Piercings

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
κάθε μέρος του σώματος είναι διαφορετικό. τα αυτιά δεν έχουν καμιά σχέση με την μύτη. απλά κάποιοι οργανισμοί απορρίπτουν τα piercings, τα "αποβάλλει" ο οργανισμός. μη μου πείτε ότι δεν το έχετε ξανακούσει :confused:

συνεχίζω να είμαι πολύ αγχωμένη με αυτή την ιστορία tho

έχω τρύπες στα αυτιά ρε παίδες. 3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Δεν είναι η μόνη. Δεν έχω ακόμα τρύπες στα αυτιά...:worry:
Και πώς ζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
κάθε μέρος του σώματος είναι διαφορετικό. τα αυτιά δεν έχουν καμιά σχέση με την μύτη. απλά κάποιοι οργανισμοί απορρίπτουν τα piercings, τα "αποβάλλει" ο οργανισμός. μη μου πείτε ότι δεν το έχετε ξανακούσει :confused:

συνεχίζω να είμαι πολύ αγχωμένη με αυτή την ιστορία tho

έχω τρύπες στα αυτιά ρε παίδες. 3

Aye θα περασει, μην αγχωνεσαι. Λιγακι υπομονη... Καλα εκανε και στην εκλεισε την τρυπα, τωρα θα κλεισει με την αντιβιωση και μην την ξανανοιξεις και τρεχεις παλι. Βαλε αξεσουαρ που θα σε στολιζουν... ;)

Εγω ειχα 6 στο ενα αυτι και 7 στο αλλο. Η 7η ηταν ψηλα:worry: Θυμαμαι ηταν η εποχη με τα κρικακια, εφυγαν απο τη μοδα?? Δεν εχω προσεξει τα νεα κοριτσια αν κανουν ψηλα τρυπα κι αν ειναι ακομα μοδα το κρικακι...

Στα αυτια δεν επαθα ποτε τιποτα. Γενικως δεν παθαινα μολυνσεις, μονο η γλωσσα μου ειχε τις πρωτες μερες πυον αλλα μπουκωνα με αλατονερο κι αν θυμαμαι καλα περασε γρηγορα και χαρηκα -οσο χαρηκα- το piercing. Το περιεργο να σας πω ποιο ειναι? Απο τοτε που εκλεισα ολες τις τρυπες στα αυτια μου κι αφησα τη μια κλασσικα, δεν μπορω να βαλω σκουλαρικι faux. Ουτε καν ασημενιο. Μονο χρυσο (αλλα ποιος φοραει χρυσα σκουλαρικια? Εκτος αν ειναι λευκος χρυσος/πλατίνα αλλα ποιος τα φοραει περαν καποιου καλου κοσμικου γεγονοτος?) Απο τοτε λοιπον ο,τι κι αν βαλω το αυτακι μου ποναει οποτε δε φοραω σκουλαρικια πια!:worry: Δεν ξερω τι εφταιξε, τι αλλαξε, δεν το εψαξα ποτε. Προφανως μου εμφανιστηκε καποια αλλεργια οπως συμβαινει (να εμφανιζεται αλλεργια που να μην ειχες πρωτυτερα), ουτε και στο λαιμο μπορω να φορεσω faux. Γενικως αν θελω να βαλω κοσμημα, θα ειναι ''καλο'' 'η αν ειναι faux κολιε να εχει κορδονακι κι οχι αλυσιδακι...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν είναι η μόνη. Δεν έχω ακόμα τρύπες στα αυτιά...:worry:
Αλήθεια; :O Ουάου έχω να πω. :P

Βασικά εγώ θυμάμαι ότι όλες μας πήγαιναν οι μαμάδες να κάνουμε τρύπες στα αυτιά και ήμασταν και πιτσιρίκια ξέρω γω. Εγώ έκανα δηλαδή δευτέρα δημοτικού και είχα συμαθήτριες που είχαν από πιο μικρές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Αλήθεια; :O Ουάου έχω να πω. :P

Βασικά εγώ θυμάμαι ότι όλες μας πήγαιναν οι μαμάδες να κάνουμε τρύπες στα αυτιά και ήμασταν και πιτσιρίκια ξέρω γω. Εγώ έκανα δηλαδή δευτέρα δημοτικού και είχα συμαθήτριες που είχαν από πιο μικρές.
εγώ έκανα ότι ήμουν 5 :P
αρκετές κοπέλες δεν έχουν όμως. δεν έτυχε πιστεύω κι απλά δεν το επιδίωξαν και οι ίδιες αργότερα.
εγώ πάντως χαίρομαι που τις έκανα μικρή γιατί δεν θυμάμαι ούτε πόνους/ενοχλήσεις ούτε τίποτα.

μάιντ αυτό με τα κοσμήματα το εχω ξανακούσει. η κολλητή μου για παράδειγμα δεν μπορεί να βάλει καθόλου σκουλαρίκια γιατί πρήζονται οι λεμφαδένες της. καλύτερα να μην φοράς καθόλου αν είναι να σου κάνουν ιστορία. γενικά τα faux καλύτερα να τα αποφέυγουμε στα αυτιά. εγώ και στις 3 τρύπες έχω τέτοια. μου ξέμειναν από το σέπτουμ :P


update για την μύτη: όλη μέρα χτες ήμουν με γάζα γιατί μάτωνε και την έβγαλα σήμερα το πρωί. ευτυχώς έχει μικρύνει αρκετά το "τραύμα". έβαλα κανονικά την bactroban και παίρνω και την αντιβίωση από χτες το βράδυ. είναι κάτι χαπάρες να! σε 7 μέρες σταματάω την αντιβίωση και σε 10 την bactroban. ας ευχηθούμε όλοι μαζί να περάσει και να μην αφήσει σημάδι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Θέλω να κάνω τρύπα στη μύτη αλλά λέω με βελόνα καλύτερα. Και δεν είναι ότι φοβάμαι να κάνω με ζαλίζει η μάνα μου γιατί έχει θέμα για κάποιο λόγο. Στα διάλα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Θέλω να κάνω τρύπα στη μύτη αλλά λέω με βελόνα καλύτερα. Και δεν είναι ότι φοβάμαι να κάνω με ζαλίζει η μάνα μου γιατί έχει θέμα για κάποιο λόγο. Στα διάλα. :P
εννοείται με βελόνα. και σε πιρσεράδικο. όχι σαν κάτι άλλα που πάνε και τους κάνουν οι κοσμηματοπώληδες με πιστολάκι. όχι ότι όλοι όσοι κάνουν έτσι piercing παθαίνουν κάτι, αλλά καλύτερα να στην κάνει κάποιος που ξέρει.

ενήλικη είσαι. do it.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εμένα δε μου ακούγεται παράξενο το να μην έχει κάποιος τρύπες στα αυτιά. :P
Δύο απο τις καλύτερες μου φίλες δεν έχουν. :look:

Και εγώ 3 τρύπες έχω στα αυτιά. Απο μικρή ηλικία, τις πρώτες τις έκανα όταν ήμουν μωρό (άντε να ήμουν 4-5) και την δεύτερη στη τρίτη δημοτικού. :P Δεν έχω ενδιαφερθεί να κάνω άλλες εκτός απο μια που θέλω στο δεξί, στο πτερύγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Εγώ τα αυτιά μου τα τρύπησα στο τέλος της 5ης δημοτικού.Η μαμά μου ήταν της άποψης ότι πρέπει να έχουν μια σχετική συνείδηση πριν τα τρυπήσω γιατί μπορεί και να μην ήθελα.Που ξέρεις;Γι'αυτό και δεν μου τα τρύπησε όταν ήμουν πιο μικρή.:P
Καλά για τη δε μύτη...Μ'έφαγε!:P "Μην το κάνεις τώρα μέσα στις γιορτές.Μην πάθεις καμιά μόλυνση και τρέχουμε μέρες που είναι!".Και μετά αφού πέρασαν οι γιορτές είχαμε το άλλο..."Μα καλά, δεν είναι επικίνδυνο;".Αφού ήρθε μαζί μου μέχρι το τατουατζίδικο για συμπαράσταση!Ήταν αστείο! :P

Μανάδες...Μια ζωή υπερπροστατευτικές και υπερβολικές!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Kι εγώ όταν πήγα για την μύτη ήρθε μαζί μου. Και εκεί που περιμέναμε είχε πάρει ένα περιοδικό με σκουλαρίκια και το χάζευε και κάποια στιγμή βλέπει κάτι ear tunnels και γυρνάει και τι μου λέει; "μη μου πεις πως αυτά τα βάζουν στην τρύπα στον κώλο τους" :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εγώ πάντως έκανα στην Α' γυμνασίου τις πρώτες μου τρύπες και έκτοτε έχω κάνει συνολικά 7 (+1 στην μύτη 8 που την βαρέθηκα και την άφησα να κλείσει). Επίσης από Γ' γυμνασίου ζαχαρώνω τρύπα στο πτερύγιο και στο φρύδι, την 1η δεν θα την κάνω (μας έχουν κατατρομάξει στην ΩΡΛ :P ), αλλά την δεύτερη εξακολουθώ να την ζαχαρώνω. :P

Btw η βαφτισιμιά μου είναι 12 και από πέρσι της έδωσα λεφτά να κάνει τρύπες και το γλυκούλι φοβάται και δεν πηγαίνει. Της έταξα να πάμε μαζί το καλοκαίρι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
...ήρθε μαζί μου μέχρι το τατουατζίδικο για συμπαράσταση!Ήταν αστείο! Μανάδες...Μια ζωή υπερπροστατευτικές και υπερβολικές!
Κι εμένα, όταν τρύπησα το αυτί μου (πήγαινα Α λυκείου), ήρθε μαζί μου και η μητέρα μου. (Μάλιστα το είχε βάλει σαν απαράβατο όρο για να μου το επιτρέψει). Είναι γιατρός και ήθελε να επιθεωρήσει το μαγαζί από άποψη υγιεινής. Απέρριψε το πρώτο και στο δεύτερο ψέκασε με spray το τρυπητήρι και με άλλο spray το αυτί μου. Ύστερα μου έβαλε κάποια αλοιφή. Τέλος πλήρωσε εκείνη και για μένα και για το φίλο μου που ήταν μαζί, χρυσά σκουλαρικάκια.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Κι εμένα, όταν τρύπησα το αυτί μου (πήγαινα Α λυκείου), ήρθε μαζί μου και η μητέρα μου. (Μάλιστα το είχε βάλει σαν απαράβατο όρο για να μου το επιτρέψει). Είναι γιατρός και ήθελε να επιθεωρήσει το μαγαζί από άποψη υγιεινής. Απέρριψε το πρώτο και στο δεύτερο ψέκασε με spray το τρυπητήρι και με άλλο spray το αυτί μου. Ύστερα μου έβαλε κάποια αλοιφή. Τέλος πλήρωσε εκείνη και για μένα και για το φίλο μου που ήταν μαζί, χρυσά σκουλαρικάκια.
Πολύ κουλ η μαμά ρε Δία :P
εμένα με έβαλε να πληρώσω και τις δύο φορές που τρύπησα την μύτη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Κανενα καλο σκουλαρίκι για αγορι για να μπει και στα 2 αυτια? Εχουμε καμια καλη ιδεα? Δεν θελω πολυ μεγαλα ουτε πολυ μικρα μετρια σε μεγεθος..Βαλτε εσεις καμια φωτογραφια και θα τα βρω εγω! Αρχιζω να βαριεμαι αυτα που εχω τωρα(Φωτο κατω)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Βάλε μπίλια.
Τέτοια σκουλαρίκια σαν τα παραπάνω έχω ένα με το Union Jack και ένα με τη γλώσσα των Rolling Stones. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
δεν μ'αρέσουν αυτά από πάνω. βασικά μου φαίνονται χαζά γιατί στην ουσία είναι ψεύτικα ear plugs.
βάλε κανα απλό.

(όχι και union jack ρε παίδες :|)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Τι ειναι τα απλα δηλαδη και οι μπιλιες που λετε? Κοριτσια φωτογραφιες ζητησα ετσι οπως τα λετε που να ξερω :P Αναλογα και τι παει στον καθενα .. εχω που ειμαι μαυρομαλλης με κοντο μαλλι στα πλαγια μου πηγαιναν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Τα καλύτερα σκουλαρίκια στους άντρες κατά τη γνώμη μου είναι τα κρικάκια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Τα καλύτερα σκουλαρίκια στους άντρες κατά τη γνώμη μου είναι τα κρικάκια!

Όταν λες τα κρικάκια; Γιατί δεν μπορώ να το φανταστώ; Αν γίνεται βάλε κάποια φώτο για να καταλάβω. :P Εγώ πιστεύω πως δεν πηγαίνουν σε όλα τα αγόρια το σκουλαρίκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top