Ιδέες και προτάσεις για δώρα

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ήθελα κάτι πιο απλό, θα καταλήξει ανοιχτό στο τραπέζι της κουζίνας (να πάρει και η γραμματέας) και όχι σπίτι του... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αν θες κάτι παραδοσιακό μάλλον σε σκαλτσούνια θα καταλήξεις (πωπω στείλε και σε εμάς μερικά :redface:)

Αλλιώς έχεις πολλές επιλογές :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νι, αλλά αυτό με το τυρί...
Γιατί κάτι άλλα κουλουράκια με σουσάμι και κανέλα ή γαρύφαλλο κλπ είναι πολύ απλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ε πες του ότι καλό είναι να καταναλωθεί γρήγορα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ θα έλεγα να πάρεις τουλουμπάκια πάντως ή κουρκουμπίνια
πιο ασφαλής επιλογή... το τυρί ... δεν ξέρεις καν αν θα καταφέρει να φτάσει


έτσι κι αλλιώς, για αυτόν δεν σημαίνει κάτι το να είναι Κρητικό το γλυκό... το θέμα είναι να είναι απλά Ελληνικό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τα σκέφτηκα τα κουρκουμπίνια ή κάτι τέτοιο ανατολίτικο, αλλά ήθελα κάτι που να μη βρίσκει κανείς και έξω. Και όλα αυτά τα σιροπιαστά τα έχουν και οι Τούρκοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Τα σκέφτηκα τα κουρκουμπίνια ή κάτι τέτοιο ανατολίτικο, αλλά ήθελα κάτι που να μη βρίσκει κανείς και έξω. Και όλα αυτά τα σιροπιαστά τα έχουν και οι Τούρκοι...

Βασικά όταν ακούω "ελληνικό γλυκό", μετά τον καφέ, μου έρχεται κάτι σε γλυκό του κουταλιού:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βασικά όταν ακούω "ελληνικό γλυκό", μετά τον καφέ, μου έρχεται κάτι σε γλυκό του κουταλιού:)

βασικά ναι... καλό είναι αυτό!
μην κοιτάς που εμείς ως έλληνες τα έχουμε φάει στη μάπα και τα απαξιώνουμε...
πάνω στο γιαούρτι θα πάθουν ζημιά ;)
πάρτους κανα κυδώνι.... να δουν τι σημαίνει γλυκό :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
βασικά ναι... καλό είναι αυτό!
μην κοιτάς που εμείς ως έλληνες τα έχουμε φάει στη μάπα και τα απαξιώνουμε...
πάνω στο γιαούρτι θα πάθουν ζημιά ;)
πάρτους κανα κυδώνι.... να δουν τι σημαίνει γλυκό :D
η και τομάτα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, οκ...! Αλλά θα βρω κι ελληνικό γιαούρτι! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Πάντως εγώ τα λυχναράκια τα λατρεύω!:)


Α, κάτσε! Μιλάμε για αλλοδαπό διευθυντή; Αν ναι, τα γλυκά του κουταλιού απέφυγέ τα όπως ο διάολος το λιβάνι! Τα βρίσκουν υπερβολικά γλυκά και δεν αρέσουν παρά σε ελάχιστους! Στο λέω από προσωπική πείρα... Καλύτερα πάρε μια πιο ουδέτερη γεύση...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, αν πάρω βύσσινο θα είμαι οκ, πιστεύω...
Κάτι πιο μπουκίτσες επίσης θα μου έκανε, δε θέλω να του το κάνω δώρο ακριβώς, αλλά να μείνει και για τους άλλους στο τραπέζι της κουζίνας.
Μου είπαν για κάτι σοκολατάκια με μαστίχα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Η γνώμη μου αν θέλεις είναι να μην πάρεις γλυκό κουταλιού αν δεν το έχεις φτιάξει η ίδια (έχει όπως και να το κάνουμε άλλη αξία το σπιτικό), μπορείς να του πάρεις ή γλυκά μπουκίτσες ή σοκολατάκια με μαστίχα όπως είπες (μπορείς αν πας στον Λεωνίδα στο Κολωνάκι να βρείς ότι θέλεις και με ποιότητα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
η άσχετη: γιδάκι, εκεί στα ξένα έχουν αυτά τα τυλιχτά γλυκά που έχουμε εδώ και πεθαίνω, πουράκια, καριόκες, μον αμούρ και πυραμίδες με πραλίνα; Αν δεν έχουν, αυτά να τους πας:D (αν και μάλλον έχουν και είπα βλακεία:loltooth:)

εγώ για σοκολατάκια με μαστίχα δεν πολυψήνομαι, τα καλτσούνια πιο πολύ θα μου άρεσαν, κανένα σαραγλί, ρεβανί, καρυδόπιτα σλουρπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Μινι παστελια και μαντολατα μηπως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Προβλέπω όταν τελικά αποφασίσει τι θα πάρει και του τα πάει να του λέει κι ένα "Δεν μας χ@ζεις κι εσύ κι ο γρύλος σου;" :hehe:

Εγώ ψηφίζω γλυκό του κουταλιού πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Είμαι καλεσμένη σε ένα πάρτυ γενεθλίων την Παρασκευή.. και ειλικρινά δεν έχω ιδέα τι να τους πάρω.
Το κάνουν από κοινού δυο γνωστοί μου (αρσενικό-θηλυκό), που ποτέ δεν είχαμε πολλά πολλά. Για την ακρίβεια μόνο κάτι ευχές ανταλλάσαμε, και αν.Οι γονείς μας είναι φίλοι και πρέπει να έχουμε μια είδους συγγένεια (πολύ μακρινή) που ποτέ δεν έχω ψάξει.
Μου ΄κανε εντύπωση που με κάλεσαν αλλά τέλος πάντων..
Πρέπει να πάω για δύο λόγους: α)ντρέπομαι να μην πάω και β)μ΄έχει πρήξει ο πατέρας μου.

Είναι και οι δύο στην ηλικία μου..

Δε θέλω να τους πάω απλά ένα ποτό.. αλλά από την άλλη, δεν ξέρω και τι να τους πάρω, μιας και δεν έχω ιδέα τι τους αρέσει, τι φοράνε.. κλπ

Τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Κανενα επιτραπεζιο? Κανενα διακοσμητοσπιτισιο πραγμα? Τασακι, κορνιζα, κανενα πρωτοτυπο α λα οκτοπους? Κανενα βιβλιο που ακουστηκε αρκετα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Είμαι καλεσμένη σε ένα πάρτυ γενεθλίων την Παρασκευή.. και ειλικρινά δεν έχω ιδέα τι να τους πάρω.
Το κάνουν από κοινού δυο γνωστοί μου (αρσενικό-θηλυκό), που ποτέ δεν είχαμε πολλά πολλά. Για την ακρίβεια μόνο κάτι ευχές ανταλλάσαμε, και αν.Οι γονείς μας είναι φίλοι και πρέπει να έχουμε μια είδους συγγένεια (πολύ μακρινή) που ποτέ δεν έχω ψάξει.
Μου ΄κανε εντύπωση που με κάλεσαν αλλά τέλος πάντων..
Πρέπει να πάω για δύο λόγους: α)ντρέπομαι να μην πάω και β)μ΄έχει πρήξει ο πατέρας μου.

Είναι και οι δύο στην ηλικία μου..

Δε θέλω να τους πάω απλά ένα ποτό.. αλλά από την άλλη, δεν ξέρω και τι να τους πάρω, μιας και δεν έχω ιδέα τι τους αρέσει, τι φοράνε.. κλπ

Τι λέτε;

1. είναι ζευγάρι? έχουν κάποια σχέση μεταξύ τους?
2. το ποσό θέλεις να δώσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Thanks Corpse, αλλά δεν μπορώ να τους πάρω ας πούμε ένα επιτραπέζιο, γιατί δε μένουν μαζί, ούτε και κάτι για το σπίτι νομίζω πως θα ήταν χρήσιμο (εκτος κι αν είναι κάτι για το δωμάτιό τους) γιατί μένουν με τους δικούς τους.

Δεν είναι ζευγάρι Αναστασία μου, ξαδέρφια είναι.
Νομίζω πως 50-60 ευρώ και για τους δύο είναι οκ

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top