• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Η γνώμη σας για την πλαστική Χειρουργική

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν βρίσκω κάτι άσχημο στην φωτογραφία του Ζεράρ που έβαλες swamps, εκτός αν μου συμβαίνει αυτό όπως έγραψα και με το Σαρκοζί, επειδή τους έχουμε συνηθίσει και τους γνωρίζουμε. Αν έβλεπα τέτοια χαρακτηριστικά σαν του Ζεράρ ή του Σαρκό σε γυναίκα φυσικά θα με χάλαγε πολύ. Σε άντρες όμως δεν είναι άσχημα αυτά τα χαρακτηριστικά, αυτή είναι η αισθητική μου άποψη. Αντιθέτως όταν βλέπω τον Μάικλ Τζάκσον πριν του πέσουν οι μύτες, ε συγνώμη, θα αντιγράψω αυτό που είπε κάποτε ο Δημήτρης Ιατρόπουλος "πιο πολύ γκόμενα είναι αυτός παρά η αδελφή του η Λατόγια". Δεν έχει τέλεια χαρακτηριστικά ; Θέλω απάντηση. Το τέλειο στην περίπτωση Τζάκσον είναι όμορφο ;

Το παρόν μήνυμα προήλθε από το θέμα "Ρινοπλαστική"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Θέλω απάντηση. Το τέλειο στην περίπτωση Τζάκσον είναι όμορφο ;
Αγαπητέ μου θέλει και ερώτημα? Μα και βέβαια δεν είναι όμορφο



Είχα αναφέρει σε ενα παλαιότερο ποστ μου οτι επειδή κάποιοι stars του hollywood και άλλοι διάφοροι που ασχολούνται με την Show Biz κάνουν αλλαγές στην εμφάνιση τους δεν πρέπει να επηρεαζόμαστε απο αυτούς. Μου απαντάει κάποιος λοιπον ότι όλοι εμείς που φτιασιδωνομαστε με μακιγιάζ κρέμες, βαφές κ.τ.λ το κανουμε επειδή θα αισθανθούμε καλύτερα με τον εαυτό μας και όχι επειδή επηρεαζόμαστε απο άλλους και εχω να πω κάτι σε αυτό πάνω

Όλοι μπορεί να έχουμε επηρεαστεί απο εικόνες, πρότυπα ομορφιάς και να μην το συνειδητοποιουμε καθόλου.Βομβαρδιζόμαστε καθημερινά με διαφημίσεις, πρότυπα ομορφιάς τέλειες αναλογίες, αν όλα αυτά δεν υπήρχαν θα παίρναμε την απόφαση τόσο εύκολα να κάνουμε κάτι? Ίσως και όχι. Μια λέξη μια εικόνα ενα περιστατικό που μας πλήγωσε μπορεί να καρφωθεί τόσο πολύ μέσα μας στο υποσυνείδητο μας και να μην το καταλαβαίνουμε καθόλου!Οπότε είναι πολύ πιθανόν να κάνουμε αλλαγες στον εαυτό μας μικρές η μεγάλες επειδή απο κατι έχουμε επηρεαστεί και δεν το συνειδητοποιούμε. Το υποσυνείδητο μόνο με ψυχανάλυση μπορούμε να το ερευνήσουμε,οπότε καλό θα ήταν να επισκεφθούμε εναν ψυχολόγο ο οποίος θα μας βοηθήσει να βρούμε την αιτία της ανάγκης μας να αλλάξουμε κάτι (χωρίς να σημαίνει απαραίτητα οτι έχουν ψυχολογικά προβλήματα οι άνθρωποι που αλλαζουν κάτι στην εμφάνιση τους)Ίσως και να δούμε την αντικειμενική αλήθεια με αυτόν τον τρόπο.

Dr StrLove έβαλα και το υπόλοιπο κείμενο στην απαντηση που σου εδωσα για να μην γράφω άλλο ποστ.:D

Το παρόν μήνυμα προήλθε από το θέμα "Ρινοπλαστική"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Για αλλη μια φορα δεν καταλαβαινω γιατι ενοχλει καποιους που καποιοι αλλοι θελουν ν'αλλαξουν κατι στον εαυτο τους!
Αν εγω για παραδειγμα δεν ειχα καποιο προβλημα με το διαφραγμα μου για ποιο λογο να εμπαινα σε καποιο forum με αναλογο θεμα?
Aπλα για να την πω σε καποιον αλλον?
Γιατι να χαλασω την καρδια καποιου ανθρωπου?
Μηπως ζηλευω?
Μηπως απλα ειμαι κακια?
Δε θα το εκανε κανεις που σεβεται πρωτα απ'ολα τον εαυτο του!
Ακομη κ αν απλα ειναι ματαιοδοξος ο οποιος σκεφτεται να κανει μια τετοια επεμβαση ειναι δικαιωμα του κ καλα κανει!
Δεν ενοχλει κανεναν!
Οποιος ενοχλειται με την ρινοπλαστικη ας μη κανει κ οποιον ενοχλει το αν εγω για παραδειγμα σκεφτομαι να κανω ρινοπλαστικη, διαφραγμα ή να βαλω 3ο ματι δικαιωμα μου ειναι κ οσο κ να το σχολιασει αρνητικα καποιος απλα θα δειξει ποσο μικροψυχος ειναι!
Ευχαριστωωωωωω!!!! :)

Μάλισταααα...

Δηλαδή, εάν κατάλαβα καλά, εμείς που μπήκαμε μέσα στο θέμα χωρίς να έχουμε πρόβλημα...πώς το είπες; ...με το διάφραγμά μας (απλός ευφημισμός φυσικά), έχουμε κατά σειρά υποπέσει στα ακόλουθα αμαρτήματα: Θέλουμε να τη λέμε στους άλλους και να τους χαλάμε τις καρδιές. Ζηλεύουμε (τι άραγε, τη μύτη πριν ή μετά ;). Είμαστε απλά κακοί. Δεν σεβόμαστε τον εαυτό μας. Όποιος μάλιστα σχολιάσει αρνητικά, κατά πώς έχει το δικαίωμα, είναι από πάνω και μικρόψυχος. Η ασχήμια δεν βρίσκεται στη μύτη αγαπητή μου και η συμπεριφορά σου το αποδεικνύει περίτρανα.

Σεβαστή η άποψη σας Great Chaos, DrStrangeLove, _daemon_ και Δεσμώτη (ελπίζω να μην ξέχασα κανέναν), αλλά προσπαθήστε να συνειδητοποιήσετε ότι:
1. Υπάρχουν και άνθρωποι με διαφορετική άποψη από εσάς και αυτό δεν την καθιστά απαραίτητα λάθος.
2. Το παρόν θέμα έχει ως κύριο στόχο να βοηθήσει άτομα που έχουν αποφασίσει να κάνουν ρινοπλαστική. Υπάρχει άλλο θέμα για το αν είναι καλή ιδέα οι πλαστικές επεμβάσεις, οπότε θα σας παρακαλούσα να εκφράσετε τις ενστάσεις σας εκεί. Εδώ απλώς δύσκολεύετε όσους θέλουν να διαβάσουν πληροφορίες και εμπειρίες.
3. Το να εκθέτει κάποιος μια εμπειρία του ανιδιοτελώς, για να βοηθήσει άλλα άτομα να μην πέσουν στα ίδια λάθη με εκείνον, και εσείς να τον κατακρίνετε είναι τουλάχιστον αγενές. Οσοι διαβάζουμε, ενήλικες είμαστε (κι όσοι δεν είναι χρειάζονται συγκατάθεση γονέα για να την κάνουν), έχουμε την κρίση να αξιολογήσουμε τα όσα διαβάζουμε.

1. Αυτό να το πεις στους υπερευαίσθητους που δεν ανέχονται την παραμικρή διαφορετική άποψη περί των επιλογών τους. Ούτε βρίσαμε κανέναν, ούτε θίξαμε. Τη γνώμη μας είπαμε και συγνώμη κιόλας δηλαδή που κάναμε τέτοιο ατόπημα. Αν θέλουν οι φίλοι μας χειροκρότημα, λυπάμαι, αλλά προσωπικά δεν είμαι το κατάλληλο άτομο.

2. Δηλαδή όταν ένας άνθρωπος μας περιγράφει μια ολόκληρη οδύσσεια που πέρασε λόγω της τρομερά άσχημης, όπως ο ίδιος έλεγε, μύτης του και ξαφνικά βλέπω μια μύτη που κατά τη γνώμη μου είναι ωραία, τι θα έπρεπε να κάνω; Να πάω στο ξεκάρφωτο και να ποστάρω στο άλλο θέμα; Εδώ βάζει τις εικόνες, εδώ θα πούμε τη γνώμη μας!!

3. Το να διαφωνώ με την επιλογή κάποιου και να τη θεωρώ υπερβολική και αχρείαστη, είναι αγένεια, ενώ το να με χαρακτηρίζουν ως εξυπνάκια, ανώριμο, επιπόλαιο, μικρόψυχο, κακό και ζηλόφθονο, το να μου λένε κατάμουτρα πως είμαι κακομούτσουνος γι' αυτό τα λέω αυτά, κλπ είναι είναι σωστό; Τι έχουμε εδώ μέσα γκέτο των μυταράδων δηλαδή; :P:D

Τέλος, γιατί το να ενθαρρύνουμε κάποιους να καταφύγουν σε κατά τα φαινόμενα επικίνδυνες, οδυνηρές και πολυδάπανες επεμβάσεις αποτελεί βοήθεια, ενώ το να τους αποθαρρύνουμε αγένεια; Εδώ μέσα, όπου οι κίνδυνοι της επέμβασης αλλά και η ακαταλληλότητα πολλών γιατρών περιγράφονται γλαφυρά, δεν είναι ο κατάλληλος χώρος να ασκήσει κανείς κριτική; Εγώ προσωπικά το θεωρώ ως ειλικρινή βοήθεια προς το συνάνθρωπό μου. "Πες μου το κακό μου να με κάνεις να γελάσω, πες μου το καλό μου να με κάνεις να κλάψω", έλεγε ο παππούς μου κι όπως αποδεικνύεται, είχε απόλυτο δίκιο.

Εάν πάλι ο αντίλογος είναι βαρύς στην κατάποση και δυσχερής στη χώνευση, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και ζητώ συγνώμη εάν έφερα κάποιους άθελά μου σε δύσκολη θέση. Ίσως θα έπρεπε όμως να μπει μια προειδοποίηση ώστε εξ αρχής να μην συμμετέχουν άτομα με αντίθετη άποψη...

Το παρόν μήνυμα προήλθε από το θέμα "Ρινοπλαστική"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ramblade

Νεοφερμένος

Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Λοιπον δεν θα σταθω σε τιποτα αλλο απ'αυτο γιατι βαρεθηκα να απανταω σε ολους. Αρχιζουμε κ αναλωνομαστε σε προσωπικες αντιπαραθεσεις παλι.

2. Δηλαδή όταν ένας άνθρωπος μας περιγράφει μια ολόκληρη οδύσσεια που πέρασε λόγω της τρομερά άσχημης, όπως ο ίδιος έλεγε, μύτης του και ξαφνικά βλέπω μια μύτη που κατά τη γνώμη μου είναι ωραία, τι θα έπρεπε να κάνω; Να πάω στο ξεκάρφωτο και να ποστάρω στο άλλο θέμα; Εδώ βάζει τις εικόνες, εδώ θα πούμε τη γνώμη μας!!
Στο δημοτικο με φωναζανε πινοκιο, στο γυμνασιο κορακι κ στο λυκειο ξιφια. Οσο μεγαλωνα, μεγαλωνε κ η μυτη κ χειροτερευαν τα πειραγματα. Ολος ο κοσμος με αναγνωριζε απ'τη μυτη μου κ ερχεσαι εσυ τωρα να τους βγαλεις τρελους κ να μας πεις οτι απο μια φωτογραφια που ειδες, η οποια τραβηχτηκε μες τον καλοκαιρινο ηλιο απ'τα 10 μετρα, εχει σκαναριστει κ μεγενεθυνθει, οτι η μυτη δεν ειχε κανενα προβλημα! Αυτο ειναι σχημα οξυμωρο που λεγαμε κ στα φιλολογικα.

3. Το να διαφωνώ με την επιλογή κάποιου και να τη θεωρώ υπερβολική και αχρείαστη, είναι αγένεια, ενώ το να με χαρακτηρίζουν ως εξυπνάκια, ανώριμο, επιπόλαιο, μικρόψυχο, κακό και ζηλόφθονο, το να μου λένε κατάμουτρα πως είμαι κακομούτσουνος γι' αυτό τα λέω αυτά, κλπ είναι είναι σωστό;
Στο ξαναλεω βρηκες αστοχο παραδειγμα για να εκφρασεις τη γνωμη σου. Αυτος ειναι ο λογος που σου απαντησα ετσι αποτομα.

Τι έχουμε εδώ μέσα γκέτο των μυταράδων δηλαδή; :P:D
... κ ψ*λαραδων. :P

Το παρόν μήνυμα προήλθε από το θέμα "Ρινοπλαστική"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Είναι κρίμα το ότι δεν μπορούμε να βρούμε στις ειδήσεις νέα για τις άλλες τόσες (και παραπάνω) επιτυχημένες πλαστικές επεμβάσεις.

Ωρες,ωρες Γίδι απορώ με τα σχόλια σου.Μα αν δεν ξέρεις τα κακά πρώτα πως θα προστατευτείς?
Το γεγονός οτι ο γιατρός αυτός δεν αναγνώρισε το λάθος του και έκανε ζημιά στο μάτι της κοπέλας,λεει πολλά.Ο γιατρός δεν είναι Θεός και ναι μπορεί να κάνει κάποιο λάθος ΑΛΛΑ να το παραδέχεται.Όχι μόνο έκανε ανεπανόρθωτη ζημιά αλλα δεν παραδεχόταν να δώσει και τα χρήματα για αποζημίωση!Αυτό δεν σου λεει κάτι?Για το ποιον του?
Να προσθέσω οτι έχω δει και άλλες περιπτώσεις αποτυχημένων επεμβάσεων απο τον συγκεκριμένο lifting,κοιλιοπλαστική κ.τ.λ. Μεγάλες ουλές και καθόλου καλή δουλειά.Επίσης εχω δει ρινοπλαστικη.Όλες οι μύτες ενα καλούπι με την κορυφή προς τα επάνω σελωτές.Στην περίπτωση που είναι συμμετρικά τα ρουθούνια αν γίνει σελωτή δεν φαίνεται απαίσια αλλα στην περίπτωση που τα ρουθούνια είναι ασύμμετρα φαίνεται σκέτη αηδία.Ο γιατρός οφείλει να δίνει συμμετρία στα ρουθούνια αν σηκώσει την μύτη η να μην την σηκώνει καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν έκρινα το μήνυμά σου ότι θεώρησα ανούσια την είδηση που παρέθεσες. Ωστόσο σε ένα θέμα σχετικά με τη γνώμη μας για την πλαστική επέμβαση, ένιωσα ότι υπερτερούν τα "κακά μαντάτα". Δεν είναι κακό. Αλλά κακό δεν είναι και το να θέλει να τονίσει κανείς και την άλλη πλευρά.
Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Το πιο σημαντικό και το πιό ομορφο στη ζωή είναι πρώτα απόλα να τα έχουμε καλά με τον εαυτό μας.
Αυτό σαν φράση ακούγεται εύκολο και γρήγορο, όμως στην πράξη πρόκειται για διαδικασία βάναυση, επίπονη και μη ανώδυνη, που παίρνει χρόνια και περνά απο στάδια, στάδια επιβίωσης τα ονομάζω.

Οταν τα έχεις καλά με τον εαυτό σου γνωρίζοντας τις ατέλειες σου τόσο εσωτερικά όσο κι εξωτερικά(το σωμα μας, το πρόσωπό μας είναι και ο καθρέφτης της ψυχής μας, γνωστό βέβαια), στο δυνατό που μπορείς να γνωρίζεις. Κανείς δεν ξέρει τον εαυτό του εξ ολοκλήρου, κανείς ποτέ δεν τον γνωρίζει εντελώς. Ομως μια μικρή ιδέα μπορεί να την έχει.

Κανείς, δευτερευόντως, δεν είναι αναίσθητος. Ηρθαμε στη ζωή καλώς η κακώς με συναισθήματα άλλος σε διαφορετικό βαθμό και κλίμακα απο τον άλλο.
Ο καθένας μας έχει δλυο μυστήρια κουμπιά, το καλό και το κακό.
Αν σου πατήσουν το καλό, αν το βρούν, βγαίνει αυτομάτως και ο καλός εαυτός(για αυτό κι όλοι μας ψάχνουμε ανθρώπους που μας πατούν αυτό το αναθεματισμένο κουμπάκι).
Αν όμως ο άλλος σου πατήσει τον λεγόμενο κάλο, αρχίζουν οι ανησυχίες, τα κόμπλεξ.

Ποιό παιδάκι χοντρό, δεν το είπαν στο σχολείο χοντρό και δε στεναχωρήθηκε?
Κανένα.
Ποιό παιδάκι στο σχολείο το κοροίδεψαν για το ύψος του, τα σπυράκια του, τα χεράκια του, τη τεράστια μύτη του, τα πεταχτά αυτιά του.
Και ποιά γυναίκα ένιωσε καλά όταν της είπαν να χάσει βάρος γιατί έχει γίνει σαν νταλίκα?
Ποιός αντρας ένιωσε καλά όταν γέλασαν με τη καράφλα του?

Πιστεύω πως εκεί που πονάς, εκεί και πρέπει να εστιάσεις.
Αυτό που φοβάσαι εκεί πάνω να πας να πέσεις.
Εχεις μικρό στήθος και σε κομπλάρουν? Δε θα βάλεις σιλικόνη, θα φοράς πιο ανοιχτά μπλουζάκια και θα κάνεις τοπλες στην παραλία γιατί έτσι, γιατί σου αρέσει το στηθάκι σου.
Εχεις μεγάλη κοιλιά και σου αρέσει παράλληλα να τρως?(δε μιλώ για υπερβολές τώρα που έχουν σαν συνέπεια κινδύνους στην υγεία) Κάνε την μαξιλάρι της κοπέλας σου.

Οταν πρόκειται για πρόβλημα υγείας δε το συζητώ καν.
Επίσης ναι, είμαι υπέρ της πλαστικής αλλα της συνειδητοποιημένης.
Τι εννοώ? Νχει συνειδητοποιείσει ο άλλος γιατί το κάνει, το κάνει Γιαυτόν(θέλω να φτιαξω τη μύτη μου γιατί δε στέκει καλά το μακιγιάζ, δε βγαίνω όπως θέλω στις φωτογραφίες πχ) Κι όχι για τον άλλο που τον κοροίδεψε ή τον έκανε να νιώσει άσχημα.

Το κάνει γιατον εαυτό του και παράλληλα κάνει πέρα και τον άλλο.

Δυστυχώς ζούμε σε μια κοινωνία που οι πιο ωραίοι να είμαστε θα μας βρουν κουσούρια. Το ζήτημα είναι εσένα κατά πόσο θα σε επηρρεάσουν και τι θα κάνεις για να μην επηρρεαστείς.

Δύναμη ψυχής το λεω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Γενικά δεν είμαι ενάντια στις πλαστικές επεμβάσεις αλλά χωρίς αυτό να μας οδηγήσει στον εθισμό,έχω μια φίλη που εχει σημάδι στο χέρι της ,δεν είναι πολυ μεγάλο ή έντονο αλλά έχει μεγάλο κομπλεξ,δε φοράει κοντομανικα μπλουζάκια,δεν κάνει μπάνιο στη θάλασσα γιατί νομιζει οτι θα τη κοιταζουν περίεργα και αλλα πολλά που έχει δημιουργησει με το μυαλό της.Φυσικά δεν είναι έτσι γιατί το σημάδι ουτε που φαίνεται αλλά όλη αυτή η κατάσταση τη ρίχνει πολύ ψυχολογικά και της χαλάει τις καθημρινές χαρές.Εκλεισε ραντεβού να κάνει την εγχείριση,ελπίζω να αλλάξει η διαθεσή της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
πιστευω οτι η πλαστικη για να διορθωθει καποιο προβλημα,οπως σημαδια απο ατυχηματα κτλ,αξιζει!!! αλλα ειμαι εναντιον της πλαστικης επεμβασης ετσι ωστε να αυξηθει το στηθος,τα χειλη....... πρεπει να δεχομαστε τον εαυτο μας ετσι οπως ειναι!!! γιατι ολοι ειμαστε μοναδικοι!!!!:bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Οι πλαστικές επεμβάσεις είναι εντάξει όταν πρόκειται να διορθώσουν κάποιο εμφανές πρόβλημα στο άτομο πχ στραβή μυτη. Έτσι το άτομο θα αποκτήσει περισσότερη αυτοπεποίθηση αφού θα απαλλαγεί από αυτό που το ενοχλεί.. Σε περιπτώσεις όπως του Μάικλ Τζάκσον είναι ακραίο προφανώς.. Έχω διαβάσει πολλά άρθρα για πλαστικές επεμβάσεις που γίνονται ακόμη και στο αιδοίο!! υμενοπλαστική λέγεται και από ότι κατάλαβα παρά τους κινδύνους που είναι και πολλοί η πλαστική αυτή είναι πολύ της μόδας αφού πρακτικά κάνει τις γυναίκες παρθένες ξανά.. Ακόμη επεμβάσεις γίνονται μέχρι και στο σημείο G αν είναι δυνατόν οι οποίες είναι πανάκριβες και θα πρέπει να γίνονται καθε τρεις μήνες και έχουν σκοπό την βελτίωση της ερωτικής πράξης.. Πιστεύω ότι τέτιου είδους επεμβάσεις είναι υπερβολικές θα ήθελα όμως να ακούσω και άλλες γνώμες στο συγκεκριμένο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
οταν καποιος κανει πλαστικη γιατι χρειαζεται πχ προβλημα απο καποιο ατυχημα ειναι λογικο....
αλλα θεωρω ηλιθιο να κανουν πλαστικη για βελτιωση της εξωτερικης εμφανισης...ελεος δλδ ποσο καμπλεξ παιζει να εχουν???
δηλαδη το να ειναι ειναι ενα πλαστικο πραγμα ειναι ωραιο???ολες οι γυναικες τρεχουν να κανουν μποτοξ και προσθετικη στηθους..ελεος ρε...
και απο οτι ξερω αυτα ειναι και επικινδινα για την υγεια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
δηλαδη το να ειναι ειναι ενα πλαστικο πραγμα ειναι ωραιο???ολες οι γυναικες τρεχουν να κανουν μποτοξ και προσθετικη στηθους..

Huh? Δεν έχουν σχέση όλες οι πλαστικές εγχειρίσεις με εμφυτεύματα ή εγχύσεις και ακόμη και όσες έχουν, δεν πρόκειται για "πλαστικό".

Έχει πολλή πλάκα όταν συζητάω με ανθρώπους κατά της πλαστικής και ισχυρίζονται με βεβαιότητα ότι όσοι έχουν κάνει πλαστική φαίνονται και "ξεχωρίζουν από 1000 μίλια μακριά" διότι "το ψεύτικο κάνει μπαμ". Έπειτα τους λέω ότι έχω κάνει ρινοπλαστική. Οι αντιδράσεις τους έχουν πολλή πλάκα :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hiro

Νεοφερμένος

Ο Hiro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Προς το παρόν, η πλαστική χειρουργική μπορεί να δώσει πολύ περιορισμένα αποτελέσματα. Δεν μπορεί πχ κάποιον στα 40 να τον κάνει να μοιάζει 17.

Μετά την γέννηση είναι αργά για σημαντικές αλλαγές.. Με genetic engineering πριν την γέννηση όμως, εκεί μάλιστα, μπορούν να γίνουν τρομερά πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danielhealthy

Νεοφερμένος

Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Ο κόσμος έχει την τάση να θεωρεί την πλαστική χειρουργική σαν τη μαγική λύση για όλα τα προβλήματα.Δεν είναι έτσι όμως.
Σίγουρα έχει μεγάλη χρησιμότητα και έχει βοηθήσει,αναμφίβολα,πολύ κόσμο,θα πρέπει να χρησιμοποιείται όμως :

-σαν την έσχατη λύση και όχι σαν τη μια και μοναδική .
-σε περιπτώσεις που δεν υπάρχει άλλη λύση.

Και φυσικά,πάντα θέλει πολύ ψάξιμο για να βρεις κάποιον και να αφεθείς στα χέρια του.Βιαστηκές αποφάσεις μπορούν να αποβούν μοιραίες.

Αυτή είναι η γενική μου θέση.Τώρα,αν θα το έκανα εγώ;

Ναι,μόνο όμως σε περίπτωση που δε μπορούσα να κάνω αλλιώς και η ευτυχία μου εξαρτιόταν άμεσα απ' αυτό το πράγμα.
Σωστό και λάθος δεν υπάρχει.Είναι θέμα επιλογής του καθενός καθαρά.Μόνο εμείς μπορούμε να κρίνουμε τι μπορεί να είναι σωστό και καλό για μας και όχι οι άλλοι,γιατί δε μπορούν ποτέ να βρεθούν στη δική μας θέση.

Ελπίζω να σε κάλυψα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έπειτα τους λέω ότι έχω κάνει ρινοπλαστική.

αυτη δεν φαινεται και ειναι το απλουστερο,,
αυτο που παραμορφωνε το προσωπο απο οτι εχω διαβασει..
ειναι τα λιφτινγκ,και τα γεμισματα εγχυσεις στο προσωπο ,οπως και ενθεματα..ετσι εχουν γινει "πλαστικοι" τοσοι ηθοποιοι τραγουδιστριες και πλουσιες κυριες..
τραγικο..

οντως μονο η γεννετικη θα κανει ουσιαστικη δουλεια,,χωρις να φαινεται πλαστικη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Άγγελε μάθε να ξεχωρίζεις τη υπερβολή από την πραγματικότητα.
Όσοι κάνουν πλαστικές δεν κάνουν απαραίτητα κάτι έντονο όπως αυτά που βλέπεις στην show biz.

Πάντως εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως κάποιος μπορεί να είναι κατά στην πλαστική, το θεωρώ απόλυτα λογικά κάποιος να μην θεωρεί την πλαστική μια "λύση" για τον εαυτό του αλλά το θεωρώ παράλογο να το ενοχλεί στους άλλους. Πίστευω ότι για την ύπαρξη μιας ελευθέρης κοινωνίας, ότι μεγαλύτερη αξία έχει η αδιαφορία παρά η νοτρόπια ότι η ελευθερία σταματάει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου. Δεν μπορεί να είμαστε ελευθέροι αν όλοι "ενδιαφέρονται" για το τι κάνουμε, ας σταματήσει αυτή η παράνοια και ας ζήσει επιτέλους ο καθένας την ζωή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
απο τη στιγμη που βαζεις ξενες ουσιες-συχνα δηλητήρια,οπως το botox - στο σωμα σου,,τοτε εχουμε μεγαλυτερουςκινδυνους,,και επιπτωσεις..

Πίστευω ότι για την ύπαρξη μιας ελευθέρης κοινωνίας, ότι μεγαλύτερη αξία έχει η αδιαφορία παρά η νοτρόπια ότι η ελευθερία σταματάει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου.

τελειως λαθος..
κοινωνια διαφοριας,,σημαινει κοινωνια τερας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Από μια πλαστική μπορεί να γίνεις έτσι....
[/IMG]


μπορεί όμως να γίνεις και..γιουβέτσι...
[/spoiler][/IMG]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Από μια πλαστική μπορεί να γίνεις έτσι....
και ποιος ειπε οτι η γυαλιστερη"μασκα" στη 2η φωτο ειναι καλυτερη?
εκτος φακου,φωτων κλπ..
εχουμε τοσο διαστρεβλωσει τη φυσικη ομορφια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Συνήθως όσοι είναι κατά των πλαστικών, αναφέρουν ακραία παραδείγματα και τερατουργήματα...(Ναι,δεν αμφιβάλλω ότι υπάρχουν και αυτά...)
Εκεί έχεις να κάνεις κυρίως με κακό πλαστικό και μη επαγγελματία... (Σε εκείνον ρίχνω πιο πολύ την ευθύνη, όχι στην ανεξέλεγκτη φιλαρέσκεια του πελάτη)
Κακός πλαστικός και μη επαγγελματίας, για μένα, ορίζεται αυτός που ενώ βλέπει μια ¨παράνοια¨ και μια υπερβολή στις απαιτήσεις και στα ¨θέλω¨ του-της εκάστοτε πελάτη-ισσας, δεν ξέρει να πει, ή μάλλον δεν θέλει να πει το ¨όχι¨...
Μέσα του ξέρει ότι πρόκειται για -κατά πολύ- υπέρβαση του μέτρου, της αρμονίας, του καλαίσθητου και του ¨να δείχνει όσο πιο φυσικό γίνεται¨, αλλά το πορτοφόλι του έχει άλλες επιταγές, και αυτές βάζει πιο πάνω ...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top