Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Λοιπόοοον... δεύτερος γύρος εχθροπραξιών :P

Ήρθε ο τεχνικός αντικατέστησε ό,τι ήταν να αντικαταστήσει (HDD και fan) και όλα ωραία και καλά, ώσπου να βάλω κάποιο dvd/cd στο drive. Τότε το laptop κολλάει εντελώς και η οθόνη γεμίζει με pixels (δεν ξέρω πώς να το περιγράψω). Επίσης 2 φορές από χτες συναντήθηκα με την BSOD (μπρρρρρ....) που έγραφε: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL και παρακάτω: ataport.sys

Να υποθέσω ότι πρόκειται για κάποιον driver που κάνει conflict? Έλεγξα τους drivers του DVD drive και είναι updated. :hmm:

Λέτε να χρειάζομαι κανένα firmware update? Κι αν ναι, πώς να επιλέξω το σωστό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Ρε παιδια, πως να καθαρισω το λαπτοπ που εχει μαζεψει τρελη λιγδα πανω; (κατι κιτρινα..) Βασικα κολαω στο πληκτρολογιο και το "ποντικι" που φοβαμε μην τους κανω καμια ζημια.

Και στη fnac. Δεν ξέρω αν σε βολεύει από πλευράς απόστασης, αλλά έχει ένα σετάκι της ΑΜ με ένα μικρό spray με βάση το οινόπνευμα που εξατμίζεται πολύ γρήγορα και καθαρίζει το πληκτρολόγιο, άσε που μυρίζει και απολύμανση μετά:P και ένα απίθανα σχεδιασμένο σφουγγαράκι με εγκοπές για να μπαίνει μέσα στα διάκενα μεταξύ των πλήκτρων και να καθαρίζει! Το βγάζει και για οθόνες.

Keyboard seen under UV detection light :mpliaks:

Εγώ κάνω μπουγάδες ολόκληρες με αυτό!
https://www.am-denmark.com/sort/engelsk/cleaning/85200/85200.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

eleni999

Νεοφερμένος

Η eleni999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Να σας ρωτησω κατι?Στο φαισ μπορεις να κανεις κατι και μα μην σε βλεπουν μεσα,ενω εισαι μεσα,οχι ολοι αλλα συκρεκριμενα ατομα που ειναι φιλοι σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
ένα μικρό spray με βάση το οινόπνευμα που εξατμίζεται πολύ γρήγορα και καθαρίζει το πληκτρολόγιο, άσε που μυρίζει και απολύμανση μετά:P
Νομίζω πως υπάρχουν και spray με αέρα για το πληκτολόγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Νομίζω πως υπάρχουν και spray με αέρα για το πληκτολόγιο.

Ναι, αυτά είναι για να καθαρίζεις τη σκόνη που έχει περάσει από το διάκενο στο εσωτερικό του πληκτρολογίου. Αυτό που λέω εγώ είναι για την επιφάνεια των πλήκτρων που ακουμπάμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Τι ακριβώς έχει η επιφάνεια του πληκτρολογίου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Ή μπαίνεις στο chat, ή δεν μπαίνεις....
Ή σε βλέπουν όλοι ή κανένας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Την εχωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!
Απο οτι καταλαβατε,εχω στα χερια μου τη Nikon D5000.Με εκανε να μετανιωσω που τοσα χρονια φωτογραφιζα με compact.Προς το παρον τη δουλευω στο αυτοματο και καταφερα μονο βραδυ να τη δοκιμασω,αλλα ευελπιστω να σας βαλω συντομα μερικες φωτογραφιες τραβηγμενες απο αυτη,και να αρχισω να πειραματιζομαι.:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Την εχωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!
Με γειές και καλό βόλι!! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ πολυ!Κανω σαν χαζο (παρομοιωση ειναι,δεν αιμαι κιολας:P),χτες βγηκα για καφε και την πηρα μαζι μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
ρε παιδιά δν μπορώ να ανοίξω MIME files ξέρετε τι μπορεί να παίζει;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Την εχωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!
Απο οτι καταλαβατε,εχω στα χερια μου τη Nikon D5000.Με εκανε να μετανιωσω που τοσα χρονια φωτογραφιζα με compact.Προς το παρον τη δουλευω στο αυτοματο και καταφερα μονο βραδυ να τη δοκιμασω,αλλα ευελπιστω να σας βαλω συντομα μερικες φωτογραφιες τραβηγμενες απο αυτη,και να αρχισω να πειραματιζομαι.:up:

Μεγεια!!!!!!!! :up::up::up: Ειδες διαφορα ομως με τις compact; Τωρα θα ευχεσαι να ερθει η ανοιξη να βγαζεις macro τα λουλουδακια :lol: Δεν σε βλεπω να μενεις με τον ιδιο φακο για πολυ καιρο ακομα :lol::lol::lol: Η compact σου θα βγαλει αραχνες και οταν θα την χρησιμοποιησεις μετα απο καιρο, θα σου φαινεται απαισιο το liveview :lol:

Ευχαριστω πολυ πολυ!Κανω σαν χαζο (παρομοιωση ειναι,δεν αιμαι κιολας:P),χτες βγηκα για καφε και την πηρα μαζι μου!

:lol::lol::lol:
ξερεις ε; Περιμενουμε πολλες πολλες φωτογραφιες!!! :up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skai-animals

Νεοφερμένος

Η skai-animals αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Τελικα το αποφασισα!
Θα παρω τη Nikon D5000 στο Kit που κυκλοφορει.Σημερα μαλλον θα περασω απο το multirama γιατι απο οτι ειδα εχει την καλυτερη προσφορα.

πολύ καλή εταιρία η nicon σε φακούς και φωτογραφικά.
εγώ χρησιμοποιώ την ίδια nikon που επέλεξες και την canon eos digital με φανταστική νάλυση και η 2 αν και η nikon δεν έχει καλό ζουμ(18-55 μόνο)... για πολύ κοντινά η nicon θέλει τηλεφακό...και οι δύο όμως έχουν φοβερή ανάλυση και καλό μενού.σε γενικές γραμμές όμως θεωρώ την canon κορυφή...(αν και δεν ξέρω για τι χρήση την θες):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skai-animals

Νεοφερμένος

Η skai-animals αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Την εχωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!
Απο οτι καταλαβατε,εχω στα χερια μου τη Nikon D5000.Με εκανε να μετανιωσω που τοσα χρονια φωτογραφιζα με compact.Προς το παρον τη δουλευω στο αυτοματο και καταφερα μονο βραδυ να τη δοκιμασω,αλλα ευελπιστω να σας βαλω συντομα μερικες φωτογραφιες τραβηγμενες απο αυτη,και να αρχισω να πειραματιζομαι.:up:

α, δεν έφτασα στο τέλος του ποστ! ευχομαι με υγεία η νέα μηχανή και καλές καλυτεχνίες! είναι μια καλή επιλογή, καθώς έχει ένα πολύ καλό μενού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Με τι προσπαθείς να τα ανοίξεις; Δοκίμασες με winrar ή winzip?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
πως δε δοκίμασα;
βσκ μου τα στείλανε και προσπαθώ τόση ώρα να τα ανοίξω
μήπως παίζει ρόλο το ότι είναι unpacked size τα αρχεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ουχ, δεν το ξέρω αυτό. Υπομονή, κάποιος θα βρεθεί από εδώ να ξέρει να σου πει. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
ρε παιδιά δν μπορώ να ανοίξω MIME files ξέρετε τι μπορεί να παίζει;:(
https://www.fileinfo.com/extension/mime


Για το πληκτρολογιο ευχαριστω παιδια, αλλα μου εδωσε την λυση ο καθηγιτης μου της πληροφορικης προτου προλαβετε εσεις (οινοπνευμα και βαμβακι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drf

Νεοφερμένος

Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Την εχωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!
Απο οτι καταλαβατε,εχω στα χερια μου τη Nikon D5000.Με εκανε να μετανιωσω που τοσα χρονια φωτογραφιζα με compact.Προς το παρον τη δουλευω στο αυτοματο και καταφερα μονο βραδυ να τη δοκιμασω,αλλα ευελπιστω να σας βαλω συντομα μερικες φωτογραφιες τραβηγμενες απο αυτη,και να αρχισω να πειραματιζομαι.:up:

τέλεια!!! μεγιές μεγιές και καλό φως! ;)

Ευχαριστω πολυ πολυ!Κανω σαν χαζο (παρομοιωση ειναι,δεν αιμαι κιολας:P),χτες βγηκα για καφε και την πηρα μαζι μου!

αυτό δεν είναι πρόβλημα , πρόβλημα γίνεται εάν αρχίζεις να κοιμάσαι μαζί της :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Μπα,κοιμουνται και οι γατες μαζι μου οποτε δεν το ρισκαρω!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top