[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Θεωρείτε ότι είναι καλύτερο να τις κάνω πάνω-πάνω ή ενδιάμεσα στο μαλλί;

Θεωρώ πως το καλύτερο είναι να τις κάνεις να...φαίνονται! :redface: :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Όσες ταλαιπωρείτε τα μαλλιά σας με βαφές, πιστολάκι και τα σχετικά πως τα περιποιείστε;
Με το καθημερινό πιστολάκι και τα βαψίματα έχω χαλάσει τα μαλλιά μου και ενώ είναι αρκετά μαλακά, οι άκρες μου φαίνονται άγριες και η τρίχα σπάει! Σκέφτομαι να αρχίσω να βάζω μια φορά την εβδομάδα μάσκα μαζί με το κοντίσιονερ κάθε φορά που τα λούζω, αλλά δεν θέλω να τα βαρύνω αρκετά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι η μάσκα τα επιβαρύνει.
Συχνό κόψιμο και σιλικόνη στις άκρες που τα θρέφει.
(και να περιορίσεις το πιστολάκι :Ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι η μάσκα τα επιβαρύνει.
Συχνό κόψιμο και σιλικόνη στις άκρες που τα θρέφει.
(και να περιορίσεις το πιστολάκι :Ρ)

Αυτό ισχύει όντως;Μήπως ξέρεις τι ακριβώς κάνει;:worry:

Δεν ξέρω αν έχει ξανά τεθεί η ερώτηση αλλά πώς γίνεται να βοηθήσουμε τα μαλλιά να μακρύνουν χωρίς γεμισουν ψαλίδα;
Θέλω να τα πάω μέχρι τη μέση.:redface::D
Εννοείται οτι δε βάζω ψαλίδια, πιστολάκια κτλ.
Η ισορροπημένη διατροφή παίζει ρόλο επίσης, αλλά δε ξέρω ποια τρόφιμα ίσως βοηθούν περισσότερο.:hmm:

Ενας φίλος μου είπε οτι για να μακρύνουν γρήγορα τα μαλλιά πρέπει να μαζεύεις κάθε πρωί τις δροσοσταλίδες από τα κλήματα και μετά να λούζεσαι με το νερό αυτό.Ετσί κάνουν λέει οι νεράιδες.:hehe:

Επειδή όμως εγώ δεν είμαι ,θα ήθελα μια πιο ρεαλιστική συμβουλή από εσάς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Και με καθημερινό λούσιμο μακραίνουν γρηγορότερα, αη θίνκ. Γενικά το νερό τα βοηθάει.
Αλλά, βασικά έχει να κάνει και με το μαλλί σου, υπάρχουν κορίτσια που δύσκολα μακραίνει το μαλλί, και άλλα που τους μακραίνει εύκολα.
Εσύ απλά να το φροντίζεις, δεν έχεις να κάνεις κάτι άλλο, κάποια στιγμή θα μακρύνει.
Τώρα αυτό με τη διατροφή δεν ξέρω αν ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το ντεκαπάζ λέτε να επηρεάσει το αποτέλεσμα της κόκκινης βαφής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Και με καθημερινό λούσιμο μακραίνουν γρηγορότερα, αη θίνκ. Γενικά το νερό τα βοηθάει.
Λάουρα, τα μαλλιά δεν είναι φυτά ώστε να θρέφονται με το πότισμα.:lol:
Είμαι off.:worry: Excuse me.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Λοιπόν, πριν λίγα λεπτά έγραψα και σε άλλο θέμα για το πρόβλημα μου. Μπορεί να γίνομαι κουραστική και συγνώμη γι αυτό, αλλά νομίζω πως πλέον έχω αρκετά μεγάλο πρόβλημα. Ξέρω πως φταίω εγώ που δεν πρόσεχα, αλλά έχω παχύνει πάρα πολύ. έχω φτάσει 78-79 κιλά και έχω ύψος 1,69-1,70. Παλιότερα είχα φτάσει στα φυσιολογικά μου δηλαδη κάτω από 65 κιλά αλλαά τα ξαναπήρα όταν σταμάτησα την κολύμβηση. Τώρα ξεκίνησα water poloλ, αλλά δεν τα χάνω . έχω πρόβλημα υποθηροειδισμού και φταίει κι αυτό λίγο. Σκέφτηκα να πάω σε διατροφολόγο-ενδοκρινολόγο ίσως βοηθήσει.
Αυτό είναι το ένα μου πρόβλημα. Το άλλο είναι οι ραγάδες. Τι μπορώ να κάνω.. Τώρα το καλοκαίρι είναι απαίσιο να το βλέπω. HELP...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
για τις ραγαδες δεν νομιζω να υπαρχει θεραπεια :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αγαπημένες Αθηναίες συμφορουμίτισσες μήήήπως μπορείτε να βοήθήσετε???

Ψάχνω είτε
α) παπουτσια στο χρώμα που έχουν αυτά , με τακούνι (9 πόντους και πάνω κατα προτίμηση), τα οποία να είναι *σχετικώς* οικονομικά, δλδ να μην ξεπερνάνε τα 50€. Έχω κοιτάξει στο κέντρο και δεν βρήκα (ούτε και πιο ακριβά δλδ), όσα έχω δει είναι πιο ανοιχτόχρωμα ροζ. Εγώ ψάχνω φούξια σκούρο (έστω και πιο ανοιχτό but in any case φούξια και όχι ροζ). Επίσης κλειστές γόβες χωρίς άνοιγμα στα δάχτυλα
είτε
β) κάποιου είδους ζώνη, κατά προτίμηση από μετάξι σε πολύ ανοιχτό ροζ χρώμα. Βασικά δεν ξέρω καν αν λέγεται ζώνη μάλλον ένα κομμάτι ύφασμα που να δένει στη μέση και να πέφτει το υπόλοιπο.
Για το α) αν έχετε δει κάποιο μαγαζί [εντός του νομού αττικής κατά προτίμηση!] που να έχει παπούτσια που να ... πληρούν τις προϋποθέσεις πείτε μου να πάω να ...τα πάρω. Αν θεωρείται διαφήμιση να αναφέρετε μαγαζιά εδώ plz ένα πμ θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως!
Για το β) σε τι είδους μαγαζί πρέπει να ψάξω? (επίσης αν ξέρετε κάποιο συγκεκριμένο ένα pm θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα!)

Έχω ένα φουστάνι (μαύρο) που έχει μια μεταξωτή ζώνη σε σκούρο φούξια και θέλω να βρω ίδια παπούτσια για να το συνδυάσω [ναι οκ, έχω μαύρες γόβες να το ταιριάξω αν δεν βρω αλλά ψάχνω μήήπως και...]
Έχω .... τις γόβες των ονείρων μου στο εν λόγω ανοιχτό ροζ χρώμα [με μαύρες λεπτομέριες] οι οποίες ταιριάζουν σαν κόψιμο/σχέδιο με το εν λόγω φόρεμα αλλά το ροζ του με το φούξια της ζώνης δεν ταιριάζει ωραία οπότε με μια πιο ταιριαστή ζώνη θα συνδυαζόταν άψογα.

any help is more than welcomed! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αγαπημένες Αθηναίες συμφορουμίτισσες μήήήπως μπορείτε να βοήθήσετε???

Ψάχνω είτε
α) παπουτσια στο χρώμα που έχουν αυτά , με τακούνι (9 πόντους και πάνω κατα προτίμηση), τα οποία να είναι *σχετικώς* οικονομικά, δλδ να μην ξεπερνάνε τα 50€. Έχω κοιτάξει στο κέντρο και δεν βρήκα (ούτε και πιο ακριβά δλδ), όσα έχω δει είναι πιο ανοιχτόχρωμα ροζ. Εγώ ψάχνω φούξια σκούρο (έστω και πιο ανοιχτό but in any case φούξια και όχι ροζ). Επίσης κλειστές γόβες χωρίς άνοιγμα στα δάχτυλα
είτε
β) κάποιου είδους ζώνη, κατά προτίμηση από μετάξι σε πολύ ανοιχτό ροζ χρώμα. Βασικά δεν ξέρω καν αν λέγεται ζώνη μάλλον ένα κομμάτι ύφασμα που να δένει στη μέση και να πέφτει το υπόλοιπο.
Για το α) αν έχετε δει κάποιο μαγαζί [εντός του νομού αττικής κατά προτίμηση!] που να έχει παπούτσια που να ... πληρούν τις προϋποθέσεις πείτε μου να πάω να ...τα πάρω. Αν θεωρείται διαφήμιση να αναφέρετε μαγαζιά εδώ plz ένα πμ θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως!
Για το β) σε τι είδους μαγαζί πρέπει να ψάξω? (επίσης αν ξέρετε κάποιο συγκεκριμένο ένα pm θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα!)

Έχω ένα φουστάνι (μαύρο) που έχει μια μεταξωτή ζώνη σε σκούρο φούξια και θέλω να βρω ίδια παπούτσια για να το συνδυάσω [ναι οκ, έχω μαύρες γόβες να το ταιριάξω αν δεν βρω αλλά ψάχνω μήήπως και...]
Έχω .... τις γόβες των ονείρων μου στο εν λόγω ανοιχτό ροζ χρώμα [με μαύρες λεπτομέριες] οι οποίες ταιριάζουν σαν κόψιμο/σχέδιο με το εν λόγω φόρεμα αλλά το ροζ του με το φούξια της ζώνης δεν ταιριάζει ωραία οπότε με μια πιο ταιριαστή ζώνη θα συνδυαζόταν άψογα.

any help is more than welcomed! :)


Πας σε ένα μαγαζί που πουλάει υφάσματα με τη ροζ σου γόβα στην τσαντούλα. Βρίσκεις ύφασμα στον ίδιο τόνο και το πας σε μια μοδίστρα να σου κάνει ένα γαζί.
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
ποιός παντρεύεται ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
α) παπουτσια στο χρώμα που έχουν αυτά , με τακούνι (9 πόντους και πάνω κατα προτίμηση), τα οποία να είναι *σχετικώς* οικονομικά, δλδ να μην ξεπερνάνε τα 50€. Έχω κοιτάξει στο κέντρο και δεν βρήκα (ούτε και πιο ακριβά δλδ), όσα έχω δει είναι πιο ανοιχτόχρωμα ροζ. Εγώ ψάχνω φούξια σκούρο (έστω και πιο ανοιχτό but in any case φούξια και όχι ροζ). Επίσης κλειστές γόβες χωρίς άνοιγμα στα δάχτυλα
είτε

Νομίζω πως θα σε βολέψει ο Θωμάς (αν δεν κάνω λάθος το όνομα) στο Μοναστηράκι στο κέντρο, που φτιάχνει ότι παπούτσι του ζητήσεις και σε ότι μέγεθος θέλεις αφού σου παίρνει τα μέτρα στο πόδι σου. Από τιμές δεν ξέρω τι παίζει όμως. Από ότι ξέρω είναι πολύ καλός και πολλές νύφες πάνε εκεί για να φτιάξουν παπούτσι (άσχετο). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
για τις ραγαδες δεν νομιζω να υπαρχει θεραπεια :worry:
Ούτε για να μειωθούν;; Είναι πολύ χάλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Το καλό είναι πως είσαι μικρή οπότε έχεις περιθωρια αναπλασης του δέρματος. Πήγαινε στο φαρμακείο και ζήτα μια καλή κρέμα, τουλάχιστον να προλάβεις τη δημιουργία νέων. Και όπως είπες η ίδια το σώμα φυσαρμόνικα τα ευνοεί αυτά, αδυνάτισε σταδιακά και σωστά και μείνε σε αυτά τα κιλά. Καλή ενυδάτωση - εσωτερική και εξωτερική- και μεγαλύτερη αγάπη στο σώμα σου. Μόνιμη λύση (δηλαδή να εξαφανισθούν οι άσπρες ραγάδες) δίνει το laser, αλλά ποιος έχει τα λεφτά και πού να βρεις να κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Το καλό είναι πως είσαι μικρή οπότε έχεις περιθωρια αναπλασης του δέρματος. Πήγαινε στο φαρμακείο και ζήτα μια καλή κρέμα, τουλάχιστον να προλάβεις τη δημιουργία νέων. Και όπως είπες η ίδια το σώμα φυσαρμόνικα τα ευνοεί αυτά, αδυνάτισε σταδιακά και σωστά και μείνε σε αυτά τα κιλά. Καλή ενυδάτωση - εσωτερική και εξωτερική- και μεγαλύτερη αγάπη στο σώμα σου. Μόνιμη λύση (δηλαδή να εξαφανισθούν οι άσπρες ραγάδες) δίνει το laser, αλλά ποιος έχει τα λεφτά και πού να βρεις να κάνεις.
Εδώ δε έχουμε λεφτά για άλλα θα έχουμε κι αυτά. Θα χρησιμοποιήσω καμιά κρέμα και βλέπουμε. Ευλογημένες είναι αυτές που δεν έχουν ραγάδες. Και άλλες παραπονιούνται για τη κυτταριτιδα που φεύγει.
Τέλος πάντων, ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Υπάρχουν επιπτώσεις αν κοιμόμαστε με το μολύβι κάτω από το μάτι;
Τελευταία το κάνω σε καθημερινή βάση...:Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Υπάρχουν επιπτώσεις αν κοιμόμαστε με το μολύβι κάτω από το μάτι;
Τελευταία το κάνω σε καθημερινή βάση...:Ρ
νομιζω σου κανει κακο..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Άνδρες. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top