Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Απο ποτε ειναι μεμπτο το να ειναι καποιος ευαισθητος και ρομαντικος?
το να το λεει εντονα ειπα οτι ειναι...και ειδικα προς τις γυναικες που θελει να ριξει.....και ειπα υποπτο ,οχι μεμπτο..
Μήπως εννοεί όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι;
ακριβως αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poyka

Νεοφερμένος

Η poyka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Σε σχέση με αυτό που είπε η prime εγώ κερνούσα πολλές φορές και γιατί ήθελα και για να του δείξω ότι είναι σημαντικό να κάνω πράγματα για κείνον. εκείνος δυστυχώς είχε την αντίληψη οτι αν και είμασταν ζευγάρι ότι ο καθένας θα πρέπε να πληρώνει τα δικά του.ακόμη και την τελευταία μέρα που αισθανόμουν τόσο άσχημα που τον άφηνα τον κέρασα και το δέχτηκε αδιαμαρτύρητα. Οσες φορές δε είχα μείνει σπίτι του δεν μου έφτιαξε πρωινό γιατί δεν έιχε τίποτα να μου προσφέρει.Εγώ δε ζητούσα γιατι περιμενα απο κείνον.Η βλακεία είναι ότι νιώθω να τον νοιάζομαι ακομα απλά δεν άντεχα τη μιζέρια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Είπες τη λέξη που αρμόζει πιο πολύ σε τέτοιες περιπτώσεις....μιζέρια.
Είναι άλλο κάποιος να πιέζεται οικονομικά και να μην μπορεί και άλλο να έχει αλλά να μην το κάνει ποτέ.

Νομίζω ότι στα πλαίσια της ισότητας έχουμε χάσει το μέτρο καθώς πολλοί άντρες το εκμεταλλεύονται και βγαίνουν και κερδισμένοι.

Επειδή στο προηγούμενο ποστ ήθελα να γράψω περισσότερα αλλά χρειάστηκε να κλείσω, θα συνεχίσω το στόρι.
Αυτό που περιέγραψα ήταν ο κανόνας, δλδ βγαίναμε και πλήρωνε για τους δύο και έπαιρνε μετά τα χρήματα που αντιστοιχούσαν στα δικά μου.
-Διευκρίνηση : ποτέ δεν πίνω πάνω από ένα ποτήρι κρασί, κόστος :5 ευρώ-
Μερικές φορές, κυρίως στην αρχή, τύχαινε να μην έχω ψιλά και του έδινα 10 ή σπάνια 20 ευρώ, τα οποία έπαιρνε βέβαια με το σκεπτικό ότι θα με κεράσει την επόμενη φορά αλλά την επόμενη φορά το ''ξεχνούσε''.
Μπαίνεις από κει και πέρα στη δύσκολη θέση όταν έχει γίνει μία δύο φορές αυτό, για να μην αισθάνεσαι κορόιδο ή να τα ζητάς ή να μην βγάζεις λεφτά την μεθεπόμενη φορά και παράλληλα να φροντίζεις να έχεις ψιλά μαζί σου.

Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ έτσι, είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να βγαίνεις με κάποιον και να σκέφτεσαι πώς δε θα σου τα ''φάει''. όπως ως άνω.
Ξενερώνω πλέον στο μέγιστο με τέτοιου είδους συμπεριφορές, οι οποίες απ' ότι μαθαίνω συμβαίνουν και σε άλλες.
Δεν είναι ότι θέλω να με πληρώνουν, πολλά τα προσφέρω μόνη στον εαυτό μου, δε γουστάρω την τσιγγουνιά και τη μιζέρια. Απαιτώ να με προσέχουν και να μου προσφέρουν όπως το κάνω και γω.

Επιπλέον ΑΥΤΟ δεν είναι ισότητα, ΑΥΤΟ είναι κοροιδία για να μη γίνω πιο σκληρή.

Ένας άντρας από κάποια ηλικία και μετά, έχοντας τακτοποιημένα τα οικονομικά του και όταν τον ενδιαφέρει μια γυναίκα την οποία και συνοδεύει, έχει κατ' εμέ υποχρέωση να είναι κύριος σε αυτά τα θέματα αλλιώς να κάτσει σπίτι του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ε μα βεβαια...
Οταν συνειδητοποιεις πως ο αλλος δεν πληρωνει, οχι επειδη δεν εχει αλλα επειδη ειναι τσιγκουνης, λογικο ειναι να ξενερωσεις.
Ποσο μαλλον να "βγαζει" και επιπλεον χρηματα, επειδη ξεχναει να επιστρεψει το υπολοιπο ποσο ή να πληρωσει με τα τελευταια την επομενη φορα.
Το να πληρωνει καποιος δε για τα ματια του κοσμου και μετα να παιρνει τα χρηματα του αλλου "κατω απο το τραπεζι" ειναι για μενα ο,τι χειροτερο. Κοινως, ξεφτιλα. Αφου εκανες το καλο, αστο να παει αστο...
Να δειξει δηλαδη οτι ειναι λαρτζ στους τριτους, αλλα μεχρι εκει. Ολα για το θεαθηναι. Μακρια απο μενα και ας μην ειμαστε κι αγαπημενοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πάντα ο άντρας και το πρώτο και το δεύτερο ραντεβού και το τρίτο και πολλά ακόμα!
(την κινηση να πληρωσεις θα την κανεις για να νιωσει καλα εκεινος, γιατι οι αντρες το βλεπουν διαφορετικα, αν και πολλοι καταλαβαινουν ποτε μια γυναικα το κανει για το και καλα και ποτε μια γυναικα ειναι γυναικα με τα ολα της)

Οι γυναίκες ξερουν να πληρώνουν διαφορετικά!

Μη παμε να χαλάσουμε την παράδοση, κατ αυτό τον τρόπο θα ισοπεδώσουμε ο,τι υπάρχει ιερότερο, την αυθεντικότητα του άντρα.
Δε μιλάμε φυσικά να υπάρχει ανάγκη απο πλευράς του ή για τσιγκούνη και να μην μπορεί αλλά απο αρχαιοτάτων χρόνων αυτό είναι το νόμισμα που πληρώνει ο αντρας!
Η γυναίκα που πληρώνει ευνουχίζει τον άντρα. Στις ανάγκες του συντρόφου της οφείλει να σταθεί στο υψος της κυρια κι αξιοπρεπης και νανοιξει οχι μονο πορτοφολι αλλα τα παντα, σε όλατα υπολοιπα πρέπει ναναι δίπλα και να συμπορεύεται μαζί του ταπεινά και δίνοντάς του το τιμόνι.

ας μην παιρνουμε το τιμονι απο τους αντρες, ειναι οι χειροτεροι συνοδηγοι!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Πάντα ο άντρας και το πρώτο και το δεύτερο ραντεβού και το τρίτο και πολλά ακόμα!
(την κινηση να πληρωσεις θα την κανεις για να νιωσει καλα εκεινος, γιατι οι αντρες το βλεπουν διαφορετικα, αν και πολλοι καταλαβαινουν ποτε μια γυναικα το κανει για το και καλα και ποτε μια γυναικα ειναι γυναικα με τα ολα της)

Οι γυναίκες ξερουν να πληρώνουν διαφορετικά!

Σε είδος ???????




Μη παμε να χαλάσουμε την παράδοση, κατ αυτό τον τρόπο θα ισοπεδώσουμε ο,τι υπάρχει ιερότερο, την αυθεντικότητα του άντρα.

Ιερόν το χρήμα πάντων δε προσκηνούμεν υπο τας γυναίκας αυτών .
Λαικιστί : σκύψε ευλογημένη αφού σε πλήρωσα το φρέντο σου !
Μάλιστα !

Δε μιλάμε φυσικά να υπάρχει ανάγκη απο πλευράς του ή για τσιγκούνη και να μην μπορεί αλλά απο αρχαιοτάτων χρόνων αυτό είναι το νόμισμα που πληρώνει ο αντρας!
Η γυναίκα που πληρώνει ευνουχίζει τον άντρα. Στις ανάγκες του συντρόφου της οφείλει να σταθεί στο υψος της κυρια κι αξιοπρεπης και νανοιξει οχι μονο πορτοφολι αλλα τα παντα, σε όλατα υπολοιπα πρέπει ναναι δίπλα και να συμπορεύεται μαζί του ταπεινά και δίνοντάς του το τιμόνι.

ας μην παιρνουμε το τιμονι απο τους αντρες, ειναι οι χειροτεροι συνοδηγοι!;)

Ποια "πάντα" να ανοίξει καλέ ?
Τα "άπαντα " εννοείς του κάμα σούτρα ?
Όπως και να έχει ...
Ευρέθη η λύσις κυρίες και κύριοι δια την στιτικήν δυσλειτουργίαν !
Ποιος Ασκητής και κουραφέξαλα , ποιοι γιατροί , έρευνες και φαρμακολογίες !

Έχεις αδυναμία στύσης ? Πλέρωσε το μαρτίνι μου και θα σου περάσει !


Σχωραμε κορίτσι μου αλλά αυτό που περιγράφεις δεν είναι άντρας είναι ... χορηγός !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Πάντα ο άντρας!

Οι γυναίκες ξερουν να πληρώνουν διαφορετικά!

ο,τι υπάρχει ιερότερο, την αυθεντικότητα του άντρα.

αυτό είναι το νόμισμα που πληρώνει ο αντρας!

Η γυναίκα που πληρώνει ευνουχίζει τον άντρα.

να συμπορεύεται μαζί του ταπεινά

δίνοντάς του το τιμόνι.

ωρε ευνουχισμός που παίζει σε αυτό το ποστ :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ΧΟρηγος ειναι ο αντρας που του επιτρεπουμε να πληρωνει? που δεν τον ευνουχιζουμε?
μετα φτανουν σε σημειο ολοι και κλαιγονται γιατι μια γυναικα τους εχει κοψει την παρθενια τους, τους πληρωνει, τους ταιζει, τους κανει και τη δουλα.
Εσυ πιστευεις πως αρεσει στους αντρες η γυναικα να βγαζει χρημα και να τους ταιζει και να τους κερνα τους καφεδες και φαι?
οχι, απο παραδοση ο αντρας πληρωνει και η γυναικα ναι πληρωνει σε ειδος, ετσι το ονομαζεις εσυ.εγω το ονομαζω αλλιως, τους δινει το σωμα της και την στοργη της. μου χει τυχει και να κερασω αντρα και να με κερασουν. ταχω ζησει και τα δυο εχω βγαλει τα συμπερασματα μου,

τωρα αν δεν αρεσουν οι απαντησεις μου καλα μη σοκαρεσαι τοσο, φορουμ ειναι γνωμες εκθετουμε


Σκεφτομαι πιο αντρικα, οπως και ναχει.

ωρε ευνουχισμός που παίζει σε αυτό το ποστ :mad:

αγαπητη μου αυτα τα λενε οι γυναικες, δε μου κανει εντυπωση η εκπληξη σου κι οσοι αντρες εχουν την αποψη αυτοι εχουν ηδη ευνουχιστει, κατα τη γνωμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Εσυ πιστευεις πως αρεσει στους αντρες η γυναικα να βγαζει χρημα και να τους ταιζει και να τους κερνα τους καφεδες και φαι?


Σκεφτομαι πιο αντρικα, οπως και ναχει.

ασχετως με το αν συμφωνω μαζι σου ή οχι, δε νομιζω οτι χαλαει τους περισσοτερους ανδρες να μοιραζονται τα εξοδα, καλως ή κακως, εν ετη 2009. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
τωρα προσωπικα βεβαια δε γνωριζομαστε αλλα εχω να σου πω πως ειμαι μια κοπελα που χει πληρωσει πολλα λεφτα για εναν ανδρα αλλα και το αντιθετο ομως, οσα εδωσα τοσα πηρα και σε πληροφορω αρεσει πολυ στον αντρα ναχει το πανω χερι.
του αρεσει κι εγω γιανα μαι με καποιον κανω αυτα που του αρεσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
δε διαφωνω. δε νομιζω οτι υπαρχει καποιος εδω που δε θελει να ικανοποιει το συντροφο του.
απλα δε εγω σου ειπα οτι δε θα συμφωνησουν πολλοι αντρες μαζι σου, γεγονος που σημαινει οτι τα ''θελω'' και τα ''πιστευω'' του καθε αντρα ειναι διαφορετικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ασχετως με το αν συμφωνω μαζι σου ή οχι, δε νομιζω οτι χαλαει τους περισσοτερους ανδρες να μοιραζονται τα εξοδα, καλως ή κακως, εν ετη 2009. :)

δεν εκανα λογο για μοιρασμα, φυσικα και να μοιραστουν εξοδα, εχει εκεινος παντα?
εχει εκεινη παντα?
μιλησα για τα ραντεβου κυριως τα πρωτα. πιστευω στην ισοτητα αλλα σε καποια πραματα οπως και να το κανουμε δε γινεται οσο και να χτυπιομαστε να υπαρξει ισοτητα.

αν πας και ανοιγεις μονιμως το πορτοφολι(5 στις δεκα σου λεω εγω) ο αντρας δε θα το σκεφτει οπως εσυ κι εγω. εμεις οι κοπελες ειμαστε διαφορετικες στις συναλλαγες μας γιατι εχουμε κοινο νου.
ε οι αντρες δεν ειναι ετσι.
θελουν να νιωθουν απο πανω. σιγουρα δεν ειναι ολοι ετσι αλλα κατα πλειοψηφια εμπειρικα παντα απο φιλους κι εμενα.
αν αυτος πληρωνει πολλες φορες εσυ θα του κανεις καπιοιο αλλο δωρο, ειτε λεγεται καλο σεξ με περιεργα και προστυχα δε ξερω κι εγω τι ειτε λεγεται ενα καλο ρολοι, τωρα πως εφτασε η κυρια απο πανω να μιλα για χορηγους, δεν ξερω τι ειχε στο μυαλο της και τι της περασε υποσυνειδητα.

αυτο που εξακολουθω γενικως να παρατηρω ειναι πως ναι αλλαζουν οι εποχες αλλα οι ανθρωποι μενουν ιδιοι και οι διαφορετικοτητες των φυλων επισης.

δε διαφωνω. δε νομιζω οτι υπαρχει καποιος εδω που δε θελει να ικανοποιει το συντροφο του.
μην εισαι τοσο σιγουρη γιαυτο λαβ. ποτε δεν ξερεις τι κινητρα κρυβει ο καθενας εχοντας μια σχεση.
δεν ειναι ολες οι σχεσεις καθαρες.

τελος, γιατι το παμε μακρια κι ανοιγουμε μεγαλη συζητηση ολα ξεκινουν απο εδω- αλλιως βλεπει το χρημα ο αντρας, αλλιως η γυναικα.
αλλιως βλεπει το σεξ η γυναικα αλλιως ο αντρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
δεν εκανα λογο για μοιρασμα, φυσικα και να μοιραστουν εξοδα, εχει εκεινος παντα?
εχει εκεινη παντα?
μιλησα για τα ραντεβου κυριως τα πρωτα. πιστευω στην ισοτητα αλλα σε καποια πραματα οπως και να το κανουμε δε γινεται οσο και να χτυπιομαστε να υπαρξει ισοτητα.

ουτε εγω διακρινομαι για το φεμινισμο μου.:redface: παλαιοτερα μου κακοφαινοταν ετσι και εβγαινα με καποιον και πληρωνω. πλεον ομως εχοντας μια μεγαλυτερη εμπειρια (ειδικα μεσα απο τη σχεση της κολλητης μου) εχω αλλαξει αποψη. δεν θελω να με κερναει κανενας γιατι πολυ απλα φοβαμαι οτι θα γυρισει να μου την πει μετα.

μια μικρη παρενθεση: η κολλητη μου τα εχει με ενα φιλο μου. αυτος λοιπον θελοντας να το παιξει ''μαγκας'' της ειπε στην αρχη οτι δεν υπαρχει περιπτωση να πληρωνει μαζι του. φυσικα αυτο και δε το τηρησε. και λογικο γιατι φοιτητης ειναι εξω απο την πολη του, που να τα βρει και αυτος? ωστοσο που και που την κερναει ενα καφε. στις διακοπες μας λοιπον, δδωσαμε ολοι οτι μας αντιστοιχουσε για το λογαριασμο σε μια ψαροτεβαρνα που ειμασταν. ηταν 7,5 ε η ο καθενας αν θυμαμαι καλα. και κανει η κολλητη δεν ειχε ακουσει καλα μαλλον, κινηση να του δωσει 7 ε και της λεει δεν ειναι 7 ειναι 7,5. και του λεει καλα πως κανεις ετσι? για 50 λεπτα? να στα δωσω. και γυρναει και απανταει:''μιλας και συ?''
απο κεινη τη μερα και μετα αποφασισα πως μονη μου θα πληρωνω για παρτυ μου. δε θελω ποτε κανενας να γυρισει και να μου πει οτι με ταιζει.

αν αυτος πληρωνει πολλες φορες εσυ θα του κανεις καπιοιο αλλο δωρο, ειτε λεγεται καλο σεξ με περιεργα και προστυχα δε ξερω κι εγω τι ειτε λεγεται ενα καλο ρολοι, τωρα πως εφτασε η κυρια απο πανω να μιλα για χορηγους, δεν ξερω τι ειχε στο μυαλο της και τι της περασε υποσυνειδητα.

καταλαβαινω τι θες να πεις, ωστοσο διαφωνοτας περι χορηγων, δε μου αρεσει και η εκφραση, δε περιμενω να με κερασει το αγορι μου για να του κανω καλο κρεβατι. καλο κρεβατι θα του κανω και χωρις κερασμα, και χωρις δωρο μονο και μονο επειδη τον θελω και με θελει.:)
(παντως ειναι πολυ ωραια η ανταλλαγη δωρων μες στο ζευγαρι!)

αυτο που εξακολουθω γενικως να παρατηρω ειναι πως ναι αλλαζουν οι εποχες αλλα οι ανθρωποι μενουν ιδιοι και οι διαφορετικοτητες των φυλων επισης.

διαφωνω. αλλαζουν. :)

αλλιως βλεπει το σεξ η γυναικα αλλιως ο αντρας.

προσωπικα δε βλεπω το σεξ σαν ανταλλαγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αν ειναι μ@λακας ο αλλος θα σου πει αυτα τα πραγματα ειτε σου πληρωσει τον καφε ειτε οχι!
(θα βρει κατι αλλο)

ντροπη σε οσους το κανουν αυτο.
πρωτον και δευτερον, σε μια υγιη καλη σχεση αυτα δεν υπαρχουν, ο καθενας εχει τους ρολους του και την ευθυνη του.

σε μια οικογενεια πχ καποιος θα πληρωσει το νοικι καποιος τα εξοδα του φροντιστηριου των παιδιων.

εγω παλι διακρινομαι για το φαλλοκρατισμο μου γιαυτο με λατρευουν οι αντρες και με μισουν οι γυναικες!:D
(πλην ορισμενων εξαιρεσεων βεβαια γυναικων που εχουμε τις ιδιες αποψεις κ ειναι φιλες μου)

ομως δε χρειαζεται τετοιο σοκ αλλοιμονο αν ολοι μας ειχαμε ιδιες αποψεις, δε θαχε σασπενς!!:)\


υσ, δε βλεπεις το σεξ σαν ανταλλαγμα διοτι εσυ το βλεπεις το σεξ σαν ερωτα, αγαπη, λουλουδακια(οπως φυσικα το βλεπω κι εγω).
ομως το αντρικο μυαλο συνηθως ξεκινα απο το κατω κεφαλι
οπου
ερωτας+ εξουσια= σεξ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
του δινεις ομως ετσι ενα +1 για να στη πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν ειναι μ@λακας ο αλλος θα σου πει αυτα τα πραγματα ειτε σου πληρωσει τον καφε ειτε οχι!
Και η γυναίκα άμα είναι αχάριστη ή δεν ξέρει τι θέλει δεν θα σεβαστεί τον άντρα, είτε την κέρασει είτε όχι.

Γιατί ντε φάκτο πρέπει ο άντρας να 'ναι ο ελαττωματικός δηλαδή; :hmm:


Δεν μ' αρέσει προσωπικά να υποβιβάζουμε το κέρασμα σε give-and-take relationship. Για μένα θα 'τανε πολύ... φτηνό αν κάποια το 'βλεπε έτσι. Προσωπικά συνηθίζω να κερνάω - και να επιμένω ως γνήσιος κριός - επειδή απολαμβάνω την παρέα της εκάστοτε γυναίκας, χωρίς να περιμένω τίποτα παραπάνω ή τίποτα παρακάτω.

Το κάνω δηλαδή γιατί απολαμβάνω την παρέα της και γιατί την σέβομαι. :)

Εάν ήτανε να περιμένω να με πλερώσει σε σεξ.... νυχτώσαμε, δεν πάω σε καμιά επαγγελματία καλύτερα; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κατρχας μη βαζουμε κουβεντες που δεν ειπα, μιλησα για ενα ρολοι το δε αραγε κανεις?:clapup:

το σεξ το φερε αλλος στη κουβεντα.

γιωργο καταρχας γεια σου, κατα δευτερονγιατι να κερασεις τη κοπελα επειδη απολαμβανεις την παρεα της?
κερασε και το φιλο σου και μια και δυο και τρεις αφου περνατε καλα!
θα το κανεις? οπωςμε το κοριτσι?
θα σου απαντησω εγω, οχι δε θα το κανεις.
τα ενστικτα του αντρα ειναι κατα βαση αυτα που ειπα πιο πανω ασχετα αν το παραδεχονται η οχι.:)

(εσυ κριος, εγω αντιθετα σκορπιος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
σε μια οικογενεια πχ καποιος θα πληρωσει το νοικι καποιος τα εξοδα του φροντιστηριου των παιδιων.

ωπα! κααααααατσε! σενα γαμο δεν υπαχουν δικα σου και δικα μου. υπαρχει ενα κοινο ταμειο. απλα ειναι πιο συνηθες να το αναλαμβανει ο ανδρας, τουλαχιστον στη δικη μου περιπτωση θα ηταν θαυματουργο μιας και ειμαι ιδιαιτερα σπαταλη. στο σπιτι μου παντως τα οικονομικα τα εχει η μητερα μου. δε μπηκαμε ποτε στη σκεψη να δουμε ποιος μισθος πληρωνει το δανειο, ποιος τις καρτες, ποιος τα φροντιστηρια κ.ο.κ.

εγω παλι διακρινομαι για το φαλλοκρατισμο μου γιαυτο με λατρευουν οι αντρες και με μισουν οι γυναικες!:D
(πλην ορισμενων εξαιρεσεων βεβαια γυναικων που εχουμε τις ιδιες αποψεις κ ειναι φιλες μου)
ομως δε χρειαζεται τετοιο σοκ αλλοιμονο αν ολοι μας ειχαμε ιδιες αποψεις, δε θαχε σασπενς!!:)\

προσωπικα δε σοκαρομαι γιατι δεν ειναι στο αιμα μου ο φεμινσιμος. μαρεσει ο αντρας να εχει το πανω χερι. απλα δεν ειναι απαραιτητο να το εχει μονο με τα λεφτα. δε θα μου δειξουν τα λεφτα του τη δυναμικοτητα του.




υσ, δε βλεπεις το σεξ σαν ανταλλαγμα διοτι εσυ το βλεπεις το σεξ σαν ερωτα, αγαπη, λουλουδακια(οπως φυσικα το βλεπω κι εγω).
ομως το αντρικο μυαλο συνηθως ξεκινα απο το κατω κεφαλι
οπου
ερωτας+ εξουσια= σεξ

προσωπικα θα με ξενερωνε αν το αγορι μου ηθελε να με εξαγοραζει στο κρεβατι.
και στο κρεβατι θα με εξουσιασει αλλιως. οχι με τα λεφτα του. υπαρχουν και αλλοι τροποι, πιο διεγερτικοι.:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
γιωργο καταρχας γεια σου
Γεια σου και χαρά σου.

κερασε και το φιλο σου και μια και δυο και τρεις αφου περνατε καλα!
θα το κανεις? οπωςμε το κοριτσι?
θα σου απαντησω εγω, οχι δε θα το κανεις.
Θα σε διορθώσω εγώ, ναι το κάνω. Το καλύτερο φιλαράκι μου άλλοτε το κερνώ, άλλοτε με κερνά. ;)

Στο μάθημα της ψυχολογίας κόβεσαι. Σε περιμένω τ' άλλο καλοκαίρι... ♪♫



τα ενστικτα του αντρα ειναι κατα βαση αυτα που ειπα πιο πανω ασχετα αν το παραδεχονται η οχι.:)

Και τα δύο φύλα αναζητούν και ψυχολογική και σωματική ολοκλήρωση. Απλά συνήθως ο άντρας το παραδέχεται ευκολότερα. Πιο συχνά γυναίκες είναι αυτές που το γυροφέρνουν αλλά ποτέ δεν το ομολογούν. :)


Φυσικά υπάρχουν και λαμπρές εξαιρέσεις ανάμεσα στις γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ωπα! κααααααατσε! σενα γαμο δεν υπαχουν δικα σου και δικα μου. υπαρχει ενα κοινο ταμειο. απλα ειναι πιο συνηθες να το αναλαμβανει ο ανδρας, τουλαχιστον στη δικη μου περιπτωση θα ηταν θαυματουργο μιας και ειμαι ιδιαιτερα σπαταλη. στο σπιτι μου παντως τα οικονομικα τα εχει η μητερα μου. δε μπηκαμε ποτε στη σκεψη να δουμε ποιος μισθος πληρωνει το δανειο, ποιος τις καρτες, ποιος τα φροντιστηρια κ.ο.κ.


σωστο. κοινο ταμειο λογικο η αλλιως ο καθενας να αναλαβει κατι, συμφωνω.


προσωπικα δε σοκαρομαι γιατι δεν ειναι στο αιμα μου ο φεμινσιμος. μαρεσει ο αντρας να εχει το πανω χερι. απλα δεν ειναι απαραιτητο να το εχει μονο με τα λεφτα. δε θα μου δειξουν τα λεφτα του τη δυναμικοτητα του.


φυσικα, για τα χρηματα κανουμε κουβεντα αυτη τη στιγμη ομως... οχι για αλλα χαρακτηριστικα που δειχνουν δυναμικοτητα. δε σοκαριστηκες εσυ, το διαπιστωσα και χαιρομαι που μπορω να συζητω. δε μπορω τα ααα και τις φωνες και τα περιεργα σχολια. δε το κανω ποτε αυτο.





προσωπικα θα με ξενερωνε αν το αγορι μου ηθελε να με εξαγοραζει στο κρεβατι.
και στο κραβατι θα με εξουσιασει αλλιως. οχι με τα λεφτα του. υπαρχουν και αλλοι τροποι, πιο διεγερτικοι.:redface::P

σωστο κι αυτο. ομως στο κρεβατι εξαρταται τα ατομα, υπαρχει ο εξαγορασμος.
εχεις γνωρισει ποτε γυναικα να λεει- εγω του κανω το καλυτερο κρεβατι κι αυτος γυρνα με διαφορες. ξερεις τι εκανε αυτη η γυναικα? του πηρε ολες τις καρτες και τις σηκωσε ολες. αυτον δεν τον ενοιαξε ομως, γιατι για τον αντρα εκεινη τη στιγμη εξουσια ηταν το σεξ κι οχι το χρημα. αυτη πιστεψε πως με τονα του δυαλυσει τις καρτες και το ταμειο θα του κανε ζημια αλλα εκει την πατησε περαν του οτι εχασε και καθε αξιοπρεπεια. ο αντρας ομως σεκεινη τη φαση της ζωης του ηθελε την εξουσια που χε παρει η γυναικα του. τηνηθελε πισω. κανε τους συνειρμους σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top