Δίπλωμα οδήγησης

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Συγχαρητηρια! :D

πρεπει να περιμενεις 1 μηνα (υπομονη ολοι το περασαμε)

αμε σε πιασουν??:hmm: λογικα αυτοφορο, κυρωσεις για αυτον που το αμαξι ειναι στο ονομα του και δεν ξερω και τι αλλο. καλο ειν να περιμενεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Γεια παιδιά! Αρχισα και εγώ μαθήματα οδήγησης..Συγκεκριμένα έχω κάνει τα 10 (από τα 20) υποχρεωτικά και ακόμα κάνω αρκετά λάθη..Είναι φυσιολογικό; Γιατί έχω αρχίσει να απαγοητεύομαι καθώς ο δάσκαλος μου λέει πως αυτά τα λάθη δεν έπρεπε να τα κάνω τώρα.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Γεια παιδιά! Αρχισα και εγώ μαθήματα οδήγησης..Συγκεκριμένα έχω κάνει τα 10 (από τα 20) υποχρεωτικά και ακόμα κάνω αρκετά λάθη..Είναι φυσιολογικό; Γιατί έχω αρχίσει να απαγοητεύομαι καθώς ο δάσκαλος μου λέει πως αυτά τα λάθη δεν έπρεπε να τα κάνω τώρα.. :/

τι λαθη κανεις?? πχ αν ακομα σου σβηνει στην εκκινηση πρεπει να το προσεξεις. γενικα ειναι ολα θεμα του να σαι χαλαρος. μην το φοβασαι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Γεια παιδιά! Αρχισα και εγώ μαθήματα οδήγησης..Συγκεκριμένα έχω κάνει τα 10 (από τα 20) υποχρεωτικά και ακόμα κάνω αρκετά λάθη..Είναι φυσιολογικό; Γιατί έχω αρχίσει να απαγοητεύομαι καθώς ο δάσκαλος μου λέει πως αυτά τα λάθη δεν έπρεπε να τα κάνω τώρα.. :/


Λαθη θα κανεις και στο τελευτεο μαθημα, ακομα και στην εξεταση...
Τωρα εξαρτατε ποσο μεγαλα λαθη ειναι αυτα... Παντος μην περιμενεις με 20 μαθηματα να γινεις οδηγαρα... Οδηγηση ουσιαστικα θα μαθεις αφοτου παρεις το διπλωμα, οταν εχεις δικο σου αμαξι και το χρησημοποιεις. Απο εκει και περα, αν τα λαθη που κανεις ειναι σημαντικα προσπαθησε να τα βελτιωσεις, να εισαι πιο συγκεντρωμενη οταν οδηγας. Μιλα με τον δασκαλο σου για το πως να τα βελτιωσεις αυτα. Και στην τελικη κανε και μερικα μαθηματα παραπανω πριν δωσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Όχι εντάξει δεν μου σβήνει, απλά κάνω λάθη σε οπισθογωνία κτλ.. Αλλά εντάξει από τότε που το έγραψα έκανα 2-3 ακόμα και τώρα όλα πολύ καλύτερα! Dark kronos μου το είπε και ο δάσκαλος, ότι όταν πάρω δικό μου κτλ κτλ τότε θα μάθω..Αλλα δυστυχώς σε προετοιμάζουν μόνο για τις εξετάσεις,μου το είχαν πει αλλά λέω δεν γίνεται! Κι όμως..πχ μου λέει 'τη μέρα της εξέτασης μην κάνεις αυτό και το άλλο' κτλ κτλ..Εντάξει, χωρίς εξέταση δεν παίρνεις δίπλωμα αλλά το θέμα είναι να μάθεις και κάτι παραπάνω βρε αδερφέ, όχι μόνο τι αρέσει στους εξεταστές..Αλλάααα..Ελλάδα!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savonius

Νεοφερμένος

Ο Savonius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Όχι εντάξει δεν μου σβήνει, απλά κάνω λάθη σε οπισθογωνία κτλ.. Αλλά εντάξει από τότε που το έγραψα έκανα 2-3 ακόμα και τώρα όλα πολύ καλύτερα! Dark kronos μου το είπε και ο δάσκαλος, ότι όταν πάρω δικό μου κτλ κτλ τότε θα μάθω..Αλλα δυστυχώς σε προετοιμάζουν μόνο για τις εξετάσεις,μου το είχαν πει αλλά λέω δεν γίνεται! Κι όμως..πχ μου λέει 'τη μέρα της εξέτασης μην κάνεις αυτό και το άλλο' κτλ κτλ..Εντάξει, χωρίς εξέταση δεν παίρνεις δίπλωμα αλλά το θέμα είναι να μάθεις και κάτι παραπάνω βρε αδερφέ, όχι μόνο τι αρέσει στους εξεταστές..Αλλάααα..Ελλάδα!! :P

Η οδήγηση μαθαίνεται με την εμπειρία. Το αν θα σου πει ο δάσκαλος κατι παραπάνω, δεν έχει νόημα, έτσι κι αλλιως η οδήγηση δεν είναι τέχνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Η οδήγηση στην αρχή είναι πολύ δύσκολη μέχρι να μάθεις να κάνεις αντανακλαστικά κάποια πράγματα. Πρέπει να μάθεις να πατάς σωστά το συμπλέκτη, φρένο, γκάζι, τα και να βλέπεις και τα σήματα στο δρόμο και καθρέφτες για πίσω και στα αστικά κέντρα τις διπλανές λωρίδες. Με το καιρό το αυτοκίνητο θα το ελέγχεις αντανακλαστικά (χωρίς να σκέφτεσαι) και θα κοιτάς μόνο το δρόμο. Με 10 μαθήματα δεν μπορείς να φτάσεις στο επίπεδο να κάνεις αντανακλαστικά πράγματα απλώς ο δάσκαλος σου είναι επηρεασμένους από άλλους μαθητές του που οδηγούσαν πριν κάνουν μαθήματα παράνομα (στην επαρχία είναι συχνό φαινόμενο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
οι περισσοτεροι στην ηλικια μου ανυπομονουν να βγαλουν διπλωμα..εγω δεν ξερω υπαρχουν πολλοι λογοι που με απωθουν απο την οδηγηση :S δεν νομιζω να το σκεφτω πριν τελειωσω με την σχολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
τι 20 μαθήματα ρε παίδες; 10 είναι τα υποχρεωτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
τι 20 μαθήματα ρε παίδες; 10 είναι τα υποχρεωτικά.

20 ωρες διδασκαλιας ειναι απαρετιτες. Συνιθος κανουν 10 μαθηματα γιατι αντι να τα κανουν 45 λεπτα τα κανουν 1μιση ωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Παιδια,καθε ποτε γινονται εξετασεις οδηγησης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Υποθέτω δεν είναι παντού το ίδιο, εξαρτάται την πόλη και τους υποψηφίους. Σε εμάς γίνονταν κάθε εβδομάδα κι εξετάζονταν σε μία μέρα 10-15 άτομα. Στις διακοπές σταματούσαν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
παιδια μπορειτε να μου πειτε τι τιμες υπαρχουν στις πολεις σας? γιατι ακουσα για την τιμη που εχει εδω στη Λαρισα(550) και με εβαλε σε σκεψεις μηπως να αρχισω σιγα σιγα να κανω μαθηματα γιατι η τιμη νομιζω συμφερει..και απλα να το εχω μιας και δεν θελω απο τωρα να οδηγω συχνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
παιδια μπορειτε να μου πειτε τι τιμες υπαρχουν στις πολεις σας? γιατι ακουσα για την τιμη που εχει εδω στη Λαρισα(550) και με εβαλε σε σκεψεις μηπως να αρχισω σιγα σιγα να κανω μαθηματα γιατι η τιμη νομιζω συμφερει..και απλα να το εχω μιας και δεν θελω απο τωρα να οδηγω συχνα

550 για αμαξι;! πηγενε και μην το σκευτεσε! Εγω εδωσα 1000! (ροδος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
εγώ έδωσα 50 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
παιδια κατα την εγγραφη σε μια σχολη οδηγων δινουμε καποια προκαταβολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
παιδια κατα την εγγραφη σε μια σχολη οδηγων δινουμε καποια προκαταβολη?

Πριν αρχισεις μαθηματα θα πρεπει να πληρωσεις παραβολα για να εκδοθει μια καρτελα με το ονομα σου.
Αν μιλας καθαρα για την πληρωμη του δασκαλου αυτο ειναι θεμα του καθε δασκαλου, εγω οσους ξερω οωμς τα ζητανε αφου τελιωσεις τα μαθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Πριν αρχισεις μαθηματα θα πρεπει να πληρωσεις παραβολα για να εκδοθει μια καρτελα με το ονομα σου.
Αν μιλας καθαρα για την πληρωμη του δασκαλου αυτο ειναι θεμα του καθε δασκαλου, εγω οσους ξερω οωμς τα ζητανε αφου τελιωσεις τα μαθηματα.
για αυτα τα παραβολα μιλαω..γνωριζουμε ας πουμε στο ποσο % του συνολικου ποσου αντιστοιχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
για αυτα τα παραβολα μιλαω..γνωριζουμε ας πουμε στο ποσο % του συνολικου ποσου αντιστοιχει?

Εγώ όταν πήγα να 'γραφτώ' μου είπαν ότι πρέπει να δώσω στην αρχή 170 για τα παράβολα,γιατροί κτλ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
για αυτα τα παραβολα μιλαω..γνωριζουμε ας πουμε στο ποσο % του συνολικου ποσου αντιστοιχει?

Εγώ όταν πήγα να 'γραφτώ' μου είπαν ότι πρέπει να δώσω στην αρχή 170 για τα παράβολα,γιατροί κτλ..

Ειναι 90ευρο για γιατρους (45 παθολογος και 45 οφθαλμιατρος), 30 για την εκδοση του διπλωματος (αυτα μπορει και να τα ζητησουν αφου περασεις στις εξετασεις), και κατι παραβολα του στυλ 18 υπερ δημοσιο κλπ. Δεν θυμαμε το ακριβες ποσο, αλλα για να λεει η emuly 170 καπου εκει θα ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top