Αιτία διαζυγίου

Αιτία διαζυγίου

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 36)
  • Απιστία

    Ψήφοι: 5 13.9%
  • Οικονομική αποτυχία του συντρόφου

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Έλλειψη αγάπης

    Ψήφοι: 15 41.7%
  • Διαφορά κοινωνικών αντιλήψεων

    Ψήφοι: 2 5.6%
  • Ψέματα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βαρεμέρα

    Ψήφοι: 1 2.8%
  • Διαφορά στην αντίληψη της επιτυχίας

    Ψήφοι: 3 8.3%
  • Έλλειψη σεβασμού

    Ψήφοι: 6 16.7%
  • Ανικανότητα τεκνοποίησης

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Απροθυμία πατρικού ή μητρικού ρόλου

    Ψήφοι: 4 11.1%

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Πιστεύω πως για να φτάσει ένα ζευγάρι σε χωρισμό συντελούν διάφοροι παράγοντες, όπως π.χ.η έλλειψη σεβασμού ή η αδιαφορία.Αν υπάρχουν αυτά σε μία σχέση τότε πολύ φοβάμαι ότι αν δεν αποκόψει ο ένας από τον άλλον, θα εμφανιστούν και άλλα...Πριν κάνουν,όμως, αυτό το μεγάλο και καταλητικό βήμα θα πρέπει, κατά την γνώμη μου, να συζητήσουν τα προβλήματά τους ώστε να σώσουν τον γάμο τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
...Πριν κάνουν,όμως, αυτό το μεγάλο και καταλητικό βήμα θα πρέπει, κατά την γνώμη μου, να συζητήσουν τα προβλήματά τους ώστε να σώσουν τον γάμο τους.

Τώρα σώθηκες...
Οι περισσότεροι γάμοι σήμερα γίνονται είτε από συμφέρον (οικονομικό,κοινωνικό κ.α.) είτε υπό πίεση για να μη μείνει οι ένας εκ των δύο "στο ράφι",είτε για να γίνει το χατίρι των γονιών κ.α. και τα αποτελέσματα τα βλέπουμε κάθε μέρα!
Heskey φοράδα για το μετά...οι δικηγόροι κλέφτες θα γίνουν στο φινάλε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Ο χωρισμός είναι ένας περίπλοκος μηχανισμός...
Για να χωρίσει ένα ζευγάρι συντελούν πολλοί παράγοντες.....
Επειδή τα διαζύγια εχουν αυξηθεί επικίνδυνα, και δεν μπορώ να καταλάβω ποια είναι τα άιτια (κι ούτε θέλω ποτέ να τα μάθω), καλό είναι να προσέχουμε για να έχουμε, ή όπως λένε και στην προληπτική ιατρική ... η πρόληψη σώζει ζωές!!!!!!!!!! - ειδικά όταν υπάρχουν παιδιά στη μέση-
ΈΝα απο τα σημαντικότερα θέματα ανάμεσα σε ένα ζευγαρι ειναι η έλλειψη σεβασμού, η οποία και κατά τη γνώμη μου είναι η αιτία για πολλά άλλα μεταγενέστερα προβλήματα σε μία σχέση, όπως η συνεχής απιστία και η έλλειψη αγάπης για παράδειγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top