Τα αδέρφια μας

Πόσα αδέρφια έχετε;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 34)
  • 1

  • 2

  • 3+

  • Κανένα

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Είναι δύσκολο γιατί είμαστ επολύ διαφορετικοί χαρακτήρες....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Χμμ. 3 χρόνια έχω διαφορά με την αδελφούλα μου.

Τώρα που "μεγάλωσε",έχουμε πάρα πολύ καλές σχέσεις. Καμία σχέση με παλιότερα.

Είναι από τα λίγα άτομα που εμπιστεύομαι πλήρως σε οτιδήποτε.
Ξέρω ότι θα με στηρίξει,θα με "καλύψει",θα με κάνει να περάσω καλά.

Μου αρέσει επίσης το γεγονός ότι έχει διαμορφώσει έναν δυναμικό και διεκδικητικό χαρακτήρα,
που παρ'όλο που είμαστε αρκετά όμοιες οπτικά,διαφέρουμε σε αρκετά σημεία,
"συμπληρώνοντας" η μια την άλλη! :):redface:

Θέλω να πηγαίνει καλά σε ότι και αν κάνει.
Όσο μπορώ θα την βοηθάω σε οτιδήποτε και αν θέλει.
Όποτε ζητάει την συμβουλή μου,θα την έχει και θα την στηρίζω ότι και να γίνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Χμμ. 3 χρόνια έχω διαφορά με τον αδελφούλη μου.

Τώρα που "μεγάλωσε",έχουμε πάρα πολύ κακές σχέσεις. Καμία σχέση με παλιότερα. Που ήταν απλά κακές.

Είναι από τα λίγα άτομα που δεν εμπιστεύομαι για τίποτα.
Ξέρω ότι θα δεν θα με στηρίξει, δεν θα με "καλύψει", δεν θα με κάνει να περάσω καλά.

Δεν μου αρέσει επίσης το γεγονός ότι έχει διαμορφώσει έναν δυναμικό και διεκδικητικό χαρακτήρα,
που παρ'όλο που είμαστε αρκετά διαφορετικοί οπτικά, μοιάζουμε σε αρκετά σημεία,
"ανταγωνιζόμενοι" ο ενας με τον άλλο! :):mad:

Θέλω να τα πηγαίνει σκ..., εχμ, καλά σε ότι και αν κάνει.
Μπορώ και τον βοηθάω σε οτιδήποτε και αν θέλει, με λογικό αντίτιμο βέβαια.
Όποτε ζητάει την συμβουλή μου, θα την έχει λάθος, και θα τον στηρίζω μέχρι να φάει τα μούτρα του!


:P




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*StarFalLeN*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Είμαστε 3 αδέρφια με εντελώς διαφορετικούς χαρακτήρες . Τους εμπιστεύομαι ,τους εκτιμώ και τους 2 τους βλακάκους και ξέρω οτι κι αυτοί κάνουν το ίδιο. Θα έκανα τα πάντα για τα αδέρφια μου πολύ απλά γιατί είναι τα broz μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
εχω μια αδερφη 13 χρονων!! θα λεγα τα παμε καλα παρα την διαφορα ηλικιας! αν και τωρα που λειπω και μπαινει στην εφηβεια με πιανει το συνδρομο του μεγαλου αδερφου!:redface:


αμα μου φερει κανεναν μαντραχαλα θα τον φαω με την κουμπουρα!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
αν και τωρα που λειπω και μπαινει στην εφηβεια με πιανει το συνδρομο του μεγαλου αδερφου!:redface:

αμα μου φερει κανεναν μαντραχαλα θα τον φαω με την κουμπουρα!:whistle:
Γιατί εσείς οι νέοι άνθρωποι θέλετε να διαιωνίζετε τις αναχρονιστικές αντιλήψεις του '60 που η δική μου γενιά έβλεπε στις Ελληνικές Ταινίες, είναι μυστήριο για μένα :hmm:

Ν' αφήσεις την κουμπούρα ήσυχη και να δώσεις στην αδερφή σου να καταλάβει πως αν χρειαστεί κάτι μπορεί μεν να βασιστεί επάνω σου, αλλά δεν πρόκειται να της κάτσεις και στον σβέρκο. Ε; :worry:
Η αδερφή σου, όπως κι εσύ έχει δική της κρίση ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Γιατί εσείς οι νέοι άνθρωποι θέλετε να διαιωνίζετε τις αναχρονιστικές αντιλήψεις του '60 που η δική μου γενιά έβλεπε στις Ελληνικές Ταινίες, είναι μυστήριο για μένα :hmm:

Ν' αφήσεις την κουμπούρα ήσυχη και να δώσεις στην αδερφή σου να καταλάβει πως αν χρειαστεί κάτι μπορεί μεν να βασιστεί επάνω σου, αλλά δεν πρόκειται να της κάτσεις και στον σβέρκο. Ε; :worry:
Η αδερφή σου, όπως κι εσύ έχει δική της κρίση ;)

πλακιτσα κανω καλε:P. μια χαρα εξυπνο κοριτσι ειναι και την εμπιστευομαι απολυτα. απλα νταξει νιωθω το αγχος αν βαλεις και το γεγονος οτι μας χωριζουν και ποσα χιλιομετρα :look:

αυτο βεβαιαι δεν με εμποδιζει απο το να κανω ανακριση(καλα σκαω:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
εχω μια αδελφουλα κατα 7 χρονια μικροτερη . παλιοτερα δεν ταιριαζαμε λογω ηλικιας . τωρα ειμαστε τελεια . μιλαμε αρκετα συχνα για ολα και εχουμε καλη επικοινωνια . βεβαια παντα ειμαι προστατευτικος απεναντι της . βεβαια την συμβουλευω συχνα . αλλα απο εκει και περα την στηριζω στις επιλογες της . πολλες φορες της λεω και εγω πραγματα για εμενα οποτε περναμε καλα ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Έχω έναν αδερφό 2 χρόνια μικρότερο.

Τι να πω; Οτι και να πω λίγο θα 'ναι.
Είναι πανηλίθιος!!!
Ώρες, ώρες με εκνευρίζει τόσο που είμαι ενα βήμα πρίν το εγκεφαλικό.

ΑΛΛΆ ΤΟΝ ΑΓΑΠΆΩ ΌΣΟ ΤΊΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΚΌΣΜΟ! :hug::upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Eχω 2 αδεφες,η μια ειναι 2 χρονια μεγαλυτερη και η αλλη 2 χρονια μικροτερη απο μενα!!!:)
Επειδη ειμαι η μεσαια τα παω μια χαρα και με τις 2 πλεον...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Τρεις μεγαλύτερους αδερφούς με μεγάλη διαφορά ηλικίας μάλιστα. Δράμα είναι η κατάσταση. Δεν έχω με κανέναν καλές σχέσεις, ούτε ουσιαστική επικοινωνία. Πόσο καλύτερα να ήμουν μοναχοπαίδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Είμαστε 6 παιδιά.Έχω τρεις μεγαλύτερες αδερφές και μετά από έμένα είναι δύδιμα ένα κορίτσι κι ένα αγόρι.Νομίζω τα πάμε πολύ καλά αν και υπάρχουν μεταξή μας πολλές διαφωνίες...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mayram999

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγώ έχω έναν αδερφό με τον οποίο έχουμε 4 χρόνια διαφορά(αυτός είναι μεγαλύτερος). Εντάξει πάντα τσακωνόμουν μαζί του ξέρεις μορε για το ότι μπήκα στο δωμάτιο του χωρίς να χτυπήσω ή επειδή του πείραζα τα πράγματα ή γιατί ΜΕ ΞΥΠΝΙΣΕ καλά ε τότε γινόταν ο 3 παγκόσμιος αλλά κατά τα άλλα τον αγαπάω τον χαζούλη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Έχω έναν αδερφό, 8 χρόνια μικρότερο. Οι σχέσεις μας είναι παράξενες μιας και έχει σύνδρομο Άσπεργκερ. Πρέπει να έχω ξαναμιλήσει γι'αυτό κάπου εδώ μέσα. Το αγαπώ πολύ αυτό το παράξενο πλασματάκι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Έχω έναν αδερφό, 8 χρόνια μικρότερο. Οι σχέσεις μας είναι παράξενες μιας και έχει σύνδρομο Άσπεργκερ. Πρέπει να έχω ξαναμιλήσει γι'αυτό κάπου εδώ μέσα. Το αγαπώ πολύ αυτό το παράξενο πλασματάκι. :)

Να το χαίρεσαι:D Mία χαρά είναι τα Ασπεργκεράκια(είχα κάνει παλαιότερα εκτενή έρευνα στο θέμα,και καταλαβαίνω πως είναι),μήν παραξενευτείς άν στο μέλλον τον δείς διδάκτορα Φυσικής:P

Στο θέμα τώρα,έχω 2 αδερφές.Μικρότερες απο μένα,23 και 9 αντίστοιχα.Και οι δύο είναι κόπια της μάνας μας,και ειδικότερα η μικρή είναι σαν να βλέπω την μεγαλύτερη ξανά απο την αρχή.Απίστευτη ομοιότητα σε χαρακτήρα και εμφάνιση.
Εγώ πάλι το ακριβώς αντίθετο απο αυτές.
Σκοτωνόμαστε συνέχεια,δεν υπάρχει θέμα που να συμφωνούμε,αλλά αν μου τις πειράξει κάποιος...Τον έσφαξα τον φούστη!!!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Να το χαίρεσαι:D Mία χαρά είναι τα Ασπεργκεράκια(είχα κάνει παλαιότερα εκτενή έρευνα στο θέμα,και καταλαβαίνω πως είναι),μήν παραξενευτείς άν στο μέλλον τον δείς διδάκτορα Φυσικής:P

Παράξενα και γοητευτικά αυτά τα ανθρωπάκια. Δύσκολη βέβαια η ζωή μαζί τους. :)

Ένιγουει. Ο καθένας να χαίρεται και να αγαπά τα αδερφάκια του. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Έχω έναν αδερφό, 4 χρόνια μικρότερο από μένα και είμαστε ο ορισμός του "μαζί δεν κάνουμε και χώρια δεν μπορούμε".
Όταν είμαστε μαζί σκοτωνόμαστε, αλλά όταν λείπει κάποιος από τους 2 (σε εκδρομή π.χ.) είναι άδειο το σπίτι και με πνίγει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Εμένα η αζεφήηη μου είναι μεγάααααλη! Τεράααστια. Καλά, σοβαρεύομαι. :redface:

Δεν ανήκω στον κανόνα μαζί δεν κάνουμε, αλλά όχι χώρια δεν μπορούμε. Είμαστε κι οι δυο πάνω κάτω ίδιες στο πώς θέλουμε τις σχέσεις μας με τους γύρω και ξέρουμε να αφήνουμε η μια την άλλη ήσυχη όταν το έχει ανάγκη.

Δεν τσακωνόμαστε συχνά. Αν συμβεί αυτό, θα υπάρχει κατά πάσα πιθανότητα σοβαρός λόγος και παίζουμε σαν 5χρονα κυνηγητό και τσύλο μέσα στο σπίτι παρόλο που είναι 5 χρόνια μεγαλύτερη και είμαστε πλέον κι οι δυο ολόκληρες γυναίκες. :P Βέβαια, καμία δεν έχει συνειδητοποιήσει τη χρονολογική της ηλικία ακόμη, άρα δικαιολογούμαστε κάπως. :redface:

Τη λατρεύω την αζεφή μου. :bigarmhug
Ελπίζω μόνο να μη διαβάσει ποτέ το στέκι και το πάρει πάνω της. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Καλησπέρα στην ομάδα.
Εγώ έχω μια αδερφή 3 χρόνια μικρότερή μου. Έχουμε άριστη σχέση μολονότι είμαστε διαφορετικοί χαρακτήρες και συζητάμε για τα πάντα. Σε ένα σημείο μου τα χαλάει λίγο η μικρή μου! Ήταν πάντα λίγο περίεργη. Θα πω ένα παράδειγμα. Όταν μιλάω στο τηλέφωνο με φίλες/ους μου, με ρωτάει με κάθε λεπτομέρεια ποιος/α ήταν και τι ήθελε. Κάποια στιγμή της μίλησα ήρεμα, αλλά αποφασιστικά και της τόνισα ότι με ενοχλεί πολύ αυτή η συμπεριφορά της! Είναι γεγονός ότι το περιόρισε!
Σε τελική ανάλυση, εγώ που είμαι μεγαλύτερη έχω κάθε δικαίωμα και εξουσία να την ελέγχω, αλλά είμαι δημοκρατική και δεν κάνω χρήση του δικαιώματός μου. Αυτή ως μικρότερη δεν έχει αυτό το δικαίωμα! Χα χα χα!:jumpy::alljumpy: Είμαι λίγο καραφασιστάκλα, ε;:P
8) Αμάν! Τώρα το σκέφτηκα! Θα φάω καταψήφιση απ' όσους/ες είναι μικρότερα αδερφάκια στις οικογένειές τους! Δε βαριέσαι; Υγεία!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
,...........................................................................................................................................................
.............................Λοιπον.Εχω μια αδερφη 8 χρονια μεγαλυτερη.Δεν με καταλαβαινει καλα αλλα αν της ζητησω να με βοηθησει σε κατι με βοηθα.Εγω εχω το χαρισμα να ακοουω.Καταλαβαινω κυριως τα οικονομικα της προβληματα.Αγαπιομαστε ομμως πολυ κι αυτο μετραει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top