BLACK LABEL SOCIETY - Suicide Messiah =====================>(Dark Kronos)
14) ANATHEMA - One last goodbye==============================>(Chimera)
15) RADIOHEAD - Creep =======================================>(Angie_Ann)
16) 21 AGAINST - 4 o clock =====================================>(Monaxos)
17) LOREENA McKENNIT - Highwayman ==========================>(Lorien)
18 )SENORITA - James =========================================>(Niyia)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Ακούσματα μου: rock, metal. κλασική, soundtracks, ethnic, ambient κ.α.

Αποψη για το Senorita των James: Είναι από τα κλασικά των James τους οποίους πάω αρκετά γιατί έχουν πολύ χαρακτηριστικό ήχο. Προσωπικά δε νομίζω ότι είναι ό,τι καλύτερο έχουν βγάλει (τραγούδια όπως πχ το Getting away with it, Sometimes, Say something μου λένε πολύ περισσότερα αλλά αυτό είναι και υποκειμενικό - αν και μάλλον δεν ειναι τυχαιο οτι στη συναυλία πέρυσι είπαν σχεδόν όλα τα παλιά και αυτό το προσπέρασαν). Όπως και να'χει όμως είναι καλό τραγουδάκι , το ρεφρέν του πάντα μου μένει στο μυαλό και το μουρμουράω για πολλή ωρα απ'όταν το ακούω. Δε μου αρέσουν όμως οι στιχοι του ιδιαίτερα, ειδικά εκείνο το "don't treat me like a God, treat me like a dog" μου κάθεται στο λαιμό.

Τελικά: 8. Καλό είναι μωρέ! (Το sometimes όμως είναι καλύτερο:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δε θα μπορουσα να συμφωνησω λιγοτερο με την Idril για το "Senorita" των James....σε ολα τα σημεια.....ενα 8/10 κι απο μενα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου ποικίλα: Goth/Doom/Black και ψιλό Thrash Metal,Rock,Punk,Death/Gothic Rock,70s-80s,Ambient/Dark Ambient,Ebm,Synth/Synth Pop,Industrial,Rock,Electroclash,Trash Pop,Ethnic,Ρεμπέτικα,Ελληνικό Punk και "Ελληνική rock",όπως και ό,τι μουσικές συνθέτουν φίλοι μου,no matter το είδος.Η μουσική είναι τέχνη σε κάθε είδος της.

James - Seniorita:Μπορώ να το χαρακτηρίσω άνετα hitάκι..Και συνήθως τα hitάκια δεν αντιπροσωπεύουν το 100% μιας μπάντας.Δεν παύει να είναι όμως γλυκούλικο κομμάτι,με ρεφρενάκι που αρκετές φορές έχω τραγουδήσει σε κανα μεθύσι πάνω (ξες "i'm addicted to you,you're my love.." μπλα μπλα).Δε θέλω να είμαι σκληρή με το κομμάτι γιατί μου θυμίζει και έναν τρυφερό deathά :p
7/10 it is.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Λοιπόοοον... έχουμε και λέμε!:)

Τα ακούσματά μου: Metal (με ιδαίτερη προτίμηση στα death/black/gothic/ambient/πειραματικά),rock (κάθε είδους, ελληνικό και ξένο, από ξένο κυρίως τα πιο παλιά, αν και ακούω και κάποια καινούργια), jazz, blues, λίγη ηλεκτρονική, ambient, punk, funk, λίγο alternative, φανατικά τα 60s/70s/80s της disco-pop σκηνής, industrial, sountracks, latin (κυρίως για χορό βέβαια), επιλογές σε rnb και hip hop (μεγάλη λατρεία οι Beastie Boys). Επίσης μου αρέσει η κλασική, αν και κυρίως σε μορφή όπερας, όπως επίσης και τα παλιά ελληνικά λαϊκά (ρεμπέτικα κυρίως). Από ελληνικά λαΪκά επίσης μου αρέσει πολύ ο Μητροπάνος, διαφορετικά μόνο μπουζούκια β' κατηγορίας (Θέλξη, Καλίδης και δε συμμαζεύεται...:P)

Αυτά μέσες άκρες! Αν ξέχασα κάτι θα το συμπληρώσω.

Η άποψή μου για το James - Seniorita: Το κομμάτι το έχω ξανακούσει μια-δυο φορές, καθότι πρόκειται για τα αρκετά γνωστά των James (ίσως το πιο γνωστό μαζί με το getting away with it). Η φωνή του τύπου μου αρέσει πολύ γιατί είναι πολύ χαρακτηριστική. Το τραγούδι ανάλαφρο, με αρκετά καλούς στίχους, το ακούω ευχάριστα αλλά δεν είνα κιόλας ότι με τρελλαίνει (το getting away with it ας πούμε μου αρέσει πολύ). Θα το άκουγα όμως άνετα και δεύτερη φορά, ίσως δηλαδή κάποια στιγμή να το κατεβάσω κιόλας.

Τελική βαθμολογία: 6,5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τα ακουσματά μου : ροκ,μεταλ,κλασσικη,ost,blues,κελτικη,ηλεκτρονική.. .
Σχόλια για το κομμάτι Senorita από James : To ειχα ακουσει καποτε. Το ρεφρεν πιο πολυ μου αρεσε (και σαν μελωδια και σαν στιχοι). Καλο ειναι, χωρις κατι ιδιαιτερο να το κανει να ξεχωριζει. Ευχαριστο σαν μουσικη...οι στιχοι δινουν λιγο την αισθηση οτι δεν δενουν μεταξυ τους οι διαφορες φρασεις...το "dont treat me like a god, treat me like a dog" αν κανω μια εικασια...ηθελε να πει οτι θελει να τον αντιμετωπιζουν σα φιλο, οχι σαν αντικειμενο λατρειας...ε και ειπε να κανει λογοπαιγνιο με τον αναγραμματισμο god-dog. Ισως οχι ιδιαιτερα ευστοχος, δεδομενων των υπολοιπων στιχων :P Στο 0:45 στο "like a dog" νομιζω φαλτσαρε λιγο :P. Πιο μετα το ειπε λιγο καλυτερα.
Tελικά : 6.5/10. Καλο τραγουδι,που ακουγεται ευχαριστα ανα πασα στιγμη.


Παρακληση για τις λιστες : επειδη χρειαζονται διαφορες διορθωσεις, και θα τις αναλαβω, μην μπαινετε στον κοπο, θα τις ανανεωνω εγω καθε φορα :) Να μην γεμιζει το τοπικ λιστες κιολας, δε βολευει. Εσεις βαζετε τα τραγουδακια και τις κριτικες σας και θα σας ετοιμαζω εγω ολα τα αλλα :)


ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ :

19th fandago--------------------(1η)
20th Chimera-------------------(2η)
21st Tetragrammaton----------(1η)
22nd Neraida -------------------(1η)
23rd diotima--------------------(1η)
24th io-io ----------------------(1η)
25th BrokenHeart--------------(1η)
26th Dark Kronos---------------(3η)
27th Corpse Bride--------------(2η)
28th Μonaxos-------------------(3η)
29th stavros--------------------(1η)


ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ :

1 )
BLACKFIELD - Hello =======================================>(Niya)
2 ) GARY JULES - Mad World ==================================>(Lorien)
3 ) LYNYRD SKYNYRD - Simple Man =============================>(shaman)
4 ) PANTERA - Art Of Shredding ===============================>(Dark Kronos)
5 ) METALLICA/BOB SEGER - Turn The Page =====================>(Niya)
6 ) PRAYING MANTIS - Nowhere to hide =========================>(weak and powerless)
7 ) KID DAKOTA - Ten Thousand Lakes ==========================>(QsLv)
8 ) DEMONS AND WIZARDS - Fiddler on the green ================>(Idril)
9 ) ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ - Κεμάλ ==============================>(MonaXoS)
10) WONDERLAND - Sol Sepry ==================================>(Αρκτούρος)
11) VNV NATION - Beloved =====================================>(Corpse Bride)
12) MAZZY STAR & CHEMICAL BROTHERS - Asleep from a Day ======>(Εδαδ)
13) BLACK LABEL SOCIETY - Suicide Messiah =====================>(Dark Kronos)
14) ANATHEMA - One last goodbye==============================>(Chimera)
15) RADIOHEAD - Creep =======================================>(Angie_Ann )
16) 21 AGAINST - 4 o clock =====================================>(Monaxos)
17) LOREENA McKENNIT - Highwayman ==========================>(Lorien)
18 )JAMES - Senorita ===========================================>(Niyia)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Το senorita ηταν για καιρο το τραγουδι που ακουγα 80 φορες τη μερα. Δεν μπορω να ειμαι αντικειμενικη, το λατρευω. Του βαζω 10αρακι, γιατι ειναι απ'τα λιγα κομματια που αγαπησα απ'την πρωτη ακροαση, και μ'εκανε να ψαξω τους james.

(dont treat me like a goooood, treat me like a dooooog)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Το senorita ηταν για καιρο το τραγουδι που ακουγα 80 φορες τη μερα. Δεν μπορω να ειμαι αντικειμενικη, το λατρευω. Του βαζω 10αρακι, γιατι ειναι απ'τα λιγα κομματια που αγαπησα απ'την πρωτη ακροαση, και μ'εκανε να ψαξω τους james.

(dont treat me like a goooood, treat me like a dooooog)

A ρε corpse και μου είχες λέιψει :hmm:.

Tαυτίζομαι με τα παραπάνω αν και 10 δεν του βάζω.
Φωνή, ρυθμός, στίχοι όλα γλυκούλια.

Γμτ με αυτά τα σόνγκις, νιώθω συνέχεια μία pure νοσταλγία, οπότε το τελευταίο που μπορώ να έχω είναι αντικειμενικότητα.

Του βάζω 9 για το dont treat me like a god, treat me like a dog και γιατί θυμίζει στη διοτίμα ένα τρυφερό ντεθά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ακουσματα μου: Ξερετε...

η γνωμη μου για το Senorita: Συγνωμη... αυτο θεωριτε ροκ;... Δεν μου αρεσε καθολου σε κανεναν τομεα, δεν εχει κατι που να μου τραβιξει την προσοχη

Τελικα: Look above... 3/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου : rock, alternative, chill out music, lounge, classics, τα πάντα (αναλόγως τη διάθεση και την παρέα)

Η άποψή μου για το
"SENORITA" JAMES: Αν και δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, προσωπικά με ευχαριστεί να το ακούω και μου φτιάχνει την διάθεση. Οπότε και μόνο γιαυτό θα του βάλω μια καλή βαθμολογία

Τελικά : 8/10 !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top