• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Το να πεις κάτι τέτοιο είναι εύκολο όταν δεν κουβαλάς το βίωμα της κοροϊδίας από μικρός. Για σκέψου όμως από μικρό να σε κορόιδευαν γι' αυτό; Νομίζεις ότι θα είχες την ίδια ψυχοσύνθεση, ώστε με ευκολία να πεις ότι θα αυτοσαρκαζόσουν;
Εκεί πρέπει να επέμβει ο ψυχολόγος και μετά ο πλαστικός.Υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι αποκτούν κόμπλεξ για καποια χαρακτηριστικά τους επειδή κάποιοι άλλοι τους την είπαν όταν ήταν σε μικρή ηλικία.Ακόμα και οι ίδιοι οι γονείς και ειδικά οι μανάδες πολλές φορές δημιουργούν κομπλεξ στα παιδιά τους λέγοντας τους Η μύτη σου είναι μεγάλη μην αδυνατίσεις μην κάνεις έτσι τα μαλλιά σου διότι φάινεται περισσότερο.΄Το παιδί αν δεν άκουγε απο την μανα του η κάποιον ανόητο αυτό το πράγμα υπαρχει περίπτωση να μην το είχε σκεφτεί καν οτι εχει άσχημη η μεγάλη μύτη!
Είναι έγκλημα μια μανα να δημιουργεί τετοιο κομπλεξ στο παιδί της, αντί να του μαθει να αγαπάει τα ''ελαττώματα'' του.
Πολλοί άνθρωποι αποφασίζουν να χειρουργηθούν και στην ουσία ΔΕΝ ξερουν γιατί πραγματικά το κάνουν. Όταν τους ρωτήσεις σου απαντούν ενα ξερό ''Με ενοχλεί'' η δεν μου αρεσει χωρίς να ψάχνουν το βαθύ αίτιο της ανάγκης τους να άλλάξουν κάτι.Είναι πολύ πιθανόν να μου έχει δημιουργήσει κάποιο άλλο πρόσωπο το κόμπλεξ αυτό το οποίο δεν θα είχα καν, αν δεν μου το έλεγε η μάνα μου η κάποιος άλλος άρα στην ουσία δεν θέλω να αλλάξω κάτι επειδή ΕΜΕΝΑ δεν μου αρέσει αλλα επειδή μου την είπε κάποιος η κάποιοι και το τραγικό είναι οτι δεν το συνειδητοποιώ καν!
Όλοι οι άνθρωποι έχουμε δικαίωμα να βελτιώσουμε την εμφάνιση μας αλλα όταν φτάνουμε σε λύσεις νυστέρι οφείλουμε στον εαυτό μας να ψάξουμε βαθιά για να δουμε τι πραγματικά μας
ωθεί στην λύση αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ακόμα και οι ίδιοι οι γονείς και ειδικά οι μανάδες πολλές φορές δημιουργούν κομπλεξ στα παιδιά τους λέγοντας τους Η μύτη σου είναι μεγάλη μην αδυνατίσεις μην κάνεις έτσι τα μαλλιά σου διότι φάινεται περισσότερο.΄Το παιδί αν δεν άκουγε απο την μανα του η κάποιον ανόητο αυτό το πράγμα υπαρχει περίπτωση να μην το είχε σκεφτεί καν οτι εχει άσχημη η μεγάλη μύτη!


Η γιαγιά μου έλεγε μια παροιμία: "Η μάνα βγάζει τ' όνομα κι η γειτονιά το σέρνει". Φοβάμαι πως στην περίπτωση του φίλου Ramblade μπορεί να συνέβη το ίδιο. Εμένα η μύτη του δεν μου φάνηκε πάντως καθόλου τερατώδης.

Αγαπητή Σίμπυ, όλα τα παραπάνω τα γράφω για να δείξω κάποια πράγματα, άσχετα αν δεν το αντιλαμβάνονται όλοι. Αυτό που βρίσκω ακραίο και αποτρόπαιο, είναι να τραβήξει κάποιος τα πάνδεινα, ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ πως έχει πολύ σοβαρό πρόβλημα και τελικώς να καταφέρει πράγματι ν' αποκτήσει πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Η γιαγιά μου έλεγε μια παροιμία: "Η μάνα βγάζει τ' όνομα κι η γειτονιά το σέρνει".

Με αφορμή αυτή τη φράση θέλω να πω κάτι.Μια μανα μπορεί να ανεβάσει το παιδί της ψηλά αλλα και να το ρίξει στα ταρταρα.Απόψε βλέπωντας τον Andrea Bocelli να τραγουδάει στην
έναρξη του Champions League το υπέροχο τραγούδι του The Prayer θυμήθηκα αυτήν την μάνα ηρωίδα η οποία έσπρωξε τον Andrea στην μουσική και δεν σταμάτησε στιγμή να τον ενθαρρύνει.Δεν δημιούργησε ουτε μια στιγμή κομπλεξ στο παιδί της, και έτσι κατάφερε να μεγαλώσει εναν άνθρωπο ο οποίος μπορεί και στέκεται στα δικά του πόδια χωρίς καν να σκέφτεται οτι είναι τυφλός!Συγχαρητήρια σε αυτή την υπέροχη μάνα που κατάφερε να μετατρέψει το ''πρόβλημα'' του παιδιού της σε προτερημα.Ο άνθρωπος αυτός βλέπει με τα μάτια της ψυχής του δίνει δύναμη η μουσική και είναι πιο ευτυχισμένος απο άλλους που βλέπουν με τα μάτια του σώματος.Έχει PHD στην νομική και εχει ολοκληρώσει τις μουσικές σπουδές στη μουσική αφου είναι και μαεστρός.Για όλους εσάς που δεν έχετε αγαπήσει τον εαυτό σας σας αφιερώνω υπέροχο το τραγούδι του και προσευχομαι για εσας να αγαπήσετε το συντομότερο τον εαυτό σας(με, η χωρίς ρινοπλαστική) διότι αν δεν αγαπάμε τον εαυτό μας εμείς οι ίδιοι πως θα μπορέσουν να μας αγαπήσουν και οι άλλοι άνθρωποι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ramblade

Νεοφερμένος

Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Μπραβο!!! Το βγαλατε το πορισμα, η μανουλα μου μου δημιουργησε το κομπλεξ, που μου'λεγε μια ζωη τις ιδιες μ@λ@κιες για τον εσωτερικο κοσμο κ γω της ελεγα ειρωνικα "αφου οι γυναικες κοιτουν μαμα τον εσωτερικο μου κοσμο να τους δωσω μια ακτινογραφια μου μπας κ με αγαπησουν". Ειστε ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!! Δεν σχολιαζω αλλο γιατι μου ανεβαινει η πιεση μ'αυτα που διαβαζω!!! Εχει ξεφυγει παλι η συζητηση (γιατι αραγε?)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Τ
.............. "Ακουσον μεν, πάταξον δε!!!"
:P:P:P:P .... καλά αυτό δεν το είδε κανείς να με διορθώσει; :P:P:P "Πάταξον μεν, άκουσον δε" ήθελα να πω, αλλά πάνω στη θολούρα το αντέστρεψα ....:P:P:P ... Ελπίζω να με συγχωρήσετε, αν και νομίζω ότι αντεστραμένο μάλλον πιο πολύ ταίριαζε.


Μπραβο!!! Το βγαλατε το πορισμα, η μανουλα μου μου δημιουργησε το κομπλεξ, που μου'λεγε μια ζωη τις ιδιες μ@λ@κιες για τον εσωτερικο κοσμο κ γω της ελεγα ειρωνικα "αφου οι γυναικες κοιτουν μαμα τον εσωτερικο μου κοσμο να τους δωσω μια ακτινογραφια μου μπας κ με αγαπησουν". Ειστε ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!! Δεν σχολιαζω αλλο γιατι μου ανεβαινει η πιεση μ'αυτα που διαβαζω!!! Εχει ξεφυγει παλι η συζητηση (γιατι αραγε?)...

Ραμ ... μην θίγεσαι προσωπικά, δε νομίζω ότι κανείς απευθυνόταν προσωπικά σε εσένα ή τη μαμά σου. Στην ουσία όλοι συμφωνούν, μη νομίζεις!!! Επέμβαση χρειάζεται όταν υπάρχει πρόβλημα, σε αυτό συμφωνούν όλοι. Εκεί που διαφωνούν είναι στον προσδιορισμό του προβλήματος.... για άλλους το πρόβλημα είναι αντικειμενικό όταν υπάρχει θέμα υγείας και μόνο και για άλλους όχι.
Δεν μπορούμε να συμφωνούμε όλοι...:/: Άλλωστε θα ήταν και βαρετό :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Το μυαλό μας, μας παίζει συχνά παιχνίδια. Ας μην ξεχνάμε πως οι αποστεωμένοι ανορεξικοί, κοιτούν τον εαυτό τους στον καθρέφτη και τον βλέπουν υπέρβαρο!!!

Εν προκειμενω αναφερεσαι στην ψυχογενη ανορεξια, η οποια ειναι μια ψυχικη διαταραχη.
Ενα ατομο που νοσει απο αυτην την διαταραχη ουδεμια σχεση εχει με ενα ατομο που εχει πεταχτα αυτακια και παιρνει την αποφαση να κανει μια επεμβαση για να διορθωσει το προβλημα, το οποιο ειναι υπαρκτο. Αν μη τι αλλο, δεν ειναι κατα φαντασιαν ασθενης.

Οπως εχω αναφερει ξανα, η αδερφη μου ενω ειχε πολυ μικρα σε μεγεθος αυτια, ηταν πολυ πεταχτα. Ο περιγυρος δεν της ειχε δημιουργησει κανενα προβλημα, διοτι ποτε κανεις δεν τα ειχε προσεξει, αφου εκεινη επιμελως τα εκρυβε, διατηρωντας τα μαλλια της παντα μακρια και με το να μην τα πιανει ποτε αλογοουρα.
Ομως ολο αυτο την ειχε κουρασει, οπου πηρε την αποφαση καποια στιγμη να κανει την επεμβαση σε ενα φιλο μας γιατρο και να τελειωσει εκει το θεμα.
Μπορει να μην της ειχε δημιουργησει ψυχολογικο προβλημα, αλλα σιγουρα ηταν μια κατασταση που την εκανε να νοιωθει σε διαφορες φασεις πολυ αβολα.
Ο ναρκισσος αγγιζει την υπερβολη, οπου και αυτο ειναι μια διαταραχη προσωπικοτητας, και οχι ο φιλαρεσκος. Το να θελει κανεις να αρεσει πρωτα στον ιδιο του τον εαυτο και εν συνεχεια στους γυρω του, ειναι απολυτα φυσιολογικο.

Επισης, να σημειωσω ακομα κατι περι μυτης.
Συμφωνω οτι αρκετες φορες καποιοι ειναι υπερβολικοι με μια "ασχημη" μυτη που μπορει αντικειμενικα να εχουν, αλλα σημασια εχει το κατα ποσο αυτη η "ασχημη" μυτη ταιριαζει με το προσωπο γενικοτερα.
Αλλο μια μεγαλη μυτη σε ενα μεγαλο προσωπο με μεγαλα και τα υπολοιπα χαρακτηριστικα και αλλο μια ιδια μυτη σε ενα λεπτο προσωπο με λεπτα χαρακτηριστικα στο συνολο τους.
Στην πρωτη περιπτωση πιθανοτατα να μην εκανα απολυτως τιποτα και να μην κατεφευγα στο νυστερι.
Στη δευτερη ομως περιπτωση, απ τη στιγμη που πραγματικα με ενοχλουσε, θα τη διορθωνα.

Θελω να πω, πως δεν ειναι ολες οι επεμβασεις παραλογες...Το νομισμα εχει δυο οψεις...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εγώ πάλι λέω, κοίτα που φτάσαμε...Να λες σε κάποιον άγνωστο που δεν έχεις κανένα όφελος να του πεις ψέμματα, ότι δεν υπήρξε ποτέ τερατώδης και να του ανεβαίνει η πίεση! :crazy:

Στην τελική τι σε ενδιαφέρει τι πιστεύουν οι άλλοι για την εγχείρησή σου (όχι για τη μύτη σου). Εφ' όσον τώρα έχεις τη μύτη που ονειρευόσουν, όλα καλά, δε νομίζεις;

Άραγε μια μύτη μπορεί να φέρει την ευτυχία; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ramblade

Νεοφερμένος

Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Να λες σε κάποιον άγνωστο που δεν έχεις κανένα όφελος να του πεις ψέμματα, ότι δεν υπήρξε ποτέ τερατώδης και να του ανεβαίνει η πίεση! :crazy:

Κ που ποτε δεν την ειδες απο κοντα...
Στην τελική τι σε ενδιαφέρει τι πιστεύουν οι άλλοι για την εγχείρησή σου (όχι για τη μύτη σου). Εφ' όσον τώρα έχεις τη μύτη που ονειρευόσουν, όλα καλά, δε νομίζεις;

Πολυ καλα, συνεχιστε τις φιλοσοφικες σας αναζητησεις, μην σας διακοπτω. Το ονομα μου αναφερθηκε καπου αμεσα κ εμμεσα κ θελησα να παρεμβω.

Άραγε μια μύτη μπορεί να φέρει την ευτυχία; :hmm:

Πιστεψε με την φερνει κατω υπο ορισμενες προϋποθεσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
η μανουλα μου μου δημιουργησε το κομπλεξ, που μου'λεγε μια ζωη τις ιδιες μ@λ@κιες για τον εσωτερικο κοσμο κ γω της ελεγα ειρωνικα "αφου οι γυναικες κοιτουν μαμα τον εσωτερικο μου κοσμο να τους δωσω μια ακτινογραφια μου μπας κ με αγαπησουν".

Ρε φίλε, δεν είναι "οι γυναίκες" και η "αγάπη τους" το παν σε τούτη την ζωή! Έλεος δηλαδή.....:/:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Μπραβο!!! Το βγαλατε το πορισμα, η μανουλα μου μου δημιουργησε το κομπλεξ, που μου'λεγε μια ζωη τις ιδιες μ@λ@κιες για τον εσωτερικο κοσμο κ γω της ελεγα ειρωνικα "αφου οι γυναικες κοιτουν μαμα τον εσωτερικο μου κοσμο να τους δωσω μια ακτινογραφια μου μπας κ με αγαπησουν". Ειστε ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!! Δεν σχολιαζω αλλο γιατι μου ανεβαινει η πιεση μ'αυτα που διαβαζω!!! Εχει ξεφυγει παλι η συζητηση (γιατι αραγε?)...


Καταρχήν εγω δεν ανέφερα το όνομα σου ΠΟΥ ΘΕ ΝΑ.Απλά ανέφερα τις περιπτώσεις μανάδων που αντί να επιδιώκουν την αναγωγή του προβλήματος σε προτέρημα, αυτές χειροτερευουν την κατάσταση, λέγοντας μη κολακευτικά σχόλια.Εχω ακούσει με τα ίδια μου τα αυτιά, μανα να λέει στο παιδί της να μην ισιώνει τα μαλλιά του επειδή η μύτη φαίνεται πιο έντονα και να σχολιάζει και με ύφος οτι η μύτη του παιδιού της είναι ίδια με του πατέρα του.Οπότε δεν αναφερόμουν σε εσένα και δεν είσαι φίλε μου ο ομφαλός της γης για να ασχολούνται όλοι με την δική σου περίπτωση.
Κατι άλλο που είπες οτι δεν είχες επιτυχίες στις γυναίκες. Ο Βασίλης Παπακωνσταντίνου εχει μια μεγάλη και στραβή μύτη, αυτό όμως δεν τον εμπόδισε να ρίξει την όμορφη Ελένη Ραντου η οποία έχει δηλώσει και δημοσίως οτι η μύτη του ήταν ενα χαρακτηριστικό του το οποίο αγάπησε περισσότερο απο όλα τα άλλα.
O Andrea Bocelli είναι τυφλός και παντρευτηκε την γυναίκα του ΠΡΙΝ γινει διάσημος. Τον γνώρισε τυφλό και φτωχό, και ήταν μια γυναίκα ευκατάστατης οικογενειας.Έπαιζε σε piano bar για να μεγαλώσει τα δυο πανεμορφα παιδιά του πρίν τον ανακαλύψει o zucchero και γίνει διάσημος.Ήταν ένας άσημος τυφλόςΉσουν σε χειρότερη μοίρα???
Τώρα κάποιος θα μου πει έχουμε εμείς οι Έλληνες και ειδικά οι ελληνίδα την ίδια νοοτροπία με τους Ιταλούς? Και βέβαια όχι διότι οι περισσότεροι και ειδικά οι γυναίκες έχουμε μάθει να βλέπουμε το εξώφυλλο και όχι το περιεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sira

Νεοφερμένος

Η Sira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Eγω τωρα με την σειρα μου αναρωτιεμαι κ δικαιως..
ΑΥΤΟ το διαβασε κανεις?
Το topic ξανανοίγει και πάλι, ελπίζω αυτή τη φορά με ήρεμη διάθεση. :)


Θα παρακαλούσα να μέναμε στην επιστημονική πλευρά του θέματος - μέσα σε αυτό συγκαταλέγονται και οι εμπειρίες σας από ρινοπλαστικές επεμβάσεις, οι οποίες είναι ιδιαίτερα πολύτιμες σε όσους έχουν υπόψην τους να πραγματοποιήσουν μια τέτοια επέμβαση, οπότε μπορείτε να συνεχίσετε κανονικά. :)

Τα μηνύματα που βγήκαν εκτός θέματος πιθανώς να μεταφερθούν σε νέο topic για την ηθική πλευρά της ρινοπλαστικής και για γενικότερο σχολιασμό που δεν εμπίπτει στην ιατρική φύση του θέματος.


[edit] Επίσης υπενθυμίζω ότι απαγορεύεται από τους όρους χρήσης να περιγράφονται και να φωτογραφίζονται συγκεκριμένοι γιατροί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Eγω τωρα με την σειρα μου αναρωτιεμαι κ δικαιως..

Δικαίως αναρωτιέσαι, διότι υποβάλλεις ερωτήσεις στον εαυτό σου στις οποίες δυσκολεύεσαι να απαντήσεις και τώρα μας αναγκάζεις πραγματικά να βγαίνουμε παντελώς "εκτός θέματος"..!

Το θέμα αν περιοριστεί μόνο σε "εμπειρίες" μελών από ρινοπλαστική, είναι μάλλον καταδικασμένο να...μαραθεί, αυτό φάνηκε καθαρά!
Και η επιστημονική πλευρά του, είναι άρρηκτα δεμένη με την ηθική, αφού το μέλος με τις πολλαπλές εμπειρίες ακόμη ταλανίζεται ψυχολογικά και μία μιλάει για τεχνικές ...σπασίματος και δέκα για κοινωνική αποδοχή!

Μάλλον αυτορυθμίζεται λοιπόν (το θέμα) κάπου στη μέση ;)

Διόρθωσε με αν κάνω λάθος (ολισθαίνοντας "εκτός") :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger8755

Νεοφερμένος

Η tiger8755 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλημέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω πάλι για Ρινοπλαστική
Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να ρισκάρω θέλω να έχω καλό αποτέλεσμα και στη
λειτουργία της μύτης και στο αισθητικό αποτέλεσμα χωρίς να χρειάζεται
να κάνω δεύτερη επέμβαση.Είχα επισκεφτεί έναν γιατρό (δεν θυμάμαι πως λεγόταν)
αλλά όχι επώνυμο πριν μήνες μου εγγυήθηκε καλά αποτελέσματα
Και ότι σε 2 εβδομάδες κανείς δεν καταλάβαινε τίποτα αλλα
έτσι λένε οι περισσότεροι πως μπορώ να εμπιστευτώ κάποιον ?
Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια ονόματα γιατρών που θεωρούνται
επιτυχημένοι στην Ρινοπλαστική στη λειτουργία της μύτης
και στο αισθητικό αποτέλεσμα.
Π.χ να πριν προχωρήσει στην Ρινοπλαστική
να μου πει αν αυτό που ζητάω γίνετε η όχι για να μην δημιουργηθεί πρόβλημα
Εγώ πιστεύω ότι επώνυμοι είναι οι καλύτεροι αλλά διάβασα κάποια προβλήματα και τρομάζω.
Συγνώμη για το χρόνο σας θα περιμένω την απάντηση σας
Ευχαριστώ για κάθε απάντηση σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Δικαίως αναρωτιέσαι, διότι υποβάλλεις ερωτήσεις στον εαυτό σου στις οποίες δυσκολεύεσαι να απαντήσεις
και τώρα μας αναγκάζεις πραγματικά να βγαίνουμε παντελώς "εκτός θέματος"..!
Συμφώνω και θέλω να προσθέσω
Νομίζω οτι όχι μόνο εκτός θέματος δεν είμαστε αλλα το αντίθετο. Είμαστε τόσο εντός θέματος που πιο ''εντός'' δεν γίνεται! Διότι φτάσαμε στην καρδιά του θέματος και επιτέλους στην ερώτηση:Γιατί θέλω να αλλάξω κάτι πάνω μου?
Πόλύ περισσότερο θα βοηθηθούν κάποιοι απο αυτό, παρα απο αναφορές σε γιατρούς, τεχνικές , κ.α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger8755

Νεοφερμένος

Η tiger8755 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Συγνώμη είμαι που εκτός θέματος που μπορώ να ρωτήσω αυτά γράφω?
" Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να ρισκάρω θέλω να έχω καλό αποτέλεσμα και στη
λειτουργία της μύτης και στο αισθητικό αποτέλεσμα χωρίς να χρειάζεται
να κάνω δεύτερη επέμβαση.Είχα επισκεφτεί έναν γιατρό (δεν θυμάμαι πως λεγόταν)
αλλά όχι επώνυμο πριν μήνες μου εγγυήθηκε καλά αποτελέσματα
Και ότι σε 2 εβδομάδες κανείς δεν καταλάβαινε τίποτα αλλα
έτσι λένε οι περισσότεροι πως μπορώ να εμπιστευτώ κάποιον ?
Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια ονόματα γιατρών που θεωρούνται
επιτυχημένοι στην Ρινοπλαστική στη λειτουργία της μύτης
και στο αισθητικό αποτέλεσμα.
Π.χ να πριν προχωρήσει στην Ρινοπλαστική
να μου πει αν αυτό που ζητάω γίνετε η όχι για να μην δημιουργηθεί πρόβλημα
Εγώ πιστεύω ότι επώνυμοι είναι οι καλύτεροι αλλά διάβασα κάποια προβλήματα και τρομάζω.
Συγνώμη για το χρόνο σας θα περιμένω την απάντηση σας
Ευχαριστώ για κάθε απάντηση σας"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penthesilia

Νεοφερμένος

Η penthesilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
καλησπέρα σας..
χρειάζεται να κάνω επέμβαση ρινοπλαστικής λόγω διαφράγματος οπότε θα ήθελα να διορθωθεί και το αισθητικό θέμα.
όποιος γνωρίζει από δική του πείρα ή φίλων του, θα μου ήταν πολύ χρήσιμο να στείλει ένα pm με ονόματα γιατρών που προτείνει ή γιατρών που καλύτερο θα ήταν να αποφύγω..

ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Διάφραγμα ε;
Έκανα αυτή την επέμβαση πριν χρόνια. 2 μερούλες στο νοσοκομείο. Το μόνο "δύσκολο" ήταν τα ταμπόν στις μύτες μετά. Αλλά ούτε πόνος ούτε τίποτα.
Σε μένα ήταν και τα δύο ρουθούνια εντελώς φραγμένα. Τόσο θεόστραβο ήταν. Εσωτερικά όμως. Εξωτερικά (αισθητικά) δεν άλλαξε κάτι. Κι ούτε υπήρχε λόγος να αλλάξει. Ουσιαστικά όμως, άλλαξε όλη μου η ζωή:
- έπαψα ν' αναπνέω με το στόμα κι άρχισα ν' αναπνέω κανονικά απ' τη μύτη (άρα έπαψα και να ροχαλίζω :P). Δεν κατάλαβα πώς και γιατί. Μόνο του έγινε. ;)
- σταμάτησαν να συγκεντρώνονται υγρά πίσω από τα τύμπανά μου (μιας και ο "δρόμος" τους ήταν κλειστός :( ) και επιτέλους η ακοή μου ήρθε σε φυσιολογικά επίπεδα ,
- έπαψαν οι αφόρητοι πόνοι στα αυτιά που προκαλούσε το νερό και κατάφερα επιτέλους να κολυμπήσω κανονικά στη θάλασσα :clapup: :clapup: :clapup:
(αλλά και να λούζομαι χωρίς να κάνω βόλτες 2-3 ώρες πριν μέχρι να το πάρω απόφαση...).

Τέλος πάντων. (Τι τα θυμήθηκα τώρα....). Ενδεχομένως να αλλάξει και εξωτερικά η μύτη σου. Αυτό μόνον ο γιατρός μπορεί να στο πει. Αν ψάχνεις ακόμη, μπορώ να σου στείλω τα στοιχεία του ωρλ μου. Με παρακολουθούσε από τα 12 μου και τελευταία φορά με χειρούργησε πριν 3-4 χρόνια για την αφαίρεση μιας κύστης (αυτό είχε πονέσει πάρα πολύ... :( ).
Τον θεωρώ κορυφαίο και τον συστήνω ανεπιφύλακτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

LadyRose

Νεοφερμένος

Η LadyRose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας...
Τελευταια σκεφτομαι σοβαρα το θεμα της ρινοπλαστικης, λογω διαφραγματος, ιγμοριτιδας, αλλεργικης ρινιτιδας και εμφανισης δυστυχως.
Θα ηθελα κι εγω αν μπορειτε να μου προτεινετε καποια ονοματα γιατρων, απο Θεσσαλονικη κυριως.
Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
https://i677.photobucket.com/albums/vv131/loulouka/P1200002.jpg

αποφασισα να βαλω μια φωτογραφια μου(την εχω κανει λιγο χαλια αλλα δεν πειραζει)και θελω να ακουσω γνωμες...πιστευω οτι αν το σαγονι μου ηταν στην καταληλη θεση δεν θα φαινοταν τοσο εντονη εσεις τι λέτε? επισης σκεφτομαι οτι κ ρινοπλαστικη να κανω κ να την μικρυνω παλι θα φαινεται να προεξεχει...αφου δεν προκειται να γινει πολυ μικρη γιατι δε θα μου πηγαινει...αλλα να βαλω κ εμφυτευματα στο σαγονι ειναι κατι που φοβαμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
https://i677.photobucket.com/albums/vv131/loulouka/P1200002.jpg

αποφασισα να βαλω μια φωτογραφια μου(την εχω κανει λιγο χαλια αλλα δεν πειραζει)και θελω να ακουσω γνωμες...πιστευω οτι αν το σαγονι μου ηταν στην καταληλη θεση δεν θα φαινοταν τοσο εντονη εσεις τι λέτε? επισης σκεφτομαι οτι κ ρινοπλαστικη να κανω κ να την μικρυνω παλι θα φαινεται να προεξεχει...αφου δεν προκειται να γινει πολυ μικρη γιατι δε θα μου πηγαινει...αλλα να βαλω κ εμφυτευματα στο σαγονι ειναι κατι που φοβαμαι...
Χωρίς να είμαι ειδική, δεν μου φαίνεται να έχει πρόβλημα η μύτη σου. Το θέμα σου είναι το σαγόνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top