Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

dimfoknf

Νεοφερμένος

Ο dimfoknf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιζει και dvd kai cd kai παιχνιδια.Το προβλημα ειναι οταν το ανοιγο το laptop και παταω δεξι κλικ δεν ανταποκρινερε οπου και αν ειναι π.χ σε μια εικονα για να δω το πινακακη π.χ διαγραφη.Και ξανα κανει επανακινιση ολα τα προγταμματα και μετα ενταξει δηλ. κανω δεξι κλικ και μου βγαζει το πινακακι.Εντομετακση οταν δεν ανταποκρινετε μου λεει τα windows explorer den ανταποκρινονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Είχα στον υπολογιστή μου αποθηκευμένη μια δισκογραφία ενός συγκροτήματος (του συγκροτήματος) και 30cd κλασικής μουσικής. Εξαφανίστηκαν! Δεν είμαι τρελός αλήθεια λέω εξαφανίστηκαν και το χειρότερο είναι ότι δεν έσβησα τίποτα! Κάνω έρευνα μέσω google desktop και μου βγάζει ότι τα αρχεία έχουν διαγραφεί ή μετατοπιστεί. Υπάρχει κάποιος τρόπος να επανακτήσω τα αρχεία η να βρω που στο διάολο πήγαν;

Σε πιστεύω!
Το εχω αντιμετωπισει και εγω.

Τα αρχεια σου διαγραφτηκαν οριστικά - και για κακη σου τυχη ΔΕΝ πηγαν στον Καδο!!!

Εικάζω πως προκειται συνηθως για "τιμωρια" καποιου "σπασμένου" προγραμματος απο αυτα που χρησιμοποιουμε ολοι μας - καμμαι φορα,επειτα απο σχετικη επικοινωνια του προγραμματος με τη σελιδα του κατασκευαστη του. Το να ειναι ιος που κανει κατι τετοιο,δεν το θεωρω τοσο πιθανο.

Υπαρχει τροπος να ανακτησεις τα χαμενα σου αρχεια. Κυκλοφορουν πληθος εμπορικα κυριως προγραμματα ανακτησης (data recovery tools) και ενα γκουγκλαρισμα θα σε οδηγησει σε αρκετα. Ενα αρκετα ευχρηστο και συναμα δωρεαν ειναι το Recuva (www.recuva.com). Kατεβασε και εγκατεστησε το και τρεξε την ανακτηση. Αν εισαι τυχερος,ισως ανακτησεις τα περισσοτερα τραγουδια - ειδικα αν δεν εχεις κανει πολλες εργασιες μετα τη διαγραφη,που δυσχεραινουν την ανακτηση -,γιατι η ανακτηση δεν ειναι ποτε σχεδον 100% επιτυχής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εικάζω πως προκειται συνηθως για "τιμωρια" καποιου "σπασμένου" προγραμματος απο αυτα που χρησιμοποιουμε ολοι μας - καμμαι φορα,επειτα απο σχετικη επικοινωνια του προγραμματος με τη σελιδα του κατασκευαστη του. Το να ειναι ιος που κανει κατι τετοιο,δεν το θεωρω τοσο πιθανο.

αυτο δεν το πιασα:worry:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Θαηθελα κι εγω να ρωτησω κατι αν γνωριζετε..

Γραφω mp3 τραγουδια σε σιντι μεσω του nero.
καθως τα περναω με την σειρα που θελω, αλλαζουν σειρα. με μετακινηση ποντικιου δε γινεται η αλλαγη σειρας κατα συνεπεια να γραφτουν οπως ναναι ενω εγω τα θελω με τη σειρα που ταχω βαλει.

τι να κανω, λετε? :hmm:

Aλλαζει η σειρα,επειδη οταν τα συρεις στην περιοχη εγγραφης του Nero,αυτο τα ταξινομει αυτοματα αλφαβητικά αναλογα με το ονομα / αρχικο γραμμα.Αν δε θες να να στο κανει αυτο (που ειναι απολυτα φυσιολογικό),αριθμεις τα mp3 σου ως εξής:αφου τα βαλεις ολα στον ιδιο φακελο,μπροστα απο το καθε ονομα αρχειου βαζεις εναν αριθμο,αναλογα με τη σειρα που θες να γραφτει,πχ.
01-song.mp3,02-song2.mp3 κλπ,οπου 01,02 κλπ ειναι η σειρα με την οποια θελεις τα τραγουδια song1,song2 κλπ να γραφτουν (το song1 πρώτο κλπ...). Με αυτον τον τροπο,εχεις ουσιαστικα κανει ΕΣΥ την αλφαβητική (αυξουσα) ταξινομηση των κομματιων (οπως τη θες) και το Nero θα παραλαβει αυτη τη σειρα διχως να την ανακατεψει,το Νero κατα φυσικο τροπο θα διαταξει τα τραγουδια αναλογα με τον αριθμο μπροστα απο το ονομα του αρχειου (γιατι οι αριθμοι μπροστα απο τα κομματια ειναι οι οδηγοι για αυτοματη ταξινομηση) και συνεπως φυσικω τω τροπω θα σεβαστει τη σειρα εγγραφης που επελεξες!

Συνεπώς,αν τη λιστα σου την μετονομασεις ως εξής (με βαση τη θεση που θες για το καθε τραγουδι):

01-song1.mp3
02-song2.mp3
....
...
...
18-song18.mp3

με αυτη τη σειρα θα τα γραψει και το Nero - και το οποιοδηποτε αλλο προγραμμα εγγραφης μουσικης φυσικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Υπαρχει τροπος να ανακτησεις τα χαμενα σου αρχεια. Κυκλοφορουν πληθος εμπορικα κυριως προγραμματα ανακτησης (data recovery tools) και ενα γκουγκλαρισμα θα σε οδηγησει σε αρκετα.

Κάποιο πρόγραμμα ανάκτησης που έτυχε να χρησιμοποιήσω μια φορά, ήταν αφάνταστα χρονοβόρο και δύσχρηστο. Είναι όλα έτσι; Θέλει δηλαδή υπομονή κι επιμονή;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αυτο ειναι για απλη ανακτηση ,αν δεν εχει γραφτει κατι απο πανω..


Εικάζω πως προκειται συνηθως για "τιμωρια" καποιου "σπασμένου" προγραμματος απο αυτα που χρησιμοποιουμε ολοι μας - καμμαι φορα,επειτα απο σχετικη επικοινωνια του προγραμματος με τη σελιδα του κατασκευαστη του. Το να ειναι ιος που κανει κατι τετοιο,δεν το θεωρω τοσο πιθανο.

επιμενω..γινεται αυτο?τοσα τετοια προγραμματα εχω χρησιμοποιησει...πρωτη φορα το ακουω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Κάποιο πρόγραμμα ανάκτησης που έτυχε να χρησιμοποιήσω μια φορά, ήταν αφάνταστα χρονοβόρο και δύσχρηστο. Είναι όλα έτσι; Θέλει δηλαδή υπομονή κι επιμονή;; :P

H ανακτηση αρχειων ειναι χρονοβορα διαδικασια εκ των πραγματων και συνεπικουρειται (το χρονοβορον του πραγματος) και απο το μεγεθος του σκληρου δισκου που σαρωνεται.
Η σαρωση ενος σκληρου 150 GB πχ. ειναι λογικο να κρατησει περισσοτερο απο αυτη ενος 80-ρη.

Τα προγραμματα ανακτησης συνηθως δεν ειναι δυσχρηστα.Εχουν λιγο πολυ την ιδια επιφανεια και ολα ακολουθουν τον ιδιο μπουσουλα. Παιζει ρολο φυσικα με ποιο απο ολα αισθανεται κανεις πιο ομορφα ή κανει πιο γρηγορα τις επιθυμητες επιλογες. Η διαδικασια που ακολουθουν ομως ολα,ειναι ιδια.

επιμενω..γινεται αυτο?τοσα τετοια προγραμματα εχω χρησιμοποιησει...πρωτη φορα το ακουω..

Το λεω με μια σχετικη επισφαλεια,γιατι δε μπορεσα να ενοχοποιησω κατι αλλο.

Δε μπορουμε ομως και να το αποκλεισουμε.

Συνεπως,αποθηκευε εφεξης τις συλλογες σε εναν εξωτερικο σκληρο και οχι στο σκληρο του πισιου σου,για να μην εχεις ξανα τετοιες εκπληξεις.

Συμβουλη: αποθηκευε τα οποια αρχεια σου ζιπαρισμενα σε αρχεια ISO - ειναι και αυτο ενα ειδος zip αρχειου,εκτος απο εικονα ενος cd / dvd. Εχει αποδειχθει (σε εμενα) πως δεν προσβαλλονται απο ιους οπως τα συμπιεσμενα αρχεια .zip , και .rar,τα οποια οι ιοι τα χαλανε συνηθως και δεν ανοιγουν μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πιθανόν να είμαι σε λάθος θέμα αλλά είμαι άσχετη :zilia:

Λοιπόν μου εμφανίζει σε κάποια φάση αυτό:
Δεν είναι δυνατή η προβολή της εισόδου XML με τη χρήση του φύλλου στυλ XSL. Διορθώστε το σφάλμα και στη συνέχεια κάντε κλικ στο κουμπί Ανανέωση ή δοκιμάστε ξανά αργότερα.



Πως διορθώνουμε το πρόβλημα;:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
παιδια θελω βοηθεια γιατι εδω και κατι μερες ο η/υ μ κανει επαννεκινησεις απο μονος του αλλα πριν σβησει μ βγαζει μια μπλε οθονη με κατι ασπρα γραμματα πανω (σαν κινεζικα ειναι) και αφου ανοιξει ξανα μ ερχεται αναφορα για σοβαρο σφαλμα. επειδη δν τα ξερω καλα ολα αυτα θα μπορουσατε να με βοηθησετε?:)
:thanks: προκαταβολικα

Πριν ακούσεις τις φιλολογίες για τους ιούς (λες και τα antivirus υπάρχουν για φιγούρα) δοκίμασε να κοιτάξεις αν δουλεύουν καλά όλοι οι drivers των συσκευών σου, αν έχεις RAM της τάξης τουλάχιστον 1GB για να επαρκεί και στην έσχατη λύση δοκίμασε να κατεβάσεις το επόμενο service pack των windows, αν υπάρχει ή να κάνεις ξανά εγκατάσταση με format. Καλό θα ήταν, επίσης, να ελέγξεις και λίγο τις πρίζες σου και καλό ειναι να χεις κάποιο UPS 600-650 VA τουλάχιστον. Ποτέ UPS πάνω σε πολύπριζο διόρθωσης τάσης, μόνο σε πρίζα με γείωση, απλή πρίζα σπιτιού. Συνήθως το blue screen -> reboot οφείλεται σε σφάλμα στο λογισμικό συστήματος, όπως drivers και bios, οπότε υποθέτω ότι κάτι τέτοιο θα συμβαίνει και με σένα. Τους drivers μπορείς να τους βγάλεις και να τους ξαναβάλεις μόνη σου, το bios καλύτερα να το πειράξει (αναβαθμίσει) κάποιος που να το έχει ξανακάνει.


A, και το Avast είναι υπεραρκετό για ένα ερασιτεχνικό PC ακόμη κι αν μιλάμε για τη δωρεάν home edition. Σε χρεώσιμη λύση προτείνω ανεπιφύλακτα NOD32. Offtopic αυτό γιατί το πρόβλημα με τα reboots κατά 90% δεν έχει καμία σχέση με ιούς. Απλά FYI.
-----------------------------------------
Το UPS πάντως πρέπει να υπάρχει σε κάθε ελληνικό νοικοκυριό γιατί και η ΔΕΗ δεν είναι και τόσο αξιόπιστη.

Το UPS δεν είναι γεννήτρια...

Ρε 'σείς αντί να μιλάτε όλη την ώρα για antivirus, παίρνετε mac και δεν πιάνει ιό για ιό. Επίσης maraki αν δεν δουλέψει αυτό κάνει format.


Δεν χρειάζεται για έναν τέτοιο λόγο κάποιος να μπει στον κόπο ν'ασχοληθεί με κάτι που εξ'ορισμού απευθύνεται σε λίγους...
Με μια καλή χρήση ενός καλού antivirus, δεν αναγκάζεσαι απ'τους ιούς να κάνεις format περισσότερο απ'οσο θα κανες για το φυσιολογικό περιοδικό ξεσκαρτάρισμα στους δίσκους σου.
Προτιμώ τη λύση dual boot Debian/Windows και φυσικά αν νιώθεις έτοιμος να τρέξεις χωρίς καθόλου windows, go for it.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KORNILAKIS

Νεοφερμένος

Ο KORNILAKIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδια sossosos ο υπολογιστης μου κανει ολη την ωρα επανεκκινισεις τι να κανω? ευχαριστω.. αν μπορειτε απαντηστε μου σας παρακαλω αν ξερει καποιος thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
πως παω τον υπολογιστή μου 2 μέρες πριν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
για xp /ολα τα προγραμματα/βοηθηματα/εργαλεια συστηματος /επαναφορα συστηματος.. και επελεξε δυο μερες πριν..ελπιζω να εχει αποθηκευσει αυτοματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
πως παω τον υπολογιστή μου 2 μέρες πριν??

Αλλάζεις ημερομηνία:P

Πλάκα κάνω, σου είπε ο αποπάνω μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Χελό ολ.
Εχω το εξης θεμα(τακι; ): οταν εφτιαξα το πισι, ο κομπιουτερας μαλλον περασε σπασμενα windows (μαλλον- σιγουρα, δεν πληρωσα παραπανω για αυθεντικα, δεν τεθηκε καν ζητημα :P)
Τελος παντων, απο τοτε ειχα κανει μερικα update τα οποια εγιναν κανονικα, προσφατα ομως εκανα update για service pack 3, κι απο τοτε ξεκινησε αντιστροφη μετρηση για την ενεργοποιηση των windows (βγαινει ενα μηνυμα που λεει οτι τελος παντων αυτα που εχω μπορει να ειναι σπασμενα -σωωωπα- και οτι εχω αλλες ...πλεον 23 μερες για να περασω τα αυθεντικα).
Το θεμα ειναι οτι ψαχουλευοντας ανακαλυψα οτι για εναν αλλον υπολογιστη του σπιτιου μας ειχαν δωσει σιντι με τα αυθεντικα, κι αν κρινω απο το σε ποιον υπολογιστη τα εχουμε αμφιβαλλω αν ο κατοχος εχει την παραμικρη ιδεα για updates μεσω νετ. Εβαλα το sn του σιντιου στην καρτελα ενεργοποιησης αλλα δεν το δεχεται. Πρεπει να κανω εξαρχης εγκατασταση με το περιεχομενο του σιντιου; Υπαρχει αντιστοιχια σιντιου και σιριαλ ναμπερ; Μπορω να τελειωνω καπως χωρις πολλα πολλα γιατι δε σκαμπαζω;
Μεγσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Με αφορμή μια ερώτηση που προηγήθηκε,περί επαναφοράς του συστήματος, μου γεννήθηκαν 2 απορίες...

1.Γιατί στο ημερολόγιο που βγάζει, για να επιλέξεις το σημείο επαναφοράς, έχει αποθηκευμένες κάποιες ημερομηνίες;
2.Η επαναφορά αν και λέει πως δεν επηρεάζει τα έγγραφα κτλ γιατί κάνει αλλαγές στα εικονίδια πχ;Εννοώ ότι στις 11/11 πχ να έχεις 20 εικονίδια στην επιφάνεια και 18/11 να εχεις 14..Να κάνεις επαναφορά στις 11/11 και τελικά να έχεις πάλι 20...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
παιδια πηγα να εγκαταστησω ενα προγραμμα και παρολο που το αφαιρεσα εχει μεινει πανω στην μπαρα και σαν κεντρικη σελιδα οταν ανοιγω τον firefox για να ψαξω στο google.
ουσιαστικα θελω να το αφαιρεσω και να βαλω παλι το google.. πως το κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
παιδια πηγα να εγκαταστησω ενα προγραμμα και παρολο που το αφαιρεσα εχει μεινει πανω στην μπαρα και σαν κεντρικη σελιδα οταν ανοιγω τον firefox για να ψαξω στο google.
ουσιαστικα θελω να το αφαιρεσω και να βαλω παλι το google.. πως το κανω?

Εργαλεία > Επιλογές > Βασικές > Τοποθεσία :πληκτρολογείς www.google.gr και έτοιμη!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αχ ηρουλι μου ευχαριστω:)
ειχα πατησει δεξι κλικ πανω στις μπαρες που εδειχνε παλι αυτο το προγραμμα πανω ψηλα και εφυγαν ολες. τωρα εχω μονο μια μπαρα που γραφει file, edit, view κλπ. λογικα αυτα χρειαζομαι ετσι? δεν πρεπει να εχει και αλλες μπαρες ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
κάνε κλικ δεξί στον κενό χώρο ανάμεσα σε αυτά και διάλεξε ότι θέλεις να εμφανίζεται και ότι δεν θέλεις


:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top