• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
δε ξερω ακομα..το θεμα ειναι οτι πολυ δυσκολη επεμβαση και αυτο με αγχωνει γμτ....πες οτι παλι δε παει κατι καλα,τι γινεται μετα?και γω μες το μηνα βλεπω να κανω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΑΝΗ1410

Νεοφερμένος

Η ΦΑΝΗ1410 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Εχεις απολυτο δικιο να φοβασαι και οχι μονο ο φοβος αλλα και η διαδικασια τις επεβμασεις ειναι κουραστικη και μεγαλη ταλαιπωρια απο οτι καταλαβα τωρα... Να βρεις πολυ καλο γιατρο που ξερει καλα πως να φτιαξει μια ειδη χειρουργημενη μυτη... Το λαθος που ειναι λειτουργηκα η αισθητικα; Αυτος που σε χειρουργησε ηταν νεος ο ειχε εμπειρια; Αν σε ενοχλει να σε ρωταω πες το μου

Ναγια εχεις απολυτο δικιο... Εχεις κλεισει ημερομηνια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
και λειτουργικα και αισθητικα....δε με νοιαζει η ταλαιπωρια αλλα στη 2η εγχειρηση κανεις δε μπορει να σου εγγυηθει το αποτελεσμα...μαλλον στο δικο σου θα κανω...θα μου παρει κοκκαλο απο τη λεκανη και χονδρο απο τα αυτια για την εγχειρηση και θα κρατησει κανα 5ωρο με 6ωρο....βλεπεις τι παθαινεις απο τα λαθη ενος μα....!!μου λεγε κιολας αμα το παρατηρησεις φαινεται το προβλημα αλλα ποιος ασχολειται με τις λεπτομερειεςςςςςςςςςς...ελεοςςςς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
εγω μεχρι να κλεισω τους τρεις μηνες δε μπορουσα να κανω τη χαρακτηριστικη κινηση που κανεις οταν βαζεις κραγιον(για τα κοριτσια..:P)-που ενωνεις τα δυο χειλη.με ενοχλουσε το ακρορινιο.δεν ξερω αν συμβαινει με εσας.τωρα ραμματα ουτε καταλαβα ποτε εφυγαν.βοηθησε σε αυτο πολυ και η θαλασσα;)

Αυτή την κίνηση εννοούσα ουσιαστικά, απλά εσύ βρήκες και μια πρακτική εφαρμογή της :P
Ωραία, άρα σε άλλους 2 μήνες πάει κι αυτό :D

Φανή μεγειά τη μύτη σου, σου εύχομαι να πάνε όλα καλά! Πότε βγάζεις το ναρθηκάκι; Λογικά σε καμιά βδομάδα ε;
Μην γράφεις όμως όλα κεφαλαία, στη "γλώσσα" του διαδικτύου σημαίνει ότι φωνάζεις (και οι φωνές απαγορεύονται στο e-steki :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
σε ωρες κοινης ησυχιας κιολας...θα μας κανουν παρατηρηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Επανεπέμβαση στη ρινοπλαστική

Η επανεπέμβαση στην ρινοπλαστική, αποτελεί ομολογουμένως, μία από τις προκλήσεις της Πλαστικής Χειρουργικής. Κοινά προβλήματα δυσμορφίας, τα οποία συνήθως παρουσιάζονται σε συνδυασμούς περισσοτέρων του ενός, είναι: Polly-beck deformity, επιμένον bulbous ή boxy tip, σύμπτυξη κάτω (μειζονων) πτερυγιαίων χόνδρων (pinching alla), υπερβολική μείωση ράχης, ασυμμετρία ακρορρινίου, μη επιτελεσθέντα ή ατελή κατάγματα ρινικών οστών, υπερβολική προβολή ακρορρινίου (Pinocchio), ανεπαρκή προβολή ακρορρινίου, παραμονή σκολιού διαφράγματος, επιμένουσα υπολειμματική ράχη, pig snout ανωμαλία, ασσυμετρία πτερυγίων ρωθώνων, κρεμάμενη στυλίδα, κ.λ.π. Στο 96 % των περιπτώσεων, γίνεται ανοιχτή ρινοπλαστική. Στην πλειονότητα χρειάζεται αυξητική ρινοπλαστική με χόνδρινα μοσχεύματα που λαμβάνονται από το χόνδρινο ρινικό διάφραγμα ή από τα πτερύγια των ώτων ή και απο τους χόνδρους των πλευρών. Καλό είναι να αποφεύγονται αλλομοσχεύματα ή ενθέματα. Τα αποτελέσματα είναι πολύ ικανοποιητικά. Η εμπειρία μας, δείχνει, συμπερασματικά, ότι η δευτερογενής ρινοπλαστική είναι μία δύσκολη επέμβαση και χρειάζεται να λαμβάνονται υπόψη οι εξής αρχές:
Δεν μπορούν να υπάρχουν υψηλά ποσοστά εγγυήσεων για το αποτέλεσμα. Να διαφοροποιείται η χρονική στιγμή της επανεπέμβασης σε τουλάχιστον ένα χρόνο ή και περισσότερο, από την πρωτογενή επέμβαση (σπάνια χρειάζεται μόνο 6 μήνες για ειδικά και συγκεκριμένα μόνο προβλήματα) και σε αντίθεση με την επιμονή του ασθενούς. Να τίθεται σαφής διάγνωση των υποκειμενων ανατομικών ανωμαλιών. Να σχεδιάζονται οι τρόποι επανόρθωσης και να μπαίνουν συγκεκριμένοι και αριθμημένοι στόχοι, με ιεράρχηση των προβλημάτων. Ελαχιστοποίηση χειρουργικών χειρισμών (π.χ. αποκόλλησης) στους απολύτως απαραίτητους Στην πλειονότητα επιβάλλεται αυξητική ρινοπλαστική με την χρήση χόνδρινων αυτομοσχευμάτων Η ανοιχτή ρινοπλαστική βοηθάει τα μέγιστα Αποφυγή, κατά το δυνατόν, χρήσης αλλοπλαστικών υλικών και ενθεμάτων.
https://www.healthierworld.gr/.../21c3a50a488ea0ef.html -
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ramblade

Νεοφερμένος

Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Να κι ενας θαρραλεος Γενικος Πλαστικος που ισχυριζεται ο,τι κανει αυξητικη ρινοπλαστικη με αυλογα μοσχευματα. Εμενα παντως η διακεια της επεμβασης (1-3 ωρες) κ η γκαμα το εγκειρησεων που πραγματοποιει με βαζουν σε προβληματισμο...

Tasinho αγορι μου, ποσος καιρος εχει περασει απ'την 1η επεμβαση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
1 χρονος και 4 μηνες περιπου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΑΝΗ1410

Νεοφερμένος

Η ΦΑΝΗ1410 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κατι? σε ποσο καιρο βγαζουμε το γυψακι απο την μυτη?

χαχαχαχαχαχαχα. δεν ηξερα οτι με τα κεφαλαια φωναζω..χαχαχαχα σορρυ παιδια ... τωρα το ειδα... δεν ξερω ποτε το βγαζω γ αυτο ρωταω με την κοπελα που καναμε την ιδια μερα την επεμβαση ειμαστε στο ιδιο δωματιο και αλλαξαμε κινητα μιλησα τωρα και μου ειπε σε 12 μερες θα παει εγω θα τον παρω τηλ αυριο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συνήθως σε 10 μέρες από την εγχείριση βγαίνει το ναρθηκάκι Φανή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nagia

Νεοφερμένος

Η nagia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Φανή την Παρασκευή έχω κλείσει ραντεβού και θα ορίσω ημερομηνία... Έχω αγχοοοος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΦΑΝΗ1410

Νεοφερμένος

Η ΦΑΝΗ1410 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ναγια μου απο αυτο που ειχα στο μυαλο μου να μου φτιαξει απο αυτο που φαινεται κατω απο το γυψακι ειναι τελειο το ποσο σωστα την εκανε με το προσωπο μου επειδη εχω κανει λαθος στην ημερομηνια ειμαι 30 το ψαχνω 9 χρονια που θα το κανω δεν βρηκα αλλον που να νιωσω τοσο ασφαλεια να το κανω.... σου ευχομαι καλη επιτυχια και να μου πεις ποτε εκλεισες? παντωσ δεν ειναι τιποτα μονο λιγο ταλαιπωρια τιποτε αλλο

εγω το σαννατο θα το βγαλω.... τελικα ετσι μου ειπε επειδη ηταν πολυ στραβη η μυτη μου να το αφησω λιγο ακομα............:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nagia

Νεοφερμένος

Η nagia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Υπομονή... Λίγες μέρες έμειναν ακόμα. Έχω μια απορεία, με το γυψάκι πως κοιμάσαι? Δεν φοβάσαι μην ακουμπήσει στο μαξιλάρι? Έγω φοβάμαι πιο πολύ το μετά. Όχι την εγχείριση (τουλάχιστον έτσι πιστεύω, μόλις έρθει η μέρα αυτή μπορεί να ξεχάσω και το ονομά μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΑΝΗ1410

Νεοφερμένος

Η ΦΑΝΗ1410 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ασε ναγια αυτο ειναι μεγαλο θεμα.. εγω κοιμομουν στο πλαι πριν την ενχειρηση. μετα την ενχειρηση κοιμαμαι ανασκελα με δυο μαξιλαρια και σαν καθιστει καπος.. :( σε παιρνει ο υπνοσ μην ανησυχεισ απο τα παυσιπονα που ειναι δυνατα σου φερνουν μια υπνηλια και κοιμασαι ευκολα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
ΦΑΝΗ

επειδη σε βλεπω και ενθουσιαζεσαι πολυ,περιμενε πρωτα να δεις το αποτελεσμα και μετα πες τα συναισθηματα σου!
και εγω ετσι ημουν μετα το χειρουργειο οταν ειχα το ναρθηκακι!
μου ελεγαν δειχνει ωραια στην εχει σηκωσει λιγο κτλ
τωρα σε μενα περασαν 2 μηνες και ακομα περιμενω να ξεπτηστει!τις πρωτες μερες οταν την βλεπεις διαφορετικη σου αρεσει αλλα μετα αν την συνηθησεις θα περιμενεις να ξεπρηστει 6 μηνες και θα "παρακαλας" να γινει ωραια και μικρη!;)

δεν θελω να σου χαλασω την διαθεση αλλα εμεις οι ανδρες δεν πρεπει να ενθουσιαζομαστε σαν τις γυναικες πιστευω!!!:D
και τα δικα μου σχολια να διαβασεις τις πρωτες μερες της επεμβασης και εγω ενθουσιασμενος ημουνα!
και τωρα δεν μπορω να πω οτι κατι πηγε στραβα αλλα το μονο που βλεπω διαφορετικο ειναι οτι λειπει το "καμπουρακι" και ειναι ισια,στο κατω μερος ακομα ιδια την βλεπω και περιμενω να ξεπρηστει ολη και μετα θα πω τα συναισθηματα μου!

οσο για τον [...]
θα δουμε....................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giorgalis:
δεν θελω να σου χαλασω την διαθεση αλλα εμεις οι ανδρες δεν πρεπει να ενθουσιαζομαστε σαν τις γυναικες πιστευω!!!:D
Αυτό το ...βαθυστόχαστο φιλοσόφημα από που προκύπτει; :P

Btw, αν σας βγει κανένα μεγάλο σπυράκι (με πύον σαν αυτά που έχουν αυτοί που έχουν ακμή) πάνω σε κάποιο σημαδάκι από τα ράμματα, μη φρικάρετε όπως εγώ, συμβαίνει. Θα σας γράψουν μια bactroban και θα περάσει γρήγορα. :)

Επίσης ρώτησα και για το βαθουλωματάκι που είπα παραπάνω, αφού πήγα (το οποίο μόνο εγώ βλέπω, μη φρικάρω κανέναν με αυτά που γράφω :P). Μου είπε (μια ξανθιά κοπέλα, ο γιατρός δεν ήταν εκεί) ότι απλά είναι πιο πρησμένη από αυτή τη μεριά και γι'αυτό συμβαίνει αυτό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
ΦΑΝΗ ΣΟΡΥ νομιζα ησουν αγορι!

οποτε οτι εγραψα δεν ισχυουν!!!:(

αλλα αν θελει να κανει κανενα αγορι καλο ειναι να τα εχει υποψιν!

γεια σου λια:clapup:

και ο γιατρος να ηταν σου ειχα πει τι θα σου απανταγε:θα σου φυγει οταν ξεπρηστει η μυτη σε εξι μηνες!!!
χα χα

παντα ετσι απανταει νομιζω σε ολους!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
giorgalis και εγω αυτης της αποψης ειμαι...δλδ αν δεν ειναι να φανει η διαφορα για ποιο λογο να την κανεις(εφοσον προκειται για αισθητικο και μονο προβλημα)...οταν εχεις προβλημα με τη μυτη σου λογικο ειναι να θελεις να δεος εσυ τη διαφορα και οι αλλοι ας λενε οτι θελουν....οσο για το οτι κανει 4 εγχειρησεις τη μερα τι ρολο παιζει αυτο?δε πληρωνεται?αν ειναι να παει σε κανα δημοσιο νοσοκομειο και να της κανει τζαμπα...οσο για τη διαφορα που λες στη μυτη σου εμενα μου λεγε στην αρχη μετα τον 6ο μηνα θα δεις διαφορα...μετα τους 6 μηνες μου ειπε στους 12...παω στον 13ο μηνα και μου λεει εχει γινει λαθος....τι να πεις???αυτα πολλες φορες τα λενε για να μην ασχοληθει ο αλλος,ναεπαναπαυθει και στο τελος να σταματησει να ασχολειται(οταν θελει να κρυψει καποιο λαθος)!!!η περιπτωση μου ειναι σαν της michelle..και μενα μου λεγε η μια πλευρα ειναι πιο πρησμενη απο την αλλη....και ακομα ειναι σε πληροφορω γιατι τοποθετησε λαθος τα κοκκαλα και τα ματια μου απο κατω ειναι λες και εχω να κοιμηθω κατι αιωνες.....αστα να πανε....περιμενω αλλες 1-2 γνωμες και μες το μηνα προχοραω στην επεμβαση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kitkat

Νεοφερμένος

Η kitkat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
ρε παιδια γιατρος βεβαια δεν ειμαι αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι γινονται τοσα λαθη στις ρινοπλαστικες...οκ..ειναι μια πολυ δυσκολη επεμβαση αλλα δεν ειναι και η δυσκολοτερη..υπαρχουν αλλες επεμβασεις οι οποιες απαιτουν περισσοτερη προσοχη..τι στο καλο...tasinho αυτο που λες ειναι το χειροτερο...δηλαδη μετα απο ενα χρονο σχεδον καταλαβε οτι ειχε κανει λαθος...??απορω δηλαδη με την ανευθυνοτητα καποιων γιατρων..απαραδεκτο ειναι...ο αλλος σου εμπιστευεται οχι μονο την εμφανιση του αλλα και την υγεια του και εσυ τον κοροιδευεις??? ουστ δηλαδη..τπαντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΑΝΗ1410

Νεοφερμένος

Η ΦΑΝΗ1410 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
παιδια για να καταλαβω δεν ειστε ευχαριστημενοι απο το αποτελεσμα ???? giorgalis??? θα πηγαινε με το προσωπο σου να στην κανει πολυ μικρη?? και η επιτυχια του νομιζω απο αυτα που εχω δει γιατι πριν παω καναν αρκετα γνωστεσ μου στιν δουλεια που ειμαι και μου αρεσε οτι σε καθε μια εκανε κατι διαφορετικο... και οτι ολες ηταν σαν φυσικες..... και την δικια μου δεν την εκανε μικρη στη ακρη ειναι οπως ηταν παλια χωρις βεβαια να ειναι τοσο μιτερη.. αλλα ειναι μικροτερη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top