Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Crazy love rock

Νεοφερμένος

Η Crazy love rock αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Σας ευχαριστω και τους 2 βασικα σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen

Νεοφερμένος

Η Queen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά. Θα μπορούσατε να βοηθήσετε στο εξής πρόβλημα;

όταν ανοίγω το λάπτοπ δείχνει πως φορτώνει τα windows, μετά δείχνει για κάποια δεύτερα μια μπλε οθόνη. Έπειτα λέει πως δεν μπορούν να φορτωθούν τα windows λόγω εγκατάστασης πρόσφατου λογισμικού ή κατεστραμμένων αρχείων. Μέσω esc έχει μια επιλογή system diagnostics > hard disc test. Το πάτησα και βρήκε σφάλμα. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Το λειτουργικό μου είναι windows 7.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τι laptop είναι ;
Τα 7 είναι τα μαμίσια του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen

Νεοφερμένος

Η Queen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
HP 620. ναι τα 7 είναι τα original
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Queen

Νεοφερμένος

Η Queen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Για να πω την αλήθεια δεν θυμάμαι αλλά και να είχε είναι στην πόλη που σπουδάζω. Τώρα είμαι στο πατρικό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Να κάνεις back up όλα τα αρχεία σου για να μπεις σε safe mode πατάς το πλήκρο f8 στην συνέχεια αφού πάρεις τα χρήσιμα αρχεία

να τον βάλεις να ξεκινήσει πάλι πατώντας f11 θα σου εγκαταστήσει και πάλι το λογισμικό από την αρχή με τις εργοστασιακές του ρυθμίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen

Νεοφερμένος

Η Queen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Δεν ξέρω πώς να κάνω back up, τώρα που δεν ανοίγει... αν ξέρεις βοήθησε please...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν ξέρω πώς να κάνω back up, τώρα που δεν ανοίγει... αν ξέρεις βοήθησε please...
Ναι έκανα edit στο μήνυμα μου όταν ξεκινήσεις πάτα f8 :) και βάλε επιλογή safe mode (αυτό ξεκινάει το σύστημα με λιγότερους πορους)
ας ελπίσουμε ότι θα ανοιξει έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen

Νεοφερμένος

Η Queen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν ανοίγει ούτε και με αυτό το τρόπο. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν ανοίγει ούτε και με αυτό το τρόπο. :(
:(


Δε θυμάμαι το συνδιασμό σου εμφανίστηκε μια τέτοια οθόνη πήγες safe mode και δεν ανοίγει :(;

Πριν άνοιγε; κανονικά;
Έχεις αρχεία μέσα που θέλεις ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen

Νεοφερμένος

Η Queen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Αν το ρυθμίσω στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις, τα δεδομένα όλα χάνονται. Με ένα πρόγραμμα ανάκτησης είναι δυνατόν να σωθούν μετά;

ναι, έκανα αυτό ακριβώς που μου είπες.... ναι, έχω αρχεία που θέλω να σώσω, δεν πρόλαβα να τα κάνω μπακ απ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αν το ρυθμίσω στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις, τα δεδομένα όλα χάνονται. Με ένα πρόγραμμα ανάκτησης είναι δυνατόν να σωθούν μετά;

ναι, έκανα αυτό ακριβώς που μου είπες.... ναι, έχω αρχεία που θέλω να σώσω, δεν πρόλαβα να τα κάνω μπακ απ

Όχι γιατί στην ουσία θα περάσει κοπιά του λειτουργικού από πάνω και πολλα θα χαθούν για πάντα (τώρα υπάρχουν όλα και πρέπει κάπως να τα πάρουμε ) είναι πιο ασφαλές και εύκολο και πιο σίγουρο να ανακτηθούν τώρα. :hmm: μισό να σκεφτώ

Mία λύση είναι να χρησιμοποιήσεις ένα live cd των ubuntu και να κάνεις ανάκτηση από εκεί...
το κακό είναι ότι δε ξέρω πολλα από λινουξ το καλό είναι ότι εδώ στο φορουμ είναι πολλοι λινουξάδες που ξέρουνε την λύση

βρήκα οδηγίες εδώ

https://www.howtogeek.com/howto/wind...backup-files-from-your-dead-windows-computer/

:(

αλλος τρόπος είναι να το κάνεις μέσω command. (μπορεις να μπεις όπως μπηκες με safe mode εχει μια επιλογή)... αλλά είναι δύσκολο :( και δεν ξέρω πως γινεται και αν γινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Queen

Νεοφερμένος

Η Queen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
θα προσπαθήσω με το λίνουξ και επιστρέφω... σε ευχαριστώ πολύ που ασχολείσαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:) Δεν είναι τίποτα σιγά.

Με τις εντολές είναι αυτός ο τρόπος https://www.youtube.com/watch?v=-RF3wl3aVYc (με εντολές) σε αυτό μπορείς να μπεις και χωρίς να μπουν τα windows έχει επιλογη εκεί που είναι το safe mode

το πρόβλημα όμως είναι ότι ετσι παίρνεις αρχεία αν υπηρχε τρόπος να σηκώσεις όλο τον δίσκο και να τον μεταφέρεις κάπου ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μπες με live cd ubuntu αλλιως μυριζω βλαβη δισκου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαύρος Δράκος

Νεοφερμένος

Ο Μαύρος Δράκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Οταν αργει ενας υπολογιστης το προβλημα που μπορει να οφειλεται; Ειναι απο ιο η παιζει και κατι αλλο; Εχω το λαπτοπ που μου αργει μερικες φορες να φορτωσει τις σελιδες. Ενω ο σταθερος τις ανοιγει με τη μια. Βεβαια δεν αργει παντα. Δεν ειναι μονιμη η κατασταση. Μετα ανοιγει κανονικα. Και συνεχιζει ετσι μεχρι το βραδυ που θα το κλεισω η θα κανει παλι τα ιδια. Μπορει να οφειλεται και σε καποιον αλλον λογο;

Απο αντιβιοτικα εχω μονο kaspersky. Το τρεχω αλλα δεν βρισκει τιποτα. Ειναι αξιοπιστο; Γιατι παλιοτερα ειχα panda κι ειχε γονατισει το συστημα. Το εδωσα καπου και ειπε οτι ειχε ποσους ιους. Τι προγραμμα χρησιμοποιουν αυτοι και τα βρισκουν; Ξερει καποιος;

Καποια προγραμματα για να εχω πληρη προστασια και να μην τα τραβαω αυτα συχνα; Να τα βαλω και να ησυχασει το κεφαλι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
defrag εκανες;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Mπήκε στον υπολογιστή μια ειδοποιηση σε στυλ html από την Αρχή ηλεκτρονικου εγκλήματος και λέει ότι πάγωσε ο υπολογιστής μου γιατί διακινώ παράνομο σεξουαλικό υλικό από τον υπολογιστή μου και λεει να δωσω 100 δολλάριο για τον φόρο
(δε κάνω όμως εγώ τετοια πράγματα ) εγώ. Πάντως η προειδοποίηση είναι αρκετά ρεαλιστική... έχει και το σημάδι το στρογγυλο του υπουρργείο.

Ξέρει κανεις τι είναι αυτο; και πως φεύγει; Παγώνει ο υπολογιστής μου και αναγκαστηκα κανω restart αλλα μετά 1 λεπτό που κάνει και πάλι το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ιός είναι ρε Φόκο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top