Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 577)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

George P.

Νεοφερμένος

Ο George P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Δεν θεωρώ κακό, οι ομοφυλόφιλοι να έχουν την ελευθερία των επιλογών τους και να μην "γκετοποιούνται" γι` αυτές. Αυτό που με ενοχλεί, είναι το γεγονός, πως μοιάζουν να λειτουργούν ως "κίνημα" και ως τέτοιο, επιχειρούν μέσα από την καταπολέμηση της "θυματοποίησής" τους, να εγκαθιδρύσουν μια νέα άποψη περί ορθότητας, που θέλει την ομοφυλλοφιλία να αποτελεί έως και "πρότυπο" για τους νέους...
Αυτό με ενοχλεί. Το βρίσκω εντελώς λάθος, έως και δόλιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LongTom

Νεοφερμένος

Ο LongTom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Αφήστε τους να κάνουν ότι θέλουν με το θέμα του γάμου.
Όλοι έχουν δικαίωμα στην ευτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Θεωρώ πιο σωστό να τους επιτραπεί πολιτικός γάμος και όχι απλά ένα σύμφωνο συμβίωσης, εφόσον ο γάμος δίνει περισσότερα δικαιώματα από αυτό.
Κι αυτό, ανεξάρτητα του τι κάνουν οι περισσότερες χώρες! (που θα πεταχτεί ο Άγγελος να επισημάνει :P )


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κι αυτό, ανεξάρτητα του τι κάνουν οι περισσότερες χώρες! (που θα πεταχτεί ο Άγγελος να επισημάνει :P )
με προλαβες..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Αν παραβούμε τους κανόνες της φύσης τότε... θα πέσει ο ουρανός στα κεφάλια μας ... Καταλαβαίνω πως είναι της μόδας το ομοφυλοφιλίκι... Αλλά ρε παιδιά και γάμους και βαφτίσεις και κηδείες ... ε όχι... στην Σπιναλόνγκα, στην Σπιναλόνγκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Αν παραβούμε τους κανόνες της φύσης τότε... θα πέσει ο ουρανός στα κεφάλια μας ... Καταλαβαίνω πως είναι της μόδας το ομοφυλοφιλίκι... Αλλά ρε παιδιά και γάμους και βαφτίσεις και κηδείες ... ε όχι... στην Σπιναλόνγκα, στην Σπιναλόνγκα...

Σωστα!:D:D Να τους απαγορευσουμε και καθε επαφη με τον υπολοιπο κοσμο!:redface: Καπου ακουσα λεει οτι ειναι κολλητικο αυτο που εχουν..:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Αν παραβούμε τους κανόνες της φύσης τότε... θα πέσει ο ουρανός στα κεφάλια μας ... Καταλαβαίνω πως είναι της μόδας το ομοφυλοφιλίκι... Αλλά ρε παιδιά και γάμους και βαφτίσεις και κηδείες ... ε όχι... στην Σπιναλόνγκα, στην Σπιναλόνγκα...
Στη Σπιναλόνγκα οι μιασμένοι παντρεύονταν, έκαναν και παιδιά. Λες φίλε μου η γονιμότητα αυτή να μεταβιβαστεί και στους νέους λεπρούς τους οποίους οραματίζεσαι να δημιουργήσεις;; Θα τους επέτρεπες τους γάμους και τις υιοθεσίες στο Νησί, ή πάλι θα σου φαινόταν ως παραβίαση της φύσης; :sly:

Τέλος (και κυριότερο): Είσαι της άποψης να μην κηδεύονται καν οι ομοφυλόφιλοι; :eek: Δηλαδή τι ρε φίλε, να τους πετάμε στα σκυλιά; Καμμία λύπηση δεν έχει η σκληρή ψυχή σου για τα έρμα τα ζώα; Μήπως να τους δωρίζουμε στα νεκροτομεία; Φαντάζεσαι τι είδους γιατρούς θα βγάζαμε έτσι; :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Σωστα!:D:D Να τους απαγορευσουμε και καθε επαφη με τον υπολοιπο κοσμο!:redface: Καπου ακουσα λεει οτι ειναι κολλητικο αυτο που εχουν..:worry::worry:
Το μάτι, το άλλο μάτι βλέπει, μα τον εαυτό του παραβλέπει.
Εγώ πάλι κάπου άκουσα, οτι η εξάπλωση της παραφύση συνεύρεσης δύο ανδρών, ομογενοποιεί και κάνει τον άνδρα να μην βγάζει εκείνο το αντριλίκι που κάνει τις γυναίκες να παθαίνουν κάτι, αλλά και τους άνδρες που βρεθούν αντιμέτωποι, να μη τους υπολογίζουν.
Επίσης έχω ακούσει, οτι η ομοφυλοφιλία στην σύγχρονη κοινωνία, σε κάποιους κύκλους επιβάλλεται. Πάντα με "πολιτισμένο τρόπο".
Εξ' άλλου με την πρώτη φορά δεν γίνεσαι ομοφυλόφιλος!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Το μάτι, το άλλο μάτι βλέπει, μα τον εαυτό του παραβλέπει.
Εγώ πάλι κάπου άκουσα, οτι η εξάπλωση της παραφύση συνεύρεσης δύο ανδρών, ομογενοποιεί και κάνει τον άνδρα να μην βγάζει εκείνο το αντριλίκι που κάνει τις γυναίκες να παθαίνουν κάτι, αλλά και τους άνδρες που βρεθούν αντιμέτωποι, να μη τους υπολογίζουν.
Επίσης έχω ακούσει, οτι η ομοφυλοφιλία στην σύγχρονη κοινωνία, σε κάποιους κύκλους επιβάλλεται. Πάντα με "πολιτισμένο τρόπο".
Εξ' άλλου με την πρώτη φορά δεν γίνεσαι ομοφυλόφιλος!


:confused: Μπα?Ομοφυλόφιλος γίνεται κανεις από την επαφή και μετά?
Αυτό μου θυμίζει την ηλίθια σκηνή του πατέρα που τρέχει το μικρό στις π******ς και μετά από μια ώρα ο μικρός "έγινε άντρας"

Οδηγός Υγείας για άτομα κάτω των 15,ή και πάνω σε αρκετές ακόμα περιπτώσεις:

Το αν θα γίνεις ομοφυλόφιλος

1)Δεν το διαλέγεις
2)Δεν το κανεις για σπάσιμο στους γονεις σου
3)Δεν το κάνεις επειδή έχεις ψυχολογικά
4)Δεν το κανεις για τα λεφτά (εννοώ αν όντως είσαι)

Το χει διαλέξει από πριν η φύση για σένα.(Οχι εσενα προσωπικά,γενικότερα)

Και φυσικα:Η ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ ΔΕΝ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ.Ετσι νιώθουν όσοι δεν μπορουν να δεχθουν τη διαφορετικότητα.Ξεπεράστε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
:confused: Μπα?Ομοφυλόφιλος γίνεται κανεις από την επαφή και μετά?
Αυτό μου θυμίζει την ηλίθια σκηνή του πατέρα που τρέχει το μικρό στις π******ς και μετά από μια ώρα ο μικρός "έγινε άντρας"

Οδηγός Υγείας για άτομα κάτω των 15,ή και πάνω σε αρκετές ακόμα περιπτώσεις:

Το αν θα γίνεις ομοφυλόφιλος

1)Δεν το διαλέγεις
2)Δεν το κανεις για σπάσιμο στους γονεις σου
3)Δεν το κάνεις επειδή έχεις ψυχολογικά
4)Δεν το κανεις για τα λεφτά (εννοώ αν όντως είσαι)

Το χει διαλέξει από πριν η φύση για σένα.(Οχι εσενα προσωπικά,γενικότερα)

Και φυσικα:Η ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ ΔΕΝ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ.Ετσι νιώθουν όσοι δεν μπορουν να δεχθουν τη διαφορετικότητα.Ξεπεράστε το.
Ενημερωτικός οδηγός ταύτισης ή μη με το φύλλο σου:
1. ψάξε αν είσαι άνδρας.
2. μη τσιμπάς το τυράκι σαν μεταλλαγμένο ποντικάκι!
3. αυτό που σου λέω να ψάξεις, δε το βρίσκεις σίγουρα κοιτάζοντας γκέυ τσόντες, αλλά ούτε και τσόντες.
Είναι σαν το ποδήλατο. Το μαθαίνεις αργά - αργά και εκεί είναι η ομορφιά του, που όσοι την γνώρισαν δεν άφησαν τα νώτα τους ποτέ εκτεθειμένα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Ενημερωτικός οδηγός ταύτισης ή μη με το φύλλο σου:
1. ψάξε αν είσαι άνδρας.
2. μη τσιμπάς το τυράκι σαν μεταλλαγμένο ποντικάκι!
3. αυτό που σου λέω να ψάξεις, δε το βρίσκεις σίγουρα κοιτάζοντας γκέυ τσόντες, αλλά ούτε και τσόντες.
Είναι σαν το ποδήλατο. Το μαθαίνεις αργά - αργά και εκεί είναι η ομορφιά του, που όσοι την γνώρισαν δεν άφησαν τα νώτα τους ποτέ εκτεθειμένα.:)

Αν μην τι αλλο θα χαρακτηριζα το μηνυμα σου προσβλητικο!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
@ Μάξιμος

[...]
Anyway ο καθένας κάνει Μάξιμε ότι θέλει στο κρεβάτι του και δεν είναι κανείς μας Κριτής για να δημιουργήσει αισθήματα φόβου αποστροφής ή θαυμασμού για αυτή την σεξουαλική επιθυμία των συμπολιτών του. Είναι και τα τρία εξίσου ανόητα. Βλέπω να προβάλλεις τα δύο πρώτα με ιδιαίτερη θέρμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Σκέφτηκα την ακόλουθη μέθοδο εντοπισμού ομοφυλόφιλων:
1)Αξιολόγηση της περιεκτικότητας των εντερικών αερίων σε υδρόθειο
2)Μέτρηση με ντεσιμπελόμετρο της ηχητικής έντασης της εξαέρωσης

Μια βρομερή και ηχηρή εξαέρωση, είναι αναμφίβολα μια πράξη που περιέχει αντριλίκι και σηματοδοτεί τον alpha male.

Όσοι αποτυγχάνουν συστηματικά σε αυτό το τεστ, θα μπαίνουν σε λίστα υπόπτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Σκέφτηκα την ακόλουθη μέθοδο εντοπισμού ομοφυλόφιλων:
1)Αξιολόγηση της περιεκτικότητας των εντερικών αερίων σε υδρόθειο
2)Μέτρηση με ντεσιμπελόμετρο της ηχητικής έντασης της εξαέρωσης

Μια βρομερή και ηχηρή εξαέρωση, είναι αναμφίβολα μια πράξη που περιέχει αντριλίκι και σηματοδοτεί τον alpha male.

Όσοι αποτυγχάνουν συστηματικά σε αυτό το τεστ, θα μπαίνουν σε λίστα υπόπτων.


:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Γεια σου ρε Jesus μαγκα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Το κωλοβυθόμετρο πώς και δεν το σκέφτηκες Διδάσκαλε; :confused: Τη σουφρομέτρηση; :hehe:

Σίγουρα όμως η δική σου μέθοδος προχωρά πιο βαθιά, στο κέντρο της ύπαρξης, απόδειξη ότι εν πνεύματι ομίλησες!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Μαλιστα ωραιο χιουμορ ποιοτικο και με ωραιες εκφρασεις !!!!!!!!!!!!!! Μηπως να σκεφτοσασταν πως θα ενιωθε καποιος αν διαβαζε οσα γραφετε και ανηκε σε αυτη την κατηγορια λεω μηπως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
δεν ειναι κολλητικο αλλα δεν ειναι κακο να προσπαθω να περασω οτι ειναι νορμαλ ενας τροπος ζωης που δεν συμβαδιζει με την ζωη ???δηλαδη το να βλεπεις χερακι χερακι ιδιου φυλου ανθρωπους ?? ειναι παρανορμαλ!! στο κρεβατι σου κανε οτι θες ... φερε αραπαδες κινεζους πακιστανους δεν με νοιαζει ... αλλα στο δημοσιο βιο δεν μπορεις να απαιτεις να εχεις οτι εχουν και οι αλλοι ... γιατι μετα αλλοιωνουμε την ζωη μας και την κοινωνια μας .
θα σου αρεσε εσενα να κατεβαινω γυμνος στο δρομο γιατι εγω ετσι κυκλοφορω στο σπιτι μου ??
θα σου αρεσε να παιρνω το οπλο μου και να πυροβολω το απογευμα περιστερια γιατι μου αρεσει ??
θα σου αρεσε να περπαταω στο δρομο της τσιμισκη γιατι δεν μου αρεσει το πεζοδρομιο ?
η ελευθερια σου σταματα εκει που αρχιζει η δικια μου ... !!
συμφωνεις? δεν μπορεις επειδη καποιος ειναι ομοφυλοφιλος να το δειχνει κιολας .. γιατι δεν θελω εγω να τα βλεπει το παιδι μου . ας μεγαλωσει και ας καταλαβει μονος του . δεν χρειαζεται να του τονιζουμε οτι ειναι νορμαλ το παρανορμαλ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
δεν ειναι κολλητικο αλλα δεν ειναι κακο να προσπαθω να περασω οτι ειναι νορμαλ ενας τροπος ζωης που δεν συμβαδιζει με την ζωη ???δηλαδη το να βλεπεις χερακι χερακι ιδιου φυλου ανθρωπους ?? ειναι παρανορμαλ!! στο κρεβατι σου κανε οτι θες ... φερε αραπαδες κινεζους πακιστανους δεν με νοιαζει ... αλλα στο δημοσιο βιο δεν μπορεις να απαιτεις να εχεις οτι εχουν και οι αλλοι ... γιατι μετα αλλοιωνουμε την ζωη μας και την κοινωνια μας .
θα σου αρεσε εσενα να κατεβαινω γυμνος στο δρομο γιατι εγω ετσι κυκλοφορω στο σπιτι μου ??
θα σου αρεσε να παιρνω το οπλο μου και να πυροβολω το απογευμα περιστερια γιατι μου αρεσει ??
θα σου αρεσε να περπαταω στο δρομο της τσιμισκη γιατι δεν μου αρεσει το πεζοδρομιο ?
η ελευθερια σου σταματα εκει που αρχιζει η δικια μου ... !!
συμφωνεις? δεν μπορεις επειδη καποιος ειναι ομοφυλοφιλος να το δειχνει κιολας .. γιατι δεν θελω εγω να τα βλεπει το παιδι μου . ας μεγαλωσει και ας καταλαβει μονος του . δεν χρειαζεται να του τονιζουμε οτι ειναι νορμαλ το παρανορμαλ!!

Seriously dude?

1. Τι σε πειράζουν πάλι οι "αραπάδες, κινέζοι, πακιστανοί" στο κρεβάτι κάποιου; Λες και είναι καμιά διαστροφή το λες!
2. "Στο δημόσιο βίο δεν μπορείς να απαιτείς ότι έχουν και οι άλλοι". Γιατί, στο πηγάδι κατούρησαν οι gay; Είναι πολίτες β' κατηγορίας;
3. "Η ελευθερία σου σταματά εκεί που αρχίζει η δικιά μου". Οκ, δεν είπε κανείς ότι θα σε βιάσει, chill out.
4. Δηλαδή συγκρίνεις το να είσαι gay με επικίνδυνες και/ή παράνομες συμπεριφορές;
5. Αν δεν σου αρέσει αυτό που βλέπεις, τότε να μην κοιτάς. So simple.
6. Το παιδί σου δεν πρόκεται να γίνει gay αν δει δύο άντρες να περπατάνε χέρι-χέρι, μην αγχώνεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
δεν ειναι κολλητικο αλλα δεν ειναι κακο να προσπαθω να περασω οτι ειναι νορμαλ ενας τροπος ζωης που δεν συμβαδιζει με την ζωη ???δηλαδη το να βλεπεις χερακι χερακι ιδιου φυλου ανθρωπους ?? ειναι παρανορμαλ!! στο κρεβατι σου κανε οτι θες ... φερε αραπαδες κινεζους πακιστανους δεν με νοιαζει ... αλλα στο δημοσιο βιο δεν μπορεις να απαιτεις να εχεις οτι εχουν και οι αλλοι ... γιατι μετα αλλοιωνουμε την ζωη μας και την κοινωνια μας .
Τα παραπάνω τα γράφεις με βασικό γνώμονα την ιδέα περί "φυσιολογικότητας". Ωστόσο η έννοια αυτή είναι αρκετά και από πολλούς παρεξηγημένη. Θα ήθελα να τονίσω ότι φυσιολογικό ΔΕΝ είναι αυτό που επιλέγει η πλειοψηφία. Όπως στη γραμματική κάθε κανόνας έχει και τις εξαιρέσεις του, ωστόσο κι αυτές οι εξαιρέσεις θεωρούνται ως φυσιολογικές. Αντίθετα, αφύσικο θα ήταν να γράψω μια φράση ως εξής: "Ποια είναι η διαφορά μεταξύ ενός πουλιού; Έχει δύο πόδια εκ των οποίων το ένα!!". :clapup:

Επεκτείνοντας το παράδειγμά μου σε πιο βιολογικά πλαίσια, θα σου έλεγα ότι το μουλάρι προέρχεται από την "αφύσικη" ένωση δύο ατόμων από διαφορετικό είδος (πράγμα που στον άνθρωπο έχει ως ανάλογό του την κτηνοβασία). Ωστόσο ο "απαγορευμένος" καρπός της "ανίερης" ένωσης είναι υγιής και βιώσιμος, αν και όχι γόνιμος. Κυκλοφορεί λοιπόν ελεύθερα μεταξύ των υπόλοιπων τετράποδων, κουνώντας με περηφάνια τα μεγάλα αυτιά του, ενώ κανένας γάιδαρος δεν κλείνει τα μάτια στο γιο του, ώστε να μην μάθει ο συφοριασμένος ότι είναι δυνατόν να συνουσιάζεται και με φοράδες. Φοβάμαι πως η άποψη περί φυσιολογικότητας την οποία έχεις είναι δυστυχώς πολύ στενή και βάση μόνο κοινωνικών και όχι βιολογικών ορισμών.

Θα ήθελα επίσης να σου επισημάνω ότι ακριβώς με τα ίδια επιχειρήματα θα κατακεραύνωνε ένας εμβρόντητος πατέρας των '60s, ο Λάμπρος Κωνσταντάρας ή ο Διονύσης Παπαγιαννόπουλος των ελληνικών ταινιών εποχής, τους μαλλιάδες και παρδαλούς που χόρευαν σέηκ και κουνιόνταν με άσεμνο τρόπο, αγόρια με κορίτσια μαζί, αντί να χορέψουν κανένα λεβέντικο καλαματιανό. Παρομοίως και ο αυστηρός Σπύρος Καλογήρου (επί του καναπέως...) θα εξεγείρετο στην ιδέα ότι η κόρη του βγήκε ραντεβού με κάποιον νέο που δεν της τον είχε διαλέξει ο ίδιος...:D:P

η ελευθερια σου σταματα εκει που αρχιζει η δικια μου ... !!
Έχεις σκεφτεί ποτέ ότι και η δική σου ελευθερία σταματά εκεί που αρχίζει η δικιά του; Υπ' αυτό το πρίσμα η παραπάνω κοινοτοπία σταματά να έχει τελικά το οποιοδήποτε νόημα.

συμφωνεις? δεν μπορεις επειδη καποιος ειναι ομοφυλοφιλος να το δειχνει κιολας ..
Η ελεύθερη έκφραση και ανάπτυξη της προσωπικότητας αποτελεί αναφαίρετο δικαίωμα του κάθε πολίτη από το 1974 κι εντεύθεν, βάσει του και μέχρι σήμερα ισχύοντος Συντάγματος του Ελληνικού Κράτους. Με ποιο δικαίωμα το αμφισβητείς και επιθυμείς να το αναιρέσεις, από φορολογούμενους όσο κι εσύ πολίτες; :confused:

Με την ίδια λογική την οποία χρησιμοποιείς, την δική μου αισθητική χαλάει κι ένας άντρας πολλά βαρύς κι ασήκωτος, όπως και μια γκόμενα τύπου Μπάρμπυ, ή "η κατάρα της ξανθιάς". Δεν θα ήθελα το παιδί μου να βλέπει τούτες τις αποτρόπαιες μορφές, μην τυχόν και γίνει σαν τα μούτρα τους (λέμε τώρα παράδειγμα). Θα είχα δικαίωμα κατά τη γνώμη σου να τους απαγορεύσω την έκφραση εκτός των τοίχων του σπιτιού τους; Θα μπορούσα να απαιτήσω να κλείσουν τα σκυλάδικα επειδή εγώ ακούω κλασική μουσική και θεωρώ τούτη την διασκέδαση επιεικώς χυδαία; Θα μπορούσα ν' απαιτήσω την απόσυρση όλων των δίσκων Heavy Metal επειδή η μουσική τους δεν απαντάται στη φύση και παίζεται με ηλεκτρικά όργανα, ή επειδή τα εξώφυλλά τους βρίθουν από διάφορες ακρότητες και σατανιστικά σύμβολα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ενημερωτικός οδηγός ταύτισης ή μη με το φύλλο σου:
1. ψάξε αν είσαι άνδρας.
2. μη τσιμπάς το τυράκι σαν μεταλλαγμένο ποντικάκι!
3. αυτό που σου λέω να ψάξεις, δε το βρίσκεις σίγουρα κοιτάζοντας γκέυ τσόντες, αλλά ούτε και τσόντες.
Είναι σαν το ποδήλατο. Το μαθαίνεις αργά - αργά και εκεί είναι η ομορφιά του, που όσοι την γνώρισαν δεν άφησαν τα νώτα τους ποτέ εκτεθειμένα.:)

Οποιες απορίες είχα σε σχέση με το σεξ,τις έχω συζητήσει με τον πατέρα μου.Χμ,για να σκεφτώ,αν γινόμουν gay δε θα είχε κάτι μαζί μου.Λες να είναι κι αυτός gay?Κατι λαθος πρεπει να γινεται για να κανε εμενα κι αλλα τρια.Λες να γινουμε κι οι τρεις γιοι gay?Ελεος δηλαδη.

Ποιός σου είπε πως έχω ένα συνήθειο να βλέπω τσόντες,και μάλιστα gay τσόντες.Ποιός σου είπε πως τη βρίσκω όταν βλέπω άντρες χεράκι χεράκι?Ποιος σου είπε πως σε εναν κλειστο χώρο αν με βαζαν με ομοφυλοφιλους,θα έβρισκα το θεαμα αισθητικό?

Αλλά τα πραγματικά @@ τα έχει κανεις όταν μαθαίνει να δέχεται πως κάποιος γεννήθηκε διαφορετικός από εμένα,κι εσένα (σε αυτόν τον τομέα πρέπει καλώς ή κακώς να μας βάλω στην ιδια κατηγορία)και δεν μπορεί να κάνει τίποτα για αυτό,καθώς η φύση διάλεξε γι'αυτόν.

Εχεις αναρωτηθει γιατί οι πιο πετυχημένοι σχεδιαστές μόδας είναι gay?Γιατί έχουν το μυαλό και τις επιθυμίες μιας γυναίκας.Είναι ένα μυαλό γυναίκας φίλε στο σώμα ενός άντρα.Οταν τα φυλοσύνδετα γονίδια (σχετίζονται με το φυλο) κανουν κουμάντο,δεν αποφασιζεις εσυ,ουτε εγω ουτε κανένας.

Εγώ κι εσυ και η πλειοψηφια είμαστε οι κωλόφαρδοι της υποθεσεις.Μεγαλώνουμε,μπορουμε και χρησιμοποιουμε το σώμα μας με τις προδιαγραφες της φυσης,κανουμε οικογενειες,δεν ειμαστε στιγματισμενοι.

Με τον ή την ομοφυλοφιλη ομως δε συμβαινει το ίδιο.Μυαλο και σωμα δε συμβαδιζουν.Ενας ομοφυλοφιλος μπορεί να πάει με γυναικα και να υπάρξει κι εκσπερμάτωση,ε και,έγινε straight?Αν κάποιοι βιασουν εναν ετεροφιλοφιλο θα γίνει ομοφυλοφιλος?Τι τρόπος σκέψης είναι αυτός?

Πιστεύεις οτι ο ομοφυλοφιλος διαλεξε να γεννηθει ετσι?Κι αφου δεν το διαλεξε τι να κανει να αυτοκτονησει,η να συμβιβαστει με το οτι θα πρεπει να θεωρειτε κατώτερος?Γιατι να πρεπει να διαλεξει ενα απο τα δυο?


Και γίνεσαι γραφικος οταν καθε φορα που συμμετεχω το πας στη σεξουαλικη μου ταυτοτητα.Τι περιμενετε να πω,πως ναι κατα βαθος ειμαι ενας κρυφος ομοφυλοφιλος που καταπιεζόταν?Για ονομα του Θεού συνειδητοποιείστε πως δεν πρέπει να είναι κανεις gay για να σκεφτεται τους συνανθρώπους του ως ανθρωπους και μονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top